PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυτόματη πίστωση λογαριασμού για βλάβες



INsomNia
24-06-19, 14:09
Έχοντας double Play VDSL στην νόβα τον Δεκέμβριο παρουσιάστηκε βλάβη με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί το τηλέφωνο καθόλου, με την επισκευή της βλάβης να παίρνει 2 ΜΗΝΕΣ!!!!

Η ΕΕΤΤ επισημαίνει πως εφόσον η βλάβη υπερβαίνει τις δύο εργάσιμες ημέρες από την ημέρα δήλωσής της, πρέπει να πιστώνεται αυτόματα και εντός τετραμήνου στον λογαριασμό του συνδρομητή, το τμήμα του παγίου που αντιστοιχεί στη χρονική περίοδο διακοπής των παρεχόμενων υπηρεσιών.

Δεν έχω δει καμία μείωση στους λογαριασμούς και έχουμε τέλη Ιουνίου πια. Η δικαιολογία που μου είχαν πει πριν 2 μήνες ήταν ότι καθυστερεί το λογιστήριο....ασχολίαστο και αυτό.
Φυσικά δεν υπάρχει καμία πρόθεση να πληρώσω τον λογαριασμό που μου έχει έρθει τώρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω τι περεταίρω κινήσεις μπορώ να κάνω και αν έχει βγάλει κανείς άκρη σε παρόμοια περίπτωση.

Ευχαριστώ...

spiderman
24-06-19, 23:15
Θα ζητήσεις γραπτή ενημέρωση από την Forthnet και έπειτα θα κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

Bax
28-06-19, 01:00
Επειδή είχα κι εγώ καλωδιακή βλάβη για 10-12 ημέρες, σήμερα που ρώτησα μου είπαν οτι γίνεται αυτόματα σε 3-4 μήνες η πίστωση. Οπότε βλέπουμε πως πάει.

Nikiforos
28-06-19, 12:39
Καλημέρα, εμενα μου εχουν πει 2 φορες μεχρι και 6μηνες.
Όταν περσι τον Ιουνιο δεν ειχα για ολο τον μηνα τιποτα, μου εκαναν πιστωση ακριβως στους 6μηνες!!!
ημουν εκτος συμβολαιου σε αοριστου χρονου συνδεση.
Μετα που ειχα παλι προβλήματα και επειδή τα εφτιαξε ο ΟΤΕ μου εκαναν και προσφορα και εκανα 24μηνη ανανεωση 3play μου εκαναν πιστωση σφαιρα!
δεν θυμαμαι πολύ καλα αλλα σιγουρα κατω από 2μηνες και πολύ λεω.
Επισης λογω εκτροπης σε κινητο περασα τα τοτε 720λεπτα που ειχα με αποτέλεσμα χρεωση 11 ευρω την οποια μετα από γκρινια τελικα μου την πιστωσαν πριν το πιστωτικο της 2ης βλαβης.

αν δειτε και στο nova support τους εχω γραψει πολλες φορες σχετικα με το 1ο πιστωτικο του ενος μηνα.

- - - Updated - - -

Πχ εδώ https://www.adslgr.com/forum/threads/1082197-Eκδοση-πιστωτικου
δειτε και την απαντηση του εκπροσωπου λεει και σε διάστημα 6μηνων αλλά και ΑΠΟ την ημερομηνια αποκατάστασης της βλαβης!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.