PDA

Επιστροφή στο Forum : D-Link Μοντέλο φάντασμα!?



PointmGr
01-07-07, 14:16
Καλημέρα σε όλους σας,

Πείτε μου να χαρείτε βρε παιδιά το μοντέλο που έχω είναι το DSL-G684T

Δεν το βρίσκω το μοντέλο στο site της D-Link, είτε αμερικάνικο είτε αγγλικό. Το έψαχνα για να δω μήπως υπάρχει ενημερομένο firmware. Οι εντυπώσεις που είχα πάντος, όσο το άφησα σε λειτουργία ήταν πολύ καλές πραγματικά μέχρι που....προσπάθησα να σετάρω SIP

Δεν ξέρω για πιό λόγο αλλά με όλα απενεργοποιημένα, Inbound/Outbound filters ALLOW ALL, firewall OFF, Route filteres ALLOW ALL, δήνεις απο το SIP τηλεφωνάκι στην οθόνη έναν αριθμό και κάνει τουλάχιστον 30" μέχρι να αρχίσει να καλεί πραγματικα.

Ακριβώς σε αυτή τη φάση αποσυνδέω το D-Link και κουμπόνω το Zyxel. Πατάς πάλι dial στο τηλεφωνάκι και η κλήση γίνεται κυριολεκτικά σε 1"

Εκτώς του προβλήματος με το SIP, ξέρει κανείς γι'αυτό το μοντέλο που ούτε η "μάνα του" δεν το ξέρει στο site?

Να'στε καλα

nnn
02-07-07, 01:47
http://www.dlink.cz/?go=jN7uAYLx/oIJaWVUDLYZU93ygJVYKuJQSNvhLPG3yV3oVoF4g64vPZ4kNKBs7Dkq
Δεν ξέρω τσέχικα όμως :p

kinezaki
08-08-07, 11:51
Καλημέρα σε όλους σας,

Πείτε μου να χαρείτε βρε παιδιά το μοντέλο που έχω είναι το DSL-G684T

Δεν το βρίσκω το μοντέλο στο site της D-Link, είτε αμερικάνικο είτε αγγλικό. Το έψαχνα για να δω μήπως υπάρχει ενημερομένο firmware. Οι εντυπώσεις που είχα πάντος, όσο το άφησα σε λειτουργία ήταν πολύ καλές πραγματικά μέχρι που....προσπάθησα να σετάρω SIP

Δεν ξέρω για πιό λόγο αλλά με όλα απενεργοποιημένα, Inbound/Outbound filters ALLOW ALL, firewall OFF, Route filteres ALLOW ALL, δήνεις απο το SIP τηλεφωνάκι στην οθόνη έναν αριθμό και κάνει τουλάχιστον 30" μέχρι να αρχίσει να καλεί πραγματικα.

Ακριβώς σε αυτή τη φάση αποσυνδέω το D-Link και κουμπόνω το Zyxel. Πατάς πάλι dial στο τηλεφωνάκι και η κλήση γίνεται κυριολεκτικά σε 1"

Εκτώς του προβλήματος με το SIP, ξέρει κανείς γι'αυτό το μοντέλο που ούτε η "μάνα του" δεν το ξέρει στο site?

Να'στε καλα

Επειδή το έψαχνα και το δικό μου το router στο κεντριικό site της D-Link και δεν το έβρισκα πήγαινε ξανά στο site της D-Link και διάλεξε Ελλάδα για χώρα και θα σε πάει στο αντίστοιχο site. Εγώ στο ελληνικό το βρήκα το δικό μου ΜΟΝΟ.
Μάλλον έξω προχωράνε τεχνολογικά γρήγορα και εδώ στέλνουν τα πάλια τους τα μοντέλα :P
Για firmware δεν ξέρω αν θα βρείς στείλε τους και εσύ κανά mail εγώ ακόμα περιμένω αν περάσει κανάς μήνας ακόμα θα στείλω κατευθείαν στην εταιρεία και όχι πάλι στην αντιπροσωπεία. good luck!!!

stimpak
10-09-07, 00:53
εξαχνα και εγω για firmware για αυτο το μοντελο αλλα το site της dlink στην ελλαδα, εχει μονο το ποιο παλιο (v3.00) - εσυ εχεις να φανταστω αυτο που ερχεται μαζι του... το 3.02Β οπου ειναι και το τελευταιο.

το ωραιο εινια, πως αν και το DSL-G684T ειναι αρκετα δημοφιλες στις βαλκανικες χωρες, το ποιο ενημερωμενο firmware το βρηκα στο ftp site της dlink της ισπανιας. οποτε για την ωρα πιστευω πως εχεις το latest για το DSL-G684T

@ ADSLgr.com All rights reserved.