PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπη adsl & τροποι αντιδρασης...



silverando
29-06-07, 11:40
Eχω κι εγω την ατυχια να ειμαι στο zisto.
Mετα απο 2 μηνες που μου δουλευε χωρις προβλημα, ξαφνικα το adsl διακοπηκε(το τηλεφωνο λέιτουργει κανονικα). Εδω και βδομαδες δεν εχω ΚΑΘΟΛΟΥ ιντερνετ. Στο τηλεφωνο που τους παιρνω καθε τοσο μου λενε ολο "υπομονη, καποια βλαβη διορθωνεται" "σε 1--2 ωρες θα ναι ok", "σε 1-2 μερες οπωσδηποτε ok" δηλαδη με δουλευουνε. Προφανως το δικτυο τους δεν μπορει να σηκωσει ολους τους συνδρομητες κι ετσι κοβει απο καποιους για να δινει σε αλλους...
Αναρωτιεμαι λοιπον πως μπορω να αντιδρασω σ αυτην την αθλιοτητα. Μου ειπαν μαλιστα οτι μπορω να μπαινω με dial-up την οποια μαλιστα θα χρεωνομαι κιολας με την ωρα!! (δε σκοπευω να το κανω αλλα για καθε ενδεχομενο, μου λετε τι κωδικους βαζω, ποσο παει την ωρα κι αν εχει μειωμενο βραδυνο τιμολογιο?)
Εφοσον λοιπον δεν ειναι συνεπεις με τις υποχρεωσεις τους, νομιζω οτι δικαιουμαι να καταγγειλω τη συμβαση και να διακοψω χωρις να πληρωσω τη σχετικη ρητρα. Μαλιστα, σκεφτομαι να μη τους πληρωσω καθολου. Απο τη στιγμη που μου εχουν επιφερει ζημια στη δουλεια μου, στις επαφες μου, στις αναβαθμισεις λογισμικου που θα κατεβαζα κλπ. ειμαι εγω που θα πρεπει να ζητησω χρηματικη αποζημιωση, σωστα?
Ακομα σημειωνω οτι κατα τη περιοδο αναμονης ενεργοποιησης μου στο zisto, ειχα στειλει fax ακυρωσης το οποιο 2 φορες μου επιβεβαιωσαν τηλεφωνικα οτι παρελαβαν και με διαβεβαιωσαν οτι σταματησαν τις διαδικασιες. Παρολαυτα ομως τελικα με ενεργοποιησαν!
Πως μου προτεινετε να κινηθω? Η ουσια ειναι πως δεν εχω καθολου ιντερνετ εδω και βδομαδες και θελω να φυγω απ αυτους και να παω αλλου(πχ.στη 4net)για να κανω τη δουλεια μου:mad:

loukoumaki
29-06-07, 12:16
ΕΕΤΤ μην πληρωσεις βεβαιως
αστα αλλοι ποιανουν 25 και αλλοι ενα και με το ζορι

ελλαδα ειναι
και καλλοσ ι κακος κανεις δεν κανει τιποτα η ανεχεια του κοσμου βλεπεισ που την εκμεταλευονται τα ,,,,,,αντε μιν πω

silverando
29-06-07, 12:34
Μα ΚΑΘΟΛΟΥ δε πιανω... δηλαδη ειμαι στο ελεος τους.
"Ασε το κοροιδο χωρις adsl να μας πληρωνει dial up"...
Oσο για την ΕΕΤ...τι εχει κανει ως τωρα για να κανει τωρα?

nrg_polini
29-06-07, 13:16
Εχεις δικαιωμα για αποζημειωση 3Ευρω/ωρα, στειλε τους ενα φαξ που να τους τα ζητας.

silverando
29-06-07, 13:27
Σε ποιο νουμερο?

3€/ωρα? Ξερεις ποσα ειναι για 1 μηνα? Σιγα μη μου τα δωσουν...

Ο μεγαλος χαμενος ειμαι εγω αφου δεν εχω adsl και θα πρεπει να περασουν και παλι ΜΗΝΕΣ μεχρι να φυγω απ τη tellas, να γυρισω στον ΟΤΕ κι απο κει να κανονισω για 4net........
Υποθετω οτι θα υπαρχουν και αλλοι σε αυτη τη κατηγορια.
Kαι μετα εχουν το θρασος να σου βαζουν διαφημισεις για τα... πλεονεκτηματα και τις χάρες του γρηγορου ιντερνετ που "θα" σου εξασφαλισουν σε πολυ συμφερουσες τιμες........

Μπορειτε να μου πειτε τους κωδικους για την dial up και τη χρεωση της?(που δε προκειται να πληρωσω φυσικα)

Teras1
29-06-07, 15:03
Είσαι λάθος φίλε. Πρέπει να πας από τα γραφεία τους και να κάνεις μεγάλη φασαρία απαιτώντας να σου λύσουν το πρόβλημα ή να παραλάβουν μπροστά σου αίτηση ακύρωσης (και να σου δώσουν και έγγραφη απόδειξη ότι την παρέλαβαν), αντί να τους πληρώνεις και dial up από πάνω. Φυσικά με δική τους υπαιτιότητα εννοείται..

Απαράδεκτο να μην δίνουν έστω και dial up δωρεάν από τη στιγμή που το πρόβλημα οφείλεται σε αυτούς..

@ ADSLgr.com All rights reserved.