PDA

Επιστροφή στο Forum : Internet Cafe λειτουργικό.



PhilipposSats
06-05-19, 14:54
Καλησπέρα παιδιά και Χριστός Ανέστη. Δεν ξέρω άμα είναι το σωστό section για αυτό που θέλω να ρωτήσω οπότε ζητώ συγγνώμη αν δεν είναι. Η ερώτηση μου είναι η εξής, τι λογισμικό προτείνετε να έχουν οι υπολογιστές επάνω τους win7/win10 και ποια έκδοση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

stelios4711
06-05-19, 15:11
Μα είναι δυνατόν να σκέφτεσαι ακόμη τα win7 σαν επιλογή;
Τα 7 λήγουν σε 7 μήνες Τι θα κάνεις με την νέα χρονιά; θα το κλείσεις το μαγαζί;
win10 pro φυσικά θα βάλεις. Δεν υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις για τη δουλειά που τα θέλεις

Kostinos
06-05-19, 21:19
Καλησπέρα παιδιά και Χριστός Ανέστη. Δεν ξέρω άμα είναι το σωστό section για αυτό που θέλω να ρωτήσω οπότε ζητώ συγγνώμη αν δεν είναι. Η ερώτηση μου είναι η εξής, τι λογισμικό προτείνετε να έχουν οι υπολογιστές επάνω τους win7/win10 και ποια έκδοση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Πλέον τα παιχνίδια ζητούν τα win10, τα win7 τα έχουν ως ελάχιστη προϋπόθεση, ακόμα και τα internet cafe τα 7 τα άλλαξαν σε 10...

user2163
06-05-19, 22:08
windows 10 τελευταία έκδοση.
Γιατί να βάλεις windows 7;:hmm:
Edit: Αν με την έκδοση εννοείς edition βάλε τα home δεν υπάρχει λόγος για pro ή κάτι άλλο.

badweed
06-05-19, 22:19
εγω θα εβαζα τα 7 x64 . και επιλεκτικες ενημερωσεις οχι ολες .
αλλα μπορεις να βαλεις και τα δυο και να αφησεις τον κοσμο να διαλεγει και να βγαλεις και καποιο πορισμα μετα απο λιγο καιρο .

user2163
06-05-19, 22:27
εγω θα εβαζα τα 7 x64 . και επιλεκτικες ενημερωσεις οχι ολες .
αλλα μπορεις να βαλεις και τα δυο και να αφησεις τον κοσμο να διαλεγει και να βγαλεις και καποιο πορισμα μετα απο λιγο καιρο .

Γιατί 7 και όχι 10;

badweed
06-05-19, 22:34
Γιατί 7 και όχι 10;

γιατι ειναι σταθερα , δοκιμασμενα , λειτουργει σχεδον καθε προγραμμα της τελευταιας 20ετιας , μεγαλυτερο ελενχο στον χρηστη/διαχειρηστη χωρις επιπλεον software , και δεν εχουν περιττες διαδικτυακες λειτουργιες για να προμοταρουν την microsoft .
ισως να εβαζα και καποιο skin να δειχνει πιο μοντερνο (χωρις να θεωρω την εμφανιση των 10 μοντερνα ) .

@ ADSLgr.com All rights reserved.