PDA

Επιστροφή στο Forum : Tella Zisto Διαθεσιμο???



bohemis09
27-06-07, 21:12
Γεια σας παιδια.Μολις πριν λιγες μερες με πηραν τηλεφωνο απο την tellas για να μου ανακοινωσουν τα πακετα του zisto.Μιας και ημουν ψημενος, συμφωνησα(δεν υπεγραψα ακομη) να αναβαθμισω την γραμμη μου στο πακετο της zisto.Μπαινω σημερα,λοιπον,στην σελιδα της tellas και πληκτρολογω τον αριθμο της περιοχης για να δω αν ειναι διαθεσιμο το zisto εκει που μενω.Προς εκπληξη μου βλεπω πως δεν ειναι διαθεσιμο και αναριωτεμαι πρωτον: μηπως δεν εχουν ανανεωσει την συγκεκριμενη σελιδα αναζητησης διαθεσιμοτητας? δευτερον:μηπως με δουλευουν απο την tellas και θελουν να με κανουν full zisto, για να βγαλουν λεφτα, με συνεπεια να μην εχω τις αναγροφομενες παροχες internet(4Mb) και να εχω μικροτερες? και τριτον:αν τελικα δεν συμβαινει τιποτα απο τα δυο και ισχυει η διαθεσιμοτητα zisto στην περιοχη μου,θα εκμεταλλευομαι πληρως τις ταχυτητες για internet(4Mb)?Η περιοχη μου ειναι Θεσσαλονικη (Φαληρο-Λεωφορος Στρατου).Σας ευχαριστω

sdikr
27-06-07, 21:37
Αν είσαι ρόσταν ακόμα δεν υπάρχει κάλυψη, προς Σεπτέμβριο και αν
Πρόσεξέ αυτοί που σε πήραν δεν ήταν απο τελλάς, αλλά εξωτερικοί συνεργάτες, έχουν αναφέρθει περιπτώσεις που απο το απλό τηλέφωνο τους ενεργοποιούν
Αν συμφώνησες είναι σαν να υπέγραψες.

θα σε βάλουν στο απλό zisto (μέσω ΟΤΕ)

bohemis09
28-06-07, 03:39
Μα πως θα ειμαι μεσω του ΟΤΕ?Αυτοι μου ειπαν πως θα με αποσυνδεσουν απο τον ΟΤΕ και θα παρει τουλαχιστον ενα μηνα.Επισης απο το τηλεφωνο εκλεισα ραντεβου ωστε να ερθουν και να υπογραψω τα σχετικα εγγραφα αρα δεν καταλαβαινω πως συμφωνησα εφοσον δεν υπεγραψα?

giavel
28-06-07, 08:26
Γεια σας παιδια.Μολις πριν λιγες μερες με πηραν τηλεφωνο απο την tellas για να μου ανακοινωσουν τα πακετα του zisto.Μιας και ημουν ψημενος, συμφωνησα(δεν υπεγραψα ακομη) να αναβαθμισω την γραμμη μου στο πακετο της zisto.Μπαινω σημερα,λοιπον,στην σελιδα της tellas και πληκτρολογω τον αριθμο της περιοχης για να δω αν ειναι διαθεσιμο το zisto εκει που μενω.Προς εκπληξη μου βλεπω πως δεν ειναι διαθεσιμο και αναριωτεμαι πρωτον: μηπως δεν εχουν ανανεωσει την συγκεκριμενη σελιδα αναζητησης διαθεσιμοτητας? δευτερον:μηπως με δουλευουν απο την tellas και θελουν να με κανουν full zisto, για να βγαλουν λεφτα, με συνεπεια να μην εχω τις αναγροφομενες παροχες internet(4Mb) και να εχω μικροτερες? και τριτον:αν τελικα δεν συμβαινει τιποτα απο τα δυο και ισχυει η διαθεσιμοτητα zisto στην περιοχη μου,θα εκμεταλλευομαι πληρως τις ταχυτητες για internet(4Mb)?Η περιοχη μου ειναι Θεσσαλονικη (Φαληρο-Λεωφορος Στρατου).Σας ευχαριστω

Καλημέρα φίλε,

Εχω μια πάρα πολύ μεγάλη απορία....
Μετά από όσα μπορείς να διαβάσεις εδώ μέσα, είσαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι θέλεις να γίνεις πελάτης της TELLAS??????????? Δηλαδή σκέψου το... ακόμα πρίν κάν υπογράψεις την αίτηση έχουν αρχίσει να σε κοροιδεύουν. Πιστεύεις οτι 50 δικά σου Ευρώ το μήνα αξίζουν να γίνουν δικά τους ??????

bohemis09
28-06-07, 09:03
Καλημέρα φίλε,

Εχω μια πάρα πολύ μεγάλη απορία....
Μετά από όσα μπορείς να διαβάσεις εδώ μέσα, είσαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι θέλεις να γίνεις πελάτης της TELLAS??????????? Δηλαδή σκέψου το... ακόμα πρίν κάν υπογράψεις την αίτηση έχουν αρχίσει να σε κοροιδεύουν. Πιστεύεις οτι 50 δικά σου Ευρώ το μήνα αξίζουν να γίνουν δικά τους ??????
Εχεις απολυτο δικιο.Διαβαζοντας στο forum διαπιστωνω πως ολοι τα εχουν με την tellas.Φαντασου πως με εκνευριζουν απιστευτα στην tellas οταν με βαζουν για 1ωρα στην αναμονη για ηλιθιες ερωτησεις που θελω να τους υποβαλλω, φανταζομαι τι εχει να γινει οταν θα κανουν κανα χρονο να μου βαλουν internet.Απλα το καλο με το zisto ειναι πως αποδεσμευσαι πληρως απο τον ΟΤΕ.Με την 4net μπορει να γινει το ιδιο?

giavel
28-06-07, 09:26
Εχεις απολυτο δικιο.Διαβαζοντας στο forum διαπιστωνω πως ολοι τα εχουν με την tellas.Φαντασου πως με εκνευριζουν απιστευτα στην tellas οταν με βαζουν για 1ωρα στην αναμονη για ηλιθιες ερωτησεις που θελω να τους υποβαλλω, φανταζομαι τι εχει να γινει οταν θα κανουν κανα χρονο να μου βαλουν internet.Απλα το καλο με το zisto ειναι πως αποδεσμευσαι πληρως απο τον ΟΤΕ.Με την 4net μπορει να γινει το ιδιο?

ημουνα σίγουρος.

οτι ο μόνος λόγος να ήθελες να πας σε TELLAS θα ήταν επειδή δεν είχες ενημερωθεί για το τι παιζει. Φυσικα και μπορει και η forthnet. και η netONE και η Vivodi και η HOL πλέον. Το θέμα είναι να βρεις εσύ ποιοι σε καλύπτουν στην περιοχή σου και να κάνεις την πιο ορθή επιλογή γιατι αν περιμένεις να σου πούν την αλήθεια αυτοί που θα στα παίρνουν τότε ζήτω που κάηκες. Μην πας στην κατά γενική παραδοχή χειρότερη δυνατή επιλογή σήμερα απλά επειδή αυτοί πρόλαβαν να σε πάρουν πρώτοι τηλέφωνο...

Ελπίζω να πρόλαβα να σε γλιτώσω από την χειρότερη δυνατή ταλαιπωρία (την τελλάς) γιατι την ταλαιπωρία γενικά για να φύγεις από τον ΟΤΕ δεν την γλιτώνεις....

gkosto
28-06-07, 09:39
δεν ειναι θεμα τελλας αυτο , αλλα ποτε ο οτε θα δωσει γραμμες , προφανως θα τον ενεργοποιησουν σε καποιο προγραμμα προεπιλογης φορεα, και παω στοιχημα οτι αυτο δεν το εκαναν απο την τελλας αλλα απο κανενα call center που ψαχνουν πελατες ....συστημα που το εχουν ολες οι εταιρειες!! αν δεν του ειπαν τι ακριβως θα γινει με την γραμμη του , μην λεμε μονο για τον παροχο ,
επειδη και εγω ετσι την πατησα καποια στιγμη και καταλαβα τι εγινε με καποιο call center που μου εκανε την γραμμη στο διαστημα!!!.πολλα απο αυτα που διαβαζουμε εδω και που συμβαινουν φταινε και αυτα τα ..............call center που κανουν τηλεπωληση
καλημερα σε ολους

bohemis09
29-06-07, 01:58
Mα ειναι αστειοι ολοι αυτοι εκει μεσα.Με παιρνουν τηλεφωνο και με πουλανε ψευδη στοιχεια.Ελα ομως που εκλεισα ραντεβου και θα ερθουν στις 2Ιουλιου.Δεν θα παρω τηλεφωνο στην tellas για να τους ενημερωσω πως δεν ενδιαφερομαι για την αναβαθμιση, ετσι ωστε να ερθουν και μετα να παρουν τα πα...ρια μου αφου θα τους πω πως δεν ενδιαφερομαι.Οταν προκειται να υπογραψεις συμβαση τρεχουν σαν τρελοι,μεχρι στον αρη μπορουν να φτασουν.Ας ερθουν λοιπον να τους τα πω απο κοντα.Εχω πολλα να τους πω.Αν και γνωριζα πως η tellas κανει πολλες αρπαχτες σας ευχαριστω για τα πληρη στοιχεια που μου διαθεσατε.

XARAYGH
29-06-07, 02:03
ενας ασχετος κουριερ θα ερθει:clap:

kloklo
29-06-07, 07:27
Οντως αυτην την εποχη η Τελλάς ειναι η χειροτερη επιλογή....

Θασου έλεγα πηγαινε οπου αλλού θες, εκτος από αυτούς....Ειναι οι πιο ακριβοι αυτην τν στιγμη, μικρες ταχυτητες, μεγαλη καθυστερηση ενεργοποιησης, αρκετα προβληματα, γελοια τεχνικη υποστηριξη.....

Καλή τυχη παντως οποια και αν ειναι η επιλογη σου....

@ ADSLgr.com All rights reserved.