PDA

Επιστροφή στο Forum : ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΗΜΑ



Billakos20
25-04-19, 02:25
Εχω το OTE Speedport Entry-2i και το σημα εχει πεσει παρα πολυ στο ρουτερ.Κατεβασα μια εφαρμογή μετα απο λιγο ψαξιμο και βλεπω οτι αλλοι 2 γείτονες ειναι στο ιδιο τσανελ με εμενα. Οσα τσανελ κ να αλλαξω παλι το ιδιο. Εχω παιξει με τα settings και παλι τπτ. Δεν ξέρω τι να κανω. (Εδω και καιρο γινεται αυτο, παθαινει και αναλαμπες με το σημα ενω ειμαι κυριολεκτικά διπλα απο το ρουτερ)

sweet dreams
25-04-19, 09:46
Αν υπάρχει πρόβλημα και σε καθαρά κανάλια ζητάς αντικατάσταση του ρούτερ.

Billakos20
25-04-19, 12:38
Μήπως αμα με βαλουν σε interleave να φτιαξει; Γτ σε φαστπαθ δν εχω ζητησει να με βαλουν ετσι κ αλλιως

Link Status Up
Modulation Type ADSL_2plus
Actual Rate(Up/Down) 1023/11211 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 1071/11260 kbps
Noise Margin(Up/Down) 10.7/9.1 dB
Line Attenuation(Up/Down) 10/17 dB
Output Power(Up/Down) 12.4/18.9 dBm
Data Path(Up/Down) Fast/Fast
Interleave Depth(Up/Down) 1/1
Interleave Delay(Up/Down) 0/0 ms
INP(Up/Down) 0/0 symbols
Profile N/A
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors(Up/Down) 40/605
FEC Errors(Up/Down) 0/0

sweet dreams
25-04-19, 12:52
Δεν έχει σχέση αυτό με το σήμα στο Wireless.
Aν δεν παίζεις παιγνίδια Online πες θα σε βάλουν σε interleave, θα είναι πιο σταθερή η γραμμή σου και θα ανέβει και η ταχύτητα.

Billakos20
25-04-19, 13:04
Αρα θα τους παρω τηλ και θα τους πω να μου φερουν καινουριο ή να τους πω τι συμβαίνει μηπως και να με βοηθησουν; Ειχα παρει τηλέφωνο αμα θυμαμαι καλα και μου ειπαν και οι ιδιοι να αλλαξω τσανελ κ οτι υπαρχει μια βλαβη στην περιοχη μ και τετοια αλλα δν βελτιώθηκε τπτ

RSX
25-04-19, 13:31
Αρα θα τους παρω τηλ και θα τους πω να μου φερουν καινουριο ή να τους πω τι συμβαίνει μηπως και να με βοηθησουν; Ειχα παρει τηλέφωνο αμα θυμαμαι καλα και μου ειπαν και οι ιδιοι να αλλαξω τσανελ κ οτι υπαρχει μια βλαβη στην περιοχη μ και τετοια αλλα δν βελτιώθηκε τπτ

το σήμα στο wifi δεν έχει καμία σημασία με το αν εισαι fastpath η οχι άπως και για το αν έχει προβλημα η οχι η περιοχή.
εκτός κ αν εννοείς οτι δεν έχεις μεγάλες ταχύτητες κατεβάσματος κλπ (πχ 100-400ΚΒ) εκεί πάμε σε άλλο πρόβλημα.

Billakos20
25-04-19, 14:20
Οχι δν αντιμετωπίζω τετοιο προβλημα ευτυχως. Μηπως αμα χαμηλώσω το trasmiting power καθως μπορει να κανει παρεμβολές με τα αλλα ρουτερ της γειτονιας; Νομιζω με εχουν κλειδωμένο στο τσανελ 13+9 καθως οταν παω να το αλλαξω δν μου κανει την χαρη

sweet dreams
27-04-19, 11:55
Οχι δν αντιμετωπίζω τετοιο προβλημα ευτυχως. Μηπως αμα χαμηλώσω το trasmiting power καθως μπορει να κανει παρεμβολές με τα αλλα ρουτερ της γειτονιας; Νομιζω με εχουν κλειδωμένο στο τσανελ 13+9 καθως οταν παω να το αλλαξω δν μου κανει την χαρη

Nα ζητήσεις για αρχή αντικατάσταση του ρούτερ.
Αν χαμηλώσεις την ισχύ φυσικά θα είναι χειρότερα γιατί θα έχουν μεγαλύτερη ισχύ και όπως είναι φυσικό και παρεμβολές τα γειτονικά.
Δεν μπορεί κάποιος να σου κλειδώσει το κανάλι, μπορείς να το πας όπου θέλεις.
Άλλαξε το Βandwidth από 40ΜHz σε 20 για να έχεις λιγότερες παρεμβολές, απλά θα έχεις και μικρότερη ταχύτητα στο WI-FI αλλά δεν θα είναι κάτι που θα το καταλάβεις σε απλές λειτουργίες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.