PDA

Επιστροφή στο Forum : δυστυχως μπαχαλο ...



guzel
01-07-07, 14:42
ελαβα σημερα το λογαριασμο ο οποιος για δευτερη φορα εχει ληξει απο τις 26/06.

ενω ειχα 768 συνδεση με εχουν χρεωσει για 1024!!!

το αποκορυφωμα : πριν ενα χρονο ειχα δωσει τον αριθμο της πιστωτικης μου για να εξοφληθει το 12 μηνο πακετο. πριν 4 μηνες που εληξε τους ειπα οτι θα πληρωνω πλεον μεσω τραπεζας με καταθεση και ερχοταν κανονικα ο λογαριασμος καθε μηνα. σημερα ελαβα ενα λογαριασμο απο την τραπεζα και υπαρχει μια χρεωση απο την χολ !! πως με χρεωσαν ετσι αυθαιρετα χωρις να εχω δωσει την συγκαταθεση μου και χωρις να με εχουν ενημερωσει ? πριν λιγο ζητησα απο την τραπεζα αμφισβητηση χρεωσης και περιμενω νεα !

ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ.το απολυτο μπαχαλο !:down::down:

grsaint13
01-07-07, 15:02
ελαβα σημερα το λογαριασμο ο οποιος για δευτερη φορα εχει ληξει απο τις 26/06.

Δεν μπορώ να σου πω για τα υπόλοιπα,αλλά για το λογαριασμό και σε μένα έρχεται καθυστερημένα αλλά μπορείς κανονικά να πας να τον πληρώσεις τη Δευτέρα στην τράπεζα.Να σημειώσω ότι για την καθυστερημένη άφιξη των λογαριασμών δεν φταίει η ΧΟΛ αλλά τα ΕΛΤΑ αφού και άλλοι λογαριασμοί μου,έρχονται καθυστερημένα...;)

no_logo
01-07-07, 15:06
καθυστερημένη άφιξη των λογαριασμών δεν φταίει η ΧΟΛ αλλά τα ΕΛΤΑ αφού και άλλοι λογαριασμοί μου,έρχονται καθυστερημένα...;)

κοίτα την ημερομηνία κατάθεσης που υπάρχει πάνω στον φάκελο
πάω στοίχημα ότι καθυστερημένα τους έστειλε η hol, καθυστερημένα τους στέλνουν οι περισσότεροι πάροχοι

guzel
01-07-07, 15:07
εμενα μονο της χολ ερχεται καθυστερημενα. αντε τωρα αυριο να τρεχω στην τραπεζα. τι ρεζιλικια ειναι αυτα ?! δεν φταινε τα ελτα πιστεψε με..

οσο για τη πιστωτικη το θεωρω απαραδεκτο και παρανομο!περιμενω νεα και θα ενημερωσω



στον φακελο δεν αναγραφει ημ που εφτασε στα ελτα ! αυριο θα γινει χαμος αυτο ειναι σιγουρο. σημερα μονο οι πωλησεις λειτουργουν !

με απογοητευει το νεο προσωπο της χολ !:down:

guzel
01-07-07, 17:55
με πηραν τηλ απο την citibank και μου ειπαν οτι θα επικοινωνησουν αυριο μαζι τους να δουν τι εχει συμβει .. ηταν η μονη εταιρια που ειχα δωσει τα στοιχεια της καρτας. τελικα δεν ειναι να τα δινεις πουθενα !!θα δω πως μπορω να αλλαξω και καρτα.. δεν τους εχω εμπιστοσυνη τους απατεωνες

nm96027
02-07-07, 00:38
με πηραν τηλ απο την citibank και μου ειπαν οτι θα επικοινωνησουν αυριο μαζι τους να δουν τι εχει συμβει .. ηταν η μονη εταιρια που ειχα δωσει τα στοιχεια της καρτας. τελικα δεν ειναι να τα δινεις πουθενα !!θα δω πως μπορω να αλλαξω και καρτα.. δεν τους εχω εμπιστοσυνη τους απατεωνες

Μην μπαίνεις στην διαδικασία ακυρωσης της καρτας. Απλως θα ζητήσεις εγγράφως την διακοπή της αυτοματης χρεωσης της καρτας και θα ενημερωσεις σχετικα και την τραπεζα σου.;)

tschris
02-07-07, 02:37
άλλαξε κάρτα καλού κακού ;)

nm96027
02-07-07, 08:22
άλλαξε κάρτα καλού κακού ;)

Επισης μπορει να αλλαξει σπιτι, διευθυνση, κινητο τηλεφωνο και γιατι οχι ονομα!:p
Μια ενημερωση της τραπεζας και διακοπη της χρεωσης αρκει.:oneup:

Tem
02-07-07, 09:50
ελαβα σημερα το λογαριασμο ο οποιος για δευτερη φορα εχει ληξει απο τις 26/06.....
οι λογαριασμοί της HOL έρχονται συνήθως καθυστερημένοι. Σε μένα έρχονται πάντα μετά την ημερομηνία λήξης πληρωμής.

netagra
02-07-07, 13:28
Επισης μπορει να αλλαξει σπιτι, διευθυνση, κινητο τηλεφωνο και γιατι οχι ονομα!:p
Μια ενημερωση της τραπεζας και διακοπη της χρεωσης αρκει.:oneup:

Άλλαξε αριθμό πιστωτικής και μην τους στείλεις fax -στην HOL- που να αιτείσαι να μην σου χρεώνουν την πιστωτική από εδώ και στο εξής. Με το μπάχαλο που επικρατεί εκεί δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι ότι θα πράξουν αυτό που ζητάς στο fax.

nm96027
02-07-07, 13:32
Άλλαξε αριθμό πιστωτικής και μην τους στείλεις fax -στην HOL- που να αιτείσαι να μην σου χρεώνουν την πιστωτική από εδώ και στο εξής. Με το μπάχαλο που επικρατεί εκεί δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι ότι θα πράξουν αυτό που ζητάς στο fax.

Μα φιλτατε δεν ειναι θεμα εμπιστοσύνης στην HOL: αν ζητήσεις απο την τραπεζα το μπλοκάρισμα της χρεωσης δεν μπορουν να στο αρνηθουν.;)
Πολυ απλα η HOL και η καθε ΗΟL δεν μπορει να σε χρεώσει.
Αλιμονο αν καθε εταιρεία που εχει την πιστωτικη μας ήταν ελευθερη να χρεωσει οτι θελει...

guzel
02-07-07, 14:13
Μα φιλτατε δεν ειναι θεμα εμπιστοσύνης στην HOL: αν ζητήσεις απο την τραπεζα το μπλοκάρισμα της χρεωσης δεν μπορουν να στο αρνηθουν.;)
Πολυ απλα η HOL και η καθε ΗΟL δεν μπορει να σε χρεώσει.
Αλιμονο αν καθε εταιρεία που εχει την πιστωτικη μας ήταν ελευθερη να χρεωσει οτι θελει...


και ομως σε χρεωνουν οτι θελουν δυστυχως..

τελικα θα μου αλλαξουν πιστωτικη με αλλο αριθμο.εγω την χολ δεν την ξαναεμπιστευομαι. μου ειπαν οτι αυτο το μηνα μην πληρωσω τπτ και τους ειπα οτι εγω θα παω αυριο να πληρωσω κανονικα το οφειλομενο ποσο που μου ηρθε και τα χρηματα που πηρατε ετσι αυθαιρετα απο την πιστωτικη να τα επιστρεψετε απο εκει που τα πηρατε.

ζητησα και ολες τις συνομιλιες που ειχα με την χολ. μου ειπαν θα τις στειλουν στο email μου..

μεγαλη απατη δλδ με χρεωναν στη πιστωτικη και πληρωνα και στην eurobank και τοσο καιρο ουτε ενα τηλ !! ελεος

guzel
02-07-07, 14:33
τωρα που θα μου στειλουν τισ συνομιλιες και δεν θα υπαρχει πουθενα η συγκαταθεση μου αληθεια τι μπορω να τους κανω ??

netagra
03-07-07, 08:44
Οι κανόνες των διεθνών οργανισμών Visa & Master Card ορίζουν ως εγκεκριμένη διαδικασία επίλυσης υπόθεσης αμφισβήτησης χρέωσης, την αποστολή από μέρους του πελάτη απάντησης στην τρισέλιδη δήλωση αμφισβήτησης.

Ούτε αυτόματη ακύρωση υπάρχει ούτε τίποτα άλλο.

Για τον φίλο που έχει τις ηχογραφημένες συνομιλίες να ζητήσει την συνδρομή και συμβουλή της τράπεζας όσον αφορά το νομικό μέρος της υπόθεσης και τον παραδειγματισμό του συγκεκριμένου παρόχου.

Να ξέρεις όμως ότι η HOL μπορεί πολύ εύκολα να πει, "χίλια συγνώμη κύριε τάδε, δεν το θέλαμε και σας επιστρέψαμε τα χρήματα αμέσως μόλις καταλάβαμε το λάθος μας", οπότε τι θα κάνεις σε αυτήν την περίπτωση, θα τους κυνηγάς; Στέκει άραγε δικάσιμος λύση σε αυτήν την περίπτωση;

gregkerkyra
03-07-07, 10:00
οι λογαριασμοί της HOL έρχονται συνήθως καθυστερημένοι. Σε μένα έρχονται πάντα μετά την ημερομηνία λήξης πληρωμής.

Μια απο τα ίδια... Άσε που στην μια απο τις 2 συνδέσεις που έχω ενώ την προπλήρωσα/ανανέωσα για ένα χρόνο μου έστειλαν λογαριασμο 30ε... έλεος...

Άντε να δούμε τι λένε τα 12Mbit...

pkdan
30-08-07, 12:08
Εμένα μου ζήτησαν να πληρώσω 2 εξάμηνο του 2006 στις 6/8/2007
Τα είχα προπληρώσει για ένα χρόνο τον 12/2005 :rtfm:και τα ήθελαν πάλι.
Είναι για το νέο πακέτο τους Double PAY
Είναι μην πω τι είναι :clap:

@ ADSLgr.com All rights reserved.