PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova 2Play +



ermis
22-03-19, 12:30
Θα ήθελα πληροφορίες γι αυτή τη προσφορά. Ειναι πράγματι απεριόριστα σταθερα και κινητα?

Nikiforos
22-03-19, 12:58
Θα ήθελα πληροφορίες γι αυτή τη προσφορά. Ειναι πράγματι απεριόριστα σταθερα και κινητα?

ποια προσφορα που είναι? καποιο link κατι ? αν λες αυτό http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-to-spiti/nova2playplus/
είναι απεριόριστα όπως και στο δικο μου πρόγραμμα, αλλα τα κινητα τα λενε απεριόριστα αλλα είναι 12ωρες πραγματικες, απλα επειδή κανεις δεν τις φτανει το λενε απεριόριστα. Τωρα το ιδιο είναι και εδώ? Και ναι ισχυει, ετσι λενε για λιγες μερες και μενει πολύ καιρο στο τελος. Είναι όμως ΜΟΝΟ για νεους συνδρομητες και 24μηνες δεσμευση!

Για λεπτομέρειες μπορεις να ρωτήσεις και στο nova support.

sakels
22-03-19, 13:21
δεν ειναι 12 ωρες. ειναι περιοριστα.

12 ωρες ειναι σε παλια προγραμματα.

Nikiforos
22-03-19, 13:41
Συμφωνα με αυτό http://www.nova.gr/files/1/Pricelists/nova3play_pricelist_0319.pdf σε όλα τα προγράμματα που δινουν κινητα πλεον εχει γινει απεριόριστα δεν λεει 12ωρες δλδ όπως παλια, οποτε το αλλαξαν αγνωστο από ποτε.
Και δεν είναι μονο για το 2Play αλλα και στο 3play και στο nova telephony+.
Aπλα εγω που είμαι με το παλιο μου γραφει απεριόριστα σε κινητα και σε παρενθεση λεει 12ωρες, αυτό.

sakels
22-03-19, 13:43
αρα αυτο που ανεφερες πιο πανω ειναι λαθος

Nikiforos
22-03-19, 14:54
αρα αυτο που ανεφερες πιο πανω ειναι λαθος

Κάτι δεν κατάλαβες. Είπα ότι σε εμένα γράφει απεριόριστα και λέει ότι έχω 12ωρες άρα δεν είναι λάθος. Σε όλα τα προγράμματα τώρα όπως δείχνει και η σελίδα, που έχει κινητά τα έχουν κάνει πλέον απεριόριστα. Αυτή θεωρούσε τα 12ωρα απεριόριστα όχι εγώ....επιτέλους κατάλαβε ότι τα 12ωρα δεν είναι απεριόριστα και τα άλλαξε!!!! Σε Εμένα ακόμα όμως έτσι το λέει. Γιαυτό έγραψα στην αρχή αν όντως εννοεί απεριόριστα. Κατάλαβες?

ermis
23-03-19, 13:24
Εχουμε κάπου γραπτώς οτι ειναι απεριόριστα?

Nikiforos
25-03-19, 00:35
Εχουμε κάπου γραπτώς οτι ειναι απεριόριστα?

το γραφει στον τιμοκαταλογο που εχουν τωρα για ολα τα πακετα που εχουν τηλεφωνα προς κινητα http://www.nova.gr/files/1/Pricelists/nova3play_pricelist_0319.pdf αν δεις εχουν διπλα και ενα +
εχουν πλεον καταργησει το 12ωρες, οπως ειδα και εγω σε λογαριασμους μου παλια το ελεγαν απεριοριστα και ηταν 7 ωρες ή 9 δεν θυμαμαι, μετα το εκαναν δωρο +12ωρες σε κινητα ετσι μου το λεει και τωρα.
Ενω τωρα πλεον (δεν ξερω από πότε έγινε αυτό) λεει σε ολα τα προγραμματα που διπλα τους εχουν σταυρό (+) απεριοριστα προς κινητα.
Αν εχεις ακομα ομως αμφιβολιες προτεινω ειτε να ρωτησεις στο nova support, ειτε να τους καλεσεις.
Αλλα εφοσον το λεει στο pdf δε νομιζω οτι τιθεται θεμα να μην ειναι ετσι.

ermis
26-03-19, 16:05
Κάλεσα και μου είπανε οτι ειναι απεριόριστα. Απλά μου κάνει λίγο εντύπωση, γιατί πιθανόν να γίνεται και κατάχρηση απο κάποιους. Δε μπαίνουνε μέσα?

Nikiforos
26-03-19, 19:08
Κάλεσα και μου είπανε οτι ειναι απεριόριστα. Απλά μου κάνει λίγο εντύπωση, γιατί πιθανόν να γίνεται και κατάχρηση απο κάποιους. Δε μπαίνουνε μέσα?

Tι να πω τωρα δεν ξερω, και τα 7-9 που ειχα και μετα τα 12ωρες παλι δεν μου τελειωνουν. Τα 12ωρες μονο οταν δεν ειχα σταθερο κοντα μηνα και τα καναμε εκτροπη σε κινητο.
Απλα θεωρω οτι θελουν να χτυπησουν τον ανταγωνισμο, ισως μετα να τα κανουν VOIP τιποτα και να τους συμφερει δεν ξερω πως τα δουλευουν.

Nikiforos
02-04-19, 18:39
Τελικα με πηραν τηλ και εκανα ανανεωση και μου εκαναν και εμενα απεριοριστα τα κινητα!

ermis
02-04-19, 23:02
Πάντως με 6 euro στο Viber τα έχεις όλα απεριόριστα .

Nikiforos
03-04-19, 06:47
Πάντως με 6 euro στο Viber τα έχεις όλα απεριόριστα .

καλημέρα, το ξερω εχω βαλει και θα το κοψω, το viber όμως δεν παιζει σπιτι είναι ατομικο γιατι είναι για το κινητο.
Το σταθερο μου το εχω κανει voip (linksys spa 3102+asterisk) και το εχω οπου και να είμαι, παιζει και στο εξοχικο και στο κινητο και από παντου.
Οποτε δεν τίθεται θεμα σύγκρισης. Επισης δεν καλει 5ψηφια νουμερα και τετοια.
Επισης μην ξεχναμε ότι δεν εχει ολος ο κοσμος απεριόριστα κινητα από σταθερα, ή δεν εχει καν, και δεν καλουν σε κινητα!
Αν ημουν μονος μου οκ, αλλα όταν δεν εισαι πρεπει να εχεις και σταθερο, ο ιδιος λογος δλδ που θελω και την τηλεοραση.

ermis
03-04-19, 18:39
Απλα για να παίρνεις...απεριόριστα ειναι το Viber. Οταν εισαι σπιτι οκ. Δε ξέρω αν γίνεται να μπει σε sip συσκευή σταθερη viber. Το θέλω για κάποιον ηλικιωμένο που καλεί σε κινητά.

Nikiforos
03-04-19, 18:42
Απλα για να παίρνεις...απεριόριστα ειναι το Viber. Οταν εισαι σπιτι οκ. Δε ξέρω αν γίνεται να μπει σε sip συσκευή σταθερη viber. Το θέλω για κάποιον ηλικιωμένο που καλεί σε κινητά.

συμφωνα με τους κανονισμους του viber απαγορευεται και σε κοβουν κατι τετοιο λεει.
Αν βρω που το λεει να στο δειξω αν θες.
Το viber παιζει σε κινητο πως θα μπει σε sip συσκευη? δεν μπορω να σκεφτω τροπο.

Οπως και να εχει πρεπει να εχει κινητο ομως, καμια συγκριση με σταθερη οπως και να εχει.
Ασε που ειναι και η τηλεοραση στην μεση και τα 5ψηφια που ειναι για πολλες υπηρεσιες του δημοσιου και οχι μονο.

Alex 207
06-04-19, 10:38
παιδια μακρια απο αυτο το προγραμμα την πατησα σαν μ@κας μου κανανε προσφορα απο την nova για το συγκεκριμενο προγραμμα για 17,90 το μηνα και μου ερχεται 4 μερες μετα την ενεργοποιηση αναλυτικος λογαριασμος και το παγιο ειναι 37,68 το μηνα και απο παροχες ας μη μιλησω καλυτερα τετοια αθλια κατασταση ουτε στο con-x του ΟΤΕ αν εχετε 40 ευρω περισσευμα καλυτερα πεταξτε τα στα σκουπιδια παρα να τα δωσετε σε αυτους τους αλητες

Nikiforos
06-04-19, 10:44
παιδια μακρια απο αυτο το προγραμμα την πατησα σαν μ@κας μου κανανε προσφορα απο την nova για το συγκεκριμενο προγραμμα για 17,90 το μηνα και μου ερχεται 4 μερες μετα την ενεργοποιηση αναλυτικος λογαριασμος και το παγιο ειναι 37,68 το μηνα και απο παροχες ας μη μιλησω καλυτερα τετοια αθλια κατασταση ουτε στο con-x του ΟΤΕ αν εχετε 40 ευρω περισσευμα καλυτερα πεταξτε τα στα σκουπιδια παρα να τα δωσετε σε αυτους τους αλητες

καλημερα, κατι εγινε λαθος, προτεινω να γραψεις στο nova support.
Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος μου εκαναν και προσφορα και την εβαλα τελικα.
Το μονο ειναι οτι αμα χαλασει η γραμμη εκει γινεται καθυστερηση επειδη ειναι στην μεση και ο ΟΤΕ αλλιως για μενα οι παροχες ειναι αψογες.

Alex 207
06-04-19, 14:43
εστειλα στο nova support στο facebook πηρα 13831 αλλα με γραψανε στα παλαιοτερα των υποδηματων τους

Nikiforos
06-04-19, 15:00
εστειλα στο nova support στο facebook πηρα 13831 αλλα με γραψανε στα παλαιοτερα των υποδηματων τους

οχι ρε συ, εδω στο forum λεω να γραψεις θεμα! https://www.adslgr.com/forum/forums/217-Nova-Support εδω κανε ενα θεμα, περιγραφη του προβληματος σου και θα σου απαντησει καποιος θα δωσεις στοιχεια σου και θα σε καλεσουν.
Εγω ετσι κανω παντα δεν εχω παρει ΠΟΤΕ τηλεφωνο ουτε εχω γραψει αλλου! και ειναι 100% εξυπηρετικοι και μου λυσαν ολα τα προβληματα.
και με την προσφορα που μου εκαναν ανανεωσα και 2 χρονια με nova cinema+ 3play ομως, τι κανει το ιντερνετ δεν με νοιαζει τοσο εχω και inalan ftth 100/100, τηλεοραση και τηλεφωνα θελω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.