PDA

Επιστροφή στο Forum : Άκουσoν-άκουσoν... Μου έκοψαν την σύνδεση...!!!



Roulitsas
29-06-07, 09:16
Γειά σας παίδες...

Έφαγα πακέτο. Θέλω απλά να καταγγείλω το συγκεκριμένο περιστατικό καθώς ως συνδρομητής Forthnet δεν είχα ποτέ παράπονο.

Είμαι κάτοχος 768/128 από την περσινή προσφορά της 1ης Ιουνίου. Η συνδρομή είχε ενεργοποιηθεί στις 27/7/2006 οπότε προχθές θα έληγε. Στις 16/5/2007, έκανα αιτηση για ιδιόκτητο ADSL από Forthnet (μόνο κύκλωμα/συνδρομή) και το τηλέφωνο κανονικά στον Ο.Τ.Ε. Στις 22/5/2007, η αίτηση εστάλει στον Ο.Τ.Ε. και όπως είναι φυσικό... είμαι ακόμα ασύνδετος...!!!

Το τραγικό της υπόθεσης όμως είναι άλλο. Έχοντας μιλήσει με την Forthnet με είχαν διαβεβαιώσει οτι αν δεν έχει ενεργοποιηθεί το κύκλωμα μου μέχρι τη λήξη της παλαιάς συνδρομής μου (27/6), θα υπήρξε παράταση της παλαιάς ως ότου γίνει η ενεργοποίηση. Την ίδια μέρα όλως τυχαίως, με πήραν τηλέφωνο από το Direct Sales να μου υπενθυμίσουν οτι η συνδρομή θα έληγε και αν ήθελα την ανανέωση της. Ενημέρωσα το παλικάρι για την κατάσταση (λες και δεν έπρεπε να ξέρει από μόνος του οτι έχω κάνει ήδη αίτηση για ανανέωση/αναβάθμιση) και ο κύριος (έλεος) έγραψε στην φόρμα του "Δεν ενδιαφέρεται". Αποτέλεσμα? Προχθές το απόγευμα (27/6) ενώ "έπαιζα" κανονικά στα 768 μου, γίνεται διακοπή και... καπουτ.

Χθες πήρα τηλέφωνο (28/6) και μετα λύπης μου διαπίστωσα οτι έχει γίνει διακοπή πρόσβασης και κυκλώματος... :evil: Ο πωλητής από την άλλη πλευρά της γραμμής, αφού πέρασε ένα τέταρτο βρήκε τι ακριβώς είχε γίνει (με τον συνάδελφο του από το Direct Sales), ζήτησε χίλιες φορές συγνώμη (λες και έφταιγε αυτός!) και μου έφτιαξε ένα demo account.

Όντως χθες το βράδυ, δοκίμασα το demo account, το κύκλωμα είχε ενεργοποιηθεί πάλι, και πλέον παίζω και πάλι με τις παλιές γνώριμες ταχύτητες μου.

Θέλω απλά να αναφέρω οτι είμαι από τους "τυχερούς" συνδρομητές της Forthnet όπου μέχρι τώρα, δεν είχα κανένα παράπονο πέρα από αυτό το περιστατικό που οφείλεται σε μη συνεννόηση των εσωτερικών τμημάτων της Forthnet.

Αντε να δούμε τι θα γίνει με τα 10Mbit (από μεθαύριο 24...!!! :worthy: ) και πότε....

ZX1234R
29-06-07, 09:27
Είσαι τυχερός γιατί ενώ έπεσες σε πωλητή λουκουμά σε ξελάσπωσε άλλος πιο ευσυνείδητος. Γενικά η επικοινωνία των τμημάτων της Forthnet μεταξύ τους είναι λίγο για τον βούρκο. Άντε καλά downloads....

Wickerman
29-06-07, 09:50
Εσύ δεν ήθελες διακοπή και σε κόψανε και εγώ που έχω ζητήσει διακοπή από την προηγούμενη πεμπτη, δηλαδή 8 ημέρες τώρα, ακόμα περιμένω! Στείλε μου ένα μύνημα ποιό είναι αυτό το παλικάρι απο direct sales να με τακτοποιήσει και εμένα ρε αδερφε!! :rofl: Τα έχουνε μπλέξει λίγο μου φαίνεται αλλά τουλάχιστον στο διόρθωσαν, πάλι καλά!

ZX1234R
29-06-07, 10:37
Καλά υπάρχουν και χειρότερα. Εγώ είχα στείλει φαξ στην Τελλας για τερματισμό υπηρεσιών στις 30 Μαίου και μέχρι και χθές είχα ιντερνετ. Είχα κλείσει και τον ρουτερ γιατί υπέθεσα πως θα γινόταν γρήγορα. Τελικά είχα μείνει με γραμμή ενεργοποιημένη χωρίς να το ξέρω. Είναι λίγο καραγκιόζηδες γιαυτό και έφυγα. Τσίου!

silverando
29-06-07, 13:50
Eσυ τωρα που εφυγες δηλαδη, ΠΟΥ εισαι?
Τι τηλεφωνο και τι ιντερνετ εχεις(αν εχεις)? Tι ειχες οσο περιμενες την αποδεσμευση απ τh 4νετ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.