PDA

Επιστροφή στο Forum : Huge PROBLEM



psillos
27-06-07, 22:33
Καλησπέρα παίδες. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα- είχα κάνει αίτηση στην On telecoms για φορητότητα το φεβρουάριο και τέλη μαρτίου διέκοψα (τηλεφωνικά με φαξ ακόμη και στα γραφεία τους πήγα στο μαρούσι προσωπικά!).Επειτα απευθύνθηκα στην vivoddi για dsl οι οποίοι κάποια στιγμή με ενημέρωσαν οτι δε μπορούν να προχωρήσουν οι εργασίες τους διότι ο βρόγχος μου είναι δεσμευμένος απο άλλη εταιρεία. Ξαναπευθύνθηκα στην on telecoms οι οποίοι με διαβεβαίωσαν οτι καμιά ενέργεια δεν έγινε απο μέρους τους διότι εγώ είχα προβεί σε ακύρωση. Με τα πολλά παρακάλια στον ΟΤΕ μου είπαν οτι ο βρόγχος μου είναι δεσμευμένος απο την on telecoms και γι αυτό δε μπορεί να γίνει καινούργια σύνδεση εάν δε στείλει ακυρωτικό η on telecoms .

Το πρόβλημα μου είναι πως θα μπορέσω να απεγκλωβιστώ απο τους ανίκανους της on telecoms έστω και με καταγγελία για να αποδεσμευτεί ο βρόγχος διότι τηλεφωνικά δε βγάζω άκρη!!!! Και το κυριότερο δεν έχω dsl εδώ και 3 μήνες εξαιτίας τους!!!

29gk
27-06-07, 22:55
Εξωδικο και γραπτη καταγγελια στην ΕΕΤτ, ΙΝΚΑ κτλ.

psillos
28-06-07, 00:00
Δηλαδή φίλε μου να μπώ στο site της ΕΕΤΤ και να κάνω καταγγελία? Δε μου χει τύχει κάτι ανάλογο, να τους πάρω τηλέφωνο?

Νικαετός
28-06-07, 00:04
Κάνεις γρήγορα αίτηση στον ΟΤΕ για νέα γραμμή, παράλληλα αφήνεις την πρώτη σου στην ΟΝ αμανάτι ή το παλεύεις .

29gk
28-06-07, 00:07
H αποψη του Νικαετου ειναι η σωστοτερη αλλα αν εχεις καλο δικηγορο, φιλο και γρηγορο , παλεψε το με αυτον, δωσε στον εαυτο σου μια ( συντομη ) χρονικη διορια ενασχολησης με το ζητημα και μετα...... οτι λεει ο Νικαετος.

Προπαντων μην χαλιεσαι, συμβαινουν αυτα και στις καλυτερες οικογενειες :(

psillos
28-06-07, 00:10
Δεν πρόλαβα να πάω στην οn δεν έφυγα απο τον ΟΤΕ δεν έγινε η μεταφορά!!!Το διέκοψα πριν γίνουν οι ενέργειες αλλα απο οτι φαίνεται αυτοί είχαν ξεκινήσει! Πάντως ο αριθμός δεν έφυγε απο τον οτε!

voger
28-06-07, 00:13
Δοκίμασε να αναφέρεις στη On ότι σκοπεύεις να κινηθείς νομικά ή τέλος πάντων ότι θα απευθυνθείς σε κάποιες αρμόδιες αρχές.

29gk
28-06-07, 00:15
Μα απο την στιγμη που ο ΟΤΕ απαντα πως χρειαζεται ακυρωτικο απο την ΟΝ, το προβλημα σου ειναι με την ΟΝ.

Ειναι σαν να εισαι ο ιδιοκτητης ενος σπιτιου, ο νοικαρης να μην φευγει με το καλο και να πρεπει να προβεις σε νομικες λυσεις.

psillos
28-06-07, 00:20
θα ήθελα να προβώ σε καταγγελίες αλλα δε βγάζω άκρη απο το site της ΕΕΤΤ????

Νικαετός
28-06-07, 00:21
Δεν πρόλαβα να πάω στην οn δεν έφυγα απο τον ΟΤΕ δεν έγινε η μεταφορά!!!Το διέκοψα πριν γίνουν οι ενέργειες αλλα απο οτι φαίνεται αυτοί είχαν ξεκινήσει! Πάντως ο αριθμός δεν έφυγε απο τον οτε!

Για δοκίμασε με conn-x. ;)

Αν (όπως λένε οι εναλλακτικοί) είναι αλήθεια πως ο ΟΤΕ δεν "βοηθάει" και πολύ τις αιτήσεις για φουλ LLU, τότε θα ξεμπλοκάρεις. Βέβαια θα πρέπει να δεσμευτείς με το conn-x, αλλά από το ολότελα ...

Η μόνη άλλη λύση είναι το εξώδικο...

zatast
29-06-07, 00:40
οπως λεει κι ο Νικαετος ξεκινα για νεα γραμμη αν δε μπορεις να περιμενεις τουλαχιστον ενα μηνα χωρις τηλεφωνο και δες και τα pm σου ωστε να δεις ποιος θα σου προχωρησει την ακυρωση κι επιστροφη στον οτε.

psillos
30-06-07, 00:37
Σας ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις σας!

mpregos
02-07-07, 14:53
μην ανοιγοντας άλλο topic,αφού το δικό μου είναι μερικώς το ιδιο προβλημα.
Έχω διακόψει την συνδεση με την ΟΝ εδω και 3 μηνες,πριν το πασχα και είμαι ενεργοποιημενος cabletv.newsletter ακόμα μου στέλνουν,λογαριασμούς ακόμα μου στέλνουν,τηλέφωνο για παράδοση εξοπλισμού ακόμα με παιρνουν,.
μίλησα τις προάλλες με ενα σωστό παλικάρη απο το cs και μου είπε οτι θα βάλει υπενθυμιση για παραδοση εξοπλισμού και επιστροφή 65 εουρος ....ακόμα περιμένω.....
Θα τασ βάλω στο ebay να τα πουλήσω και τα 2 για 65 εουρος,router - tvbox.

@ ADSLgr.com All rights reserved.