PDA

Επιστροφή στο Forum : no XXXXXXXXX.ORG



Διονύσης
22-11-04, 21:25
Καλησπέρα μάγκες,

Τι γίνεται με το XXXXXXXX.ORG? Eίναι η BACKNET ο μοναδικός ελληνικός provider που δεν έχει πρόσβαση στο εν λόγω site? Γιατί οι άλλοι (πχ. TELLAS, OTENET) μπαίνουν@@!#@#$@! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

spartacus
22-11-04, 21:36
αλλιώς λεγεται πλέον, Θέλουν μηνιαία συνδρομή από 3,49 έως και 10 ευρο το μήνα ας πάρουν τα αρχ...α μου, και μιλάω έτσι γιατί πάρα πολλοί έστειλαν ταινίες, εφαρμογές, παιχνίδια και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς για να εμπλουτιστεί η ηδη πλούσια σε υλικό σελίδα του, απ' την άλλη πάλι τίποτα σε αυτόν τον κόσμο δεν είναι τζάμπα, υπάρχουν πολλές άλλες σελίδες με torrents αρχεία, ψάξε υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

Διονύσης
22-11-04, 21:40
Γενναίε SPARTACUS δεν λέγεται XXXXXXXX . com αλλά YYYYYYYY . ORG και είναι Free!!!
Aωτιμετώπιζαν προβλήματα μέχρι και χτες το μεσημέρι αλλά από χτες όλα καλά για tellas και otenet αλλά όχι για backnet

spartacus
22-11-04, 21:42
Ήταν.
Άλλαξε το org με το com και θα μπεις.

RAGG
22-11-04, 21:44
Το εν λόγω site δουλεύει μια χαρά, χωρίς κανένα πρόβλημα και φυσικά spartacus χωρίς καμία μηνιαία συνδρομή. Το σαββατοκύριακο υπήρχε ένα μικρό προβληματάκι με αποτέλεσμα να είναι κάτω για λίγες ώρες αλλά λύθηκε. Τα sites με extensions com και net είναι scammers και απλώς προσπαθούν να επωφεληθούν από το ότι το αυθεντικό org είναι πολύ δημοφιλές. Αν έχεις και εσύ πρόβλημα να συνδεθείς με Forthnet τότε είναι μάλλον θέμα provider.

princess
22-11-04, 22:32
και γω ρε παιδια μια χαρα το βλεπω να δουλευει!

spartacus
22-11-04, 23:00
Το εν λόγω site δουλεύει μια χαρά, χωρίς κανένα πρόβλημα και φυσικά spartacus χωρίς καμία μηνιαία συνδρομή. Το σαββατοκύριακο υπήρχε ένα μικρό προβληματάκι με αποτέλεσμα να είναι κάτω για λίγες ώρες αλλά λύθηκε. Τα sites με extensions com και net είναι scammers και απλώς προσπαθούν να επωφεληθούν από το ότι το αυθεντικό org είναι πολύ δημοφιλές. Αν έχεις και εσύ πρόβλημα να συνδεθείς με Forthnet τότε είναι μάλλον θέμα provider.

Δεν το γνώριζα, πάντως εξακολουθώ να μην μπορώ να ανοίξω το site, είμαι με hol, όταν λες θέμα provider τι εννοείς;

dantouan
22-11-04, 23:34
Σε εμενα με forthnet παντως δεν μου δουλευει εδω και μερες... :evil:

dracula
22-11-04, 23:42
Ποια ειναι τελικα η διευθυνση;;; :roll:

Wolverine
22-11-04, 23:48
Και εγώ me forthnet τίποτα. :cry:

Lord_British
22-11-04, 23:52
Μολις μιλησα με ενα τεχνικο της forthnet ο οποιος μου ειπε οτι επειδη υπαρχουν καποιες "αλλαγες" στις ips και στα DNS του site δεν υπαρχει προσβαση μεσω forthnet.Μου ειπε οτι αυριο το θεμα θα το κοιταξουν οι administrators της εταιριας.Παντως ακομα δεν εχω καταλαβει πως ειναι δυνατον ενας provider να μην εχει προσβαση σε ενα site ενω ολοι οι υπολοιποι εχουν.Οι πιο ειδικοι ας μας εξηγησουν τι γινεται σας παρακαλω.


Φιλικα

dantouan
22-11-04, 23:59
Παντως ακομα δεν εχω καταλαβει πως ειναι δυνατον ενας provider να μην εχει προσβαση σε ενα site ενω ολοι οι υπολοιποι εχουν.


Χμμμμμ.......... :evil: :evil:

Wolverine
23-11-04, 00:06
Αν όντως είναι θέμα DNS ίσως απλά να χιάζεται χρόνο το propagation αλλά πάλι είναι μέρες το πρόβλημα. Στη χειρότερη το propagation δεν παίρνει πάνω από 48 ώρες.

dantouan
23-11-04, 00:08
Μολις μιλησα και μου ειπαν οτι το προβλημα δεν ειναι απο αυτους....πολυ περιεργο.... :roll: :roll: :roll: ...ειπαν οτι θα εχει λυθει αυριο,για να δουμε...

spartacus
23-11-04, 00:17
ανοίγω τελικά την σελίδα μόνο αν γράψω το ip της, αν δοκιμάσω να γράψω την διεύθυνση δεν γίνετε τίποτα, έχω βάλει τους dns της hol τι άλλο να κάνω;

dantouan
23-11-04, 01:15
Μολις τωρα αποκατασταθηκε το προβλημα τουλαχιστον για εμας με forthnet... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dantouan
23-11-04, 01:18
Αν και οπως λεει στο site:
"We are aware that a lot of your friends or even your cannot access χχχχχχχ without a proxy. The problem is with our servers and we are still working on it. "

crimson
23-11-04, 13:58
μπήκα να διαβάσω κι εγώ τι πρόβλημα έχουν τα καινούρια x.org
:lol: :lol: :lol:
και ήταν γραμμένο με τόσο πάθος στον τίτλο [ XXXXX.ORG ]

@ ADSLgr.com All rights reserved.