PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχει γούστο.......



Sotiris
27-06-03, 00:47
Σήμερα μετά απο λεπτομερή αναζήτηση ανακάλυψα δίπλα απο κουτί των τηλεφωνικών γραμμών στο ισόγειο της οικοδομής μου ένα γκρίζο ορθογώνιο κουτί του ΟΤΕ που γράφει τα εξής:
DS-PCM4A
Έχω βάσιμες υποψίες οτι είναι φερέσυχνο :evil: :evil: :evil: :evil: Ξέρει κανείς να μου πει τι μπορεί να είναι?

Crosstalk
27-06-03, 00:54
ΜΑΓΟΣ ΕΙΣΑΙ??????????
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ! :P

bond
27-06-03, 00:58
Σήμερα μετά απο λεπτομερή αναζήτηση ανακάλυψα δίπλα απο κουτί των τηλεφωνικών γραμμών στο ισόγειο της οικοδομής μου ένα γκρίζο ορθογώνιο κουτί του ΟΤΕ που γράφει τα εξής:
DS-PCM4A
Έχω βάσιμες υποψίες οτι είναι φερέσυχνο :evil: :evil: :evil: :evil: Ξέρει κανείς να μου πει τι μπορεί να είναι?

Οι υποψίες σου είναι δυστυχώς σωστές.
http://www.intracom.gr/en/products/access_netw/ds_pcm_4a.htm

Andy1972
27-06-03, 01:01
Pernas apo ton Ote tis perioxhs sou ke vriskis enan tehniko meligaki psisimataki sto alazi ke sou rihni ti grami epano se ena katharo zevgari No pcm ke telioses

mechdim
27-06-03, 01:02
Μην παιζεις με τον πονο του παιδιου ρε crosstalk!! Φιλε δυο λυσεις εχεις, η να κανεις αιτηση για dsl η για isdn οποτε θα το ξεφορτωθεις απο πανω σου. Παντως η πολιτικη του ΠΟΤΕ με τα pcm πρεπει καποτε να καυτηριαστει. Πολυς κοσμος υποφερει.

jimsliakas
27-06-03, 02:09
Δεν γινετε να την αλάξεις την γραμμη??

AcidArrow
27-06-03, 03:54
paides fwtiste kai mena ton kahmeno to ti shmainei oti einai feresyxno kai ti epiptwseis exei giati den exw idea

Andy1972
27-06-03, 08:53
Loipon me to feresihno den mporis na mpis parapano apo 33600 kai an den kano lathos ektos an ehi vgi kanena dsl modem gia feresihna den to xero den mporeis na exeis oute dsl afta to kalitero ine kane to isdn tha sto kanoune se 2 meres ke meta mporeis na exeis kai adsl i pio kalh lish afta!!!!!!!!!! bye lol :o

Gregory
27-06-03, 12:14
Μην με τρομαζετε παιδια. Ελπιζω πως σε εμενα δεν εχει :?

Sotiris
27-06-03, 12:19
Μην παιζεις με τον πονο του παιδιου ρε crosstalk!! Φιλε δυο λυσεις εχεις, η να κανεις αιτηση για dsl η για isdn οποτε θα το ξεφορτωθεις απο πανω σου. Παντως η πολιτικη του ΠΟΤΕ με τα pcm πρεπει καποτε να καυτηριαστει. Πολυς κοσμος υποφερει.
Έλα όμως που έχω εδω και ενάμιση χρόνο γραμμή ISDN :!: :!: :!: :o :o :o :o :o Και μάλιστα με ικανοποιητικές (για ISDN πάντα) ταχύτητες!!! :) :) ΔΕΝ κάνω πλάκα!! Το τι δουλειά έχει το κωλοφερέσυχνο κάτω ένας θεός ξέρει!!!!

Ardeloth
27-06-03, 12:45
Profanws oi texnikoi tou ote 8a 7exnousan kai to kefali tous an den htan ena me to swma tous :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

bond
27-06-03, 13:10
Έλα όμως που έχω εδω και ενάμιση χρόνο γραμμή ISDN :!: :!: :!: :o :o :o :o :o Και μάλιστα με ικανοποιητικές (για ISDN πάντα) ταχύτητες!!! :) :) ΔΕΝ κάνω πλάκα!! Το τι δουλειά έχει το κωλοφερέσυχνο κάτω ένας θεός ξέρει!!!!

Αφού έχεις ISDN το φερέσυχνο δεν είναι στη δική σου γραμμή. Δεν έχει άλλα διαμερίσματα η πολυκατοικία σού;

frap
27-06-03, 13:15
Έλα όμως που έχω εδω και ενάμιση χρόνο γραμμή ISDN :!: :!: :!: :o :o :o :o :o Και μάλιστα με ικανοποιητικές (για ISDN πάντα) ταχύτητες!!! :) :) ΔΕΝ κάνω πλάκα!! Το τι δουλειά έχει το κωλοφερέσυχνο κάτω ένας θεός ξέρει!!!!

Τότε το PCM δεν σε αφορά, η δική σου γραμμή, όντας ISDN δεν περνά από κει. Όσο για τις ταχύτητες αυτές εξαρτώνται μόνο από τον ISP σου και μόνο, το ISDN είναι πάντα στα 64kbit/s

-K.

psymaster
27-06-03, 13:22
Όσο για τις ταχύτητες αυτές εξαρτώνται μόνο από τον ISP σου και μόνο, το ISDN είναι πάντα στα 64kbit/s

-K.

Δεν εξαρταται και απο το θορυβο της γραμμης κλπ.;

Andy1972
27-06-03, 13:50
Akrivos to Feresihno den ehi ton idio thorivo me ena kanoniko zevgari gramis :x

mechdim
27-06-03, 14:03
Αφου εχεις isdn δεν υπαρχει κανενας λογος ανυσηχιας φιλε sotiri.

Gregory
27-06-03, 14:30
Αφου εχεις isdn δεν υπαρχει κανενας λογος ανυσηχιας φιλε sotiri.

Εισαι σιγουρος??

frap
27-06-03, 16:49
Αφου εχεις isdn δεν υπαρχει κανενας λογος ανυσηχιας φιλε sotiri.

Εισαι σιγουρος??

Υπάρχουν και PCM που παίζουν με ISDN. Το συγκεκριμένο μοντέλο είναι για POTS όμως, αν κατάλαβα καλά διαβάζοντας το φυλλάδιο στο site της Ιντρακομ.

-Κ.

frap
27-06-03, 16:51
Όσο για τις ταχύτητες αυτές εξαρτώνται μόνο από τον ISP σου και μόνο, το ISDN είναι πάντα στα 64kbit/s

-K.

Δεν εξαρταται και απο το θορυβο της γραμμης κλπ.;

Σε ISDN? Ψηφιακό είναι από άκρη σε άκρη.... ο θόρυβος είναι ελάχιστος.

mechdim
27-06-03, 18:34
Ρε παιδια οταν γραφετε κατι δειτε και τι λεει ο sotiris. Εχει εδω και καιρο isdn και παει καλα, ακομα και τωρα που βαλαν το pcm. Οποτε γιατι ν ανυσηχει? Μονο σωτηρη προσεξε μην και δεν πληρωσεις καμια φορα το isdn, το κοψουν και μετα σου πουν οτι παιζει μονο pstn. :lol:
Γιατι τοτε ....αντιο ζωη με 33Κ :lol: :lol:

Sotiris
27-06-03, 23:10
Έλα όμως που έχω εδω και ενάμιση χρόνο γραμμή ISDN :!: :!: :!: :o :o :o :o :o Και μάλιστα με ικανοποιητικές (για ISDN πάντα) ταχύτητες!!! :) :) ΔΕΝ κάνω πλάκα!! Το τι δουλειά έχει το κωλοφερέσυχνο κάτω ένας θεός ξέρει!!!!

Αφού έχεις ISDN το φερέσυχνο δεν είναι στη δική σου γραμμή. Δεν έχει άλλα διαμερίσματα η πολυκατοικία σού;

Μάλλον αυτό πρέπει να είναι. Είμαστε σύνολο 10 διαμερίσματα, σε 5όροφη πολυκατοικία. Αλλά δεν θα έπρεπε να έχουν πάρει το φερέσυχνο οι ΟΤΕτζήδες φεύγοντας?? Τι να πώ...... :? :? :? :?

@ ADSLgr.com All rights reserved.