PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθεια γαι RGB FAN σε Corsair H150i Pro



antoniss2k
26-06-19, 00:37
Καλησπέρα στην ομάδα.

Θέλω την βοήθεια σας.

Mπορώ να αλλάξω τα fans στην corsair h150i pro και να βάλω τα enermax t.b rgb 6 pack που εχω;Γίνετε η οχι?

Περιμένω τις απαντήσεις σας ευχαριστώ.

Dark_Nightfall
27-06-19, 00:42
Γιατί να μην γίνεται...120mm παίρνει.

antoniss2k
27-06-19, 16:31
Καλησπέρα.

Το ξέρω ότι μπένουν στο θέμα διαστάσεων δεν ξέρω όμως στο θέμα συνδεσμολογίας.
Για αυτό ρωτάω.

Η H150i έχει ενσματομένο 1 καλώδιο με έξοδο για 3 ανεμιστήρες τις corsair,τα βύσματα είναι διαφορετικα από αυτά τον enermax t.b rgb όπου μπένουν στο controller της enermax.

Αν βγάλω τους ανεμιστήρες της corsair και βάλω τα enermax στο ψυγείο τις ψύκτρας και το καλώδιο της corsair το αφισω απεσυνδεμένω θα υπάρχει θέμα;

Τα corsair οταν είναι συνδεδεμένα κατευθείαν στην ψύκτρα ανάλογα με την θερμοκρασία του επεξεργαστή έχουν και τις ανάλογες στροφές ενώ αν συνδέσω τα enermax στο controller τους θα πρέπει να δουλεύουν με στάνταρ στροφές.
Σωστά;

Ευχαριστώ.

Dark_Nightfall
27-06-19, 18:13
Καλησπέρα.

Το ξέρω ότι μπένουν στο θέμα διαστάσεων δεν ξέρω όμως στο θέμα συνδεσμολογίας.
Για αυτό ρωτάω.

Η H150i έχει ενσματομένο 1 καλώδιο με έξοδο για 3 ανεμιστήρες τις corsair,τα βύσματα είναι διαφορετικα από αυτά τον enermax t.b rgb όπου μπένουν στο controller της enermax.

Αν βγάλω τους ανεμιστήρες της corsair και βάλω τα enermax στο ψυγείο τις ψύκτρας και το καλώδιο της corsair το αφισω απεσυνδεμένω θα υπάρχει θέμα;

Τα corsair οταν είναι συνδεδεμένα κατευθείαν στην ψύκτρα ανάλογα με την θερμοκρασία του επεξεργαστή έχουν και τις ανάλογες στροφές ενώ αν συνδέσω τα enermax στο controller τους θα πρέπει να δουλεύουν με στάνταρ στροφές.
Σωστά;

Ευχαριστώ.

Τι θέμα να υπάρχει ,εάν είναι διαφορετικά τα βύσματα προφανώς οι ανεμιστήρες θα συνδεθούν στον controller της enermax και όχι της corsair,εάν γίνει αυτό τότε ο έλεγχος (στροφές κτλ) θα γίνεται πλέον από τον controller της enermax με ότι αυτό συνεπάγεται (πχ δεν θα ανεβάζουν στροφές ανάλογα με την θερμοκρασία),αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα και έτσι να δουλεύει.

antoniss2k
29-06-19, 01:13
Οκ σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση θα τα αλλάξω αύριο!

@ ADSLgr.com All rights reserved.