PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova3play Family+



kostasxp1964
08-04-19, 20:23
Εγώ έκανα σύνδεση Nova3play Family+ και μετά από ούτε 1 εβδομάδα δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος και έχω ήδη αποφασίσει με την λήξη του συμβολαίου να αποχωρήσω. Εννοείται φυσικά ότι ουτε θα προτείνω σε γνωστούς και φίλους να κάνουν σύνδεση αλλά αντίθετα θα το αποτρέψω για τους παρακάτω λόγους:
α. Ενώ στο Nova3play Family+ γράφει στο site επ ακριβώς <<Πρεμιέρες, σειρές, παιδικά και ντοκιμαντέρ όποτε εσύ θέλεις, όσες φορές θέλεις, εντελώς δωρεάν με το Nova On Demand>> στις 50 πρώτες ταινίες οι 35 ήταν κλειδωμένες. Σε σχετική ερώτηση στο 13831 μου απάντησαν ότι για το Nova On Demand το θέαμα εξαρτάται από τη συνδρομή Nova. Πάλι σε σχετική ερώτηση ότι αυτό δεν το αναφέρει στις υπηρεσίες και στο τι προσφέρει το πακέτο Family+ δεν ήξεραν τι να απαντήσουν. Και επέμενα πάλι ,Κυρία μου λέω διαβάζω στο site σας τι προσφέρει το Nova3play Family+και γράφει ότι προσφέρει το Nova On Demand χωρίς να αναφέρει περιορισμούς Πάλι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Προσωπικά το θεωρώ παραπλάνηση και κοροιδία γιαυτο και είναι φυσικό να κάνω καταγγελία και στο ινστιτούτο καταναλωτή.
β. Οταν με πήραν τηλ για την προσφορά μου ανέφεραν ότι θα μου στείλουν και ένα στικάκι 16 gb για να κάνω εγγραφή προγράμματος. Δεν είναι το στικάκι άλλωστε ούτε 5 ευρώ δεν εχει στο eshop και ήδη έχω 4-5 στην κατοχή μου. Είναι η κοροιδια γιατί κάνουν πως δεν ξέρουν δεν το θυμούνται κλπ
Έφυγα από την wind παρότι μου έκαναν προσφορά το ίδιο πακέτο με 8 ευρώ λιγότερα το μήνα γιατι θεώρησα ότι από την στιγμή που ξόδεψα χρόνο να ξαψω για άλλη εταιρεία έπρεπε να το σεβαστώ. Αν ήθελαν ας την έκαναν πριν κάνω αίτηση στη nova. Τώρα απογοητεύτηκα και με την νέα εταιρεία. Πως να το πω το πήρα πλέον πατριωτικά.

yuk
09-04-19, 10:24
http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-to-spiti/prosthetes-upiresies-/nova-ondemand/suhnes-erotiseis/

Τι μου παρέχει η υπηρεσία Nova On Demand;

Η υπηρεσία Nova On Demand σου εξασφαλίζει πρόσβαση σε επιλεγμένο περιεχόμενο, για να μπορείς να επιλέγεις όποτε εσύ θελήσεις τι θα δεις, από μια μεγάλη γκάμα ταινιών, σειρών, ντοκιμαντέρ, παιδικών και πολλών ακόμη τίτλων βάσει της συνδρομής σου.

http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-to-spiti/nova-3play-/3playfamilyplus/

Ταινίες Α’ προβολής, πρόσφατες επιτυχίες & κλασσικές ταινίες, χωρίς διακοπές για διαφημίσεις, στο απόλυτο κανάλι ψυχαγωγίας Novalifε! 6 ταινίες καθημερινά μαζί με βραβευμένες ξένες σειρές σε πρόσφατους κύκλους επεισοδίων! Όλα τα νέα της showbiz, πρωτότυπες ψυχαγωγικές εκπομπές και talk shows αλλά και εκπομπή Fitness για να γεμίζεις με την ευεξία που χρειάζεσαι!

Νέες δημοφιλείς και βραβευμένες ξένες σειρές αμέσως μετά την προβολή τους στην Αμερική, 24 ώρες το 24ωρο στα κανάλια FOX & FOX Life!

Λογικό δεν είναι το ότι από τη στιγμή που δεν έχεις cinema pack δεν μπορείς να δεις το περιεχόμενο των cinema;

kostasxp1964
09-04-19, 20:08
Καθόλου λογικό. Στην σελίδα που αναγράφει το family+ δεν αναφέρει περιορισμούς. αλλά τα παρακάτω.

Πάνω από 250 κανάλια με ταινίες, σειρές, εκπομπές, παιδικά, ντοκιμαντέρ, διεθνή ειδησεογραφία, μόδα, μουσική, τα μεγαλύτερα ελεύθερα ελληνικά κανάλια και όλα τα επίγεια ψηφιακά κανάλια*
Πάρε τη Nova μαζί σου όπου και αν είσαι, κάθε στιγμή, σε κάθε συσκευή, μέσω laptop, smartphone & tablet με Nova GO.
Πρεμιέρες, σειρές, παιδικά και ντοκιμαντέρ όποτε εσύ θέλεις, όσες φορές θέλεις, εντελώς δωρεάν με το Nova On Demand
Μοναδικές δυνατότητες με τις ψηφιακές ευκολίες του αποκωδικοποιητή NovaBox.
*Aνάλογα με την κάλυψη της περιοχής. Αναλυτικές οδηγίες λήψης εδώ

Ο αστερίσκος είναι στην πρώτη παράγραφο. Η απάντηση που δώσατε ( πρώτη παραγραφος της απάντησης σας) παραπέμπει σε άλλη σελίδα και συγκεκριμένα στις νέες ερωτήσεις. Θα ψάξω όλο το site να δω τι θα αγοράσω; Η θα κοιτάξω όλους τους υπερσυνδέσμους που έχει η σελίδα; Το πακέτο 3play family pack έχει δική του σελίδα. Γράφει κάτι για περιορισμούς του on demand ή έχει κάποιο αστερίσκο να μου λέει πριν κάνεις το πακέτο πριν το αγοράσεις κοίτα κι αυτό κοίτα και το άλλο κοίτα εκείνο;
Η ερωτησή μου είναι σαφής. Σε αυτά που αναγράφει η σελίδα του 3play family pack βλέπει κάποιος να έχει καποιον αστερίσκο ή να μου λεει ότι έχει περιορισμούς κλπ;

- - - Updated - - -

202937
Για του λόγου το αληθές η σελίδα του 3play family+ Δεν βλέπω να αναγράφει περιορισμούς η να με παραπέμπει κάπου αλλού εκτός από το ...ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΟ>>. Μηπως δεν βλεπω καλα;

yuk
09-04-19, 21:25
Τεχνικά δεν είναι λάθος ούτε παραπλανητικά αυτά που γράφουν γιατί σου δίνουν αυτά που υπόσχονται, αλλά μόνο αυτά που προβλέπονται από το πακέτο σου. Θα μπορούσαν να τα γράψουν πιο ξεκάθαρα; Προφανώς. Αλλά από την άλλη δεν υποψιάζεσαι ότι δεν μπορείς να τα έχεις όλα; Δηλαδή αυτοί που πληρώνουν το cinema pack γιατί το κάνουν; Για να έχουν την τιμή να βλέπουν το πρόγραμμα ζωντανά;

Υπάρχουν δεκάδες ερωτήσεις για το τι μπορεί κάποιος που έχει το family να δει στο on demand. Όχι μόνο εδώ, σε όλα τα σχετικά (και μη) ελληνικά φόρουμς. Θα μπορούσες να διαβάσεις ή να ρωτήσεις. Θα μπορούσες να διαβάσεις το site της Nova. Θα μπορούσες να ρωτήσεις την ίδια τη Nova. Θα έπρεπε να υποψιαστείς αν μη τι άλλο. Είναι σα να αγοράσες ένα απλό αυτοκίνητο και να πας μετα και να τους πεις γιατί δεν έχει σπορ αναρτήσεις και γιατί δε χαμηλώνει αφού σου είπαν ότι είναι καλά στημένο και στρίβει τρένο. Δεν πάει έτσι.

Nikiforos
13-04-19, 22:37
καλησπέρα, καθοτι εχω το πακετο novacinema+ 3play δλδ θα συμφωνησω με τον φιλο yuk οπως τα λεει ειναι.
Αμα ηταν να τα δινουν ολα μαζι τοτε δεν θα ειχε πακετα! για να εχεις τις ταινιες πρεπει να εχεις το novacinema!

dimyok
14-04-19, 02:44
Φυσικα οταν στο πουλανε δε λενε καθαρα οτι χωρις novacinema γιοκ . Εχεις μονο fox και πραγματι στο Nova On Demand 9/10 πρεπει να ειναι κλειδωμενα στο βασικο πακετο . 24 μηνες παραμονη τωρα αλλιως εχουν αλλαξει και το πεναλτι μη τους φυγεις μηνα νωριτερα .

Nikiforos
14-04-19, 09:04
καλημέρα, θα συμφωνησω ότι ισως δεν είναι ξεκάθαρα καποια πραγματα, αλλα είναι προφανεστατο ότι εφόσον καποιος δεν εχει novacinema πακετο δεν θα μπορει να δει ταινιες όχι ολες τουλάχιστον, εχει και το novalife ετσι δεν είναι? είναι σα να εχω εγω την απαιτηση πχ να βλεπω αγωνες χωρις τα novasports, γινεται? δε νομιζω….

user2163
14-04-19, 11:04
Σου έδωσαν πρόσβαση σε αυτά που πληρώνεις από τη στιγμή που στη συνδρομή σου δεν έχει τα nova cinema τότε πως θα έχεις πρόσβαση στο περιεχόμενο τους;:rtfm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.