PDA

Επιστροφή στο Forum : ενα περιεργο πρόβλημα ζηταει λυση



darkchrisknfs
24-11-04, 05:07
σασ παρακαλω βοηθηστε με γιατι θα τρελαθω
εχω vivodi 256 με acces απο vivodi και ολα πηγαιναω καλα μεχρι πριν απο 10 μερεσ.απο τοτε το σερφαρισμα εχει γινει αργο και το χειροτερο ειναι οτι οι ταχυτητεσ που κατεβαζο απο site δεν ξεπερνουν το 4.εκανα λοιπον ενα φορματ μιποσ και ειχα αρπαξει τιποτα και αυτο εφτεγε.τιποτα ομως.
το ποιο περιεργο ειναι οτι απο p2p προγραμματα οποσ το dc η το bearshare κατεβαζει κανονικα και πιανει ολι τιν ταχυτητα δηλαδη μεχρι 24-25
τι να κανω?????ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!

aroutis
24-11-04, 10:19
Ετσι που τα περιγράφεις δεν βγάζει κανένας νόημα.
Δηλαδή από p2p δουλεύεις κανονικά, αλλά από websites οχι.
ΑΠΟ ΟΛΛΑ τα websites? από ΚΑΠΟΙΑ websites?

Γινε ποιο συγκεκριμένος.

Διότι, αν είναι κάποιο συγκεκριμένο, άνετα μπορεί να φταίει το website.

gastone_21
24-11-04, 17:31
σε πια περιοχη εισαι ?? εαν εισαι πατησια υπαρχει εξηγηση.

darkchrisknfs
24-11-04, 18:44
απο πατησια ειμαι!!!υπαρχει προβλημα με τον κομβο των πατησιων??και γιατι στα προγραμματα p2p δουλευει.τωρα μολισ μιλαγα με vivodi και μου ειπαν οτι γινεται μια αναβαθμιση στον κομβο πατησιων και θα διορθοθει μεχρι το τελοσ του μηνοσ.αραγε αυτο ισχυει η μου λεγανε μα......εσ???λετε να φτιακσει και το ping μετα την αναβαθμιση??μπα εεε??

gerokost
28-11-04, 05:27
Και το ping θα φτιάξει μετά την αναβάθμιση και όλα φίλε μου.Άκουσα επίσης οτι δεν θα υπάρξει χρέωση ούτε για το access ούτε για τη γραμμή για το διάστημα που ταλαιπωρούμαστε με την αναβάθμιση στα Πατήσια.

Τώρα, τα peer to peer δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου παίζουν .. :?

McAli
28-11-04, 09:19
gerokost,.....prelude?

gerokost
28-11-04, 09:32
gerokost,.....prelude?
Celica :)

McAli
28-11-04, 10:08
McAli έγραψε:
gerokost,.....prelude?

Celica


τουλάχιστον είναι Ιάπωνας και αυτός, οπότε δεν έπεσα και πολύ μακριά! :lol:

όμορφο πάντως...δεν είχα προσέξει και πολύ τα "οπίσθιά" του.

darkchrisknfs
29-11-04, 00:15
ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια παιδια!!

pelasgian
29-11-04, 03:55
Παίδες, το format δεν είναι λύση για προβληματικό adsl. Είναι η λύση βέβαια για προβληματικό λειτουργικό, αλλά αυτό είναι μία άλλη ιστορία.

Quad
29-11-04, 11:40
σασ παρακαλω βοηθηστε με γιατι θα τρελαθω
εχω vivodi 256 με acces απο vivodi και ολα πηγαιναω καλα μεχρι πριν απο 10 μερεσ.απο τοτε το σερφαρισμα εχει γινει αργο και το χειροτερο ειναι οτι οι ταχυτητεσ που κατεβαζο απο site δεν ξεπερνουν το 4.εκανα λοιπον ενα φορματ μιποσ και ειχα αρπαξει τιποτα και αυτο εφτεγε.τιποτα ομως.
το ποιο περιεργο ειναι οτι απο p2p προγραμματα οποσ το dc η το bearshare κατεβαζει κανονικα και πιανει ολι τιν ταχυτητα δηλαδη μεχρι 24-25
τι να κανω?????ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!

Σκέφτηκες μήπως ότι :
(1) αν κατεβάζεις ταυτόχρονα συνολικά με 25K σε peer2peer είναi λογικό να σου μένουν κάπου 4K?
(2) ότι έχεις ADSL δεν σημάινει ότι θα κατεβάζεις με 30Κ+ (256 Κbps) από παντού???

darkchrisknfs
30-11-04, 04:31
το περιεργο δεν ειναι οτι οταν κατεβαζω απο p2p και ταυτοχρονα παω απο σε site για κατεβασμα πιανει χαμηλη ταχυτητα!!ελπιζω η λυση να δοθει με το τελοσ των εργασιων στον κομβο πατησιων!!!ΑΡΑΓΕ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ?? :?:
ασ ελπισουμε συντομα!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.