PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως να αποδεσμευτω πληρως απο την Τellas



bohemis09
29-06-07, 18:36
1ον:Πως μπορω να αποδεσμευτω πληρως απο την Tellas(χωρις να υπαρχει περιπτωση (κρυφης) χρεωσης μου μετα την ακυρωση/ληξη του συμβολαιου)
2ον:Σε περιπτωση που επιλεξω αλλο provider (πχ4thnet) μπορουν (πχ4thnet) να αναλαβουν ολες τις διαδικασιες ακυρωσης του συμβολαιου μου(χωρις παλι να υπαρχει μεταγενεστερη κρυφη χρεωση απο την Tellas)
3ον:Αναφορικα για την περιπτωση μου η υποχρεωτικη παραμονη μου στην εταιρια για ενα χρονο εχει τελειωσει, συνεπως μπορω να αποδεσμευτω χωρις να υποβληθω στην ρητρα του συμβολαιου προς ακυρωση υποχρεωτκης συμβασης.Ετσι δεν ειναιι?

DRAKOS70
29-06-07, 22:54
1ον:Πως μπορω να αποδεσμευτω πληρως απο την Tellas(χωρις να υπαρχει περιπτωση (κρυφης) χρεωσης μου μετα την ακυρωση/ληξη του συμβολαιου)
2ον:Σε περιπτωση που επιλεξω αλλο provider (πχ4thnet) μπορουν (πχ4thnet) να αναλαβουν ολες τις διαδικασιες ακυρωσης του συμβολαιου μου(χωρις παλι να υπαρχει μεταγενεστερη κρυφη χρεωση απο την Tellas)
3ον:Αναφορικα για την περιπτωση μου η υποχρεωτικη παραμονη μου στην εταιρια για ενα χρονο εχει τελειωσει, συνεπως μπορω να αποδεσμευτω χωρις να υποβληθω στην ρητρα του συμβολαιου προς ακυρωση υποχρεωτκης συμβασης.Ετσι δεν ειναιι?

1ον Στείλε ένα fax διακοπής και επιβεβαίωσε ότι το πήραν και οτι δεν χάθηκε στο δρόμο..

2ον Δεν είμαι σίγουρος γι αυτό στείλε πάλι ένα fax.. καλού κακού..

3oν Αν έχει λήξει το συμβόλαιο που υπέγραψες τότε την κάνεις χωρίς ρήτρες.. (Μην στείλεις κι άλλο fax φτάνει)

XARAYGH
30-06-07, 03:27
1ον:Πως μπορω να αποδεσμευτω πληρως απο την Tellas(χωρις να υπαρχει περιπτωση (κρυφης) χρεωσης μου μετα την ακυρωση/ληξη του συμβολαιου)
2ον:Σε περιπτωση που επιλεξω αλλο provider (πχ4thnet) μπορουν (πχ4thnet) να αναλαβουν ολες τις διαδικασιες ακυρωσης του συμβολαιου μου(χωρις παλι να υπαρχει μεταγενεστερη κρυφη χρεωση απο την Tellas)
3ον:Αναφορικα για την περιπτωση μου η υποχρεωτικη παραμονη μου στην εταιρια για ενα χρονο εχει τελειωσει, συνεπως μπορω να αποδεσμευτω χωρις να υποβληθω στην ρητρα του συμβολαιου προς ακυρωση υποχρεωτκης συμβασης.Ετσι δεν ειναιι?

στον 11 το μηνα του συμβολαιου στελνεις ενα φαξ και ζητας τερματισμο(απο την ημερα του φαξ χρειαζονται 30 ημερες)οποτε με το τελος του συμβολαιου εισαι ελευθερος...οι διαδικασιες αντιστροφης φορητοτητα θα πρεπει να εχουν αρχισει πριν την ολοκληρωση του συμβολαιου για να μην υπαρχει περιπτωση να χασεισ το νουμερο σου...
υγ1 υπαρχει νεο συστημα πλεον με τα φαξ δεν χανετε κανενα(το θεμα ειναι να εινα ευαναυγνωστο):closed:

bohemis09
06-07-07, 05:22
Αν εχει περασει ο χρονος του συμβολαιου δεν πιστευω να υπαρχει κανενα προβλημα ακυρωσης.Ετσι δεν ειναι?

XARAYGH
06-07-07, 15:37
Αν εχει περασει ο χρονος του συμβολαιου δεν πιστευω να υπαρχει κανενα προβλημα ακυρωσης.Ετσι δεν ειναι?

Χρειαζονται 30 μερες για τερματισμο...

PUNTOCC
07-07-07, 12:38
τους παιρνει τηλ και ακους τις κλασικες π@@@@@ες τους.κλεινεις το τηλ.ξαναπαιρνεις και λες τα στοιχια σου παλι.επισεις προσθετεις οτι εισαι απο το team τον "αποδειξεων":whistle: και οτι κανεις ερευνα γιατι εχεται πολλες καταγγελειες οτι εχουν προβληματα,δεν εξυπηρετουν,δεν κοβουν τις συνδεσεις και ζητανε ρητρες που δεν δικαιουντε.επισης τονιζεις σε αυτον που μιλας οτι το νοεμβρη θα γινει star γιατι η πρωτη εκπομπη ειναι αφιερωμενη σε αυτους και οτι ολες οι συνομιλιες ειναι γραμμενες:rtfm:(πες του π.χ. 12 νοεμβρη στις 23.45 ανοιξε αντ1 να σε καμαρωσεις!!).ειμαι σιγουρος οτι σε 5-6 μερες θα εισαι free!!!:oneup:

χωρις πλακα παντος,εμενα μετα την καταγγελεια στην ΕΕΤΤ εκανα ακριβος 6 εργασιμες να ερθουν να παρουν τον εξοπλισμο και να νεκρωσουν την γραμμη!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.