PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξυπηρέτηση TELLAS



chrismasgr
24-11-04, 19:48
Μου ήρθε ο πρώτος λογαριασμός από την tellas. Εκτός ότι μου εκδόθηκε στις 1/11/2004 μου ήρθε σήμερα στις 24/11/2004 και λήγει στις 1/12/2004 δηλαδή σε 6 μέρες.Αυτό δεν θα το σχολιάσω απλά το επισημάνω. Ώστόσο το πρόβλημα μου είναι η εξυπηρέτηση. Ένα πράγμα έχω να πω Α Θ Λ Ι Α !!!. Έχω καλέσει το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών από τις 17:45 και η ώρα είναι 18:43 και ακομα.... περιμένω. Από μένα θα πληρώσω τον λογαριασμό μου και δεν πρόκειτε να με ξαναδούν.Περιμένουν να έρθουν και πελάτες. Ένα υπάλληλο έχουν μόνο; Τα συμπεράσματα και τα σχόλια δικά σας.Περιμένω τα σχόλια σας για την εξυπηρέτηση tellas Ευχαριστώ

lazar
24-11-04, 20:42
Μπορείς να το πληρώσεις και αφού λήξει. Εγώ πάντα αυτό κάνω χωρίς πρόβλημα, μην αγχώνεσαι. :)

zouzouni
24-11-04, 20:56
Τα προβλήματα με την αποστολή των λογαριασμών της Tellas είναι εδώ κι μήνες.
Στην δική μου περίπτωση από την αρχή που έκανα συνδρομή μαζί τους, 1 στους 2 λογαριασμούς δεν έρχεται ποτέ, όλοι οι λογαριασμοί που έχω λάβει είναι ληξιπρόθεσμοι......κι το κορυφαίο.....δεν έχω λάβει τον λογαριασμό για διάστημα 01/7/04-31/8/04 κι προχθές ήρθε εκπρόθεσμος ο λογαριασμός για το διάστημα 01/09/04-31/10/04 !!!
Μετά από αναμονή 20 λεπτών στο ακουστικό, με πληροφόρησαν ότι σε λίγες μέρες θα λάβω κι τον λογαριασμό για το διάστημα 01/11-03-31/12-04 !!!
Ή όλα ή τίποτε δηλαδή! :evil:

ermis333
24-11-04, 21:10
Εγώ γιατί δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα ρε παιδιά;;;

Ακόμα και στις 4 η ώρα το βράδυ είχα πάρει και μίλαγα με έναν τεχνικό για 1 ώρα παρακαλώ, ο οποίος ήταν ευγενέστατος.


Επίσης μόλις μου ήρθε και η επιστροφή των χρημάτων από την ADSL που έκοψα πριν 20 μέρες.


Γενικά πιστεύω πως τυχαία είναι όλα αυτά, σε ποιον θα πέσεις και πότε θα πέσεις.

chrismasgr
24-11-04, 21:33
Θα διαφωνήσω μαζί σου ermis333 γιατί προήγουμένως πάτησα κατα λάθος το 3 (εξυπηρέτηση πελατών) και μετά ξανα πήρα τηλέφωνο για να πατήσω το 2( λογαριασμοί) και επίσης περίμενα πολύ ώρα (πάνω από 30 λεπτά)

crimson
24-11-04, 21:49
o ermis333 μίλησε με τεχνικό ;)

Μου χε τύχει 2 [δύο] φορές πέρσι [τέτοια εποχή] να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση της τελλάς [για σταθερή τηλεφωνία] να περιμένω ώρα, να μου λένε κλείστε να το ψάξουμε και θα σας καλέσουμε... ε με πήρανε τ απόγευμα [μετά απο καμιά 10αριά ώρες].

Πριν κανά μήνα τηλεφώνησα για κάτι που ήθελα κ εξυπηρετήθηκα αμέσως, και λέω 'κοίτα να δεις, προσλάβανε κι άλλο προσωπικό'. Μετά από δυο μέρες που ξαναπήρα για κάτι άλλο, περίμενα 5-10 λεπτά και τελικά το έκλεισα.

Γενικά, η εξυπηρέτηση πελατών δε θα έλεγα ότι είναι το ατού της τελλάς.

Aias
24-11-04, 22:52
Οταν ειχε προβλημα το dslam και σερνοταν η συνδεση,τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν για το προβλημα και οτι δεν ευθυνονται αυτοι.Τους ειπα να περιμενουμε να δουμε τι θα γινει,και μολις λυθηκε το προβλημα απο τον ΟΤΕ, με πηραν αμεσως τηλεφωνο να δουν αν ειναι ολα οκ.
Δεν ξερω αν περνουν αριστα στην τεχνογνωσια,αλλα περνουν αριστα στο φιλοτιμο! :)

whiteman7
24-11-04, 23:53
και εγώ κανένα προβλημα με την εξυπηρέτηση ...ήταν πάντα άψογοι

chrismasgr
25-11-04, 18:38
Για να πω και εγώ την αλήθεια ούτε και εγώ είχα πρόβλημα μέχρι εκείνη την στιγμή. Δυστιχώς απαγοητευτικά.

Πύρρος
25-11-04, 20:18
Μιρκές ιστορίες φρίκης με την εξυπηρέτηση πελατών της tellas:

Ιστορία πρώτη:

Στην αρχική σύμβαση βάζω τρόπο εξόφλησης "πιστωτική". Ερχεται ο πρώτος λογαριασμός, καμία αναφορά για κάρτα. Παίρνω τηλέφωνο, και μου λένε οτι όχι, ΔΕΝ έχουν την πιστωτική μου και επιπλέον ότι τηλεφωνικά μπορώ μεν να εξοφλήσω τον πρώτο λογαριασμό με κάρτα, αλλά όχι να κανονίσω την πάγια εξόφληση, λέω ΟΚ.

Μετά άλλους δυο μήνες στο δευτερο λογαριασμό μου είχαν προσθέσει και το ποσό του πρώτου που δεν είχε εξοφληθεί. (Τουλάχιστον δεν είχαν τραβήξει λεφτά). Δεν μου έχει τύχει να κυνηγήσω κάποιον τόσο πολύ για να τους ΔΩΣΩ λεφτά.

Δευτερη ιστορία:

Οταν πρωτοέβαλα DSL (έκανα αίτηση με το που μονιμοποιήθηκε και επίσημα το 50% off από τον ΟΤΕ), η Tellas ήταν με καλή διαφορά η φτηνότερη (?35 αντί ?50 που είχαν πρακτικά όλοι οι άλλοι), και από εδώ διάβαζα πολύ καλά σχόλια (όλα αυτά πριν τον ένα-ενάμησι μήνα με τα περίεργα pings). Τους παίρνω λοιπόν τηλέφωνο, τους δίνω τα στοιχεία μου, και τους ρωτάω αν θέλουν να τους δηλώσω username και password. Μου λένε ότι δεν τα δηλώνω τηλεφωνικά, αλλά τα διαλέγω online, αφού πάρω activation ID, για το οποίο θα έπρεπε να τους πάρω τηλέφωνο την επόμενη μέρα. Μέχρι εδώ όλα καλά...

Τους παίρνω τηλέφωνο, και μια ευγενέστατη κοπελιά μου λέει το activation ID μου, αλλά όταν τι ρωτάω τι το κάνω παγώνει και με ρωτάει αν θέλω να με μεταφέρει στην τεχνική υποστήριξη! (φανταζόμουνα ότι υπήρχε κάποια φόρμα στη σελίδα τους, αλλά δεν είχα όρεξη να κυνηγάω το url). Οσο ήμουν στην αναμονή, βρίσκω τη φόρμα (ας είναι καλά το isdn) και βάζω το activation ID.

Δεν δούλευε.

Ξαναδοκιμάζω, το κοιτάω, το ξανακοιτάω τίποτα. Δοκιμάζω μερικές παραλαγές μήπως έκανα κανα τυπογραφικό (0 σε Ο κλπ), πάλι τίποτα. Δευτερο τηλέφωνο:

- Γειά σας, είμαι ο Τάδε [Ονομα, τηλέφωνο κλπ], και πριν λίγο μου δώσατε ένα activation ID, το οποίο δεν δουλεύει, μπορείτε να μου το ξαναπείτε μπας και το έγραψα λάθος;
- Οχι!
- Εστω, να σας το διαβάσω και μου πείτε αν το έγραψα σωστά;
- Αυτό γίνεται.
- abcd1234xyz
- Ναι, σωστό είναι. (WTF!!!)
- ΟΚ, ευχαριστώ.

Τελικά, με μερικούς πειραματισμούς, διαπίστωσα ότι η φόρμα του activation θέλει τα γράμματα με κεφαλαία (χωρίς τα activation IDs να είναι case-sensitive: είναι όλο κεφαλαία), και χωρίς να μου το διευκρινίσει καμία απο τις κοπέλες, ούτε όταν μου έλεγαν το ID ούτε όταν τους το διάβαζα, ενώ τους είχα πει ότι δεν δουλεύει. Προφανώς κανείς δεν είχε κάνει τον κόπο να το γράψει στη σελίδα με τη φόρμα.


Στις παραπάνω ιστορίες, οι τύποι στην εξυπηρέτηση πελατών αν και εκ των πραγμάτων άχρηστοι ήταν πρέπει να ομολογήσω ευγενέστατοι. Ευτυχώς, δεν έχει χρειαστεί να ξαναμιλήσω μαζί τους, αλλά δεν μου έχουν αφήσει την καλύτερη εντύπωση. Για τους τεχνικούς δεν ξέρω, δεν χρειάστηκε ποτέ να μιλήσω μαζί τους.

Nick2k2
26-11-04, 05:10
Εγώ είχα μια παρόμοια περίπτωση.Όταν είχα πάρει να κάνω αίτηση μου δώσαν ένα Activation ID αλλά απο οτι φαίνεται αυτή που μου το δωσε δεν ήξερε που παν τα 4.Γιατι το ΙD ήταν τελείως λάθος.Ευτυχώς μετα ξαναπαίρνω τους το λέω και μου δώσαν το σωστό.For the history το activation ID ήταν καμια 15αριά ψηφία και με την πρώτη που μίλησα μου είχε δώσει καμιά 6-7 ψηφία και μάλιστα όλα κεφαλαία(εδώ μου το χε τονίσει τουλαχιστον)αλλά ήταν εντελώς άσχετο ID,απορώ που το είχε βρει.Tεσπα πέρα απο αυτό δεν τους χρειαστηκα καμια άλλη φορά.

wolfy
26-11-04, 19:20
Χθες μου κόπηκε η σύνδεση και όλο το πρωί προσπαθούσα να επικοινωνήσω με Τελλάς αλλά ήταν αδύνατον. Το χειρότερο είναι το κολοτράγουδο τους που με το στανιό πρέπει να ακούσεις 100 φορές και να το μάθεις απ έξω. :evil: :evil:

Να να να να να να ναααα…. Βρε ουστ!!!! :evil: :evil:

Άντε βάλτε κάνα υπάλληλο να σηκώνει το τηλ.
Όχι ότι οι υπάλληλοι της Τελλας ξέρουν τι τους γίνετε και δίνουν λύσεις, αλλά έτσι για την διακόσμηση του εσωτερικού τους χώρου.
:twisted: :twisted:

zouzouni
26-11-04, 19:34
wolfy Όντως το τραγούδι καταντάει να είναι άκρως εκνευριστικό! Κι ειδικά λόγω της έντασης στην οποία ακούγεται, ακόμη περισσότερο! :evil:

arial
26-11-04, 20:20
Ιστορια δικια μου...

Ηθελα οταν πρωτοεβαλα την dsl να ρωτησω κατι στο τεχνικο τμημα τους, πηρα κανονικα τηλεφωνο, και μου απανταει μια κοπελα οτι δεν υπαρχει κανενας τεχνικος διαθεσιμος (ειχαν φυγει ολοι Παρασκευη μεσημερι?) και να ξαναπαρω παλι το απογευμα....

Πύρρος
26-11-04, 21:19
arial, μπορεί να είχανε πάει όλοι για C/S (όχι customer support, το άλλο C/S :twisted: )

ΟΚ, για να μην λέμε μόνο τα στραβά, ένα βράδυ πριν κανα δυο μέρες το web2sms άρχισε να χάνει τους ελληνικούς χαρακτήρες, οπότε τους έστειλα mail. Μέχρι το απόγευμα της επόμενης μέρας, το είχαν φτιάξει, απάντησαν (επι του θέματος, όχι "Ευχαριστούμε για τα σχολιά σας, θέλουμε να σας τονίσουμε πόσο σημαντική είναι για μας η γνώμη σας...") στο email μου, και με πήραν και τηλέφωνο να μου το πουν (αυτό δεν χρειαζόταν νομίζω: αν ξέρω να στέλνω email, μάλλον ξέρω και να το διαβάζω :wink:).

wolfy
27-11-04, 02:03
arial,

Ιστορια δικια μου...

Ηθελα οταν πρωτοεβαλα την dsl να ρωτησω κατι στο τεχνικο τμημα τους, πηρα κανονικα τηλεφωνο, και μου απανταει μια κοπελα οτι δεν υπαρχει κανενας τεχνικος διαθεσιμος (ειχαν φυγει ολοι Παρασκευη μεσημερι?) και να ξαναπαρω παλι το απογευμα....


Εγώ μια μόνο εισήγηση έχω να κάνω προς την Τελλάς : Βγάλτε από τις διαφημίσεις τα μυρμήγκια και βάλτε τζιτζίκια. :twisted: :evil: :twisted:

JamesBond
27-11-04, 02:11
Και στο τέλος θα έχουμε υγιή (φτου φτού) {{ανταγωνισμό}} μεταξύ δύο
{{ιδιωτικών}} εταιρειών...
:shock: :shock: :shock: TELLAS vs OTE
ή αλλιώς
σκύλα και χάρυβδη !!!!!
ΚΑΛΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ και ΤΙΠΟΤΕ σε αυτή την Χώρα
Το μετρό πάντως το πρωί δέν δούλευε!!!!
James

ermis333
27-11-04, 19:49
Το CRM της Tellas βραβεύτηκε με το «Silver Teleperformance CRM Grand Prix»
.

Αθήνα, 23 Νοεμβρίου 2004- Στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Tellas απονεμήθηκε το βραβείο «Silver Teleperformance CRM Grand Prix 2004» στην κατηγορία «Μεγάλα Τηλεφωνικά Κέντρα» (Large Call Centers).

Ο διαγωνισμός «CRM Grand Prix 2004», που αποτελεί παγκόσμιο σημείο αναφοράς στη διαχείριση πελατών από απόσταση και την ανάδειξη των κορυφαίων παρόχων εξυπηρέτησης πελατών, διεξάγεται ταυτόχρονα σε 31 χώρες παγκοσμίως και διοργανώνεται στην Ελλάδα από την Teleperformance Hellas.

Οι υποψήφιες εταιρίες συμμετείχαν σε έρευνα, απαντώντας σε σειρά τηλεφωνημάτων και e-mails χωρίς να γνωρίζουν ότι αξιολογούνταν (mystery calls). Έγινε χρήση πολλαπλών σεναρίων με στόχο την αξιολόγηση κάθε φορά του επιπέδου ποιότητας της παρεχόμενης υπηρεσίας με βάση έναν αριθμό συγκεκριμένων κριτηρίων: την ταχύτητα απάντησης κάθε αιτήματος, την ποιότητα χαιρετισμού, το επίπεδο της προβαλλόμενης γνώσης του προϊόντος / υπηρεσίας, την ικανότητα ακρόασης και αποτελεσματικής απάντησης, καθώς και τη συνολική αντιμετώπιση των πελατών.

Η επίσημη τελετή απονομής των βραβείων έγινε την Παρασκευή 19 Νοεμβρίου 2004 στο Athenaeum Intercontinental Hotel. Το βραβείο παρέλαβε η Διευθύντρια του Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών της Tellas, κα Βήνα Τζοτζολάκη, η οποία ανέφερε: «Το βραβείο αποτελεί έμπρακτη απόδειξη της μεγάλης σημασίας που δίνει η Tellas στην εξυπηρέτηση των πελατών της. Η απόκτηση ενός πελάτη αποτελεί απλώς το πρώτο βήμα, η μακρόχρονη όμως ικανοποίησή του αποτελεί το σημαντικότερο σημείο, το οποίο απαιτεί απόλυτη αφοσίωση και πραγματική δέσμευση. Με γνώμονα αυτήν μας την πεποίθηση, το τηλεφωνικό μας κέντρο 13800 λειτουργεί όλες τις ώρες και ημέρες προκειμένου να δώσει απαντήσεις σε όλες τις απορίες, που μπορεί να έχουν οι πελάτες μας. Ο πραγματικός δικαιούχος, λοιπόν, αυτού του βραβείου είναι οι πελάτες της Tellas και η ομάδα CRM της Tellas.»


http://www.tellas.gr/press.asp?arid=180&gid=21&lang=2

...............................................................................


Φανταστείτε τι μαύρα χάλια έχουν οι άλλοι για να πήραν το βραβείο τα μυρμήγκια :lol:

Koumooo
27-11-04, 23:30
εγω απιδες ξερω πως πρινα απο κανα χρόνο εβαλα τελλάς η εξυπηρετηση ηταν ΠΑΝΤΑ άμεση οτι ωρα και αν επαιρνες, μετα τον μαιο εγινε μετρια η κατασταση.. και τωρα εφτασε να περνας 40 λεπτα στο τηλέφνο στην αναμονη και να μιλας με 3 ανθρωπους πριν σου πουν οτι εχει πεσεει ο BBRAS (προγραμαμτισμενη συντηρηση λέει απο τονΟΤΕ.. ωραια δεν μπορούσαν να στείλουν ΕΝΑ email στους πελατες τους 2 μερες πριν;;;;

Για αυτο και την κάνω για αλλου...

organus
28-11-04, 02:17
εγω απιδες ξερω πως πρινα απο κανα χρόνο εβαλα τελλάς η εξυπηρετηση ηταν ΠΑΝΤΑ άμεση οτι ωρα και αν επαιρνες, μετα τον μαιο εγινε μετρια η κατασταση.. και τωρα εφτασε να περνας 40 λεπτα στο τηλέφνο στην αναμονη και να μιλας με 3 ανθρωπους πριν σου πουν οτι εχει πεσεει ο BBRAS (προγραμαμτισμενη συντηρηση λέει απο τονΟΤΕ.. ωραια δεν μπορούσαν να στείλουν ΕΝΑ email στους πελατες τους 2 μερες πριν;;;;

Για αυτο και την κάνω για αλλου...

για που αν επιτρεπετε?

ermis333
28-11-04, 14:16
εγω απιδες ξερω πως πρινα απο κανα χρόνο εβαλα τελλάς η εξυπηρετηση ηταν ΠΑΝΤΑ άμεση οτι ωρα και αν επαιρνες, μετα τον μαιο εγινε μετρια η κατασταση.. και τωρα εφτασε να περνας 40 λεπτα στο τηλέφνο στην αναμονη και να μιλας με 3 ανθρωπους πριν σου πουν οτι εχει πεσεει ο BBRAS (προγραμαμτισμενη συντηρηση λέει απο τονΟΤΕ.. ωραια δεν μπορούσαν να στείλουν ΕΝΑ email στους πελατες τους 2 μερες πριν;;;;

Για αυτο και την κάνω για αλλου...


Για να πήρε η Tellas το πρώτο βραβείο φαντάσου τους άλλους.

billpeppas
28-11-04, 14:34
Παιδιά , δεν ξέρω , εγώ όταν πήρα για την αγορά συνδρομής, όλα καλά ,γρήγορα , σαφέστατα , και χωρίς το παραμικρό πρόβλημα [ και η αναμονή πριν απαντήσουν ήταν 40 δευτερόλεπτα ].
Επίσης μου είπε ότι είναι όλα κεφαλαία στο Activation ID.
Και το link μου έδωσε , και τα πάντα.

Την επόμενη μέρα που πήρα για να δω αν είναι έτοιμα [ όπως μου είπανε ] , απαντήθηκε κατευθείαν η κλήση μου [ δεν ξέρω ίσως λόγω της ώρας 11 το πρωί ] , και μου είπαν όλα ok.
Και όντως έτσι ήταν.

Από εκεί και πέρα λίγες οι επαφές μου με το τηλ. κέντρο της Tellas.
Δεν έχω χρειαστεί κάτι. Ούτε και παίζει [ εκτός αν βάλει ο :twisted: το ποδάρι του ]

KILLERman
28-11-04, 19:34
Και η δική μου εμπειρία με το τηλεφωνικό κέντρο εξυπηρέτησης πολύ θετική.
Πρέπει να ήταν Πρασκευή/Σάββατο ή Κυριακή βράδυ που τους πήρα τηλέφωνο και εκτός του ότι όλα (εκνευριστικά για κάποιους ίσως) σαφή και αναλυτικά. Dsl από αμέσως δυο λεπτά και μετά.. Τι άλλο να ζητήσεις?
(εκτός απο πινγκς εξαιρούνται :P)

chrismasgr
28-11-04, 19:46
Να περάσω και στο δεύτερο μέρος των παραπόνων μου. Εκείνη την ημέρα που κάλεσα το τμήμα "εξυπηρέτησης" πελατών ήταν για να χρεώσω την πιστωτική μου κάρτα την αξία του λογαριασμού της tellas. Αφού μετά από πολύ ώρα βγήκε κάποιος να με εξυπηρετήσει του είπα τι θέλω. Να συμπληρώσω ότι ο λογαριασμός μου λείγει 1/11/2004 εγώ κάλεσα την tellas στις 24/11/2004.Ρωτάω τον υπάλληλο πότε θα χρεωθεί. Η απάντηση 1/11/2004 κύριε. Όταν είδα το λογαριασμό της πιστωτικής η συναλλαγή έγινε στις 24/11/2004. Δηλαδή με λίγα λόγια στην tellas παίζουν το χαλασμένο τηλέφωνο.

NoNaGoN
28-11-04, 20:41
Εντάξει ρε παιδιά δε λέω....καλοί, χρύσοι οι άνθρωποι στο τμήμα εξυπηρέτησης της tellas....αλλά τι να τους κάνω με τέτοιες τιμές;
Καλύτερα να τους βράσω :twisted: :P

Υ.Γ. Το καλοί χρυσοί σχετικό είναι έτσι - δεν μπορούμε όλοι να πετυχαίνουμε τους προφέσορες όποτε καλούμε.....πάντα θα υπάρχουν κάποιοι που θα έχουν παράπονα απο το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών γιατί απλούστατα δεν νοείται Ελληνική εταιρία να μην έχει και τα ζωάκια της.... :twisted:

Υ.Γ.2 Όπως είχε πει και κάποιο μυαλό(το οποίο δεν θυμάμαι αυτή την στιγμή) : Ένας μλκς χρειάζεται για να χαλάσει η δουλειά.. :mrgreen:

kadronarxis
28-11-04, 20:59
Από αρχές Ιουνίου που έχω τελλάς,
κανένα πρόβλημα με την εξυπηρέτησή τους.
Το πρόβλημα είναι οι αυξημένες τιμές που έχουν στην παροχή adsl.

Εύχομαι να πέσουν.

:mrgreen: :airplane :guitar

Aias
02-12-04, 17:36
Να ρωτησω κατι παιδια.Εμενα οι λογαριασμοι που μου ερχονται δεν με χρεωνουν την περιοδο που λενε πανω αλλα για 2 μηνες μετα.Δηλαδη προπληρωνω με λιγα λογια.
Εσας τι λενε πανω?(παντα για Tellas λεμε)

ermis333
02-12-04, 17:44
Aias, Στην τηλεφωνία σχεδόν πάντα προπληρώνεις...κοίτα και τυς λογαριασμους ΟΤΕ και θα καταλάβεις

Σταύρος
02-12-04, 17:54
Δεν ξέρω ίσως έτυχε, όσες φορές ζήτησα την βοήθειά τους η ανταπόκριση ήταν άμεση και ευγενική.
Να μειώσουν τις τιμές, συμφωνώ. Οι τιμές προηγούνται, τα υπόλοιπα ακολουθούν.
Με τους λογαριασμούς έχω πρόβλημα. Ο ταχυδρόμος πολλές φορές τους χάνει ! - το Ταχυδρομείο της
περιοχής μου είναι για τα μπάζα. Εντελώς απαράδεκτοι.
Μερικές φορές λοιπόν καθυστέρησα να πληρώσω τον λογαριασμό της Τελλάς, μέχρι και ένα μήνα.
Αλλά δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα, ούτε τηλέφωνο δεν με πήραν.
Καλή η Τελλάς. Ακριβούτσικη όμως.

whiteman7
04-12-04, 01:16
Παιδιά δεν καταλαβαίνω...Επικονωνώ συχνά με το help desk της tellas και όλα είναι άψογα...Πήρατε μία φορά τηλ και περιμένατε 40 λεπτά και το έχετε κάνει post σε 200 topics....φίλε ermis333 νομίζω ότι μερικές φορές δείχνεις εμπάθεια απέναντι στην εταιρία και κάνεις εμάς τους συνδρομητές της να απορούμε ενώ διαπιστώνουμε τις περισσότερες φορές το αντίθετο...Σεβαστειτε το γεγονός μερικοί ότι ίσως έχουμε μείνει tellas λόω αξιοπιστίας παρά την πιο αλμυρή τιμή της...Δεν έιμαστε αγνωμονες ξέρετε...

Εγώ θα το πω διαφορετικά...

"Η εξυπηρέτηση πελατών από tellas είναι άψογη, εξού και το βραβείο"...γιατί όχι????

ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟΤΑΤΟΙ...
πάντα καλοπροαίρετα....τα λέμε........ :twisted:

wolfy
04-12-04, 02:34
Mε τις τιμές που έχει θα έπρεπε να έχει 200 άτομα να εξυπηρετούνε στα τηλ., όχι έναν!!



"Η εξυπηρέτηση πελατών από tellas είναι άψογη, εξού και το βραβείο"...γιατί όχι????

Ά χα!!! καλό εεεεεε;;; :lol: :lol: :lol:



ΠΕΡΑΝ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΓΕΝΙΚΟΤΑΤΟΙ...

Δηλαδή αυτό είναι από τα εχτρά που δίνει η τελλάς μαζί με την σύνδεση. Φοβερό πακέτο!!! :twisted: :twisted:

Αφήστε!!! Η Τελλάς δεν πιάνεται με τίποτα!!! (στο τηλέφωνο) :twisted:

whiteman7
05-12-04, 19:57
ασε ρε αρχηγέ...κάτι επί της ουσίας θα μας πεις?
είχα πάντοτε άμεση εξυπηρέτηση.μόνο τα κακά θα λέμε?κοίτα αν δε σου αρέσουν οι τιμές τσουζ για άλλον isp...είναι θέμα επιλογών?σωστά?

wolfy
08-12-04, 16:10
Σε΄όλες τις ερωτήσεις λέω ΝΑΙ!!
Επι της ουσίας πήγαινε στην πρώτη σελίδα προς το τέλος.

Crosstalk
09-12-04, 15:13
Οι περισσοτεροι εαν οχι ολοι κανουν καποιο μερος της εξυπηρετησης πελατων outsourcing!
Υπαρχουν δηλαδη συγκεκριμενες εταιριες (π.χ. teleperformance,callcenterhellas) που εχουν ετοιμα call centers και κλεινουν συμφωνια με τους παροχεις για να καλυπτουν μερος τηλεφωνικης εξυπηρετησης, συνηθως πληροφοριες υπηρεσιων!

sdikr
09-12-04, 21:05
φίλε ermis333 νομίζω ότι μερικές φορές δείχνεις εμπάθεια απέναντι στην εταιρία και κάνεις εμάς τους συνδρομητές της να απορούμε ενώ διαπιστώνουμε τις περισσότερες φορές το αντίθετο...Σεβαστειτε το γεγονός μερικοί ότι ίσως έχουμε μείνει tellas λόω αξιοπιστίας παρά την πιο αλμυρή τιμή της...Δεν έιμαστε αγνωμονες ξέρετε...

ο ermis333 είναι απο αυτούς που τους αρέσει η Τελλας,
τώρα αν πείς πχ για μένα....... είμαι κατά τις τελλάς (γενικά κατά των εναλακτικών)

Εγώ εχω μείνει στον ΟΤΕ γιατί κανένας μα κανένας δεν έχει την ποιότητα επικοινωνίας (φωνή) που έχει ο ΟΤΕ παρά την αλμυρή τιμή του.

οσο για υποστήριξη πλέον το 121 πετάει, πήρα χθές το βράδι, απάντησαν ΑΜΕΣΩΣ, είπα το πρόβλημα, (καμένο netmod) τους ζήτησα ακόμα να κάνουν εκτροπή το ένα νούμερο σε άλλο νούμερο που είναι στο ίδιο γραφείο και έγινε σε 15 λεπτά.
Σήμερα το πρώι ήρθαν και αλλάξαν το Netmod.
(αυτά για την υποστήριξη)

ermis333
09-12-04, 21:43
sdikr, Όσων αφορά την ποιότητα η Tellas vs OTE σημειώσατε Χ, η Tellas έχει άψογη ποιότητα επικοινωνίας και το κυριότερο 24 ωρη τεχνική υποστήριξη...

Εγώ ρε παιδιά ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω αυτός ο ΟΤΕ με 3 Τρις έσοδα κάθε χρόνο δεν μπορεί να βάλει 20 άτομα το βραδάκι να εξυπηρετούν το κόσμο..αίσχος.

sdikr
09-12-04, 22:07
Εγώ ρε παιδιά ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω αυτός ο ΟΤΕ με 3 Τρις έσοδα κάθε χρόνο δεν μπορεί να βάλει 20 άτομα το βραδάκι να εξυπηρετούν το κόσμο..αίσχος.

Και η ερώτηση είναι τι μπορούν να κάνουν αυτά τα 20 άτομα;

απλά να καταχωρήσουν την βλάβη;

kadronarxis
09-12-04, 22:09
Πολύ καλή είναι η τελλάς.
Ξέχασα, ειλικρινά τώρα, πότε ήταν η τελευταία φορά που δεν συγχρόνιζε το router από πρόβλημα της τελλάς και μόνο και όχι κάποιων αναβαθμίσεων του οτε.

Πραγματικά, αρκετά καλό δίκτυο, αν και σε κάποια traceroute, παρατηρώ κάπως αυξημένα ping μετά το δεύτερο hop.

Άντε γερά.

Nick2k2
10-12-04, 05:27
Η tellas είναι κορυφή παιδιά,παρόλο που ήταν λίγο ακριβότερη απο τις υπόλοιπες ο μόνος λόγος που δεν έφυγα ήταν οτι ποτε μα ποτέ δεν είχα πρόβλημα ούτε απο ταχύτητες ούτε απο ping.Εδώ και ένα χρόνο που την έχω είναι άψογη,πάντα είχα κορυφαίες ταχύτητες.Βέβαια τώρα τελευταία μου τα χάλασε ο οτε,αλλά κατα τα άλλα ποτε δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.

cpolitop
22-01-05, 00:40
Και εγώ αντιμετώπίζω πρόβλημα την εξυπηρέτηση πέλατών απο την ΤELLAs. Αλλά για να μήν περίμένω επιλέγω πάντα το 1 δηλαδή ότι είμαι νεος πελάτης.
Μέσα σε 3 δευτερόλεπτα απαντούν αμέσως.
Ασε που άν έχεις να κάνεις κάποια έρώτηση που αφορά άλλο τμήμα σου λένε να ξανακαλέσεις το 13800.Δεν μπορώ να καταλάβω τους είναι δύσκολο να σε συνδέσουν.
Τι τηλεφωνικό κέντρο έχουν;
Απαράδεκτοι.

ermis333
22-01-05, 00:59
cpolitop, Περιττό να σου πώ ότι η Tellas έχει πάρει το πρώτο βραβείο σε ότι αφορά την εξυπηρέτηση πελατών της...

Για να το έχει πάρει φαντάσου και τους άλλους... :guitar

@ ADSLgr.com All rights reserved.