PDA

Επιστροφή στο Forum : υπαρχει καλυψη στην λεωφορο κυθηριων?



alekalo
02-07-07, 18:28
παρακαλω αν γνωριζει κανεις , υπαρχει καλυψη πανω απο την κυθηριων προς το λοφο πανι?
ευχαριστω

ArNet1
03-07-07, 13:41
παρακαλω αν γνωριζει κανεις , υπαρχει καλυψη πανω απο την κυθηριων προς το λοφο πανι?
ευχαριστω

Φίλε alekalo καλημέρα,

επειδή το τμήμα της Κυθηρίων στο οποίο αναφέρεσαι βρίσκεται στον λόφο Πανί προς την
μεριά που βλέπει Υμηττό είναι πολύ πιθανό να υπάρχει σήμα στην περιοχή.
Για να δούμε το ακριβές σημείο που σε ενδιαφέρει θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την
Δημοτική Επιχείρηση (210-9934619 ή 210-9934620) και θα σε επισκεφθεί το συνεργείο μας χωρίς καμμία επιβάρυνση να μετρήσει
το σήμα εκεί.

ευχαριστώ

alekalo
04-07-07, 20:14
σας ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση

epursimuove
19-07-07, 00:06
alekalo γεια σου. Σήμερα το απόγευμα έκανα βόλτα με το φορητό από Κυθηρίων. Είχα το φορητό μεσα στο αυτοκίνητο και το δέκτη κρεμασμένο από το παράθυρο του αυτοκινήτου. Στη διαστάυρωση Ηρούς και Κασσιόπης έπιανα Αρνετ στα 48Mbps. Προφανώς, πάνω στα κτίρια αυτής της ζώνης θα είναι ακόμα καλλίτερα τα πράγματα εφόσον όλα αυτά τα κτίρια έχουν μικρή ή μεγάλη ορατότητα με το Τρουμπάρι. Επί της Κυθηρίων δεν είχα καθόλου σήμα γιατί ήμουν πολύ χαμηλότερα από τα παρεμβαλόμενα κτίρια με το ap της Αρνετ. Πάντως, αν είσαι σε κάποιο σχετικά ψηλό σημείο του Λόφου Πανί, ειδικά από τη βόρεια πλευρά είναι πολυ πιθανό να έχεις σήμα με ένα καλό δέκτη (Εγώ έχω ένα netgear wn121t). Έχεις ορατότητα με την κορυφή του Λόφου Τρουμπάρι; Από το Google Earth μπορείς να δεις τη θέση του AP. Είναι Long:37.91 και Lat:23.7377.

alekalo
08-10-07, 18:40
ειχα καιρο να συνδεθω και δεν ειχα δει την απαντηση...
παντως epursimuove σε ευχαριστω για το ενδιαφερον και την απαντηση...
τελικα εμεινα στην ενσυρματη λυση που ειχα και πριν (ΟΤΕ), αλλα αν αρχισουν τα παρατραγουδα παλι μαλλον θα τα πουμε και απο κοντα...
δυστυχως ειμαι σε χαμηλο σημειο στους προποδες του λοφου και με το δικο μου φορητο ακομα και στα κεραμιδια που ανεβηκα δεν βρισκω κατι...
δοκιμασα και την ενσωματωμενη του φορητου, αλλα με αυτη δεν περιμενα να δω φως ουτως ή αλλως....
και παλι τις θερμες μου ευχαριστιες για το ενδιαφερον σου:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.