PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγορά modem/router



Losraio
14-07-19, 11:59
Είμαι συνδρομητής Cosmote double play και η cosmote μου έχει δώσει ένα Speedport Entry 2i για την σύνδεση στο internet. Ωστόσο, θέλω να αγοράσω ένα δικό μου all in one router επειδή κάνω game streaming και δεν με καλύπτει το συγκεκριμένο. Ωστόσο, το σταθερό τηλέφωνο λειτουργεί μέσω voip, πράγμα που υποστηρίζει εγγενώς το router που μου δόθηκε και δεν ξέρω αν πρέπει να αγοράσω ένα οποιοδήποτε modem όπως το TP-LINK Archer VR400 v2 ή να αγοράσω ένα πολύ ακριβό Voip modem. Γενικότερα πάντως, τί πρέπει να προσέχω κατά την αγορά μόντεμ έτσι ώστε να λειτουργήσει απροβλημάτιστα με την σύνδεσή μου;

sdikr
14-07-19, 13:38
Ρίξε μια ματιά εδώ (https://www.adslgr.com/forum/threads/909707-%CE%A7%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7-Speedport-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-VoIP-Cosmote-%CF%80%CE%AF%CF%83%CF%89-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CE%BF-router-(ASUS))

Losraio
14-07-19, 13:53
Το είδα, αλλά μπερδεύτηκα ακόμα παραπάνω

- - - Updated - - -

Το είδα, αλλά μπερδεύτηκα ακόμα παραπάνω ????

k.m.
14-07-19, 15:31
Τι γραμμή έχεις ?

Σε VDSL με vectoring δεν αφήνουν πλέον άλλα modem νομίζω. οπότε το δικό σου θα πρέπει να μπει από πίσω λογικά.

Losraio
14-07-19, 19:35
Τι γραμμή έχεις ?

Σε VDSL με vectoring δεν αφήνουν πλέον άλλα modem νομίζω. οπότε το δικό σου θα πρέπει να μπει από πίσω λογικά.

Δεν ξέρω αν βοηθάω αλλά μπήκα στο router και στο modulation type γράφει VDSL2. Πώς ακριβώς βάζω το modem πίσω από το δικό μου έτσι ώστε να λειτουργήσει το τηλέφωνο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.