PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind: τροποποιήσεις καρτοκινητής



nnn
10-04-19, 18:22
Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει για τους συνδρομητές F2G, την έως 31 Μαΐου 2019 επέκταση του bonus 2GB με διάρκεια 7 ημέρες και κατανάλωση ανά 1 KΒ, κατά την πρώτη νέα είσοδο στην πλήρως αναβαθμισμένη myF2G εφαρμογή και εφόσον έχει προηγηθεί μία ανανέωση τις τελευταίες 60 ημέρες. Επιπλέον για όλους τους συνδρομητές F2G, νέους και υφιστάμενους, συνεχίζεται μέχρι 31 Μάιου 2019 η προσφορά Log & Win.

Επίσης ανακοινώνεται πως από 11 Μαΐου 2019 τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης για συνδρομητές καρτοκινητής Mobile Broadband Card από 12 σε 2 μήνες. Συγκεκριμένα μετά από κάθε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου από την ως άνω ημερομηνία, η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης θα είναι 60 ημέρες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.

Επιπλέον και σε συνέχεια της από 02/08/2018 σχετικής ανακοίνωσης, σας ενημερώνουμε πως έχει ακυρωθεί η εφαρμογή της αυτόματης μεταφοράς στο F2G, των συνδρομητών που ανήκουν στο μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα WIND Card.

Σε όλες τις παραπάνω τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ και τέλος καρτοκινητής τηλεφωνίας. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο www.wind.gr.

H WIND διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή/ και τερματισμού ή ανάκλησης όλων των παραπάνω εμπορικά διαθέσιμων πακέτων/προσφορών ή/και της μετατροπής των σχετικών όρων ή/και τροποποίησης των ανωτέρω προσφορών, ακολουθώντας την προσήκουσα διαδικασία ενημέρωσης των συνδρομητών, όπως εκάστοτε ορίζεται από την κείμενη νομοθεσία και το ρυθμιστικό πλαίσιο της ΕΕΤΤ.

Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων, εφόσον επηρεάζονται, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις συσκευής) τη σύνδεσή τους εντός δύο μηνών από την εφαρμογή των ανωτέρω τροποποιήσεων.

Για περισσότερες πληροφορίες ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα της WIND www.wind.gr ή την εξυπηρέτηση πελατών WIND/ καρτοκινητή, καλώντας 13800 (0,25€/ κλήση).

Πηγή : Wind (https://www.wind.gr/gr/anakoinosi/1526313558682/)

manosdoc
10-04-19, 18:32
https://www.youtube.com/watch?v=o26d08346cY

Δεν κουνιέται φύλλο!

nnn
10-04-19, 18:34
https://www.youtube.com/watch?v=o26d08346cY

Δεν κουνιέται φύλλο!

Γιατί να κουνηθεί. Η καρεκλίτσα και ο μισθός που μπαίνει στο ΑΤΜ κάθε μήνα να ναι καλά :rolleyes:

marcus1
10-04-19, 18:34
Ήδη έφαγε πέταμα η κάρτα F2G που μου είχαν δώσει με τη σύνδεση σταθερής (εκεί που έπαιρναν το λιγότερο την ανανέωσή μου, κάθε 6 μήνες, τώρα παίρνουν ένα μεγάλο μηδενικό από μένα), ώρα να φάει πέταμα και η κάρτα mobile broadband.

Έχουν που έχουν το χειρότερο δίκτυο, σε όλες τις μετρήσεις που υπάρχουν, ακολουθούν και τους άλλους δύο του καρτέλ στις αυξήσεις. Για γέλια...

jap
10-04-19, 18:58
Α, καλά, κι εμένα με είχαν ψήσει με τους 12 μήνες να πάρω τσάμπα κάρτα. Στην ομιλία έτσι κι αλλιώς δεν ήθελα, παλιά που μου είχαν δώσει δωρεάν γινόμουν ρεζίλι κάθε φορά που δεν με έβρισκαν ενώ φαινόταν εικονικό σούπερ σήμα.

Wizard
10-04-19, 20:11
Επίσης ανακοινώνεται πως από 11 Μαΐου 2019 τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης για συνδρομητές καρτοκινητής Mobile Broadband Card από 12 σε 2 μήνες. Συγκεκριμένα μετά από κάθε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου από την ως άνω ημερομηνία, η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης θα είναι 60 ημέρες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.

Έχω κάρτα mobile broadband με δωρεάν 1GB το μήνα λόγω συμβολαίου double play. Κάθε 12 μήνες την άλλαζα γιατί έληγε η ισχύς της. Επηρεάζει αυτή η αλλαγή κάτι σε αυτό που μου παρέχεται; Μπερδεύτηκα...

marcus1
10-04-19, 20:17
Α, καλά, κι εμένα με είχαν ψήσει με τους 12 μήνες να πάρω τσάμπα κάρτα. Στην ομιλία έτσι κι αλλιώς δεν ήθελα, παλιά που μου είχαν δώσει δωρεάν γινόμουν ρεζίλι κάθε φορά που δεν με έβρισκαν ενώ φαινόταν εικονικό σούπερ σήμα.

Κανονικά δεν έπρεπε να μπορούμε να τους πάμε για ακύρωση δέσμευσης συμβολαίου σταθερής, δεδομένου ότι άλλαξαν τους όρους σε μια από τις παρεχόμενες υπηρεσίες;

Το mobile broadband και τα 120 λεπτά στο καρτοκινητό ήταν κίνητρα για να συνάψω συμβόλαιο μ'αυτούς. Και δεν τα έδιναν με ελάχιστη ανανέωση 120 ευρώ το χρόνο.

MitsosDaBest13
10-04-19, 20:28
Δηλαδή οι δωρεάν SIM, με 1GB κάθε μήνα, που δίνουν μαζί με τα Double Play στη σταθερή, πλέον θα λήγουν στο 2μηνο; :down:

Wizard
10-04-19, 20:33
Δηλαδή οι δωρεάν SIM, με 1GB κάθε μήνα, που δίνουν μαζί με τα Double Play στη σταθερή, πλέον θα λήγουν στο 2μηνο; :down:

Αυτή ακριβώς είναι η απορία μου. Αυτό σημαίνει η ανακοίνωση; Και αν είναι έτσι, είναι αυτός λόγος για αποχώρηση χωρίς ποινή;
Η προσφορά για την κάρτα έλεγε: "1GB στο Mobile Broadband, κάθε μήνα χωρίς ανανέωση"

konenas
10-04-19, 23:11
Τι εναλλακτική είπαμε έχουμε για internet;
Άλλη εταιρία ή κάρτα προπληρωμένη από το εξωτερικό;

Panas34
10-04-19, 23:48
Κανένα κίνητρο πλέον για Wind Double play.

MitsosDaBest13
10-04-19, 23:59
Κανένα κίνητρο πλέον για Wind Double play.

Με τόσο που ακριβυνε κιόλας (25€ + 30 τέλη ενεργοποίησης), απολύτως κανένα...

jap
11-04-19, 08:48
Έχω κάρτα mobile broadband με δωρεάν 1GB το μήνα λόγω συμβολαίου double play. Κάθε 12 μήνες την άλλαζα γιατί έληγε η ισχύς της. Επηρεάζει αυτή η αλλαγή κάτι σε αυτό που μου παρέχεται; Μπερδεύτηκα...

Εγω απο την ανακοινωση αυτό ακριβως κατάλαβα. Οτι απο μια ανανέωση το 12μηνο θέλει μια το 2μηνο η συγκεκριμένη κάρτα. Δηλ. Για οποίον θέλει το δωρεάν 1 GB θα πρεπει να δίνει 5 ευρώ παραπανω το μήνα. Όσο δίνει δηλαδή το frog τα 2,5 GB, χωρίς να είναι κάποια ειδική προσφορά (μονο που είναι ανα 25 μερες, όχι μήνα).

Α, για πείτε όσοι έχετε τη δωρεάν προσφορά. Μεταφέρονται στον επόμενο μήνα τα GB; Στο frog μεταφέρονται.

giatros.net
11-04-19, 09:31
https://www.youtube.com/watch?v=o26d08346cY

Δεν κουνιέται φύλλο!
Δεν κουνιέται φύλο... :rofl:

marcus1
11-04-19, 11:44
Κανένα κίνητρο πλέον για Wind Double play.


Με τόσο που ακριβυνε κιόλας (25€ + 30 τέλη ενεργοποίησης), απολύτως κανένα...

Bασικά παραμένει μοναδικό κίνητρο ότι δίνουν πιο αξιοπρεπές ρούτερ από το σάπιο H300s της Vodafone. Αλλά όντως , οι κάρτες που αποτελούσαν ένα βασικό πλεονέκτημα, πλέον είναι άχρηστες. Αν η βόνταφον έδινε άλλο ρούτερ, ή δυνατότητα να επιλέξουμε το δικό μας, θα είχα φύγει χτες.

stefanos1999
11-04-19, 12:00
Είναι και τα 120' (προς όλα τα δίκτυα) που δίνουν σε f2g αριθμό με το double-play.

Wizard
11-04-19, 12:51
Εγώ λοιπόν που ανανέωσα το double play αρχές Ιανουαρίου θα έχω την τωρινή μου κάρτα να ισχύει μέχρι τις αρχές Ιανουαρίου 2020, εκτός και αν δώσω 5 ευρώ αρχές Μαΐου για να ισχύει μέχρι αρχές Μαΐου 2020. Μετά θα πρέπει να ανανεώνω ανά 2μηνο. Δε σφάξανε! Την πετάω μετά και περιμένω μέχρι να λήξει το συμβόλαιο (ή να κάνουν άλλο "εξορθολογισμό", οπότε φεύγω αζημίως) και τους κουνάω το μαντήλι για πάντα.
Συμπέρασμα: μην εμπιστεύεστε τις έξτρα παροχές, καθώς ανά πάσα στιγμή τις αφαιρούν, χωρίς να μπορείς να αντιδράσεις.

badweed
11-04-19, 13:29
Τι εναλλακτική είπαμε έχουμε για internet;
Άλλη εταιρία ή κάρτα προπληρωμένη από το εξωτερικό;

υπαχει καποια συζητηση εδω (https://www.adslgr.com/forum/threads/1098354-Επιλογές-για-Sim-κάρτες-που-να-μην-πρέπει-να-βάζεις-10-ευρώ-κάθε-2μηνό)

frap
11-04-19, 15:36
Εγω απο την ανακοινωση αυτό ακριβως κατάλαβα. Οτι απο μια ανανέωση το 12μηνο θέλει μια το 2μηνο η συγκεκριμένη κάρτα. Δηλ. Για οποίον θέλει το δωρεάν 1 GB θα πρεπει να δίνει 5 ευρώ παραπανω το μήνα. Όσο δίνει δηλαδή το frog τα 2,5 GB, χωρίς να είναι κάποια ειδική προσφορά (μονο που είναι ανα 25 μερες, όχι μήνα). Όχι. Εκεί που πήγαινες μια φορά το χρόνο και τους έλεγες, "κλείδωσε", δώστε μου άλλη, τώρα θα πηγαίνεις μια φορά το δίμηνο. Κι αν τύχει και αρχίσουν μα-μου δε μας στείλανε ακόμη, πρέπει να βάλετε λεφτά κλπ, είναι μια άριστη ευκαιρία για καταγγελία στην ΕΕΤΤ ή για μεταπήδηση χωρίς κόστος σε άλλο πάροχο.
Α, για πείτε όσοι έχετε τη δωρεάν προσφορά. Μεταφέρονται στον επόμενο μήνα τα GB; Στο frog μεταφέρονται. Όχι. Δε στοκάρονται.

jap
11-04-19, 16:34
Όχι. Εκεί που πήγαινες μια φορά το χρόνο και τους έλεγες, "κλείδωσε", δώστε μου άλλη, τώρα θα πηγαίνεις μια φορά το δίμηνο.

Μάλιστα, εμένα τηλεφωνικά μου είχαν πει για το 12μηνο, δεν θυμάμαι, δεν πήρα, όπως τα λες θα είναι.

stregas
11-04-19, 18:43
Σίγουρα μπορούμε να κάνουμε καταγγελία και να φύγουμε εξαιτίας της "υπόσχεσης" για κάρτα με ένα χρόνο δωρεάν 1 γίγα, ή θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε;
Μου την έχουν δώσει πάντως οι ντόπιες εταιρίες με τις αλόγιστες αυξήσεις που χώνουν κάθε τρεις και λίγο.
Αμήν να έρθει καμιά σοβαρή με ρόαμινγκ από εξωτερικό, να σβήσουν από τον χάρτη. Νισάφι πια!

frap
11-04-19, 20:05
Σίγουρα μπορούμε να κάνουμε καταγγελία και να φύγουμε εξαιτίας της "υπόσχεσης" για κάρτα με ένα χρόνο δωρεάν 1 γίγα, ή θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε; Η παροχή ήταν για κάρτα με 1GB/μήνα δωρεάν. Εάν αρνηθούν να στην αλλάζουν κάθε δίμηνο που θα κλειδώνει πλέον, με όποια δικαιολογία, τότε είναι αιτία καταγγελίας.

Panas34
11-04-19, 20:08
Πραγματικά ηλίθιοι. Μια φορά το χρόνο που έληγε έβαζα 5 ευρώ και ξεμπέρδευα. Τώρα θα πηγαίνω κάθε δίμηνο και θα ζητάω καινούργια, τι κέρδος θα έχουν απ΄αυτό;

badweed
11-04-19, 20:10
Πραγματικά ηλίθιοι. Μια φορά το χρόνο που έληγε έβαζα 5 ευρώ και ξεμπέρδευα. Τώρα θα πηγαίνω κάθε δίμηνο και θα ζητάω καινούργια, τι κέρδος θα έχουν απ΄αυτό;

5euro χ 2 φορες τον χρονο = 10 ευρω ,
10 ευρω χ 6 φορες τον χρονο = 60 ευρω .
και ξεμπερδεψες .

konenas
11-04-19, 20:29
υπαχει καποια συζητηση εδω (https://www.adslgr.com/forum/threads/1098354-Επιλογές-για-Sim-κάρτες-που-να-μην-πρέπει-να-βάζεις-10-ευρώ-κάθε-2μηνό)

Σωστός!!!

- - - Updated - - -


5euro χ 2 φορες τον χρονο = 10 ευρω ,
10 ευρω χ 6 φορες τον χρονο = 60 ευρω .
και ξεμπερδεψες .

1 φορά το 5 = 5

- - - Updated - - -

5 ευρώ πιο ακριβοί από voda το μήνα = 5*12=60 +60 +60 χαράτσι = 180 δηλαδή 10 ευρώ όσο έχει ένα καρτοκινητό και βάλε

Wizard
11-04-19, 21:35
Σίγουρα μπορούμε να κάνουμε καταγγελία και να φύγουμε εξαιτίας της "υπόσχεσης" για κάρτα με ένα χρόνο δωρεάν 1 γίγα, ή θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε;

Δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό.
Η ανακοίνωση λέει: "Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων, εφόσον επηρεάζονται, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις συσκευής) τη σύνδεσή τους εντός δύο μηνών από την εφαρμογή των ανωτέρω τροποποιήσεων."

Στην επικείμενη κατάργηση του λογαριασμού @windtools.gr είναι ξεκάθαροι: "Σε όλους τους συνδρομητές που επηρεάζονται από την ανωτέρω αλλαγή παρέχεται δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως εντός διαστήματος δυο μηνών από την ημερομηνία κατάργησης του λογαριασμού τους (4/6/2019)"

marcus1
11-04-19, 21:36
Η παροχή ήταν για κάρτα με 1GB/μήνα δωρεάν. Εάν αρνηθούν να στην αλλάζουν κάθε δίμηνο που θα κλειδώνει πλέον, με όποια δικαιολογία, τότε είναι αιτία καταγγελίας.

Αυτό πρέπει κανείς να το εξακριβώσει άμεσα, όχι να περιμένει δύο μήνες.

Γιατί η περίοδος καταγγελίας συμβολαίου αζημίως, λόγω αλλαγής όρων, είναι δύο μήνες. Αν έχουν περάσει οι δύο μήνες τί θα τους πεις; Εγώ τώρα το διαπίστωσα; Θα ρίξουν την ρήτρα διακοπής κανονικά.

tsimpouris
11-04-19, 22:43
Να βγάλουν κοινή ανακοίνωση και οι τρεις με πρόγραμμα για το πότε θα τις βγάζουν μαζί τις αυξήσεις... αφού έτσι κ αλλιώς δεν κρατάνε ούτε τα προσχήματα!!!

frap
11-04-19, 23:06
Αυτό πρέπει κανείς να το εξακριβώσει άμεσα, όχι να περιμένει δύο μήνες. Γιατί η περίοδος καταγγελίας συμβολαίου αζημίως, λόγω αλλαγής όρων, είναι δύο μήνες. Αν έχουν περάσει οι δύο μήνες τί θα τους πεις; Εγώ τώρα το διαπίστωσα; Θα ρίξουν την ρήτρα διακοπής κανονικά. Διάβασε πιο προσεχτικά τι λέω. Η αλλαγή που σε επηρεάζει δεν είναι πως ανακοίνωσαν πως οι κάρτες data mobile θα λήγουν στο δίμηνο. Αλλά σε περίπτωση που ΔΕΝ δεχτούν να σου δίνουν νέα κάρτα κάθε δίμηνο για συνεχίσεις να παίρνεις το 1GB δωρεάν, όπως έχουν υποσχεθεί να σου παρέχουν, τότε αυτό λέω πως είναι μονομερής αλλαγή της σύμβασης.... Και δεν υπάρχει καν δημόσια ανακοίνωση, ούτε φυσικά δίμηνο.

konenas
12-04-19, 15:02
Υπάρχει εναλλακτική για 60+ λεπτά ομιλίας και περίπου 1GB δεδομένα με 8.5 ~ 10 ευρώ το μήνα;

ioetisap
12-04-19, 15:42
Πραγματικά ηλίθιοι. Μια φορά το χρόνο που έληγε έβαζα 5 ευρώ και ξεμπέρδευα. Τώρα θα πηγαίνω κάθε δίμηνο και θα ζητάω καινούργια, τι κέρδος θα έχουν απ΄αυτό;
Δεν χρειάζονταν καν τα 5€.
Η κάρτα δεδομένων της προσφοράς δεν έχει κανονικό καλούμενο αριθμό -για να καλείσθε εκεί- οπότε δεν χρειάζεται ανανέωση, αντικατάσταση (δωρεάν) χρειάζεται.
Κάντε το λοιπόν όπως είπαν οι προλαλήσαντες ανά δίμηνο τώρα.

sv2evs
13-04-19, 13:29
Εγω απο την ανακοινωση αυτό ακριβως κατάλαβα. Οτι απο μια ανανέωση το 12μηνο θέλει μια το 2μηνο η συγκεκριμένη κάρτα. Δηλ. Για οποίον θέλει το δωρεάν 1 GB θα πρεπει να δίνει 5 ευρώ παραπανω το μήνα. Όσο δίνει δηλαδή το frog τα 2,5 GB, χωρίς να είναι κάποια ειδική προσφορά (μονο που είναι ανα 25 μερες, όχι μήνα).

Α, για πείτε όσοι έχετε τη δωρεάν προσφορά. Μεταφέρονται στον επόμενο μήνα τα GB; Στο frog μεταφέρονται.

Έχω την ίδια προσφορά, δεν το δουλεύω εγώ βέβαια το 1gb...αλλά έλεος όμως με τις αλλαγές... Μπορεί να σπάσει προσφορά από αυτή την αλλαγή αζημιως (ενημερωτικά ρωτάω στα άλλα της προσφοράς είμαι οκ)

GregoirX23
21-01-20, 01:43
Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει για τους συνδρομητές F2G, την έως 31 Μαΐου 2019 επέκταση του bonus 2GB με διάρκεια 7 ημέρες και κατανάλωση ανά 1 KΒ, κατά την πρώτη νέα είσοδο στην πλήρως αναβαθμισμένη myF2G εφαρμογή και εφόσον έχει προηγηθεί μία ανανέωση τις τελευταίες 60 ημέρες. Επιπλέον για όλους τους συνδρομητές F2G, νέους και υφιστάμενους, συνεχίζεται μέχρι 31 Μάιου 2019 η προσφορά Log & Win.

Επίσης ανακοινώνεται πως από 11 Μαΐου 2019 τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης για συνδρομητές καρτοκινητής Mobile Broadband Card από 12 σε 2 μήνες. Συγκεκριμένα μετά από κάθε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου από την ως άνω ημερομηνία, η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης θα είναι 60 ημέρες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.

Επιπλέον και σε συνέχεια της από 02/08/2018 σχετικής ανακοίνωσης, σας ενημερώνουμε πως έχει ακυρωθεί η εφαρμογή της αυτόματης μεταφοράς στο F2G, των συνδρομητών που ανήκουν στο μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα WIND Card.

Σε όλες τις παραπάνω τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ και τέλος καρτοκινητής τηλεφωνίας. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο www.wind.gr (http://www.wind.gr).

H WIND διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή/ και τερματισμού ή ανάκλησης όλων των παραπάνω εμπορικά διαθέσιμων πακέτων/προσφορών ή/και της μετατροπής των σχετικών όρων ή/και τροποποίησης των ανωτέρω προσφορών, ακολουθώντας την προσήκουσα διαδικασία ενημέρωσης των συνδρομητών, όπως εκάστοτε ορίζεται από την κείμενη νομοθεσία και το ρυθμιστικό πλαίσιο της ΕΕΤΤ.

Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων, εφόσον επηρεάζονται, έχουν το δικαίωμα να διακόψουν αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις συσκευής) τη σύνδεσή τους εντός δύο μηνών από την εφαρμογή των ανωτέρω τροποποιήσεων.

Για περισσότερες πληροφορίες ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα της WIND www.wind.gr (http://www.wind.gr) ή την εξυπηρέτηση πελατών WIND/ καρτοκινητή, καλώντας 13800 (0,25€/ κλήση).

Πηγή : Wind (https://www.wind.gr/gr/anakoinosi/1526313558682/)

Παλιό μεν.. Αλλά επειδή γινόταν σχετική συζήτηση εδώ.. (https://www.adslgr.com/forum/threads/1128119-Εξυπνάδες”-της-WIND-(τι-είχες-Γιάννη-τι-είχα-πάντα-)/page2)
Μου δημιουργήθηκε η ανάγκη να προσθέσω σχετικά με αυτό:

Επίσης ανακοινώνεται πως από 11 Μαΐου 2019 τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης για συνδρομητές καρτοκινητής Mobile Broadband Card από 12 σε 2 μήνες. Συγκεκριμένα μετά από κάθε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου από την ως άνω ημερομηνία, η διάρκεια ισχύος της αξίας ανανέωσης θα είναι 60 ημέρες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.
Ότι με αυτό το τερμάτισαν.. 12->2.. Τραγικοί απλά.. Τουλάχιστον για τους πελάτες τους που συνδυάζουν και σταθερή wind..
Για αυτό το "δώρο" 1gb...
Έπεται αναθεώρηση αρκετών πραγμάτων μου φαίνεται..

- - - Updated - - -


https://www.youtube.com/watch?v=o26d08346cY

Δεν κουνιέται φύλλο!

Παλιό και αυτό..Αλλά δεν μπόρεσα πάλι να αντισταθώ.. :innocent:
https://www.youtube.com/watch?v=EqasPDIXsKg

- - - Updated - - -


Αυτή ακριβώς είναι η απορία μου. Αυτό σημαίνει η ανακοίνωση; Και αν είναι έτσι, είναι αυτός λόγος για αποχώρηση χωρίς ποινή;
Η προσφορά για την κάρτα έλεγε: "1GB στο Mobile Broadband, κάθε μήνα χωρίς ανανέωση"

https://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/kiniti/paketa-kai-upiresies/statheri-internet-me-f2g/
Που είσαι; Ακόμα το λέει..:whistle:
Αλλά κάτω προσθέτει:

Τα δωρεάν λεπτά αποδίδονται κάθε μήνα στο F2G καρτοκινητό σου και τα MB στην προπληρωμένη κάρτα Mobile Broadband εφόσον πληρούνται οι βασικοί όροι καρτοκινητής.
Δεν ξέρω αν υπήρχε τότε αυτό..

- - - Updated - - -


Εγω απο την ανακοινωση αυτό ακριβως κατάλαβα. Οτι απο μια ανανέωση το 12μηνο θέλει μια το 2μηνο η συγκεκριμένη κάρτα. Δηλ. Για οποίον θέλει το δωρεάν 1 GB θα πρεπει να δίνει 5 ευρώ παραπανω το μήνα. Όσο δίνει δηλαδή το frog τα 2,5 GB, χωρίς να είναι κάποια ειδική προσφορά (μονο που είναι ανα 25 μερες, όχι μήνα).

Α, για πείτε όσοι έχετε τη δωρεάν προσφορά. Μεταφέρονται στον επόμενο μήνα τα GB; Στο frog μεταφέρονται.

Δεν μεταφέρεται τπτ..
Η μόνη διαφορά εδώ είναι ότι στο δίμηνο ας πούμε.. Θα έχεις τα 1+1γίγα τα "δωρεάν" του 2μήνου, & επιπλέον στο δίμηνο με την ανανέωση των 5ε (αν δεν το ανεβάσουν κ αυτό) επιπλέον 2γίγα.. Αλλά σπαστά όχι όλα ενιαία.. Θέλει μελέτη η όλη κατάσταση..

- - - Updated - - -


Όχι. Εκεί που πήγαινες μια φορά το χρόνο και τους έλεγες, "κλείδωσε", δώστε μου άλλη, τώρα θα πηγαίνεις μια φορά το δίμηνο. Κι αν τύχει και αρχίσουν μα-μου δε μας στείλανε ακόμη, πρέπει να βάλετε λεφτά κλπ, είναι μια άριστη ευκαιρία για καταγγελία στην ΕΕΤΤ ή για μεταπήδηση χωρίς κόστος σε άλλο πάροχο. Όχι. Δε στοκάρονται.

Είναι λόγος οι έξτρα "δωρεάν" παροχές για καταγγελία συμβολαίου; Ίσως αλλά δε νομίζω..
Όπως και να είναι, θα έρθει ο καιρός που θα λήξει το συμβόλαιο.. ;)

- - - Updated - - -


Μάλιστα, εμένα τηλεφωνικά μου είχαν πει για το 12μηνο, δεν θυμάμαι, δεν πήρα, όπως τα λες θα είναι.

Και εμένα σε κατάστημα 8 μήνες μετά από αυτό το μήνυμα σου, μου είπαν 6μήνες.. :evil:

- - - Updated - - -


Πραγματικά ηλίθιοι. Μια φορά το χρόνο που έληγε έβαζα 5 ευρώ και ξεμπέρδευα. Τώρα θα πηγαίνω κάθε δίμηνο και θα ζητάω καινούργια, τι κέρδος θα έχουν απ΄αυτό;

:whistle:

- - - Updated - - -


Δεν χρειάζονταν καν τα 5€.
Η κάρτα δεδομένων της προσφοράς δεν έχει κανονικό καλούμενο αριθμό -για να καλείσθε εκεί- οπότε δεν χρειάζεται ανανέωση, αντικατάσταση (δωρεάν) χρειάζεται.
Κάντε το λοιπόν όπως είπαν οι προλαλήσαντες ανά δίμηνο τώρα.

Πόσο σωστό είναι αυτό... Από τη μύγα ξύγγι..

- - - Updated - - -

Σόρρυ για το σεντόνι.. :)

Panas34
21-01-20, 08:36
Κι εγώ πηγαίνω κάθε 2 μήνες και μου δίνουν καινούργια κάρτα με το 1 gb internet. Η μόνη δυσκολία που έχω συναντήσει μέχρι στιγμής είναι ότι σε κάποια καταστήματα Wind σου λένε ότι τους έχουν τελειώσει οι κάρτες αλλού όμως σου τη δίνουν άμεσα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.