PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληροφορίες, Δημοσιευσή τους



panXer
08-05-02, 13:02
Απ'ότι βλέπω έχετε τις πληροφορίες σας, μπορείτε υπεύθυνα να τις δημοσιεύσετε στο πλαίσιο "αλληλοβοήθειας" μελλοντικών χρηστών σε xDSL;
Λέτε ότι πραγματοποιήθηκε η πρώτη σύνδεση με την τάδε εταιρία, κλπ, χωρίς όμως να λέτε κάτι ουσιαστικό..
Θα μπορούσαμε ίσως να τηλεφωνήσουμε στις εταιρίες, ή ακόμα καλύτερα να πάμε στα γραφεία τους, να μιλήσουμε σοβαρά, γιατί μέχρι αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πληροφόρηση, αλλά διασκόρπιση φημών..
Τόσο για τη διάθεση, χρέωση, ταχύτητες, χρέωσεις, όρια bandwith, παρεχόμενο εξοπλισμό, υπάρχουν συγκεχυμένες εικόνες..
Αν από κάποια συζήτηση σας ή ακόμα καλύτερα, εμπειρία σε πρώτο πρόσωπο έχετε, παρακαλώ δημοσιεύστε την..
Οτιδήποτε άλλο θα είναι απλά κουβέντα του καφενείου να περνά η ώρα..

NeK
08-05-02, 17:15
Φίλε Panxer τις πληροφορίες αυτές τις έχουμε απο άτομα που έχουν πραγματικά dsl παροχή βέβαια δεν μπορω να πω ονόματα ούτε θα ήταν και σωστό!

Η Intraconnect σίγουρα μπορεί να δίνει στις περιοχές της Αθήνας Αμαρουσίου και Χαλανδρίου, απο εκεί και πέρα υπάρχει και η Planet1 η οποία υσχιρίζετε και δίνει σε όλη την αττική, αίτηση μπορείς να κάνεις και μπορείς να επικοινωνήσεις με το κατάστημα στην Αλεξάνδρας στο κέντρο Radiocomm δυστηχώς δεν έχω το τηλέφωνο εύκαιρο αυτη την στιγμή αλλά όταν γυρίσω σπίτι θα στο γράψω να επικοινωνήσεις.

Από'τι φένετε πάντως θα έχουμε όλοι μας xDSL μέχρι το τέλος του καλοκαιριού αρχίζοντας απο σήμερα.

Αρκεί και λίγο ενδιαφέρον απο πλευράς μας, να ακουστούμε όλοι και όχι ένας-ένας ξεχωριστά!

Πες μου ακριβώς τι πληροφορίες ζητας να σου απαντήσω αν μπορω!

panXer
08-05-02, 18:14
Τα άτομα για τα οποία μιλάς, είναι ιδιώτες, επιχειρήσεις, νομικά πρόσωπα, τί είναι;
Συμπέρανα από άλλα άρθρα σου ότι έχεις κάνει και εσύ αίτηση στην Planet1, μπορείς να μου αναφέρεις αναλυτικά τί παρέχει καθώς και το κόστος κάθε υπηρεσίας; ( Αυτό το ζητάω όχι επειδή βαριέμαι όταν μου δώσεις το τηλ. τους να πάρω να ρωτήσω, αλλά φοβάμαι να βρεθώ να μιλώ με μία γραμματέα που δεν θα ξέρει να μου απαντήσει και να πρέπει ο ίδιος να πάω στα γραφεία τους για διευκρινίσεις )
Εφ'όσον δεν έχουν μία σελίδα πληροφόρησης για το κοινό είναι απαράδεκτοι οι τύποι..

Πρόταση: Φτιάξε ένα κανάλι στο GRNet για να μπορούμε να μιλάμε και σε πραγματικό χρόνο. ;)

NeK
08-05-02, 18:47
Τα άτομα για τα οποία μιλάς, είναι ιδιώτες, επιχειρήσεις, νομικά πρόσωπα, τί είναι;

Μιλάμε για καθαρούς ιδιώτες!
Οσο για τις εταιρείες έχουν εξυπηρετηθεί απο την εν λόγο εταιρεία εδώ και 1 χρόνο! Απλά μπήκε και στο παιχνίδι των home/soho users αυτους τους μήνες!


Συμπέρανα από άλλα άρθρα σου ότι έχεις κάνει και εσύ αίτηση στην Planet1, μπορείς να μου αναφέρεις αναλυτικά τί παρέχει καθώς και το κόστος κάθε υπηρεσίας;( Αυτό το ζητάω όχι επειδή βαριέμαι όταν μου δώσεις το τηλ. τους να πάρω να ρωτήσω, αλλά φοβάμαι να βρεθώ να μιλώ με μία γραμματέα που δεν θα ξέρει να μου απαντήσει και να πρέπει ο ίδιος να πάω στα γραφεία τους για διευκρινίσεις )

Το κόστος είναι το εξής:

Πάντα με ΔΙΚΌ ΤΟΥΣ εξοπλισμό (ADSL router κλπ):

DDSL home connect
Εγκατάσταση € 65
Πάγιο € 15
Μέ Χρονοχρέωση στο internet

DSL home connect Plus
Εγκατάσταση € 65
Πάγιο € 45
ΧΩΡΙΣ Χρονοχρέωση ΟΥΤΕ όγκοχρέωση στο internet.
(τιμές χωρίς φπα)



Εφ'όσον δεν έχουν μία σελίδα πληροφόρησης για το κοινό είναι απαράδεκτοι οι τύποι..


www.intraconnect.gr



Πρόταση: Φτιάξε ένα κανάλι στο GRNet για να μπορούμε να μιλάμε και σε πραγματικό χρόνο. ;)

Έφτιαξα! Όποιος θέλει ας μπεί! :D :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.