PDA

Επιστροφή στο Forum : Tι να κανω με το προβλημα μου?



Kurozuka
28-06-07, 22:57
Λοιπον τις τελευταιες μερες με τις ζεστες εχω αποκτησει ενα προβλημα.Μετα απο μια διακοπη ρευματος συνεχεια εχανε τον συγχρονισμο το ρουτερ.Μετα απο μια μερα παλι τα ιδια.Συνδεοταν για 5 δευτ. και μετα εχανε τον συγχρονισμο..Μιλησα με εναν τεχνικο της 4νετ και μου ειπαν πως η γραμμη δεν εχει προβλημα.Επισης μου ειπε ο τεχνικος πως εαν ερθει σπιτι μου και φταιω εγω θα χρεωθω 60 ευρω ενω εαν φταινε αυτοι τπτ.Σημερα τα πραγματα ειναι αρκετα καλυτερα (1-2 αποσυγχρονισμοι ανα ωρα) καθως μου ειπε ενας φιλος μηπως υπερθερμενεται το ροοτερ.Το εβαλα στο ψυγειο για 2 ωρες και μπορει να οφειλεται αυτο στο οτι παει καλυτερα?Μηπως απο μονο του το προβλημα θα λυθει?Η να πω στον τεχνικο να ερθει?
Αλλα πρεπει να σταματησουν οι αποσυγχρονισμοι για να παιξω και κανα mmorpg:rtfm::worthy::respekt:

giatros.net
28-06-07, 22:59
Ποιό router είναι?

sdikr
28-06-07, 23:01
Λοιπον τις τελευταιες μερες με τις ζεστες εχω αποκτησει ενα προβλημα.Μετα απο μια διακοπη ρευματος συνεχεια εχανε τον συγχρονισμο το ρουτερ.Μετα απο μια μερα παλι τα ιδια.Συνδεοταν για 5 δευτ. και μετα εχανε τον συγχρονισμο..Μιλησα με εναν τεχνικο της 4νετ και μου ειπαν πως η γραμμη δεν εχει προβλημα.Επισης μου ειπε ο τεχνικος πως εαν ερθει σπιτι μου και φταιω εγω θα χρεωθω 60 ευρω ενω εαν φταινε αυτοι τπτ.Σημερα τα πραγματα ειναι αρκετα καλυτερα (1-2 αποσυγχρονισμοι ανα ωρα) καθως μου ειπε ενας φιλος μηπως υπερθερμενεται το ροοτερ.Το εβαλα στο ψυγειο για 2 ωρες και μπορει να οφειλεται αυτο στο οτι παει καλυτερα?Μηπως απο μονο του το προβλημα θα λυθει?Η να πω στον τεχνικο να ερθει?
Αλλα πρεπει να σταματησουν οι αποσυγχρονισμοι για να παιξω και κανα mmorpg:rtfm::worthy::respekt:

Τρόμερο, οι ίδιοι που φωνάζαν περι των 35 ευρώ τώρα κάνουν χρεώση 60 ευρώ

Skaf
28-06-07, 23:01
ΟΧΙ ΨΥΓΕΙΟ!! Όχι, οχι, οχι. Με την υγρασία θα το καταστρέψεις. Για τα προβλήματα συγχρονισμού μπορεί να φταίει η ζέστη που έχει λολώσει τα DSLAM. Αν μετά τις ζέστες εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα, φέρε τον τεχνικό. Άλλο μόντεμ ή ρούτερ δεν δοκίμασες στην γραμμή, έτσι;

Kurozuka
28-06-07, 23:21
Εχω το DG384g Netgear .Δεν εχω δοκιμασει αλλο ροοτερ.Παντως κοβω τον πωπο μου πως αυτη η ζεστη καποια βλακεια εκανε.

Reply
Τρόμερο, οι ίδιοι που φωνάζαν περι των 35 ευρώ τώρα κάνουν χρεώση 60 ευρώ

Nαι 60 ευρω!Ουτε υδραυλικος να ηταν....

dgourlis
28-06-07, 23:26
ΟΧΙ ΨΥΓΕΙΟ!! Όχι, οχι, οχι. Με την υγρασία θα το καταστρέψεις.

Aπλώς πληροφοριακά, το ψυγείο είναι από τα ψυχρότερα μέρη του σπιτιού (η υγρασία είναι πάντα μικρότερη του 15%)

29gk
28-06-07, 23:35
Δοκιμασε αλλο πουτερ πριν κανεις οτιδηποτε αλλο.

Skaf
28-06-07, 23:35
Aπλώς πληροφοριακά, το ψυγείο είναι από τα ψυχρότερα μέρη του σπιτιού (η υγρασία είναι πάντα μικρότερη του 15%)

Μπορεί, αλλα η υγρασία θα συγκεντρωθεί κατα τη μεταφορά του ρούτερ (ή της οποιασδήποτε συσκευής) απο το ψυχρό στο ιδιαίτερα θερμό περιβάλλον των ημέρων μας.

Fat Freddy
28-06-07, 23:41
Τρόμερο, οι ίδιοι που φωνάζαν περι των 35 ευρώ τώρα κάνουν χρεώση 60 ευρώ

Ερμηνεύεται και διαφορετικά αυτό... :whistle:

Μόλις κάποιος ακούσει για 60 ευρώ δεν το ρισκάρει να τους φέρει, οπότε έτσι εξασφαλίζουν ότι δεν θα χρειαστεί να παραδεχτούν επίσημα πως η υπηρεσία τους είναι για τα μπάζα. :twisted:

Απλά θα συνεχίσουν να λένε μπούρδες από το τηλέφωνο σε όποιον καταφέρει να πιάσει γραμμή στην υπέροχη τεχνική τους υποστήριξη. :p

zatast
28-06-07, 23:42
μπορει να συμβει αυτο για διαφορους λογους ζεστης και forth αλλα επουδενι στο ψυγειο αρκει στο δωματιο που ειναι το aircondition.To εκανε και σε εμενα για λιγο χθες και μετα ηρεμησε και παιζει οκ.
περιμενε να φυγουν αυτες οι περιεργες μερες και αν συνεχιστει μιλα με forthnet.

@ ADSLgr.com All rights reserved.