PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΦΜ Σε δύο σταθερά



panosira
20-04-19, 10:21
Καλησπέρα,πριν μια εβδομάδα είχα κάποιο θέμα όσον αφορά τη σταθερή τηλεφωνία που έχω.Περνω τηλέφωνο στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών μιλάω με ένα κύριο και μετά από λίγα λεπτά έγινε επίλυση του προβλήματος.Να πω ότι έχω τη γραμμή αρκετά χρόνια στο όνομα μου.Και αφού είμαι έτοιμος να ευχαριστήσω τον υπάλληλο που με εξυπηρέτησε,μου λει , βλέπω έχετε δύο σταθερά στο όνομα σας.Εχω καλέσει πολλές φορές για διάφορα προβλήματα την εξυπηρέτηση χωρίς ποτέ κάποιος να μου πει ότι έχω δύο σταθερά στο όνομα μου.Μαλλον επειδή γίνονταν αναζήτηση μέσω ονόματος και όχι με Αφμ για επαλήθευση στοιχείων.Του λέω αποκλείεται δεν γίνεται να έχω δύο σταθερά στο όνομα μου.Οχι μου λέει εδώ αυτό βλέπω και μάλιστα οι λογαριασμοί πληρώνονται κανονικά.Λεω αποκλείεται,μου λέει τον αριθμό του σταθερού και τίποτα άλλο.Αρχιζω και του λέω μήπως υπάρχει κάποιο λάθος? Συνεχίζει αυτός πως υπάρχει κτλ.αρχιζω και τρελενομαι.Μου λέει γιατί δε καλείται στον αριθμό να μάθετε τι γίνεται? Οκ και το κλείνω.Περνω τηλέφωνο δε το σηκώνουν, κάνω αναζήτηση στον αριθμό να δω όνομα κι διεύθυνση και όντος υπάρχει αυτό το σταθερό με το ίδιο όνομα μου ίδιο επίθετο ίδιο όνομα πατέρα με διεύθυνση λίγο πιο κάτω από εμένα... Πηγαίνω εκεί ήταν μια ηλικιωμένη κυρία και κάτι συγγενείς.Τους λεω καλησπέρα, τρόμαξαν οι άνθρωποι αφού είδαν που κρατούσα χαρτιά και ήμουν κάπως νευριασμένος.. Μένει κάποιος εδώ με αυτό το όνομα? Όχι μου λένε έχει πεθάνει αλλά τους λογαριασμούς τους πληρώνει η κόρη του.Μπορω να δω ένα λογαριασμό τους λέω? Μου δείχνουν και είναι ακριβώς ίδιος με τον δικό μου, ίδιο Αφμ όνομα επίθετο και όνομα πατέρα.Εχετε κάποιο άλλο έγγραφο που να δείχνει το Αφμ αυτού που πέθανε? Μου φέρνουν ληξιαρχική πράξη θανάτου όπου έγραφε το πράγματικο του Αφμ.Τους εξηγώ και ότι πρέπει να πάμε σε κάποιο κατάστημα να κάνουμε την διάρθρωση.Μου λένε τους λογαριασμούς τους πληρώνει η κόρη του,μου δίνουν τηλέφωνο, επικοινωνώ μαζί της ,την εξηγώ κανονίζουμε ραντεβού σε 4ημερες , μένει Θεσσαλονίκη.Περνω τηλέφωνο ξανά την εξυπηρέτηση τους λέω όλα αυτά...μου λένε δε γνωρίζουμε πως έγινε... Μαθαίνω από τη κόρη του ότι υπάρχει αυτό το λάθος στο ΑΦΜ από το 2015! Τρελάθηκα.. Έρχεται η μέρα για το ραντεβού.. πηγαίνουμε στο κατάστημα έχοντας μαζί ληξιαρχική πράξη θανάτου (ΟΧΙ ΤΗ ΔΙΚΉ ΜΟΥ) Λένε και αυτοί πως έγινε αυτό το λάθος κτλ...δε κρατηθηκα τους είπα είστε απαράδεκτοι...Μας είπαν πρέπει να πληρώσετε 25€για τη μεταβίβαση (πλέον είναι στο όνομα της κόρης του) Άιντε το κάναμε και αυτό θα τα πληρώσει αυτή στο τελευταίο λογαριασμό που θα της έρθει και θα γίνει επιστροφή κάποιων χρημάτων στο δικό μου λογαριασμό... Είναι δεύτερη ξαδέρφη μου ο πατέρας της πέθανε εκείνο το καιρό έγινε αναζήτηση Αφμ από το σύστημα,δεν βρέθηκε,και μάλλον καποιος υπάλληλος "πέταξε"το δικό μου με αποτέλεσμα να συνεχίζεται η έκδοση των λογαριασμών για 4 χρόνια ....

gravis
21-04-19, 20:39
Τελικά βρήκες την χαμένη ξαδερφη σου χάρις στον ΟΤΕ που μας ενωνει όλους. Ούτε στο πάμε πακέτο να ησουνα

@ ADSLgr.com All rights reserved.