PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι να προτιμήσω; (Ποιο ιδιόκτητο για Πειραιά)



George
26-06-07, 15:08
Γεια σας,
Πήρα πέρυσι το πακέτο FORTHnet 1 Mbit (που μετά έγινε 2) με 25Ε/μήνα αλλά έχω δέσμευση για 1 χρόνο που λήγει στα μέσα Αυγούστου.

Είμαι Πειραιά και έχω κάλυψη σχεδόν απ' όλα τα ιδιόκτητα.

Τι να κάνω:
Να ζητήσω μεταφορά στο ιδιόκτητο της FORTHnet (μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να περάσει ο χρόνος για να το κάνω);
ή
Να περιμένω να τελειώσει ο 1 χρόνος και να κάνω διακοπή για να βάλω άλλο ιδιόκτητο; Και ποιο;


Ευχαριστώ:oneup:

chrvez
26-06-07, 15:13
Έχεις κάποιο παράπονο από την FORTHnet μέχρι τώρα;

George
26-06-07, 15:17
Έχεις κάποιο παράπονο από την FORTHnet μέχρι τώρα;
Όχι, είμαι είμαι ευχαριστημένος:):):)

Fat Freddy
26-06-07, 15:30
Είναι σαν να αγοράζεις λαχείο... μόνο που ακόμα δεν υπάρχουν επίσημα στατιστικά πόσοι κερδίζουν πόσοι χάνουν.

irokesen
26-06-07, 15:41
αν φύγεις από την forthnet και πας κάπου αλλού πρίν τελιωσει το συμβόλαιο,δεν πληρώνεις κάτι παραπάνω?
Για μένα καλύτερα να περιμένεις,μόνο όφελος μπορεί να έχεις....

kloklo
26-06-07, 16:03
Κοιτα εγω ειμαι στο δίλημα να πάω ή Forthnet ή HOL, αλλά δεν έχω εμπειρία με καμία από τις 2 εταιρίες.....Την Forthnet την φοβαμαι λίγο επειδη 1) εχει πολύ κόσμο 2) εχω ακουσει αρκετα παράπονα για το δικτυο της....

Εσυ ομως μιας και εισαι ήδη ευχαριστημενος πελάτης δεν βλέπω τον λόγο γιατί να αλλάξεις και να πας στο αβέβαιο, την στιγμή που εισαι καλα΄ήδη....

Ο μόνος λόγος που εγω βλέπω, ειναι αν τελικώς η Φορθνετ δεν πάει το Upload στο 1 Mbit, αλλά το αφησει στα 512...τοτε θα μπορουσες να πας σε εταιριες που δινουν 1 για Upload όπως οι HOL, NetOne, κτλ...

kobi
26-06-07, 16:52
Φίλε μου είμαι στο ίδιο πακέτο με σένα. Κ μένα τελειώνει Αύγουστο, κ με πήραν τηλέφωνο να μπω στο 2play. Έκανα αίτηση μια κ είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα. Που να τρέχω σε άλλες εταιρίες...

elakbar
26-06-07, 16:57
φιλε μου εγω θα προτιμουσα την Φορθνετ απο την ΧΟΛ. Και αν εχεις ακουσει προβληματα για το δικτυο το ακους απο αυτους που εχουν Φορθνετ με το δικτυο του Οτε.
Εγω παντως περιμενω να ερθει η Φορθνετ στην πολη μου για να βαλω...

George
27-06-07, 01:46
Φίλε μου είμαι στο ίδιο πακέτο με σένα. Κ μένα τελειώνει Αύγουστο, κ με πήραν τηλέφωνο να μπω στο 2play. Έκανα αίτηση μια κ είμαι πολύ ευχαριστημένος σε όλα. Που να τρέχω σε άλλες εταιρίες...

Δηλαδή είσαι ιδιόκτητο τώρα?
Πως πρέπει να κάνω τις αιτήσεις?
Πόσο περίμενες?

kobi
27-06-07, 11:49
Εγώ μένω στην Παλλήνη, κ ιδιόκτητο θα έχει από 15 Ιουλίου (κόμβος Γέρακα). Είμαι ευχαριστημένος γενικά, μια κ πάντα έχω πολύ καλές ταχύτητες (220-225 σταθερά). Κ είμαι πελάτης στην εταιρία για 2 χρόνια χωρίς ποτέ πρόβλημα.
Η κοπέλα που με πήρε μου είπε ότι θα κοπεί το ίντερνετ για 1-2 ώρες. Κ 2-3 μέρες να κοπεί δεν είναι πρόβλημα, όπως κ αν έρθει το 2play μετά από ένα μήνα. Πρόβλημα θα είναι να με αφήσουν 1 μήνα χωρίς ίντερνετ.

Barlong
27-06-07, 12:49
Αν είσαι ευχαριστημένος με την εταιρία που έχεις την κρατάς. Πάντως όταν πας σε εναλλακτικό με full llu πρέπει να ξέρεις ότι δεν είναι ΟΤΕ. Δεν πιάνεις γραμμή στο support και αν έχεις βλάβη μπορεί να μείνεις πολλές μέρες χωρίς τηλ. Αυτό ισχύει από ότι βλέπω στο forum για όλες τις εταιρίες

@ ADSLgr.com All rights reserved.