PDA

Επιστροφή στο Forum : LINKSYS 4 PORT SWITCH ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ



Ermhs
26-11-04, 17:54
Καλησπέρα… αναφορά για το LINKSYS 4 PORT SWITCH AG041
Μόλις το έβγαλα από το πακέτο τρελαμένος να το δοκιμάσω…
Πρώτη εντύπωση… είναι τεράστιο! Διπλάσιο από jetspeed επίσης άξιο αναφοράς ότι δεν έχει καθόλου θύρα USB and com port αντιθέτως με το jetspeed.
το εγκαθιστώ αμέσως αμέσως και ανοίγω explorer να δω το μενού του και για περετερο ρυθμίσεις… ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ!! Το interface θυμίζει λιγάκι Alcatel πολύ εύκολο.
Αμέσως τα ματάκια μου κώλυσαν στην καρτέλα ONLINE GAMING επιτέλους θα το έχω routed χωρίς προβλήματα!!!
Απλά οι μάγκες έφτιαξαν το μενού έτυμο για port forwarding χόρια για παιχνίδια, χόρια για προγράμματα κτλ κτλ. Εύκολα όσο ποτέ! Απλά την πόρτα του παιχνιδιού η προγράμματος βάζεις και όλα τα άλλα παίρνουν θέση μόνα τους με το trace που κάνει!
Επίσης παρατήρησα 100δες επιλογές που δεν γνωρίζω και είναι άξιο στο να ασχοληθώ.
Παρακάτω τα θα αναφέρω μερικά του επιπλέον χαρακτηριστικά …
Connectivity Technology Wired
Integrated Switch 4-port switch
Data Transfer Rate 100 Mbps
Framing Format ANSI T1.413
Data Link Protocol Ethernet, Fast Ethernet
Switching Protocol Ethernet
Network / Transport Protocol: TCP/IP, PPTP, L2TP, IPSec
:Firewall protection, switching, NAT support, VPN, auto-uplink, Stateful Packet Inspection (SPI), DoS attack prevention

Compliant Standards IEEE 802.3, IEEE 802.3U
Communications
Protocols & Specifications ITU G.992.1 (G.DMT), ITU G.992.2 (G.Lite)
Max Transfer Rate 8 Mbps
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x modem - ADSL ( WAN ) ¦ 4 x Network - Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45
Compliant Standards FCC Class B certified, UL, ICES-003 Class B, FCC
Και αλα πολλά μόνο που θα έπαιρνε 2 σελίδες! Σας δείχνω τα βασικά…
Να τελειώσω λέγοντας ότι ναι εντυπωσιακό… αλλά τελικά έχω χάλια πόρτα ενώ το Jetspeed έδινε πριν λίγο 240+ πινγκ σε dns server το άλλο δίνει 100-180 μέγιστο.
Τα timeouts παραμένουν.
Την Δευτέρα ευτυχώς σε πολλοστή επικοινωνία μου με 1242 ενημερώθηκα ότι θα αλλαχτεί η πόρτα,
:oops:

Ermhs
26-11-04, 18:03
Επιπλέον να ρωτήσω. Αφού έκανα τα FORWARD και συνδέθηκα παρατήρησα στην καρτέλα με τις συνδέσεις μια νέα… αμέσως πάτησα να δω τι είναι και μέσα εκεί βρίσκονταν όλα τα FORWARD ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΕ εξέλιξη!! είναι θετικό αυτό? Δεν το έχω ξαναδεί.
Και τελευταίο στο πακέτο δίνη Δώρο πακέτο Norton antivirus and internet protection 2004.
:mrgreen:

steli0s
26-11-04, 18:54
ποσο κοστιζει?

Ermhs
26-11-04, 19:00
105 :guitar φαντασου ομος αλαξα 2 jetspeed 520i :twisted:

steli0s
26-11-04, 21:42
γιατι τα αλλαξες?
το jetspeed 520ι καινουριο ποσο εχει?

sdikr
26-11-04, 21:48
για τα linksys ρίξτε μια ματιά και εδώ

http://www.adslgr.com/forum/thread8242.html

costantinos
27-11-04, 19:23
Ermhs
Οτι το καλυτερο σε αυτη την τιμη εκανες πολυ καλη αγορα
sdikr
Το link αναφερεται στο WAG54G το οποιο παρουσιαζει πολλα προβληματα

Giwrgos7
28-11-04, 14:46
Μα και το AGO41 ενα WAG54G χωρις wifi δεν ειναι ή κανω λαθος? Γνωριζουμε ποσα connections αντεχει?

Ermhs
28-11-04, 16:10
Ένα έχω να πω μόνο! Ότι έχω ξετρελαθεί μαζί του χέχε φαντασθείτε παίζω πολύ καλύτερα παιχνίδια καλύτερα πινγκ… ταυτόχρονα πρώτη φορά είδα να ανεβάζω σε π2π 38κ από εκεί με το jet speed 520i έπαιρνα σε 1 βράδυ 300 mb σε αυτό από 800 +
Αύριο δα που θα μου φτιάξουν την πόρτα λόγο πολλών timeouts θα ενημερώσω!
Ααα παίζω και cod με λιγότερα προβλήματα χεχε
Και όσο για τα menu κανένα πρόβλημα δεν παρατήρησα bug και έχει τόσα πολλά που με κάνει να αισθάνομαι και ποιο άσχετος
:lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.