PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπάρχει adsl στην περιοχή μου ?



mentioum
25-11-04, 22:32
Παιδιά μπήκα στο site του ote και στο site της forthnet να δω αν υπάρχει adsl και μου εβγαλε οτι υπάρχει . Παώ σήμερα να πάρω forthnet box dsl και μου λεει που μένεις ? Και τους λέω σε μια περίοχη και μου λένε ότι μάλλον δεν υπάρχει και να πάω να ρώτησω στον οτέ γιατι απο τι ξερει θα μπουν το 2006 ωστόσο μένω στην πόλη και μου λένε να πάρω στον οτέ ο οτέ μου πε σε κάνα 10 ήμερο θα μπει σήμερα ηρθαν απο τη siemens και ρώτησα κάτι γνώστους και μου παν ότι έτσι είναι το περισσότερο 1 μήνα θα υπάρχει adsl . Γιατί ομως μου εβγάλε στα site ότι εχω πρόσβαση. Μένω στη Σύρο ευχαριστώ!


[/img]

aesir
25-11-04, 22:35
Tα greeklish απαγορεύονται www.adslgr.com/policy.html Κάνε edit το μήνυμα και τον τίτλο.

sdikr
26-11-04, 01:06
Γιατί ομως μου εβγάλε στα site ότι εχω πρόσβαση. Μένω στη Σύρο ευχαριστώ!

υπάρχουν περιπτώσεις που στην database ένα νούμερο να φαίνεται οτι είναι σε άλλο κέντρο αλλά δεν είναι (πχ μεταφορά γραμμής, διατήρηση αριθμού κλπ)

ο μόνος τρόπος να είσαι σίγουρος είναι να πάς απο τον οτε της περιοχής σου

HaPagan
07-12-04, 19:26
Παιδιά υπάρχει κάποιο site που να εμφανίζονται όλες οι περιοχές της Ελλάδας που μπορούμε να βάλουμε ADSL ;

Είμαι φοιτητής στη Σάμο και άκουσα σήμερα φήμες ότι μπορεί να μπεί ADSL στο νησί ... Καίγομαι να μάθω γιατί δεν πάει άλλο η κατάσταση με την PSTN.

sdikr
07-12-04, 21:43
Παιδιά υπάρχει κάποιο site που να εμφανίζονται όλες οι περιοχές της Ελλάδας που μπορούμε να βάλουμε ADSL ;

Είμαι φοιτητής στη Σάμο και άκουσα σήμερα φήμες ότι μπορεί να μπεί ADSL στο νησί ... Καίγομαι να μάθω γιατί δεν πάει άλλο η κατάσταση με την PSTN.

η καλύτερη λύση είναι το 134

aspirini
08-12-04, 12:01
Η forthnet έχει γραφεία στη Σύρο οπότε λίγο δύσκολο να μην έχει πόρτες :wink:

dantouan
08-12-04, 12:53
Η forthnet έχει γραφεία στη Σύρο οπότε λίγο δύσκολο να μην έχει πόρτες


Καμμια σχεση, αν δεν εχει βαλει ο οτε adsl στο νησι τοτε δεν εχει κανενας...

mentioum
08-12-04, 23:39
ΕΧΕΙ Ο ΟΤΕ ADSL ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΓΙΑ 100 ΜΕΤΡΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΛΗ ... ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΩ ΜΕΡΙΑ ADSL ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΧΩΡΙΑΝΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ internet ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΣΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΜΒΟΣ ΤΗΣ FORTHNET ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΗΚΕ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΚΟΝΕ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ !!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.