PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατι που ηδη ξερατε: Μακρια απο Tellas



Σελίδες : [1] 2

tolis_01
27-06-07, 23:34
Η αιτηση μου για forthnet 2 play βρισκεται ηδη σε τελικο σταδιο. Η forthnet (κανοντας σωστα τη δουλεια της) αναλαμβανει να μου ακυρωσει την tellas απο προεπιλογη φορεα. Σημερα, περνοντας τηλεφωνο την tellas, για αλλο λογο, εμαθα το εξης ωραιο:
Η forthnet ακυρωνει την προεπιλογη φορεα, αλλα το συμβολαιο μου για Tellas Polis 300 παραμενει και χρεωνομαι το παγιο του (12 ευρω) κανονικα. Για να το ακυρωσω, πρεπει να τους στειλω fax, οτι επιθυμω ακυρωση. Η ακυρωση διαρκει 30 μερες τις οποιες συνεχιζω φυσικα να χρεονομαι.
Στιγμιοτυπο απ'τον διαλογο:
- Μα σας εχει στειλει η forthnet fax για την διακοπη της συνδεσης μου.
- Στο λογιστηριο δεν το ξερουν και γι'αυτο θα συνεχισουν να στελνουν λογαριασμο (προφανως το λογιστηριο τους ειναι 300.000 μετρα κατω απο το εδαφος, σε ενα πλανητη 10.000 ετη φωτος μακρια).
.
.
.
- Αφου εγω θα ειμαι σε γραμμες forthnet. Δεν μπορειτε να μου παρεχετε τις υπηρεσιες σας. Αν μπορειτε να μου δωσετε 300 λεπτα αστικο χρονο ομιλιας να σας πληρωσω. Αλλα αυτο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.
- Δεν μας νοιαζει. Το συμβολαιο αυτα λεει.

Προφανως το μοτιβο της Τελλας ειναι: Παιρνουμε και δεν δινουμε τιποτα!

Καπου εκει εκλεισα το τηλεφωνο. Η επομενη απαντηση μου στον εν λογω κυριο ειναι μεσω του ελληνικου internet.

Συγχαριτηρια στην Tellas.

nrg_polini
28-06-07, 00:12
Τη συγκεκριμενη απατη βλεπω πως την κανει σε ολους η Τελλας. Γνωστες αλλωστε οι πρακτικες της :down:

ATG
28-06-07, 02:22
Δεν βλεπω οτι ειναι απατη, αλλα λογικο.
Εσυ διακοπτεις προεπιλογη. Αυτο ειναι κατι που αφορα τον ΟΤΕ. Δινεται η εντολη στον ΟΤΕ να μην δρομολογει τις κλησεις αυτοματα στην Tellas. Αυτο δεν σημαινει οτι κοβεται και η γραμμη, πραγμα που δεν το ξερει η Tellas και η καθε Tellas. Αυτη υποθετει οτι θα βαζεις προθεμα για να χρησιμοποιεις το δικτυο τους.
Λογικο δεν ειναι να τους ειδοποιησεις να σταματησουν?

nEC
28-06-07, 03:03
Η προεπιλογή φορέα διακόπτεται με αίτηση του παρόχου προς τον ΟΤΕ. Οι χρόνοι απόκρισης του ΟΤΕ είναι άγνωστοι με μινιμουμ αρκετές ημέρες. Σε όλα αυτά αν προσθέσεις 2-3 ημέρες που θέλει ο πάροχος για τα διαδικαστικά, τότε το 30 ημέρες δεν είναι καθόλου παράλογο.

ZX1234R
28-06-07, 08:30
Παιδιά είναι τραγικοί στην TELLAS. Ποτέ δεν μου δημιούργησαν πρόβλημα αλλά όταν έστειλα FAX για διακοπή (για να πάω ΝΕΤΟΝΕ) πήραν το αίμα τους πίσω. Έστειλα στις 30 Μαίου και ακόμα έχω internet!!! Είναι στόκοι!!

tolis_01
28-06-07, 12:35
Ναι, αλλα μου λενε οτι παρολο που θα εχω 2play (απο forthnet) αυτες τις 30 μερες θα τις πληρωσω κανονικα. Επειδη απολαμβανω τις υπηρεσιες του Polis 300. Αληθεια Tellas? Δωσε μου εσυ polis300 πανω σε γραμμη forthnet κι εγω να σε πληρωσω...:evil:

liomelissinos
28-06-07, 16:08
Παιδιά έτσι κάνει η tellas είναι απάτη. Εγώ είχα adsl kai tellas 1738 my Greece τηλεφωνία. Όταν έστειλα το φαξ που έλεγε ότι θέλω διακοπή των υπηρεσιών tellas adsl 768 και σταθερής τηλεφωνίας tellas my Greece ενώ είχε περάσει ένας χρόνος και δεν δέσμευαν πλέων μου διέκοψαν το internet ενώ συνέχιζα να πληρώνω για 4 μήνες και με τραβούσαν 3 μήνες γιατί λέει ότι έπρεπε να στείλω ξεχωριστό φαξ για την τηλεφωνία. Αλλά ξέρετε γιατί δεν μπορούσαν με το υπάρχον φαξ να μου ακυρώσουν την τηλεφωνία ? Γιατί μου είχαν κάνει συμβόλαιο καινούριο με το tellas 1738 εν αγνεία μου!!! Αναιδέστατη η «δεσποινίς» στο τηλέφωνο σχεδόν με έβρισε για κάτι που είχα δίκιο και μου το έκλεισε στη μάπα. Ευτυχώς είχα κρατήσει το όνομα και το επώνυμό της στην αρχή που απάντησε, μάζεψα όλα τα χαρτά, λογαριασμούς, φαχ και μια επιστολή προς την ΕΕΤΤ που κατήγγειλα την tellas και αυτήν την «Ευμενέστατη Δεσποινίς» και τώρα αυτή είναι στο σπιτάκι της χωρίς δουλειά και εγώ με τα λέφτα από τους λογαριασμούς, χωρίς την tellas στο κεφάλι μου και με μια επιστολή από τη tellas που μου ζητούσαν συγνώμη γονατιστή. Το Ευχαριστήθηκα!!!

manous
28-06-07, 18:56
Μάλλον εχεις αδικο καθως η forthnet επρεπε να σε ενημερώσει οτι μπορει να διακοψει μονο την προεπιλογη φορεα και οχι το προγραμμα σου σε αλλη εταιρεια.
Σε καθε εταιρεια αφου εχεις βαλει την υπογραφη σου για να ενεργοποιηθεις πρεπει να την βαλεις και για να διακοπεις.

Dimitris
28-06-07, 21:06
Παιδιά είναι τραγικοί στην TELLAS. Ποτέ δεν μου δημιούργησαν πρόβλημα αλλά όταν έστειλα FAX για διακοπή (για να πάω ΝΕΤΟΝΕ) πήραν το αίμα τους πίσω. Έστειλα στις 30 Μαίου και ακόμα έχω internet!!! Είναι στόκοι!!

30 μέρες θέλουν για να σε διακόψουν. Το Internet να περιμένεις να κοπεί κατά τις 5 Ιουλίου και κατά τις 15 θα φαίνεται πλέον και στον ΟΤΕ και σε αυτούς ότι είναι καθαρή η γραμμή.

minovg
28-06-07, 21:35
Η αιτηση μου για forthnet 2 play βρισκεται ηδη σε τελικο σταδιο. Η forthnet (κανοντας σωστα τη δουλεια της) αναλαμβανει να μου ακυρωσει την tellas απο προεπιλογη φορεα. Σημερα, περνοντας τηλεφωνο την tellas, για αλλο λογο, εμαθα το εξης ωραιο:
Η forthnet ακυρωνει την προεπιλογη φορεα, αλλα το συμβολαιο μου για Tellas Polis 300 παραμενει και χρεωνομαι το παγιο του (12 ευρω) κανονικα. Για να το ακυρωσω, πρεπει να τους στειλω fax, οτι επιθυμω ακυρωση. Η ακυρωση διαρκει 30 μερες τις οποιες συνεχιζω φυσικα να χρεονομαι.
Στιγμιοτυπο απ'τον διαλογο:
- Μα σας εχει στειλει η forthnet fax για την διακοπη της συνδεσης μου.
- Στο λογιστηριο δεν το ξερουν και γι'αυτο θα συνεχισουν να στελνουν λογαριασμο (προφανως το λογιστηριο τους ειναι 300.000 μετρα κατω απο το εδαφος, σε ενα πλανητη 10.000 ετη φωτος μακρια).
.
.
.
- Αφου εγω θα ειμαι σε γραμμες forthnet. Δεν μπορειτε να μου παρεχετε τις υπηρεσιες σας. Αν μπορειτε να μου δωσετε 300 λεπτα αστικο χρονο ομιλιας να σας πληρωσω. Αλλα αυτο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.
- Δεν μας νοιαζει. Το συμβολαιο αυτα λεει.

Προφανως το μοτιβο της Τελλας ειναι: Παιρνουμε και δεν δινουμε τιποτα!

Καπου εκει εκλεισα το τηλεφωνο. Η επομενη απαντηση μου στον εν λογω κυριο ειναι μεσω του ελληνικου internet.

Συγχαριτηρια στην Tellas.
Σου απάντησε ο φίλος. Δεν υπάρχει πληρέστατη απάντηση.

Δεν βλεπω οτι ειναι απατη, αλλα λογικο.
Εσυ διακοπτεις προεπιλογη. Αυτο ειναι κατι που αφορα τον ΟΤΕ. Δινεται η εντολη στον ΟΤΕ να μην δρομολογει τις κλησεις αυτοματα στην Tellas. Αυτο δεν σημαινει οτι κοβεται και η γραμμη, πραγμα που δεν το ξερει η Tellas και η καθε Tellas. Αυτη υποθετει οτι θα βαζεις προθεμα για να χρησιμοποιεις το δικτυο τους.
Λογικο δεν ειναι να τους ειδοποιησεις να σταματησουν?

Ως γνωστόν όμως μάθαμε όλοι τώρα: «ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ η Τελλάς», βάζουμε και κεφαλαία πάντα, «μακριά από Τελλάς» και έληξε το θέμα. Όσοι δε γουστάρετε, φύγετε ρε σεις, να μείνουμε αυτοί που πραγματικά θέλουμε. Έχουμε βαρεθεί τις γκρίνιες σας. Κάποια πράματα είναι γνωστά εδώ και καιρό. Άλλο προεπιλογή φορέα, άλλο ΠΟΛΙΣ300.

DRAKOS70
28-06-07, 21:56
Τη συγκεκριμενη απατη βλεπω πως την κανει σε ολους η Τελλας. Γνωστες αλλωστε οι πρακτικες της :down:

ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟΔΥΝΑΜΕ

Εντάξει ρε παιδιά ήμαρτον πια.
Για όοοολα τελικά φταίει η Τελλάς και οι ύπουλες και υποχθόνιες πρακτικές της..
Παντού σκευωρίες και απάτες..δάκτυλοι και δακτύλιοι..μίζες και σκοτεινές κινήσεις..
Ρε παιδιά μήπως η πολύ ζέστη μας έχει κάνει κακό και αρχίζουμε να βλέπουμε εφιάλτες στο δρόμο με τις λεύκες???
Αλάχτε πάροχο αμα είναι να χαλιόσαστε έτσι..Κάντε το γρήγορα όμως γιατί η Τελλάς θα σας πάρει και το πορτοφόλι σε λίγο..
Ωχ, κάτσε να ψαχτώ λιγάκι..κάτι μου λείπει

Όπως είπε και ο mivong, κάντε τη μπάς και σωθούμε εμείς που θα μείνουμε..
Και όταν με το καλό φύγετε θα μας δώσει λεει η Τελλάς σε εμάς τους πονεμένους που μείναμε 24mbps, ip tv, δωρεάν κλήσεις προς κινητά, και ένα αεροπορικό εισητήριο για Μπαχάμες, και όλα αυτά με 20€ το μήνα...

Ε ρε γλέντια...

sdikr
28-06-07, 22:55
ΗΜΑΡΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟΔΥΝΑΜΕ

Εντάξει ρε παιδιά ήμαρτον πια.
Για όοοολα τελικά φταίει η Τελλάς και οι ύπουλες και υποχθόνιες πρακτικές της..
Παντού σκευωρίες και απάτες..δάκτυλοι και δακτύλιοι..μίζες και σκοτεινές κινήσεις..
Ρε παιδιά μήπως η πολύ ζέστη μας έχει κάνει κακό και αρχίζουμε να βλέπουμε εφιάλτες στο δρόμο με τις λεύκες???
Αλάχτε πάροχο αμα είναι να χαλιόσαστε έτσι..Κάντε το γρήγορα όμως γιατί η Τελλάς θα σας πάρει και το πορτοφόλι σε λίγο..
Ωχ, κάτσε να ψαχτώ λιγάκι..κάτι μου λείπει

Όπως είπε και ο mivong, κάντε τη μπάς και σωθούμε εμείς που θα μείνουμε..
Και όταν με το καλό φύγετε θα μας δώσει λεει η Τελλάς σε εμάς τους πονεμένους που μείναμε 24mbps, ip tv, δωρεάν κλήσεις προς κινητά, και ένα αεροπορικό εισητήριο για Μπαχάμες, και όλα αυτά με 20€ το μήνα...

Ε ρε γλέντια...

οι καταγγελίες προς την ΕΕΤΤ υπάρχουν, προς τον ΙΝΚΑ υπάρχουν, δεν είναι η Τελλάς, είναι εξωτερικοί συνεργάτες αλλα και πάλι ο τελικός υπεύθυνος είναι η Τελλας

DRAKOS70
28-06-07, 23:32
οι καταγγελίες προς την ΕΕΤΤ υπάρχουν, προς τον ΙΝΚΑ υπάρχουν, δεν είναι η Τελλάς, είναι εξωτερικοί συνεργάτες αλλα και πάλι ο τελικός υπεύθυνος είναι η Τελλας

Ξέρεις φίλε sdikr, μερικές φορές όταν είμαστε πολύ πικραμένοι πάντα βρίσκουμε κάτι να προσάψουμε σε αυτόν που πιστεύουμε ότι είναι υπαίτιος της συμφοράς μας..
Το έχω κάνει κι εγώ πολλές φορές πάνω στην απελπισία μου..
Σίγουρα η Τελλάς δεν είναι άμοιρη ευθυνών όπως άλλωστε και πολλοί άλοι πάροχοι.
Όμως μην φτάνουμε σε υπερβολές και ακραίους χαρακτηρισμούς (ΚΛΕΦΤΕΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΚΛΠ)
με την παραμικρή αφορμή. Δεν ωφελεί άλλωστε σε τίποτα..
Όπως είπα και πιο πάνω, μπορούμε όσοι από εμάς το θελήσουμε να την κάνουμε, αν η Τελλάς και η όποια Τελλάς μας χαλάει τόσο πολύ..
Εμένα η επιλογή μου είναι να μείνω, όπως έχω ξαναγράψει, μέχρι τη λήξη του συμβολαίου μου.
Στο τέλος μπορεί και να δικαιωθώ για την επιλογή μου...
5 μήνες άλλωστε μου μείνανε..τώρα θα κάνω πίσω??
Αν την κάνω τώρα, θα αισθανθώ 2 φορές κορόιδο...
Μία για την αρχική μου επιλογή, και άλλη μια γιατί θα τους πληρώσω για να φύγω..

tolis_01
29-06-07, 01:03
Για όοοολα τελικά φταίει η Τελλάς και οι ύπουλες και υποχθόνιες πρακτικές της..
Παντού σκευωρίες και απάτες..δάκτυλοι και δακτύλιοι..μίζες και σκοτεινές κινήσεις..


Οχι, φταιει η μαφια της Forthnet και της NetOne που εχει βαλει στο ματι Tellas και On. :lol:

Στο κατω κατω ας μου δωσει Polis300 πανω σε γραμμες forthnet. Δεν με ενοχλει οτι θα την πληρωνω μεχρι να διακοπει, αλλα οτι θα πληρωνω και οταν θα εχω 2 play. Συγνωμη αλλα ο λογαριασμος πανω γραφει "Δωστε μας 12 ευρω γιατι σας δωσαμε polis300". Οταν θα'ρθει ο επομενος, ας ειναι τουλαχιστον δικαιοι και ας γραψουν "Δωστε μας 12 ευρω γιατι σας δωσαμε τα @@ μας". Ε, ναι. Τοτε θα τον πληρωσω με ευχαριστηση.

Spanos
29-06-07, 01:10
Φίλε, η Forthnet σε έμπλεξε και οχι η Τελλάς. Εσύ έπρεπε να στείλεις ΦΑΞ διακοπής στην Τελλάς ένα μήνα πρίν για να στο κόψουν τέλος του μήνα.

tolis_01
29-06-07, 01:21
Φίλε, η Forthnet σε έμπλεξε και οχι η Τελλάς. Εσύ έπρεπε να στείλεις ΦΑΞ διακοπής στην Τελλάς ένα μήνα πρίν για να στο κόψουν τέλος του μήνα.

Δεν εχεις κι αδικο. Απ'τη φορθνετ μου ειπανε οτι τα αναλαμβανουνε ΟΛΑ αυτοι.
Τωρα πλεον ελπιζω η τελλας να μου κοψει οντως το polis300 σε 30 μερες και οχι σε 5 μηνες που εμαθα οτι κανει σε μερικους (τοτε φταιει και θα την βρισω -ναι, βρισω- πολυ πολυ περισσοτερο).

XARAYGH
29-06-07, 01:50
θα μορουσες στο φαξ τερματισμου να ζητησεις αλλαγη προγραμματος σε βασικο για να μην χρεωνεσε κατι μεχρι την ημερα τερματισμου

minovg
29-06-07, 01:54
θα μορουσες στο φαξ τερματισμου να ζητησεις αλλαγη προγραμματος σε βασικο για να μην χρεωνεσε κατι μεχρι την ημερα τερματισμου
Κανά νέο από αναβαθμίσεις έχουμε; :p

XARAYGH
29-06-07, 01:58
τελη αυγουστου νεα προγραμματα ,,,τωρα wind θα ειναι??? voice zisto η adsl αναβαθμιση ο θεος και η μοιρα του...Μετα το 15αυγουστο κμενες η αδειες καλοκαιριου...

minovg
29-06-07, 02:01
τελη αυγουστου νεα προγραμματα ,,,τωρα wind θα ειναι??? voice zisto η adsl αναβαθμιση ο θεος και η μοιρα του...Μετα το 15αυγουστο κμενες η αδειες καλοκαιριου...
A μάλιστα... Υποθέτω θα μπει με 3Play στο κόλπο... Πρέπει να κάνει επικοινωνιακό μπαμ. Γιατί αν είναι να κάνει απλές αναβαθμίσεις της ταχύτητας και περιμένει τέλη Αυγούστου, δε θα είναι ευχάριστο για τον πελάτη...

tolis_01
29-06-07, 02:01
θα μορουσες στο φαξ τερματισμου να ζητησεις αλλαγη προγραμματος σε βασικο για να μην χρεωνεσε κατι μεχρι την ημερα τερματισμου

Αυτο να σου πω την αληθεια δεν το ηξερα. Αλλα τωρα το fax εφυγε...

BOUDAS99
29-06-07, 02:02
Παιδια τι λετε;;;Απο που κ ως που φταιει η Forthnet;;;Η αιτηση του 2play εχει στην δευτερη σελιδα εξουσιοδοτηση που επιτρεπει στην forthnet να κανει ολες τισ απαρετητες ενεργειες για την διακοπη των υπηρεσιων απο ολους τουσ αλλους παροχους...(http://www.forthnet.gr/media/double_play/applications_2play/Αίτηση%20Συνδρομής%20Forthnet%202play_10M_0307.pdf)
Οταν μεταφερθει η γραμμη σε καποιον παροχο τα στοιχεια του πρεπει να διαγραφουν απο ολους τουσ αλλους(ακομα κ απο τον ΟΤΕ...) κ να ακυρωθουν ολεσ οι υπαρχουσες υπηρεσιες που του παρεχουν!(μιας κ δεν μπορουν να χρεωνουν υπηρεσιες για τηλεφωνικο αριθμο που δεν υπαρχει στην βαση δεδομενων τους).Διαφορετικα δεν μπορει να γινει ενεργοποιηση!!!
Δεν ειναι τυχαια η συμπληρωση της εξουσιοδοτησης κ ουτε μονο για διευκολυνση του τελικου χρηστη...
Κ μην τρελαθουμε...η Τελλας σαν εταιρια εχει δημιουργησει κ συνεχιζει να δημιουργει προβληματα στην διαδηκασια ακυρωσης συνδρομων...
Φιλε μου tolis_01 η forthnet δεν εχει κανει μονο κινηση για ακυρωση της προεπιλογης φορεα αλλα κ κινηση για την διακοπη της συνδρομης σου στην tellas!Πραγμα που της ειχες ζητησει-υπγραψει στην αιτηση του 2play!απλα tellas δεν την ελαβε υποψην της...οπως θα κανει κ οταν θα της στειλεις το fax που σου ζητησε...

minovg
29-06-07, 02:04
Παιδια τι λετε;;;Απο που κ ως που φταιει η Forthnet;;;Η αιτηση του 2play εχει στην δευτερη σελιδα εξουσιοδοτηση που επιτρεπει στην forthnet να κανει ολες τισ απαρετητες ενεργειες για την διακοπη των υπηρεσιων απο ολους τουσ αλλους παροχους...(http://www.forthnet.gr/media/double_play/applications_2play/Αίτηση%20Συνδρομής%20Forthnet%202play_10M_0307.pdf)
Οταν μεταφερθει η γραμμη σε καποιον παροχο τα στοιχεια του πρεπει να διαγραφουν απο ολους τουσ αλλους(ακομα κ απο τον ΟΤΕ...) κ να ακυρωθουν ολεσ οι υπαρχουσες υπηρεσιες που του παρεχουν!(μιας κ δεν μπορουν να χρεωνουν υπηρεσιες για τηλεφωνικο αριθμο που δεν υπαρχει στην βαση δεδομενων τους).Διαφορετικα δεν μπορει να γινει ενεργοποιηση!!!
Δεν ειναι τυχαια η συμπληρωση της εξουσιοδοτησης κ ουτε μονο για διευκολυνση του τελικου χρηστη...
Κ μην τρελαθουμε...η Τελλας σαν εταιρια εχει δημιουργησει κ συνεχιζει να δημιουργει προβληματα στην διαδηκασια ακυρωσης συνδρομων...
Φιλε μου tolis_01 η forthnet δεν εχει κανει μονο κινηση για ακυρωση της προεπιλογης φορεα αλλα κ κινηση για την διακοπη της συνδρομης σου στην tellas!Πραγμα που της ειχες ζητησει-υπγραψει στην αιτηση του 2play!απλα tellas δεν την ελαβε υποψην της...οπως θα κανει κ οταν θα της στειλεις το fax που σου ζητησε...
Με όλα αυτά που γράφεις επιβεβαιώνεις με τα λεγόμενα ότι φταίει η Φορθνετ. Ο χρήστης εξουσιοδοτεί την εταιρεία-παραλήπτη να κάνει όλες τις απαραίτητες ενέργειες. Ε η Φορθνετ δε το έκανε αυτό. Πρέπει να ακυρώσει τις υπηρεσίες φωνής.

Spanos
29-06-07, 02:10
Δεν είναι απλή προεπιλογή φορέα, είναι μια υπηρεσία με πάγιο που χρησιμοποιεί την προεπιλογή φορέα. ίσως εκει τα πράγματα μπερδεύονται.

BOUDAS99
29-06-07, 02:18
Με όλα αυτά που γράφεις επιβεβαιώνεις με τα λεγόμενα ότι φταίει η Φορθνετ. Ο χρήστης εξουσιοδοτεί την εταιρεία-παραλήπτη να κάνει όλες τις απαραίτητες ενέργειες. Ε η Φορθνετ δε το έκανε αυτό. Πρέπει να ακυρώσει τις υπηρεσίες φωνής.
Οπως διαβασες εγραψα οτι:''η forthnet δεν εχει κανει μονο κινηση για ακυρωση της προεπιλογης φορεα αλλα κ κινηση για την διακοπη της συνδρομης σου στην tellas''απλα απο εκει κ περα περνει το μπαλακι η tellas για να κανει ακυρωση της συνδρομησ...πραγμα που στην συγκεκριμενη περιπτωση το παρελυψε!κ ως δικαιολογια ειπε οτι το λογιστηριο δεν το γνωριζει!λες κ το λογιστηριο δεν εχει σχεση με τα υπολοιπα τμηματα της εταιριας...

minovg
29-06-07, 02:25
Οπως διαβασες εγραψα οτι:''η forthnet δεν εχει κανει μονο κινηση για ακυρωση της προεπιλογης φορεα αλλα κ κινηση για την διακοπη της συνδρομης σου στην tellas''απλα απο εκει κ περα περνει το μπαλακι η tellas για να κανει ακυρωση της συνδρομησ...πραγμα που στην συγκεκριμενη περιπτωση το παρελυψε!κ ως δικαιολογια ειπε οτι το λογιστηριο δεν το γνωριζει!λες κ το λογιστηριο δεν εχει σχεση με τα υπολοιπα τμηματα της εταιριας...
Η Τελλάς θα έφταιγε αν ανήκε σε αυτήν ο τηλεφωνικός αριθμός... Φορητότητα έγινε από τον ΟΤΕ προς την Φορθνετ. Αν ο φίλος-πελάτης δηλαδή είχε και προγράμματα με πάγια από ΑΛΤΕΚ και άλλες εταιρείες σταθερής, να μυρίσουν τα νύχια τους αυτές ότι άλλαξε πάροχο; Θα συνέχιζε να τα πληρώνει ώσπου να τα διέκοπτε ο ίδιος. Βασικά ούτε η Φορθνετ φταίει εδώ που τα λέμε. Μόνο ο πελάτης φταίει.

Στην Τελλάς δεν ζητήθηκε ακύρωση για το ΠΟΛΙΣ300. Ζητήθηκε διακοπή του providing όπως καταλαβαίνω. Άλλο το κομμάτι του ίντερνετ μέσω ΑΡΥΣ ΟΤΕ και άλλο το ΠΟΛΙΣ300 της σταθερής. Καμιά σχέση το ένα με το άλλο.

nrg_polini
29-06-07, 03:16
Τι λεμε τωρα ρε παιδια; Η αιτηση που καναμε στη Forthnet ειναι εξουσιοδοτηση για να διακοπουν τα παντα (τα λεει ενα-ενα τηλεφωνια απο αλλο παροχο, ιντερνετ κτλ). Τα πραγματα ειναι απλα, δεν μπορουν να σε χρεωνουν για μια υπηρεσια που δεν σου παρεχουν. Η Τελλας ΓΝΩΡΙΖΕΙ οτι πλεον δεν εχεις γραμμη ΟΤΕ.&-

Γιατι οι υπολοιπες εταιριες δεν συνεχιζουν να χρεωνουν την ADSL που ειχαμε; Δηλαδη αν καποιος ειχε adsl γραμμη ΟΤΕ, ειναι λογικο να συνεχιζει να τον χρεωνει τον συνδρομητη απο τη στιγμη που δεν υπαρχει η συγκεκριμενη τηλεφωνικη γραμμη; Οχι βεβαια, και φυσικα δεν εχει συμβει κατι τετοιο.

Το ξαναλεω, η Τελλας ειναι ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΗ στη πιατσα για τις πρακτικες της σχετικα με τη σταθερη τηλεφωνια. Οποιος διαφωνει σε αυτο το τελευταιο, απλα δε ξερει τι λεει.

tolis_01
29-06-07, 12:12
Στην Τελλάς δεν ζητήθηκε ακύρωση για το ΠΟΛΙΣ300. Ζητήθηκε διακοπή του providing όπως καταλαβαίνω. Άλλο το κομμάτι του ίντερνετ μέσω ΑΡΥΣ ΟΤΕ και άλλο το ΠΟΛΙΣ300 της σταθερής. Καμιά σχέση το ένα με το άλλο.

Παιδια δεν ξερω αν εκνευριζομαι τσαμπα μ'αυτα που λετε αλλα εγω βλεπω ΜΟΝΟ οτι στην τελλας ειναι απατεωνες. (Το μηνυμα μου αυτο εχει πολλα κεφαλαια, οχι γιατι δεν ξερω να γραφω σε φορουμς, αλλα γιατι ΦΩΝΑΖΩ).
Δεν ειχα με την τελλας ουτε Αρυς, ουτε Γιωργο, ουτε Μητσαρα. Ενα πολλις300 ειχα μονο. Αφου η φορθνετ τους στελνει φαξ ΑΠΑΙΤΟΝΤΑΣ να δικοψουν την παροχη τηλεφωνιας τους σε μενα εγω το πολλις 300 ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ?
Θα το ξαναπω. ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΓΡΑΜΜΕΣ ΦΟΡΘΝΕΤ. Απο τη στιγμη που δεν μπορουν ΓΙΑΤΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ? ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΛΗΡΟΝΩΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ?

gkosto
29-06-07, 12:31
εχω βαρεθει να ακούω ότι φταίνε μόνο οι εταιρείες και εμείς δεν φταίμε πουθενά

ο κάθενας σοβαρος και λογικός καταναλωτής όταν θέλει να διακόψει μια σύνδεση κινητού

στέλνει φαξ διακοπής !! σωστά? το ίδιο πρέπει να κάνουμε και για την σταθερή τηλεφωνία,

και δεν χρειάζεται συνέχεια να λέμε πόσο αθλιοι είναι όλοι τους.

σύγουρα είναι χοντρό να σου λένε ότι θέλει 30 μέρες απενεργοποίηση η προεπιλογή φορέα ,

αλλά έτσι κα΄νουν όλοι για μερικά πάγια και μερικά ευρώ παραπάνω.

απλά να είμαστε συνιδητοποιημένοι και να ξέρουμε τι λέμε

συγνώμη για τον τόνο μου , αλλά φταίεμ και εμείς σε πολλά σαν καταναλωτές , δεν είμαστε

μονίμως θύματα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tolis_01
29-06-07, 12:35
Δεν λεω οτι δεν φταιμε και εμεις οι καταναλωτες. Αλλα.....


ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΛΗΡΟΝΩΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ?

Ε, αυτο παραπαει. Και στο κατω κατω, συγνωμη αλλα ο λογαριασμος πανω γραφει "Δωστε μας 12 ευρω γιατι σας δωσαμε polis300". Οταν θα'ρθει ο επομενος, ας ειναι τουλαχιστον δικαιοι και ας γραψουν "Δωστε μας 12 ευρω γιατι σας δωσαμε τα @@ μας". Ε, ναι. Τοτε θα τον πληρωσω με ευχαριστηση.

gkosto
29-06-07, 12:48
πολλές φορές για να κάνουμε αυτό που θέλουμε όταν εμείς το θέλουμε σαν καταναλωτές και

σαν λαός επειδή είμαστε και λίγο άναρχοι , κάνουμε τον κόσμο άνω κάτω , προφνώς στην

ιστορία αυτή , υπάρχει εκνευρισμός και διάθεση για να φταίει κάποιος , ας φταίει η τελλας ,

αλλά να καταλαβαίνουμε τι ζητάμε και΄πώς μπορεί να γίνει .

είμαστε και λίγο δύσκολος λαός.

tolis_01
29-06-07, 12:52
ΟΚ φταιω εγω που καταχραστηκα την ανοχη της αθωας τελλας :evil:

gkosto
29-06-07, 12:58
σύγουρα μετράει η δική σου επιλογή και υπομονή , απλά δεν ήθελα να δώσω τέτοια διάσταση στο θέμα
ο παθών εχει ένα δίκιο , εγω το σταματάω εδώ

minovg
29-06-07, 13:07
Παιδια δεν ξερω αν εκνευριζομαι τσαμπα μ'αυτα που λετε αλλα εγω βλεπω ΜΟΝΟ οτι στην τελλας ειναι απατεωνες. (Το μηνυμα μου αυτο εχει πολλα κεφαλαια, οχι γιατι δεν ξερω να γραφω σε φορουμς, αλλα γιατι ΦΩΝΑΖΩ).
Δεν ειχα με την τελλας ουτε Αρυς, ουτε Γιωργο, ουτε Μητσαρα. Ενα πολλις300 ειχα μονο. Αφου η φορθνετ τους στελνει φαξ ΑΠΑΙΤΟΝΤΑΣ να δικοψουν την παροχη τηλεφωνιας τους σε μενα εγω το πολλις 300 ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ?
Θα το ξαναπω. ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΓΡΑΜΜΕΣ ΦΟΡΘΝΕΤ. Απο τη στιγμη που δεν μπορουν ΓΙΑΤΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ? ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΛΗΡΟΝΩΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ?
Δε μπορεί να έστειλε φαξ η Φορθνετ στην Τελλάς για να κοπεί το ΠΟΛΙΣ300. :blink: Τι είναι η Φορθνετ; Δικηγόρος σου; :blink: Η Φορθνετ αναλαμβάνει μόνο τις διαδικασίες φορητότητας, καμιά άλλη ευθύνη δεν έχει. Για να διακόψεις το ΠΟΛΙΣ300 πρέπει να κάνεις μόνος σου κινήσεις.

Και αυτό το λέω εγώ που μέχρι πριν λίγο καιρό μου ερχόταν ΠΟΛΙΣ300 για τον αριθμό μου που έχει καταργηθεί από τις 16/11 όταν και ενεργοποιήθηκε το Ζίστο με νέα αριθμοδότηση. Ήταν μια παρεξήγηση όμως η οποία λύθηκε.

BOUDAS99
29-06-07, 13:09
εχω βαρεθει να ακούω ότι φταίνε μόνο οι εταιρείες και εμείς δεν φταίμε πουθενά

ο κάθενας σοβαρος και λογικός καταναλωτής όταν θέλει να διακόψει μια σύνδεση κινητού

στέλνει φαξ διακοπής !! σωστά? το ίδιο πρέπει να κάνουμε και για την σταθερή τηλεφωνία,

και δεν χρειάζεται συνέχεια να λέμε πόσο αθλιοι είναι όλοι τους.

σύγουρα είναι χοντρό να σου λένε ότι θέλει 30 μέρες απενεργοποίηση η προεπιλογή φορέα ,

αλλά έτσι κα΄νουν όλοι για μερικά πάγια και μερικά ευρώ παραπάνω.

απλά να είμαστε συνιδητοποιημένοι και να ξέρουμε τι λέμε

συγνώμη για τον τόνο μου , αλλά φταίεμ και εμείς σε πολλά σαν καταναλωτές , δεν είμαστε

μονίμως θύματα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συμφωνω με οσα λες αλλα οχι για αυτη την περισταση...
Δεν εισαι υποχρεωμενος να στειλεισ ξεχωριστο FAX στην tellas για διακοπη οταν εχεις εξουσιοδοτησει την Forthnet να το κανει αυτη για εσενα!!!γιατι αν ηταν ετσι θα επρεπε να το κανεις κ για τον ΟΤΕ αλλα κ για τον ADSL παροχο!κ οπως κ εγραψα κ πιο πανω,αυτο δεν γινετε μονο για διευκολυνση του τελικου χρηστη αλλα κ γιατι ειναι μια διαδικασια που πρεπει να κανει η τελικη εταιρια ετσι ωστε να μην υπαρχουν ανοιχτες συνδρομες σε αλλες!!!!δεν μιλαμε για αλλαγη προεπιλογη φορεα που πρεπει εμεις να κανουμε την διακοπη απο την αλλη εταιρια!μιλαμε για μεταφορα της γραμμης εξολοκληρου σε αλλο τοπικο παροχο!
κ στο κατω γιατι αυτη την στρατιγικη δεν την εχουν κ οι αλλες εταιριες παρα μονο η tellas;;;Δεν ειναι τυχαιο αυτο...;)

nrg_polini
29-06-07, 13:13
Δε μπορεί να έστειλε φαξ η Φορθνετ στην Τελλάς για να κοπεί το ΠΟΛΙΣ300. :blink: Τι είναι η Φορθνετ; Δικηγόρος σου; :blink: Η Φορθνετ αναλαμβάνει μόνο τις διαδικασίες φορητότητας, καμιά άλλη ευθύνη δεν έχει. Για να διακόψεις το ΠΟΛΙΣ300 πρέπει να κάνεις μόνος σου κινήσεις.

Και αυτό το λέω εγώ που μέχρι πριν λίγο καιρό μου ερχόταν ΠΟΛΙΣ300 για τον αριθμό μου που έχει καταργηθεί από τις 16/11 όταν και ενεργοποιήθηκε το Ζίστο με νέα αριθμοδότηση. Ήταν μια παρεξήγηση όμως η οποία λύθηκε.

Μα εχει κανει εξουσιοδοτηση στη Forthnet για να διακοψει τη τηλεφωνια (διεκοπη), το ADSL (επισης διεκοπη) και του λενε πληρωσε το polis300!! :rofl:

BOUDAS99
29-06-07, 13:16
Δε μπορεί να έστειλε φαξ η Φορθνετ στην Τελλάς για να κοπεί το ΠΟΛΙΣ300. :blink: Τι είναι η Φορθνετ; Δικηγόρος σου; :blink: Η Φορθνετ αναλαμβάνει μόνο τις διαδικασίες φορητότητας, καμιά άλλη ευθύνη δεν έχει. Για να διακόψεις το ΠΟΛΙΣ300 πρέπει να κάνεις μόνος σου κινήσεις.

Και αυτό το λέω εγώ που μέχρι πριν λίγο καιρό μου ερχόταν ΠΟΛΙΣ300 για τον αριθμό μου που έχει καταργηθεί από τις 16/11 όταν και ενεργοποιήθηκε το Ζίστο με νέα αριθμοδότηση. Ήταν μια παρεξήγηση όμως η οποία λύθηκε.

Αυτο που λες ειναι τελειως λαθος!!!!!!!Η Forthnet μπορει να μην ειναι δικηγορος του αλλα ειναι αυτη που ο ιδιος ειχε εξουσσιοδοτησει να κανει την διακοπη!οπως κανουμε κ για το ADSL!ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα!
Παρεπιπτοντωσ...η forthnet κ οποια αλλη εταιρια δεν αναλμβανει καμια διαδικασια φορητοτητασ γραμμησ...αυτο το κανει ο ΟΤΕ!!!!!;) Μην γραφουμε οτι θελουμε....;)

minovg
29-06-07, 13:17
Μα εχει κανει εξουσιοδοτηση στη Forthnet για να διακοψει τη τηλεφωνια (διεκοπη)
Αποκλείεται να έχει γίνει αυτό. Αν είναι έτσι κι εγώ είχα ΑΛΤΕΚ σταθερή, όταν πάμε σε LLU, ο πάροχος είναι υποχρεωμένος να ρωτάει στην κάθε σταθερή αν πληρώνουμε κάτι σε αυτήν για να διακοπεί; :blink:

tolis_01
29-06-07, 13:20
Τουλαχιστον η φορητοτητα εχει διακοπει απο τον ΟΤΕ? Αν, οχι να τους παρω τηλεφωνο? Σε ποιο νουμερο? Τι ακριβως να τους πω?

nrg_polini
29-06-07, 13:20
Αποκλείεται να έχει γίνει αυτό. Αν είναι έτσι κι εγώ είχα ΑΛΤΕΚ σταθερή, όταν πάμε σε LLU, ο πάροχος είναι υποχρεωμένος να ρωτάει στην κάθε σταθερή αν πληρώνουμε κάτι σε αυτήν για να διακοπεί; :blink:

Αυτο που συνεβει ειναι το εξης: Η αιτηση για το LLU της Forthnet περιλαμβανει εξουσιοδοτηση για τη διακοπη οποιασδηποτε υπηρεσιας που υπαρχει στη γραμμη, οποτε διεκοπη adsl, και προεπιλογη φορεα. Η πανεξυπνη η Τελλας ομως εχει βρει μια νεα απατεωνια τωρα και αν ζητησεις διακοπη προεπιλογης σε γυρναει σε επιλογη φορεα (μεσω 17**) και πρεπει να ζητησεις διακοπη ΚΑΙ γι'αυτο!! Αστεια πραγματα...να ζητανε χρηματα για μια υπηρεσια που ΔΕΝ παρεχουν. Φανταζεσαι να σου εκαναν διακοπη στο κινητο αλλα να σου ελεγαν πληρωνε τα παγια;

gkosto
29-06-07, 13:21
αν ήσουν στα προγραμματα της φορθνετ με παγια βλεπε αγαπημενοι προορισμοι ( προεπιλογη) και ηθελες να πας σε αλλο παροχο (φορητοτητα) , εχεις την εντυπωση οτι η φορθνετ δεν θα σε χρεωνε το παγιο του προγρμματος ? αν πιστευεις πως οχι , παρε την φορθνετ και ρωτα την διαδικασια .
θα σου πουν οτι πρεπει να στειλεις ενυπογραφο αιτημα με φαξ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
σε παω στοιχημα φιλε, αστο μην το ψαχνεις , εδω εισαι φαουλ

nrg_polini
29-06-07, 13:23
αν ήσουν στα προγραμματα της φορθνετ με παγια βλεπε αγαπημενοι προορισμοι ( προεπιλογη) και ηθελες να πας σε αλλο παροχο (φορητοτητα) , εχεις την εντυπωση οτι η φορθνετ δεν θα σε χρεωνε το παγιο του προγρμματος ? αν πιστευεις πως οχι , παρε την φορθνετ και ρωτα την διαδικασια .
θα σου πουν οτι πρεπει να στειλεις ενυπογραφο αιτημα με φαξ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
σε παω στοιχημα φιλε, αστο μην το ψαχνεις , εδω εισαι φαουλ

Το θεμα δεν ειναι οτι τον χρεωσαν γιατι οντως ειναι μια διαδικασια περιπλοκη. Το προβλημα ειναι οτι αφου τους ενημερωσε οτι δεν εχει πλεον τη γραμμη του ΟΤΕ, του λενε να πληρωσει το polis300 που δεν μπορουσε να χρησιμοποιησει!! :worthy:

Καταγγελια στην ΕΕΤΤ και μη πληρωσεις ουτε σεντ στους ξεφτυλες.

gkosto
29-06-07, 13:27
και οποιος θελει ας παρει τον παροχο του τηλεφωνο να ρωτησει γαι αυτη την διαδικασια ,

γιαυτο να ρωτατε πριν κανετε κινησεις και μην λετε πραγματα που δεν ειστε συγουροι ,

την υπογραφη μας και το ..................... προσοχη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tolis_01
29-06-07, 13:33
Παιδια slow down. Το 2play δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα. Αναμενομενη ημερομηνια ενεργοποιησης συμφωνα με το site της φορθνετ ειναι σημερα. Αλλα ολοι ξερουμε οτι μπορει και να μην ισχυει.
Το φαξ για διακοπη των υπηρεσιων της τελλας το εστειλα χθες. Τους πηρα πριν απο λιγο τηλεφωνο και το εχουν παραλαβει/ εχουν ξεκινησει διαδικασιες οι οποιες διαρκουν 30 μερες. Αν ολα πανε καλα πληρωνω και τα 12ε, παγιο του ιουλιου και τελος.

silverando
29-06-07, 13:34
Η αιτηση μου για forthnet 2 play βρισκεται ηδη σε τελικο σταδιο. Η forthnet (κανοντας σωστα τη δουλεια της) αναλαμβανει να μου ακυρωσει την tellas απο προεπιλογη φορεα...
Δηλαδη γινεται αυτο??? Κι εγω θελω να το κανω γιατι tellas με εχει αφησει χωρις internet εδω και βδομαδες, αλλα στην ενοτητα της 4net μου ειπαν οτι δεν γινεται γιατι η 4net μονο απο ΟΤΕ σε αναλαμβανει, δηλ. πρωτα πρεπει να αποδεσμευτω απ τη tellas, να γυρισω στον ΟΤΕ και μετα στη 4net...
Τελικα τι ισχυει?

Το φαξ για διακοπη των υπηρεσιων της τελλας το εστειλα χθες. Τους πηρα πριν απο λιγο τηλεφωνο και το εχουν παραλαβει/ εχουν ξεκινησει διαδικασιες οι οποιες διαρκουν 30 μερες. Αν ολα πανε καλα πληρωνω και τα 12ε, παγιο του ιουλιου και τελος.
Ειμαι κι εγω ετοιμος να τους στειλω fax ακυρωσης(αν και υποπτευομαι οτι δεν θα το λαβουν υποψη τους, οπως δεν ειχαν λαβει υποψιν τους το fax ακυρωσης που τους ειχα στειλει πριν την ενεργ/ση μου, στην οποια και κανονικα προχωρησαν...)
Δε μου λες, αυτες τις 30 μερες που σου ειπαν, τι τηλεφωνο και τι ιντερνετ θα εχεις?
Ομοιως, τους επομενους μηνες που θα εισαι στην αναμονη για ενεργοποιηση απο τη 4net, τι τηλεφωνο και τι ιντερνετ θα εχεις?

BOUDAS99
29-06-07, 13:37
αν ήσουν στα προγραμματα της φορθνετ με παγια βλεπε αγαπημενοι προορισμοι ( προεπιλογη) και ηθελες να πας σε αλλο παροχο (φορητοτητα) , εχεις την εντυπωση οτι η φορθνετ δεν θα σε χρεωνε το παγιο του προγρμματος ? αν πιστευεις πως οχι , παρε την φορθνετ και ρωτα την διαδικασια .
θα σου πουν οτι πρεπει να στειλεις ενυπογραφο αιτημα με φαξ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
σε παω στοιχημα φιλε, αστο μην το ψαχνεις , εδω εισαι φαουλ

1ον)οι αγαπημενοι προορισμοι δεν εχουν παγιο!
2ον)Στην περιπτωση που ειχα το Εθνικα 24(που ειναι με παγιο)κ ηθελα να παω σε αλλο παροχο τοτε η φορτηνετ θα με χρεωνε για τις υπηρεσιεσ που μου παρηχε μεχρι την ημερα που θα γινοταν η μεταφορα μου στον παροχο που εχω επιλεξει!
3ον)η Forthnet θα μου πει οτι οταν κανω φορητοτητα αριθμου κ μεταφερομαι σε αλλον παροχο τοτε ο παροχος αυτος θα κανει ολεσ τισ διαδικασιεσ για την διακοπη τησ συνδρομης μου!Τωρα βεβαια αν θελω να κανω την διακοπη πιο νωρις τοτε,ναι μπορω να στειλω κ εγω σπο μονος μου FAX!

nrg_polini
29-06-07, 13:38
http://www.forthnet.gr/media/double_play/applications_2play/%C1%DF%F4%E7%F3%E7%20%D3%F5%ED%E4%F1%EF%EC%DE%F2%20Forthnet%202play_10M_0307.pdf

Μεταφορα υπηρεσιας απο αλλο παροχο - Β.

Λεει ξεκαθαρα πως η διακοπη σημαινει και διακοπη των σχετικων συμβασεων.

tolis_01
29-06-07, 13:38
Απ'οτι φαινεται μετα απ'οτι επαθα εγω, ισχυει αυτο:


δηλ. πρωτα πρεπει να αποδεσμευτω απ τη tellas, να γυρισω στον ΟΤΕ και μετα στη 4net...

minovg
29-06-07, 13:40
Δηλαδη γινεται αυτο??? Κι εγω θελω να το κανω γιατι tellas με εχει αφησει χωρις internet εδω και βδομαδες, αλλα στην ενοτητα της 4net μου ειπαν οτι δεν γινεται γιατι η 4net μονο απο ΟΤΕ σε αναλαμβανει, δηλ. πρωτα πρεπει να αποδεσμευτω απ τη tellas, να γυρισω στον ΟΤΕ και μετα στη 4net...
Τελικα τι ισχυει?
Έχουμε χάσει τη μπάλα στο παρόν τόπικ...

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΖΙΣΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ. Δεν είχε ζίστο ο φίλος. ΑΡΥΣ ΟΤΕ είχε.

BOUDAS99
29-06-07, 13:42
http://www.forthnet.gr/media/double_play/applications_2play/%C1%DF%F4%E7%F3%E7%20%D3%F5%ED%E4%F1%EF%EC%DE%F2%20Forthnet%202play_10M_0307.pdf

Μεταφορα υπηρεσιας απο αλλο παροχο - Β.

Λεει ξεκαθαρα πως η διακοπη σημαινει και διακοπη των σχετικων συμβασεων.

Πες τα...γιατι θα τρελλαθουμε εδω μεσα!!!!:lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.