PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταμουτρη κοροιδια απο τον οτε



mugen
21-06-19, 18:06
Μετα απο Αναβαθμιση adsl σε Vdsl 50 και αφου με διαβεβαιωσαν τηλεφωνικα και τεχνικοι πριν αναβαθμισω αλλα και οι του εμπορικου τμηματος πωλητες οτι η περιοχη μου υποστηριζει 30 -45 mb, δινοντας εγγυηση τα 30 διαπιστωνω οτι παει μαξιμουμ μεχρι 26.
Ο τεχνικος που τσεκαρε μολις τηλεφωνικα τη γραμμη διαπιστωσε οτι η περιοχη μου πιανει απο 18-31 με μεσο ορο τα 26. Να πω οτι ειναι μονο αυτο οκ, υπαρχει απειρο πινγκ και ανεβοκατεβασματα στην ταχυτητα. (τωρα πχ κλειδωνω στα 21, ενσυρματα παντα)

Μου ειπαν οτι μπορω να κανω υπαναχωρηση στο adsl πακετο αλλα θελω να φυγω εντελως, να μη τους δινω τα λεφτα μου. Ξερει κανεις αν γινεται?
Ελπιζω να μην Εφαγα 24μηνη δεσμευση τωρα για το τιποτα
Γιατι δε μπορουν να πουν εξαρχης οτι ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΠΙΑ Η ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΠΙΑΝΕΙΣ 30-45! Τοσο δυσκολο πια? τοση κοροιδια στο Μπανανισταν ?

manwlhs7
21-06-19, 18:28
Εχω την ιδια ερωτηση με εσενα. Και εμενα ο τεχνικος μου δηλωσε ανεφικτοτητα και μου προτεινε να παω απο το 50αρι σε 24αρι χωρις καποια ποινη. Και εγω σκεφτομαι να αλλαξω παροχο γινεται χωρις καποια ποινη? ξερει κανενας?

jkoukos
21-06-19, 19:52
Τι μέτρηση έβγαλε ο έλεγχος του τεχνικού στον κατανεμητή της οικοδομής; Μήπως δεν έκανε καν έλεγχο και σου πέταξε τον μέσο όρο της περιοχής;

manwlhs7
21-06-19, 20:01
Τι μέτρηση έβγαλε ο έλεγχος του τεχνικού στον κατανεμητή της οικοδομής; Μήπως δεν έκανε καν έλεγχο και σου πέταξε τον μέσο όρο της περιοχής;

ακριβως αυτο εγινε με εμενα. ( σε αλλο νημα (https://www.adslgr.com/forum/threads/916563-vdsl-%CE%9A%CE%B5%CF%81%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%BD%CE%B9?p=6614276#post6614276)που εξηγω τι και πως εκανα) μου πεταξε ενα οτι μ.ο σε vdsl ειναι τα 21-22 (αν και οπως δεις παραπανω μεχρι και 30 πιανω στην κεντρικη πριζα αφου εβγαλα τα καλωδια) και σε adsl 11-12. Αλλα δεν μου ειπε ακριβως ποσο φτανει στον κατανεμητη. αρκεστηκε μονο σε μεσους ορους.

jkoukos
21-06-19, 20:32
Το ερώτημα είναι συγκεκριμένο και απευθυνόταν στο φίλο.
Αν έγινε ο έλεγχος θα μπορούσε να αναφέρει το αποτέλεσμα και ας δικαιολογηθεί για τον μέσο όρο. Έτσι και ο χρήστης θα ξέρει τι παίζει. Τώρα δεν ξέρει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.