PDA

Επιστροφή στο Forum : Λογ/σμός ΟΤΕ πριν το 2play



phaedonk
29-06-07, 00:02
Έχω μια απλή ερώτηση: Έκανα νέα σύνδεση σε ΟΤΕ και αμέσως την μετέφερα στο 2play. O λογ/σμος του ΟΤΕ ήρθε φυσικά κανονικά στο 2μηνο. Τι γίνεται αν δεν τον πληρώσω? Μπορούν να μου κόψουν με κάποιο τρόπο το 2play? Παρακαλώ οι απαντήσεις να μην ασχοληθούν με το ηθικό του θέματος (μη πληρωμή). Ευχαριστώ! :)

evantigger
29-06-07, 00:06
Αν δεν έχεις εκπληρώσει τις οικονομικές υποχρεώσεις σου είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν θα την αποδεσμεύσει τη γραμμή.

nmakry
29-06-07, 00:07
Έχω μια απλή ερώτηση: Έκανα νέα σύνδεση σε ΟΤΕ και αμέσως την μετέφερα στο 2play. O λογ/σμος του ΟΤΕ ήρθε φυσικά κανονικά στο 2μηνο. Τι γίνεται αν δεν τον πληρώσω? Μπορούν να μου κόψουν με κάποιο τρόπο το 2play? Παρακαλώ οι απαντήσεις να μην ασχοληθούν με το ηθικό του θέματος (μη πληρωμή). Ευχαριστώ! :)

Χμμμ... Καλό ερώτημα.... :hmm:

Θα μπορούσε, λέω τώρα, να θεωρήσει τη σύμβασή σας ότι δεν έχει λήξει, αφού δεν έχει γίνει εξόφληση, και να απαιτήσει τη γραμμή πίσω από τη forthnet, η οποία θα πρέπει να τη δώσει, αφού στην αίτηση φορητότητας που υπέγραψες, λες ότι αναλαμβάνεις να εξοφλήσεις πλήρως τον προηγούμενο πάροχο...

phaedonk
29-06-07, 00:11
Mα έχω ήδη 2play εδώ και ενάμιση μήνα κανονικά. Εκτός κι αν με το "αποδεσμεύσει" εννοείς κάτι άλλο...

stefkon
29-06-07, 00:12
Έχω μια απλή ερώτηση: Έκανα νέα σύνδεση σε ΟΤΕ και αμέσως την μετέφερα στο 2play. O λογ/σμος του ΟΤΕ ήρθε φυσικά κανονικά στο 2μηνο. Τι γίνεται αν δεν τον πληρώσω? Μπορούν να μου κόψουν με κάποιο τρόπο το 2play? Παρακαλώ οι απαντήσεις να μην ασχοληθούν με το ηθικό του θέματος (μη πληρωμή). Ευχαριστώ! :)

Ναι μπορούν να σου δημιουργήσουν πρόβλημα.

nmakry
29-06-07, 00:13
Mα έχω ήδη 2play εδώ και ενάμιση μήνα κανονικά. Εκτός κι αν με το "αποδεσμεύσει" εννοείς κάτι άλλο...

Ο ΟΤΕ καλή τη πίστη έδωσε τη γραμμή... Εσύ κακή τη πίστη, δεν πληρώνεις... Οπότε και η γραμμή μπορεί να πάει πίσω ;)

phaedonk
29-06-07, 00:14
Χμμμ... Καλό ερώτημα.... :hmm:

Θα μπορούσε, λέω τώρα, να θεωρήσει τη σύμβασή σας ότι δεν έχει λήξει, αφού δεν έχει γίνει εξόφληση, και να απαιτήσει τη γραμμή πίσω από τη forthnet, η οποία θα πρέπει να τη δώσει, αφού στην αίτηση φορητότητας που υπέγραψες, λες ότι αναλαμβάνεις να εξοφλήσεις πλήρως τον προηγούμενο πάροχο...

Χμμ, ενδιαφέρουσα τοποθέτηση και τρομακτική λιγάκι :p. Απορώ πάντως που δεν βρήκα παρόμοιο θέμα στο φόρουμ μέχρι τώρα. Η μόνο εγώ στην προκειμένη περίπτωση δεν σκέφτομαι 'σωστά' ή δεν θέλει πολύς κόσμος να πάρει 'εκδίκηση' από τον ΟΤΕ για το αίμα που μας έχει ρουφήξει ως τώρα... Κάποιος που να έχει ιδία πείρα και να ξέρει σίγουρα?

orck
29-06-07, 00:17
γιατι δεν πας να καψεις κανενα κτηριο οτε εαν το εχεις αναγκη για να εκτονωθεις "για το αιμα που σου εχει ρουφηξει τοσα χρονια;"

διαβασε οσα γραφεις και θα καταλαβεις γιατι η Ελλαδα ειναι ετσι οπως ειναι

phaedonk
29-06-07, 00:25
Δεν χρειάζομαι τις νουθεσίες σου, νάσαι καλά καλέ Έλληνα. Όπως ο ΟΤΕ με χρέωνε ADSL πάγιο που δεν δούλευε για 3 μήνες για λόγους που θα βρει η Νικολούλη και δούλεψε ΜΟΝΟ όταν η γραμμή εγινε PSTN (φυσικά ΔΕΝ μου έδωσε φράγκο πίσω για τις υπηρεσίες που ΔΕΝ μου παρείχε), έτσι κι εγώ αν μπορέσω να γλυτώσω 80€ θα το κάνω. Αν θυμάμαι καλά παρακάλεσα να μην ασχοληθούμε με το ηθικό του θέματος... Μάλλον δεν το διάβασες.

29gk
29-06-07, 01:08
Το ολο θεμα ειναι εξαιρετικα ενοχλητικο για τα δικα μου τα γουστα.

Ζηταει καποιος συμβουλες για το πως δεν θα πληρωσει μια υπηρεσια που του προσφερθηκε και επιπλεον ζητα και συμβουλες και βοηθεια στην περαιτερω εξαπατηση αυτου που του προσφερε την υπηρεσια συμφωνα με το " καλη εμπορικη πιστη ".

Και επιπλεον καποιοι τον δικαιολογουν και επικροτουν με αμφιβολης ποιοτητας φιλοσοφικες θεσεις κι αξιες.

Αν δεν πληρωσεις θα δεχτεις ενοχληση απο το αρμοδιο νομικο τμημα του ΟΤΕ.

Παρακαλω να κλειδωθει το παρον ως ανουσιο. :lock:

chrvez
29-06-07, 01:13
Έλεος.....:down::lock:

nmakry
29-06-07, 01:25
Και επιπλεον καποιοι τον δικαιολογουν και επικροτουν με αμφιβολης ποιοτητας φιλοσοφικες θεσεις κι αξιες.

Δεν νομίζω ότι τον δικαιολόγησε κανένας ούτε επικρότησε αυτά που είπε... Αν βλέπω καλά, όλοι του απαντήσαμε ότι θα έχει πρόβλημα με την απόπειρα να μην πληρώσει...

mariosgr
29-06-07, 02:53
Θα έχεις νομικά μπλεξίματα αν δεν εξοφλήσεις.
Πολλοί δεν είναι ευχαριστημένοι από ΟΤΕ αλλά όταν έφυγαν απο αυτόν ξεχρέωσαν και χαιρέτησαν με ήσυχο το κεφάλι τους.

phaedonk
29-06-07, 10:55
Ας κλειδωθεί αφού ολοι οι Ελληνες είναι σωστοί και οχι απατεώνες όπως εγω...ΧΑ! Anyway, το ότι μου παρείχε υπηρεσία για 2 βδομαδες και οχι 2 μηνες αφου αλλαξα σε Φορθνετ φαινεται δεν μετραει για κανεναν, αφού όπως θα πειτε στα μικρα γραμματα μπορει να λεει ελαχιστη περιοδος 2 μηνες κλπ κλπ. Συγνώμη που σας χάλασα τον politically correct βίο σας, αλλά κάποιοι φαίνεται έχουν τέτοιες ευαισθησίες όποτε θυμούνται πραγματικά! Τουλάχιστον εγώ τις έχω εκεί που μετράνε πιο πολύ (κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα...).

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

king_by_mistake
29-06-07, 11:02
Δεν νομίζω ότι ο σκοπός του thread ήταν να δώσουμε tips για το πώς θα την σκαπουλάρεις.
Ρώτησες να μάθεις τι θα γίνει αν δεν πληρώσεις.
Εγώ νομίζω ότι απλά θα βεβαιώσει το χρέος σου στο Δημόσιο Ταμείο, θα μείνει εκεί και θα τοκίζεται μέχρι να πληρώσεις και θα έχεις και άλλα προβλήματα στο μέλλον, πχ δεν θα μπορείς να πάρεις φορολογική ενημερότητα, αν δεν το εξοφλήσεις.

nnn
29-06-07, 23:22
Το δίμηνο το πληρώνεις υποχρεωτικά,αν δεν το κάνεις ο Οτέ δικαιούται να κόψει οποιαδήποτε σύνδεση βρει στο όνομα σου και να μην σου δώσει νέα μέχρι να εξωφλήσεις.
Τα συμβόλαια LLU λένε ξεκάθαρα πως υποχρεούσε να εξοφλήσεις οποιαδήποτε οφειλή έχεις στον προηγούμενο τηλεπικοινωνιακό παροχό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.