PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΛΛΕΙΨΗ ΔΙΚΤΥΟΥ



marilou_91
15-05-19, 14:52
6 μήνες τώρα σε κεντρική περιοχή του Ρεθύμνου και δε μπορώ να πάρω γραμμή λόγω έλλειψης δικτύου. Κάθε φορά που ανανεώνω την αίτησή μου, η σειρά προτεραιότητας πάει στο τέλος, τι θα γίνει δηλαδη; Έκανα καταγγελία στην ΕΕΤ, δεν ξέρω αν υπάρχει άλλη λύση, εργάζομαι μέσω ιντερνετ...:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

griniaris
15-05-19, 15:01
Οι λυσεις που εχεις ειναι οι εξης...

1) Βαζεις ιντερνετ μεσω κινητης
2) Βαζεις ιντερνετ μεσω δορυφορου
3) Μοιραζεσαι το ιντερνετ σε συνενοηση με καποιον που εχει ηδη.
4) Αν εχεις οπτικη επαφη με καποιο αλλο σημειο δικο σου.... βαζεις εκει και το στελνεις με ασυρματη ζευξη.


Δεν γινεται κατι αλλο και δεν μπορεις και να πιεσεις για να σου δωσουν αν δεν υπαρχει δυνατοτητα.

teodor_ch
15-05-19, 15:56
Βρές έναν ηλεκτρολόγο με άκρες στον ΟΤΕ να σε συνδέσει ταχύτερα...
Γίνεται σίγουρα ;)

FuS
15-05-19, 20:56
Βρές έναν ηλεκτρολόγο με άκρες στον ΟΤΕ να σε συνδέσει ταχύτερα...
Γίνεται σίγουρα ;)

Ούτε καν...

k.m.
15-05-19, 21:54
Σου απάντησα εδώ

https://www.adslgr.com/forum/threads/1039373-%CE%88%CE%BB%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%88%CE%B7-%CE%B4%CE%AF%CE%BA%CF%84%CF%85%CE%BF%CF%85-6-%CE%BC%CE%AE%CE%BD%CE%B5%CF%82?p=6593336#post6593336

teodor_ch
16-05-19, 00:00
Ούτε καν...

Καληνύχτα

FuS
16-05-19, 01:35
Καληνύχτα

Επειδή εργάζομαι στον οτε τα τελευταία 15+ χρόνια, και γνωρίζω πολύ καλά, εξού και το "ούτε καν".
Καληνύχτα και από μένα.

africa
16-05-19, 02:12
Μην είστε απόλυτοι όσα χρόνια και αν δουλεύετε στον ΟΤΕ. Γιατί μάλλον δουλεύετε σε λάθος ΟΤΕ :P
Γνωστός με γνωστό έχει διαφορά..
Αφήστε να ξέρουμε κάτι παραπάνω όταν το βλέπουμε με τα μάτια μας ;)

Γίνεται, τραβάει καλώδιο από παραδιπλανό κουτί μονοκατοικίας/πολυκατοικίας (στο οποίο υπάρχει διαθεσιμότητα από το ίδιο kafao) έως το κουτί της δικής σου μονοκατοικίας/πολυκατοικίας.

dimitri_ns
16-05-19, 06:23
Ούτε καν...

Δηλαδή, αν ζητήσει ο Τσαμάζ, θα του πείτε "ΕΛΛΕΙΨΗ ΔΙΚΤΥΟΥ" ? :rofl:

Nikiforos
16-05-19, 06:41
καλημέρα, τα ιδια με τον αδερφο μου μεσα στο Περιστερι!!!! και διπλα σε κεντρικοτατο δρομο και στα 20μετρα εχει καμπινα VDSL, τι δεν τους εχω πει και εγω ο ιδιος ΤΙΠΟΤΑ.
Δεν ξερω αν γινεται με ποσο γνωστο γινεται, εγω δεν εχω καποιο κολληταρι με τον Τσαμαζ….
κανει αιτησεις και ακυρώνονται και πρεπει να κανει κάθε 2 μηνες αν θυμαμαι καλα, ολο δεν υπαρχει ζευγος.
Ειπαμε και αν γινεται να πληρωσει να σκαψουν και λενε δεν εχει διαθεσιμο ζευγος καν, ειπα για οπτικη σπιτι από καμπινα λενε δεν διατίθεται εμπορικα.
Οι λυσεις κινητης-δορυφορικης εχουν με ένα καρο μειονεκτήματα και μη συμφέρουσες οικονομικα για αυτά που προσφερουν.
Τωρα αν είναι καποιος που δεν μπορει να βολευτει με του κινητου του το ιντερνετ αναγκαστικα θα βαλει κατι από αυτά και αν ερθει ποτέ γραμμη το κοβει.

- - - Updated - - -

Το χειροτερο είναι αυτό με τις αιτησεις, γιατι δεν γινεται να κανουμε ΜΙΑ και να ισχυει ΜΕΧΡΙ να παρουμε γραμμη???
την ακυρωνουν και μετα παει η προτεραιοτητα στο τελος! και αν τυχει γραμμη τοτε θα την παρει άλλος!!! και ετσι δεν παιρνεις ΠΟΤΕ!

k.m.
16-05-19, 13:35
Σε άλλο forum με μετακόμιση στο Δήμο Περιστερίου (Αθήνα) δεν υπήρχε γραμμή.

Με αιτήσεις/καταγγελίες/κτλ (ή και από τύχη) από 10-12-2018 πήρε γραμμή 17/4/2019.

yuk
16-05-19, 14:10
Φίλος στην Αθήνα με VIP status που ζήτησε φορητότητα από αρχές Απριλίου θα ενεργοποιηθεί τέλος Μαΐου. Σχεδόν 10 μέρες τώρα χωρίς σταθερό. To θέμα έχει φτάσει αρκετά ψηλά αλλά δεν μπορεί να γίνει κάτι γρηγορότερα. Ναι μεν είναι λίγο ιδιάζουσα η περίπτωσή του, αλλά και πάλι...
Έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.