PDA

Επιστροφή στο Forum : Μετακομίζω - Μεταφορά ON DSL KIT OTENET



Charis.a
26-06-07, 16:44
Μετακομίζω μεθαύριο. Πήγα σήμερα στον ΟΤΕ για τη μεταφορά και μου είπαν ότι απο κει μπορώ να μεταφέρω μόνο τη γραμμή κι όχι το DSL. Για τη μεταφορά του DSL πρέπει να μιλήσω με ΟΤΕΝΕΤ μου είπαν. Τέσπα... παίρνω το 801 11 35555 και μου λέει οτι ο αριθμός δεν υπάρχει. Τους έστειλα εμαιλ αλλα άλλο το τηλέφωνο. Ξέρει κάποιος τι κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις?

Makaveli
26-06-07, 17:58
Στο site της otenet- εξυπηρέτηση πελατών έχει κάπου μία αίτηση μεταφοράς γραμμής adsl. Την εκτυπώνεις την γράφεις και την στέλνεις με φαξ στην otenet(έχει οδηγίες). Το κόστος είναι 20 κάτι ευρώ.:oneup:
Αν βαριέσαι να ψάχνεις κατέβασέτη από εδω. Είναι καινούρια, χθες την κατέβασα.

Charis.a
26-06-07, 20:28
Ευχαριστώ

Charis.a
30-06-07, 15:15
Μου έκαναν σήμερα τη μεταφορά της γραμμής στο καινούριο σπίτι και το DSL δουλεύει μια χαρά! Γιατί να στείλω την αίτηση τότε?

InVADeR
02-07-07, 14:36
Ρε παιδια οταν μετακομιζεις αλλα δεν αλαζεις Αστικο κεντρο, και το προθεμα του τηλ σου παραμενει ιδιο, δηλαδη δεν χρειαζετε να σε βαλουν σε αλλο DSLam επισης και κρατησης και τον ιδιο αριθμο που θα κανεις μεταφορα

Το ADSL δεν ερχετε και στην νεα σου γραμμη παλι κανονικα χωρις να κανεις τιποτα αλλο ?

Αν καταλαβα καλα το ιδιο πρεπει να εγινε και στο παιδι πανω και εχει adsl και στο καινουριο σπιτι του

mihalos
14-07-07, 00:56
Μετακομίζω μεθαύριο. Πήγα σήμερα στον ΟΤΕ για τη μεταφορά και μου είπαν ότι απο κει μπορώ να μεταφέρω μόνο τη γραμμή κι όχι το DSL. Για τη μεταφορά του DSL πρέπει να μιλήσω με ΟΤΕΝΕΤ μου είπαν. Τέσπα... παίρνω το 801 11 35555 και μου λέει οτι ο αριθμός δεν υπάρχει. Τους έστειλα εμαιλ αλλα άλλο το τηλέφωνο. Ξέρει κάποιος τι κάνουμε σε τέτοιες περιπτώσεις?

παιρνουμε απο σταθερο αυτο το νουμερο οχι απο κινητο (αλλιως μας λεει ο αριθμος δεν υπαρχει)

@ ADSLgr.com All rights reserved.