PDA

Επιστροφή στο Forum : Είμαι σε conn-x και δεν το ξέρω!!!



Σελίδες : [1] 2

kronos911
02-07-07, 20:09
Καλό μήνα σε όλους.

Μια ιστορική αναδρομή πριν σας πω τι μου έχει συμβεί. Το 2003 που ήρθε η ADSL στην περιοχή μου πήρα ξεχωριστή γραμμή από τον ΟΤΕ και ξεχωριστό πακέτο OnDSL Home 384 από ΟΤΕΝετ, μέσου του τοπικού καταστήματος ΟΤΕ. Πλήρωνα 120αρια με 160αρια το δίμηνο. (πάγιο ISDN, πάγιο ADSL 1024 και πάγιο OnDSL Home)

Το 2005 με την μείωση των τιμών έκανα ξεχωριστές αναβαθμίσεις στην γραμμή και το πακέτο από το 134 (rember this). Πλήρωνα 155αρια με 160αρια το δίμηνο. (πάγιο ISDN, πάγιο ADSL 1024 και πάγιο OnDSL Home) Ως εδώ όλα ΟΚ.

Τώρα ερχόμαστε στο σήμερα. Με τους δυο (2) τελευταίους λογαριασμούς του ΟΤΕ (Μαΐου και Ιουλίου) διαπίστωσα προς έκπληξη μου μια καλή μείωση τιμών. Ο λογαριασμός Μαΐου ήρθε 18€ παρακαλώ (πάγιο ISDN, πάγιο ADSL 1024 και πάγιο OnDSL Home 1024 συν αναδρομικά από OnDSL Home). Τον πληρώνω (κρατώντας την απόδειξη, γιατί ΟΤΕ είναι δεν ξέρεις πΟΤΕ). Έρχεται και ο τωρινός λογαριασμός 84€. Βλέπω την ανάλυση του λογαριασμού και στην παράγραφο 1,2 των σχόλιων ΟΤΕ βλέπω OnDSL Home Μέση ταχύτητα (πάγιο 01/06/2007-31/07/2007) 1,14€ (ναι ένα εύρο και δεκατέσσερα λεπτά!!!)

Παίρνω το 134 για να δω τι μου έχουν κάνει, (μην βρεθώ αργότερα με καμπάνες).
Ευγενικά ζήτω από την κοπέλα που απάντησε να μου δώσει κάποιες πληροφορίες σχετικά με το θέμα. Ψάχνοντας δεν μπορούσε να μου εξήγηση κάτι. Με προώθησε στο τμήμα DSL. Εκεί η κοπέλα τα έχασε λίγο βλέποντας τους τρις (3) τελευταίους λογαριασμούς μου. Μου λέει αν μπορεί να με καλέσει λίγο αργότερα για να ψάξει λίγο το θέμα. Της ΟΚ.

Μετά από κάνα μισάωρο με παίρνει και μου εξηγεί ότι, όταν έκανα την αναβάθμιση το 2005 (remember…) αυτόματα και εν αγνεία μου πήγα σε conn-x. Επίσης ότι επειδή έχω συμπληρώσει χρόνο στο πακέτο δικαιούμαι αυτόματη την τιμή του τρέχοντος πακέτου conn-x. Την ρώτησα από πότε ισχύει κάτι τέτοιο και μου λέει ότι είναι από το Φεβρουάριο (ή αρχές του 2007 δεν το θυμάμαι).

Άρα από εδώ και πέρα θα πληρώνω πάγιο ISDN και την τιμή της ΤΡΕΧΟΥΣΑΣ προσφοράς του conn-x, συμψηφίζοντας τυχόν διαφορές από την προηγούμενη προσφορά, αν έχει γίνει αλλαγή μετάξι λογαριασμών. (Όπως έγινε τώρα ανάμεσα στον λογαριασμό Μαΐου και Ιουλίου).

Συμπέρασμα I LOVE OTE:respekt::worthy::respekt:

stmour
02-07-07, 23:45
ΣΣσσσσσσσςςςς. Κρύβε λόγια!!
Και εμεις ευχαριστημένοι είμαστε αλλά είδες να το φωνάζουμε?
Ασε να παει κόσμος στους εναλλάκτικους. Σίγουρα κερδισμένοι θα βγούμε (είτε από τιμές είτε από φόρτο DSLAM είτε από υπηρεσίες για να δελεάσουν τους φυγάδες) ;)

aris60
02-07-07, 23:49
ΣΣσσσσσσσςςςς. Κρύβε λόγια!!
Και εμεις ευχαριστημένοι είμαστε αλλά είδες να το φωνάζουμε?
Ασε να παει κόσμος στους εναλλάκτικους. Σίγουρα κερδισμένοι θα βγούμε (είτε από τιμές είτε από φόρτο DSLAM είτε από υπηρεσίες για να δελεάσουν τους φυγάδες) ;)

καλησπερα οταν θα ερθη η πανταχουσα που θα τα κρυψης.

Psychaos
03-07-07, 00:12
Αν δεν καταργησει το παγιο ο ΟΤΕ δεν εχει μελλον

prodromosfan
03-07-07, 12:40
Καλό μήνα σε όλους.
καλο μηνα και αποτι καταλαβαινω σου μπηκε καλα:oneup:


επειδή έχω συμπληρώσει χρόνο στο πακέτο δικαιούμαι αυτόματη την τιμή του τρέχοντος πακέτου conn-x
"Αυτό λέγεται προστασια του καταναλωτή"
Μη γελάτε το ακουσα απο χειλη προισταμενης του 134


Συμπέρασμα I LOVE OTE:respekt::worthy::respekt:

Θα μας κάψεις, μη λες κατι τετοια
ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο και μπορουν να γινουν καλυτεροι

stmour
03-07-07, 19:36
Sorry είμαι λίγο άσχετος. Ποιά είναι η πανταχούσα?? :hmm:

spartacus
03-07-07, 19:47
ΣΣσσσσσσσςςςς. Κρύβε λόγια!!
Και εμεις ευχαριστημένοι είμαστε αλλά είδες να το φωνάζουμε?
Ασε να παει κόσμος στους εναλλάκτικους. Σίγουρα κερδισμένοι θα βγούμε (είτε από τιμές είτε από φόρτο DSLAM είτε από υπηρεσίες για να δελεάσουν τους φυγάδες) ;)

Άλλοι με λιγότερα λεφτά απο αυτά που δίνεις στον οτε έχουν πολλαπλάσιες ταχύτητες και δωρεάν κλήσεις, να τον χαίρεσαι τον οτε σου.

manosdoc
03-07-07, 19:54
Άλλοι με λιγότερα λεφτά απο αυτά που δίνεις στον οτε έχουν πολλαπλάσιες ταχύτητες και δωρεάν κλήσεις, να τον χαίρεσαι τον οτε σου.
ΟΤΕ δεν έχεις ; ή κάνω λάθος ;

spartacus
03-07-07, 20:10
γιατί μέχρι και πριν από λίγες ημέρες δεν ειχα άλλη επιλογή, τώρα που έχω θα πράξω ανάλογα.

kronos911
03-07-07, 20:42
Αν μπορούσα και εγώ εδώ στο «παγουροχωρι» να πάω σε κάποιο ιδιόκτητο εναλλακτικό δίκτυο θα το έκανα. Αλλά είπαμε «παγουροχωρι» = αποκλεισμός. Εδώ δεν έχουμε ταχύτητες >= 4 (ούτε βλέπω σύντομα να έρθουν), μια μείωση στο χαράτσι καλό είναι.

ΟΚ μπορεί να το παράκανα στο τέλος έπρεπε να βάλω διαβολάκια.

sdikr
03-07-07, 20:44
Άλλοι με λιγότερα λεφτά απο αυτά που δίνεις στον οτε έχουν πολλαπλάσιες ταχύτητες και δωρεάν κλήσεις, να τον χαίρεσαι τον οτε σου.

Αλλοί με λιγότερα λεφτά περνούν μεν παραπάνω ταχύτητα και δωρεάν κλήσεις, αυτό φυσικά εφόσον τους συνδέσουν και εφόσον παραμένουν συνδεμένοι, βέβαια κάθε λίγο μετά απο μια κλήση 40 λεπτών στο ΤΥ (με χρεώση) ξαναπερνούν δωρεάν κλήσεις!


Χαίρομαι που έχεις την δυνατότητα για εναλλακτικό πάροχο, ελπίζω όμως να μην σου είναι και 100% απαραίτητη ή σύνδεση συνεχώς

ΥΓ μπορείς να κοιτάξεις προς shared Κατάσταση ναι μεν θα έχεις κάτι παραπάνω στο πάγιο (περι τα 15 ευρώ) αλλά θα έχεις τηλέφωνο κατά 99%

manosdoc
03-07-07, 21:28
γιατί μέχρι και πριν από λίγες ημέρες δεν ειχα άλλη επιλογή, τώρα που έχω θα πράξω ανάλογα.
Good for you.
Good for us να ξεμπουκώνουν τα Backbone.

spartacus
03-07-07, 21:45
Αλλοί με λιγότερα λεφτά περνούν μεν παραπάνω ταχύτητα και δωρεάν κλήσεις, αυτό φυσικά εφόσον τους συνδέσουν και εφόσον παραμένουν συνδεμένοι, βέβαια κάθε λίγο μετά απο μια κλήση 40 λεπτών στο ΤΥ (με χρεώση) ξαναπερνούν δωρεάν κλήσεις!


Χαίρομαι που έχεις την δυνατότητα για εναλλακτικό πάροχο, ελπίζω όμως να μην σου είναι και 100% απαραίτητη ή σύνδεση συνεχώς

ΥΓ μπορείς να κοιτάξεις προς shared Κατάσταση ναι μεν θα έχεις κάτι παραπάνω στο πάγιο (περι τα 15 ευρώ) αλλά θα έχεις τηλέφωνο κατά 99%


έχω δηλώσει στον εναλλακτικό που θα πάω ότι δεν θέλω τα 10 και τα 20 mbps σας, τα έχω χεσμένα, με ενδιαφέρει να με κλειδώσετε μέχρι εκεί που σηκώνει η γραμμή μου, ας είναι και τα 2 ή τα 3 mbps, μου είπαν οκ, επίσης θα έχω δωρεάν κλήσεις, τι άλλο καλύτερο υπάρχει δηλαδή; αν έχω αποσυνδέσεις και δεν τηρήσουν τον λόγο τους τότε bye bye, δεν μου περισσεύουν 120 ευρώ το δίμηνο για τον οτε, αν εσένα σου περισσεύουν με γεια με χαρά σου:)


Να μειώσει εδώ και τώρα ο οτε κι άλλο τα πάγια της dsl και να δώσει δωρεάν κλήσεις όλο το 24άωρο και όχι τα μεσάνυχτα που βγαίνουν οι βρικόλακες

spartacus
03-07-07, 21:47
Good for you.
Good for us να ξεμπουκώνουν τα Backbone.

αν νομίζεις ότι με την φυγή κάποιων δεκάδων ή εκατοντάδων χιλιάδων συνδρομητών από τον οτε θα καλυτερεύσει η θέση σου πλανάσαι πλάνην οικτράν, πάλι παστωμένος θα είσαι.

manosdoc
03-07-07, 21:56
αν νομίζεις ότι με την φυγή κάποιων δεκάδων ή (1)εκατοντάδων χιλιάδων συνδρομητών από τον οτε θα καλυτερεύσει η θέση σου πλανάσαι πλάνην οικτράν, πάλι παστωμένος θα είσαι.

Xαρ χαρ χαρ χαρρ...! Είμαι ΗΔΗ μια χαρά! :yahoo:Την ηρεμία μου δεν την αλλάζω, το τηλ μου σταθερά 24ώρες/24ωρο καμπάνα.

Έμαθα στα Subforum εναλλακτικών, πουλάνε ασπιρίνες, μοιράζουν φυλλάδια για υπογραφές...ψάχνουν δικηγόρους...:shifty:

(1) Ουάου...ε, ρε ξεπιτάρισμα που θα γίνει στα DSLAM

spartacus
03-07-07, 22:01
Xαρ χαρ χαρ χαρρ...!:paint: Είμαι ΗΔΗ μια χαρά! :yahoo:Την ηρεμία μου δεν την αλλάζω, το τηλ μου σταθερά 24ώρες/24ωρο καμπάνα.

Έμαθα στα Subforum εναλλακτικών, πουλάνε ασπιρίνες, μοιράζουν φυλλάδια για υπογραφές...ψάχνουν δικηγόρους...:shifty:

αφου σου περισσεύουν ευρά, ο λόγος μου περισσεύει:p ειδα τα Subforum που αναφέρεις και συμφωνώ ότι υπάρχει μια σχετική αναστάτωση κυρίως λόγω των μεγάλων προσδοκιών που έχουν οι φίλοι και συνάδελφοι dslάδες, προσδοκίες που τις καλιέργησαν οι εναλλακτικοί, θα πω ότι λέω σχεδόν πάντα, ζούμε στην Ελλάαααααααααααααααδααααααααααααααααααααααααααα, όχι στην Σουηδία, αλλαγές δεν γίνονται με κλαψουρίσματα αλλά με αγώνες, με αίμα.

sdikr
03-07-07, 22:05
αφου σου περισσεύουν ευρά, ο λόγος μου περισσεύει:p ειδα τα Subforum που αναφέρεις και συμφωνώ ότι υπάρχει μια σχετική αναστάτωση κυρίως λόγω των μεγάλων προσδοκιών που έχουν οι φίλοι και συνάδελφοι dslάδες, προσδοκίες που τις καλιέργησαν οι εναλλακτικοί, θα πω ότι λέω σχεδόν πάντα, ζούμε στην Ελλάαααααααααααααααδααααααααααααααααααααααααααα, όχι στην Σουηδία, αλλαγές δεν γίνονται με κλαψουρίσματα αλλά με αγώνες, με αίμα.

Αγώνας και αίμα, λίγο περίεργο να το λές, είδικα εφόσον μισείς αυτόν που είσαι αλλά εκεί (επείδη δεν έχεις κάλυψη), που είναι το αίμα;

spartacus
03-07-07, 22:17
Αγώνας και αίμα, λίγο περίεργο να το λές, είδικα εφόσον μισείς αυτόν που είσαι αλλά εκεί (επείδη δεν έχεις κάλυψη), που είναι το αίμα;

Μα τω θεό δεν κατάλαβα τι λές, οι αγώνες με αίμα γίνονται για μια κοινωνία καλύτερη όταν αυτή που ζεις έχει σαπίσει.

stmour
05-07-07, 12:23
Λολ εχει δικιο το παιδι ρε!!! Ολοι στους εναλλακτικούς !!! Για μια ελλάδα νεα ένα καλύτερο αυριο!

Αυριο συγκέντρωση συλλαλητήριο έξω από τη Βουλή με απαίτηση ακόμα περισσότεροι "πελάτες" στους εναλλακτικούς!
Πελααααατεεεεες μουυυυυυυ!!! :D

haris_led
05-07-07, 12:59
spartacus, στο καλό!
Όλοι εμείς που έχουμε (και πάλι) ΟΤΕ σου ευχόμαστε να πας στους ενναλακτικούς και να πάθεις από αυτούς, για να έρθεις μετά από ένα δίμηνο-εξάμηνο-χρόνο και να δεις αυτό το θρεντ και αυτό το μήνυμα, και να σκεφτείς από μέσα σου, υπάρχουν και άλλοι που δεν το παίζουν έξυπνοι συγκρίνοντας αριθμούς, αλλά έχουν πάθει με τους ενναλακτικούς.

Βέβαια, μην ξεχνάμε και το ανυπέρβλητο επιχείρημα ότι οι άλλοι είναι φθηνότεροι:whistle:

Γι αυτό σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να φύγεις και να πας στους απέναντι να ησυχάσουμε :)

Επίσης, θέλω να ξέρεις ότι με τον ΟΤΕ θα έχεις συνέχεια τηλέφωνο, με τον ΟΤΕ θα έχεις συνέχεια adsl, με τον ΟΤΕ θα έχεις ένα τεχνικό τμήμα που θα σηκώνει αμέσως τα τηλέφωνα και θα διορθώνει τάχιστα την βλάβη σου.

Με τους ενναλακτικούς αντίστοιχα: θα έχεις χαμηλότερο πάγιο, όταν έχεις τηλέφωνο αυτό θα είναι δωρεάν, όταν θα έχεις adsl αυτή θα είναι πολλαπλάσια του ΟΤΕ, και όταν έχεις πρόβλημα αυτό θα είναι μόνο δικό σου, και δεν θα ενδιαφέρεται κανείς.

Επιπλέον, έτσι και γίνει στραβή με το οικονομικό κομμάτι του λογαριασμού σου, πχ αλλάξεις πακέτο , διακόψεις ή δεν ξέρω και γω τι, να εύχεσαι να το ενημερώσουν στο σύστημά τους όλοι οι ανίκανοι που προσλαμβάνουν οι μεγαλο-επιχειρηματίες (για να τους πληρώνουν και λιγότερο).
Να σε ενημερώσω εδώ ότι ενώ δεν έχω adsl shared llu υπηρεσία από 1η Φεβρουαρίου, ακόμα με χρεώνουν στην τελλας και προχθες με πήραν τηλέφωνο ότι χρωστάω 3 δίμηνα. Το συμπέρασμα δικό σου(εννοείται ότι τους το έλεγα κάθε φορά στο τηλεφωνικό κέντρο, με γείωναν όπως ήμουν, είπαμε, ανίκανοι) ;)

Το γεγονός ότι έχουν καλύτερες ταχύτητες είναι ότι απλά τα δίκτυά τους είναι άδεια.
Όταν αρχίσουν να μπουκώνουν, θα τρέχετε και δεν θα φτάνετε. Το χειρότερο θα είναι ότι θα σας κοροϊδεύουν μπροστά στα μάτια σας. "είναι μάλλον πρόβλημα στη γραμμή σας" ή "δεν έχει κάποιο πρόβλημα το δίκτυο(ενώ έχει)" ή "θα προωθήσω το αίτημα να το κοιτάξουν οι τεχνικοί μας(και πάει κατευθείαν στον άπατο)"

Συμπέρασμα:
Ναι ναι!
Να πας στους ενναλακτικούς. Εσύ θα χάσεις. Και θα χαρώ πολύ να ταλαιπωρηθείς έτσι ώστε να μπορείς αύριο μεθαύριο να διαμαρτύρεσαι και συ σαν και μένα και πολλές δεκάδες άτομα μέσα σε αυτό το forum:)

Υ.Γ. Λείπει η καραμέλα: Πάντα φιλικά:rofl:

mavrose
05-07-07, 13:40
Με τους ενναλακτικούς αντίστοιχα: θα έχεις χαμηλότερο πάγιο, όταν έχεις τηλέφωνο αυτό θα είναι δωρεάν, όταν θα έχεις adsl αυτή θα είναι πολλαπλάσια του ΟΤΕ, και όταν έχεις πρόβλημα αυτό θα είναι μόνο δικό σου, και δεν θα ενδιαφέρεται κανείς.

+10:clap:

spartacus
05-07-07, 14:05
spartacus, στο καλό!
Όλοι εμείς που έχουμε (και πάλι) ΟΤΕ σου ευχόμαστε να πας στους ενναλακτικούς και να πάθεις από αυτούς, για να έρθεις μετά από ένα δίμηνο-εξάμηνο-χρόνο και να δεις αυτό το θρεντ και αυτό το μήνυμα, και να σκεφτείς από μέσα σου, υπάρχουν και άλλοι που δεν το παίζουν έξυπνοι συγκρίνοντας αριθμούς, αλλά έχουν πάθει με τους ενναλακτικούς.

Βέβαια, μην ξεχνάμε και το ανυπέρβλητο επιχείρημα ότι οι άλλοι είναι φθηνότεροι:whistle:

Γι αυτό σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να φύγεις και να πας στους απέναντι να ησυχάσουμε :)

Επίσης, θέλω να ξέρεις ότι με τον ΟΤΕ θα έχεις συνέχεια τηλέφωνο, με τον ΟΤΕ θα έχεις συνέχεια adsl, με τον ΟΤΕ θα έχεις ένα τεχνικό τμήμα που θα σηκώνει αμέσως τα τηλέφωνα και θα διορθώνει τάχιστα την βλάβη σου.

Με τους ενναλακτικούς αντίστοιχα: θα έχεις χαμηλότερο πάγιο, όταν έχεις τηλέφωνο αυτό θα είναι δωρεάν, όταν θα έχεις adsl αυτή θα είναι πολλαπλάσια του ΟΤΕ, και όταν έχεις πρόβλημα αυτό θα είναι μόνο δικό σου, και δεν θα ενδιαφέρεται κανείς.

Επιπλέον, έτσι και γίνει στραβή με το οικονομικό κομμάτι του λογαριασμού σου, πχ αλλάξεις πακέτο , διακόψεις ή δεν ξέρω και γω τι, να εύχεσαι να το ενημερώσουν στο σύστημά τους όλοι οι ανίκανοι που προσλαμβάνουν οι μεγαλο-επιχειρηματίες (για να τους πληρώνουν και λιγότερο).
Να σε ενημερώσω εδώ ότι ενώ δεν έχω adsl shared llu υπηρεσία από 1η Φεβρουαρίου, ακόμα με χρεώνουν στην τελλας και προχθες με πήραν τηλέφωνο ότι χρωστάω 3 δίμηνα. Το συμπέρασμα δικό σου(εννοείται ότι τους το έλεγα κάθε φορά στο τηλεφωνικό κέντρο, με γείωναν όπως ήμουν, είπαμε, ανίκανοι) ;)

Το γεγονός ότι έχουν καλύτερες ταχύτητες είναι ότι απλά τα δίκτυά τους είναι άδεια.
Όταν αρχίσουν να μπουκώνουν, θα τρέχετε και δεν θα φτάνετε. Το χειρότερο θα είναι ότι θα σας κοροϊδεύουν μπροστά στα μάτια σας. "είναι μάλλον πρόβλημα στη γραμμή σας" ή "δεν έχει κάποιο πρόβλημα το δίκτυο(ενώ έχει)" ή "θα προωθήσω το αίτημα να το κοιτάξουν οι τεχνικοί μας(και πάει κατευθείαν στον άπατο)"

Συμπέρασμα:
Ναι ναι!
Να πας στους ενναλακτικούς. Εσύ θα χάσεις. Και θα χαρώ πολύ να ταλαιπωρηθείς έτσι ώστε να μπορείς αύριο μεθαύριο να διαμαρτύρεσαι και συ σαν και μένα και πολλές δεκάδες άτομα μέσα σε αυτό το forum:)

Υ.Γ. Λείπει η καραμέλα: Πάντα φιλικά:rofl:

Μείνε στον οτε, χρειάζεται βλέπεις αιμοδότες σαν κι εσένα:p για να ταϊζει 5000 εκ των οποίων τουλάχιστον 3000 ειναι τεμπελχανάδες.

Και οσο για την κοροϊδία που λες, θεωρώ ότι και οι εναλλακτικοί είναι τα ίδια σκατά με τον οτε, απλά τα σκατά τους είναι πιο φτηνά

haris_led
05-07-07, 14:16
Μείνε στον οτε, χρειάζεται βλέπεις αιμοδότες σαν κι εσένα:p για να ταϊζει 5000 εκ των οποίων τουλάχιστον 3000 ειναι τεμπελχανάδες.

Και οσο για την κοροϊδία που λες, θεωρώ ότι και οι εναλλακτικοί είναι τα ίδια σκατά με τον οτε, απλά τα σκατά τους είναι πιο φτηνά
ε όχι και σκατά ο ΟΤΕ, είπαμε δηλαδή μην τον εξισώνουμε με τους εναλλακτικούς ;)
όπως σου είπα η υπηρεσία του ΟΤΕ περέχεται χωρίς προβλήματα και διακοπές (ακόμα και ημερών - τουλάχιστον σε μένα, δεν ξέρω για την δική σου εμπειρία ;))

σχετικά με το αν είναι τεμπελχανάδες δεν ξέρω, αυτό που ξέρω είναι το γεγονός ότι οι εναλλακτικοί "ταΐζουν" χ αριθμό, εκ των οποίων το 99% του χ είναι ανίδεοι και παπαγάλοι της κασέτας που τους έδωσαν να αναπαράγουν σήμερα! ;)

τουλάχιστον οι τεμπελχανάδες κάνουν τη δουλειά τους σωστά όταν είναι να την κάνουν :whistle:

spartacus
05-07-07, 14:24
ε όχι και σκατά ο ΟΤΕ, είπαμε δηλαδή μην τον εξισώνουμε με τους εναλλακτικούς ;)
όπως σου είπα η υπηρεσία του ΟΤΕ περέχεται χωρίς προβλήματα και διακοπές (ακόμα και ημερών - τουλάχιστον σε μένα, δεν ξέρω για την δική σου εμπειρία ;))

σχετικά με το αν είναι τεμπελχανάδες δεν ξέρω, αυτό που ξέρω είναι το γεγονός ότι οι εναλλακτικοί "ταΐζουν" χ αριθμό, εκ των οποίων το 99% του χ είναι ανίδεοι και παπαγάλοι της κασέτας που τους έδωσαν να αναπαράγουν σήμερα! ;)

τουλάχιστον οι τεμπελχανάδες κάνουν τη δουλειά τους σωστά όταν είναι να την κάνουν :whistle:

Όταν σου πουν οτι το δίκτυο στην περιοχή σου ειναι πανάθλιο και ότι κοστίζει να αλλάξουμε γραμμές και ως εκ τούτου θα έχεις αποσυνδέσεις, όταν σου πουν ότι 40ms είναι καλά για ελληνικό σερβερ, όταν σου αποκαταστήσουν την βλάβη 6 μέρες μετά γιατί μεσολάβησε 24ώρη απεργία, όταν σου πουν βάλε conn-x στα 8 και βλέπουμε, όταν προηγουμένως τους έχεις πει ότι απέχεις 4 χιλιόμετρα από το τηλ. κέντρο τότε έλα να μου πεις αν είναι σκατά.

ότι ανήκει στο δημόσιο ή έχει δημόσιο χαρακτήρα και νοοτροπία, είναι 100% δυσκοίλιο αργό και ζαμαν φου.

haris_led
05-07-07, 14:49
Όταν σου πουν οτι το δίκτυο στην περιοχή σου ειναι πανάθλιο και ότι κοστίζει να αλλάξουμε γραμμές και ως εκ τούτου θα έχεις αποσυνδέσεις, όταν σου πουν ότι 40ms είναι καλά για ελληνικό σερβερ, όταν σου αποκαταστήσουν την βλάβη 6 μέρες μετά γιατί μεσολάβησε 24ώρη απεργία, όταν σου πουν βάλε conn-x στα 8 και βλέπουμε, όταν προηγουμένως τους έχεις πει ότι απέχεις 4 χιλιόμετρα από το τηλ. κέντρο τότε έλα να μου πεις αν είναι σκατά.
τι θα σου έλεγε ένας εναλλακτικός: υπάρχει πρόβλημα με τη γραμμή σας, θα το δηλώσουμε στον οτε σαν βλάβη. μετά που θα καθάριζε, θα απολύμανε και θα γυάλιζε ο οτε τη γραμμή σου και εσύ θα είχες τα ίδια προβλήματα θα σου απαντούσαν ότι θα το κοιτάξουν οι τεχνικοί τους και δεν θα σε ξαναέπαιρναν ποτέ τηλέφωνο.

40 ms? και οι εναλλακτικοί τόσο έχουν 35-40 εκτός και αν κάνω λάθος να με διορθώσεις ;)

σχετικά με την βλάβη, έχω να σου δώσω τρανταχτό παράδειγμα της τελλας που είχε αφήσει επίσης 6 μέρες πολλές χιλιάδες συνδρομητές της χωρίς internet και τους έλεγε ψέματα ότι το φτιάχνει. τουλάχιστον οι οτετζήδες είχαν απεργία, κάτι που δεν θα σε ρωτήσουν όταν επιθυμούν να το κάνουν (συνταγματικό δικαίωμα δεν είναι?) :)

σχετικά με το βάλε 8 ενω είσαι 4 km μακριά, η 4net θα σου έλεγε: θα βάλετε μέχρι 24 mbit και έτσι και διαμαρτυρόσουν και ήθελες να διακόψεις επειδή δεν πιάνεις ούτε τα 8 όπως λες, θα σε χρέωνε 70 ευρώ τέλος διακοπής (διορθώστε με αν κάνω λάθος) :rofl:

σου υπενθυμίζω ότι τα παράπονά σου δεν είναι ο κανόνας αλλά η εξαίρεση, σε αντίθεση με τους εναλλακτικούς:rtfm:


ότι ανήκει στο δημόσιο ή έχει δημόσιο χαρακτήρα και νοοτροπία, είναι 100% δυσκοίλιο αργό και ζαμαν φου.

μπορώ να σου πω ότι στους εναλλακτικούς υπάρχει περισσότερη δυσκοιλιότητα και ζαμαν φου για τους λόγους που σου προανέφερα παρά πάνω :)
σιγά μην κάτσει ο ιδ. υπάλληλος που πληρώνεται με 600 και 800 ευρώ το μήνα να σκάσει επειδή εσύ δεν έχεις adsl:rofl:

spartacus
05-07-07, 15:25
ενώ ο δημόσιος υπάλληλος στεναχωριέται αν εχεις εσυ δεν έχεις dsl, ισα ισα που χέστηκε αν έχεις ή δεν έχεις, ειναι μόνιμος και σκασίλα του μεγάλη, η απεργία ήταν 24ώρη όχι 6ήμερη αλλά αμα είσαι τεμπελχανάς και μόνιμος την κάνεις όσο θέλεις, 40 ms δεν έχω πια σε ελληνικό σερβερ, αν εσυ έχεις τότε τα παράπονά σου στον οτε.

ο εναλλακτικός χρειάζεται πελάτες, αν δεν ειναι ευχαριστημένοι τότε υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές, ο δημόσιος όμως χέστηκε αν εσυ πας σε εναλλακτικό ή μείνεις στο οτε

Dimis
05-07-07, 16:31
Δε ξέρω ποιος είναι ο τεμπελχανάς ή ο μ@λ@κ@$ στην περίπτωση αλλά ακούστε κι αυτό...
Φίλος με εταιρεία που εμπορεύεται χάρτινα+πλαστικά είδη πέταξε τον ΟΤΕ και έβαλε εναλλακτικό με σουπερ ντούπερ ταχύτητες, 2 τ/φ γραμμές, ασύρματο ρούτερ κλπ
Ενα μήνα μετά εχει δώσει τα τριπλάσια στο κινητό και σε μια δεύτερη γραμμή ΟΤΕ (που του είπα εγώ να κρατήσει για κανα εξάμηνο σαν backup!!!) γιατί πότε δε παίζει η γραμμή πότε δε παίζει το ιντερνετ, το φαξ κάνει κολλήματα και λάθη και βέβαια είναι στην αναμονή ΩΡΕΣ και ΜΕΡΕΣ να αναφέρει τις βλάβες και η απάντηση είναι το κοιτάμε εδω και αμέτρητες μέρες...
Μιλάμε για μεγάλη ζημια σε εταιρεία με μεγάλες παραγγελίες ανα εβδομάδα ειδικά τώρα το καλοκαίρι που τα είδη που εμπορεύεται πουλάνε σα τρελλά σε ΟΛΗ την Ελλάδα...
Σας αρέσει ή οχι για αξιοπιστία ΜΟΝΟ ΟΤΕ ADSL ή shared LLU - ΤΕΛΟΣ.

spartacus
05-07-07, 19:33
Δε ξέρω ποιος είναι ο τεμπελχανάς ή ο μ@λ@κ@$ στην περίπτωση αλλά ακούστε κι αυτό...
Φίλος με εταιρεία που εμπορεύεται χάρτινα+πλαστικά είδη πέταξε τον ΟΤΕ και έβαλε εναλλακτικό με σουπερ ντούπερ ταχύτητες, 2 τ/φ γραμμές, ασύρματο ρούτερ κλπ
Ενα μήνα μετά εχει δώσει τα τριπλάσια στο κινητό και σε μια δεύτερη γραμμή ΟΤΕ (που του είπα εγώ να κρατήσει για κανα εξάμηνο σαν backup!!!) γιατί πότε δε παίζει η γραμμή πότε δε παίζει το ιντερνετ, το φαξ κάνει κολλήματα και λάθη και βέβαια είναι στην αναμονή ΩΡΕΣ και ΜΕΡΕΣ να αναφέρει τις βλάβες και η απάντηση είναι το κοιτάμε εδω και αμέτρητες μέρες...
Μιλάμε για μεγάλη ζημια σε εταιρεία με μεγάλες παραγγελίες ανα εβδομάδα ειδικά τώρα το καλοκαίρι που τα είδη που εμπορεύεται πουλάνε σα τρελλά σε ΟΛΗ την Ελλάδα...
Σας αρέσει ή οχι για αξιοπιστία ΜΟΝΟ ΟΤΕ ADSL ή shared LLU - ΤΕΛΟΣ.

Ποιος ειναι ο εναλλακτικός; δημοκρατία έχουμε πεστο να ξέρουν και οι άλλοι να αποφεύγουν τις κακοτοπιές, περιμένω να μου πεις.

thanasis38
05-07-07, 21:25
ε όχι και σκατά ο ΟΤΕ, είπαμε δηλαδή μην τον εξισώνουμε με τους εναλλακτικούς ;)
όπως σου είπα η υπηρεσία του ΟΤΕ περέχεται χωρίς προβλήματα και διακοπές (ακόμα και ημερών - τουλάχιστον σε μένα, δεν ξέρω για την δική σου εμπειρία ;))

σχετικά με το αν είναι τεμπελχανάδες δεν ξέρω, αυτό που ξέρω είναι το γεγονός ότι οι εναλλακτικοί "ταΐζουν" χ αριθμό, εκ των οποίων το 99% του χ είναι ανίδεοι και παπαγάλοι της κασέτας που τους έδωσαν να αναπαράγουν σήμερα! ;)

τουλάχιστον οι τεμπελχανάδες κάνουν τη δουλειά τους σωστά όταν είναι να την κάνουν :whistle:

καλα για κοιτα και λιγο αυτο http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=66093 που ειναι προσωπικη εμπειρια και τοτε τα ξαναλεμε

foyltaka
05-07-07, 21:37
Στον ΟΤΕ οι χρόνοι ενεργοποίησης μετριούνται σε μέρες.
Οι χρόνοι αποκατάστασης βλαβών επίσης.
Στους "άλλους" σε μήνες :lol:

thanasis38
05-07-07, 21:45
Στον ΟΤΕ οι χρόνοι ενεργοποίησης μετριούνται σε μέρες.
Οι χρόνοι αποκατάστασης βλαβών επίσης.
Στους "άλλους" σε μήνες :lol:

ναι αλλα υπαρχει μια διαφορα. ο ΟΤΕ μας ρουφουσε το αιμα τοσα χρονια χωρις να κανει επενδυσεις
οταν ηταν μονοπωλιο ο ΟΤΕ ποσους μηνες εκανε να σου βαλει τηλεφωνο? μαλλον τα ξεχασαμε αυτα που τραβαγαμε τοσα χρονια. :whistle::whistle:

foyltaka
05-07-07, 21:55
Γι'αυτό είμαστε τόσο πίσω στο θέμα της αιμοδοσίας.
Ήπιε όλο το αίμα ο ΟΤΕ και δεν έχουμε να δώσουμε άλλο. :p

mavrose
05-07-07, 22:01
ναι αλλα υπαρχει μια διαφορα. ο ΟΤΕ μας ρουφουσε το αιμα τοσα χρονια χωρις να κανει επενδυσεις
οταν ηταν μονοπωλιο ο ΟΤΕ ποσους μηνες εκανε να σου βαλει τηλεφωνο? μαλλον τα ξεχασαμε αυτα που τραβαγαμε τοσα χρονια. :whistle::whistle:

Ναι πραγματι, εχεις δικιο, αλλα αυτο σημαινει οτι πρεπει να τραβαμε τα ιδια και χειροτερα και τωρα με τους ''εναλλακτικους'' ??? Ας κοιταξουμε επιτελους μια φορα σ'αυτη τη χωρα το ΣΗΜΕΡΑ (και το αυριο) και τι μπορει να γινει για να βελτιωθει η ολη κατασταση......

sdikr
05-07-07, 22:18
ναι αλλα υπαρχει μια διαφορα. ο ΟΤΕ μας ρουφουσε το αιμα τοσα χρονια χωρις να κανει επενδυσεις
οταν ηταν μονοπωλιο ο ΟΤΕ ποσους μηνες εκανε να σου βαλει τηλεφωνο? μαλλον τα ξεχασαμε αυτα που τραβαγαμε τοσα χρονια. :whistle::whistle:

Η Ξάνθη έχει τηλέφωνο, ο Εβρός έχει, η Νέα μεσημβρία είχε για πολλά χρόνια μέχρι το 90 μια τηλέφωνική γραμμη, το 92 απέκτησε και τηλ κεντρο
αυτά δεν είναι επενδύσεις;

Εκάνε πχ κάποιους μήνες (ή παλιότερα χρονια ) να σου βάλει τηλέφωνο; αλήθεια τότε οι εναλλακτικοί που ήταν;

GeorgeNorth
05-07-07, 22:30
Ρε παιδια, οι εναλλακτικοι που βασιζονται? στο δικτυο του ΟΤΕ! Μηπως ηρθαν σπιτι σας και αλλαξαν το χαλκινο καλωδιο απο την τηλεφωνικη συσκευη και πισω? Δε νομιζω...

Να προσθεσω οτι η ενεργοποιηση του DSL στον ΟΤΕ, δεν διαρκει απαραιτητα μερες. Μερικες φορες διαρκει λιγοτερο απο 24 ωρες... Στη δικη μου περιπτωση μολις 14 ωρες. ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ! Βεβαια αφορουσε αναβαθμιση υφισταμενης συνδεσης και οχι καινουρια συνδεση ιντερνετ. Αλλα και παλι ειναι χρονος ρεκορ...

body125z
05-07-07, 22:33
Η Ξάνθη έχει τηλέφωνο, ο Εβρός έχει, η Νέα μεσημβρία είχε για πολλά χρόνια μέχρι το 90 μια τηλέφωνική γραμμη, το 92 απέκτησε και τηλ κεντρο
αυτά δεν είναι επενδύσεις;

Εκάνε πχ κάποιους μήνες (ή παλιότερα χρονια ) να σου βάλει τηλέφωνο; αλήθεια τότε οι εναλλακτικοί που ήταν;

οφ τοπικ
Ξερεις πολλα μερη απο την πατριδα !!!:lol:

thanasis38
06-07-07, 15:02
Η Ξάνθη έχει τηλέφωνο, ο Εβρός έχει, η Νέα μεσημβρία είχε για πολλά χρόνια μέχρι το 90 μια τηλέφωνική γραμμη, το 92 απέκτησε και τηλ κεντρο
αυτά δεν είναι επενδύσεις;

Εκάνε πχ κάποιους μήνες (ή παλιότερα χρονια ) να σου βάλει τηλέφωνο; αλήθεια τότε οι εναλλακτικοί που ήταν;
μαλλον δεν καταλαβες κατι. ο οτε ηταν υποχρεωμενος να σου βαλει τηλεφωνο γιατι ηταν ο μονος παροχος τηλεποικινωνιων. μηπως εισαι μικρος σε ηλικια και δεν θυμασαι οτι οταν εκανες αιτηση για νεα τηλεφωνικη γραμμη εκαναν ως και 6 μηνες να σου βαλουν τηλεφωνο? σαββατοκυριακα δουλευε ο οτε? τηλεφωνικη εξυπηρετηση ειχε? μαλλον οχι. αυτο δεν αποτελει δικαιολογια για τους εναλλακτικους αλλα μη λεμε για ενα οργανισμο που ηταν μονοπωλιο για περισσοτερα απο 40 χρονια
οτι ολα δουλευαν ρολοι.:down::down:

spartacus
06-07-07, 16:37
Η Ξάνθη έχει τηλέφωνο, ο Εβρός έχει, η Νέα μεσημβρία είχε για πολλά χρόνια μέχρι το 90 μια τηλέφωνική γραμμη, το 92 απέκτησε και τηλ κεντρο
αυτά δεν είναι επενδύσεις;

Εκάνε πχ κάποιους μήνες (ή παλιότερα χρονια ) να σου βάλει τηλέφωνο; αλήθεια τότε οι εναλλακτικοί που ήταν;

Πραγματικά κολοσσιαίες οι επενδύσεις που αναφέρεις:p:p, ένα θα σου πω ότι για να βάλω τηλ. στο χωριό μου το 1982 που απέχει 11 χιλιόμετρα από την πόλη της Φλώρινας πέρασαν 3,5 χρόνια, διπλα μου ο γείτονας είχε τηλ. και κάποιοι άλλοι όπως εγώ όχι, όσον αφορά τους εναλλακτικούς που δεν τους θεωρώ πολύ καλύτερους, έχω να σου πω ότι δια νόμου ο οτε ήταν μονοπώλιο, βλέπεις ήθελαν ένας βρικόλακας να μας πίνει το αίμα όχι πολλοί, το παράδοξο είναι ότι ένω το καπιταλιστικό σύστημα στην χώρα μας από την επανάσταση και μετά ζει και βασιλεύει, οι κυβερνώντες σε μερικά θέματα είχαν κομμουνιστική νοοτροπία, μονοπώλια ως επί τω πλείστων είχαν τα κομμουνιστικά κράτη, εμείς ως καπιταλιστικό κράτος αντί να ενθαρρύνουμε τις ιδιωτικές επενδύσεις τις αποθαρρύναμε, αλλάξαμε βέβαια αλλά όπως πάντα πολύ αργά.

Και κάτι τελευταίο για να ειμαι και δίκαιος, έχω να πω οτι το χωριό μου αυτην την στιγμή έχει dsl χάρη στον οτε, 350-400 κάτοικοι όλοι κι όλοι, από την εποχή που αναφέρω ότι έκαναν να μου φέρουν τηλ. 3,5 χρόνια έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι, αλλά καλό θα είναι να μην ξεχνιόμαστε.

voithostyrempora2
06-07-07, 19:53
αλήθεια τότε οι εναλλακτικοί που ήταν;

Τότε υπήρχε μονοπώλιο διά νόμου . Εμείς και ο καλός πατερούλης :twisted: .

Τώρα ντάξει , για το τόπικ τί να πω. Είναι γνωστό ότι πΟΤΕ suckz :down: .Λέω το όνομα αυτό και μου ρχεται αναγούλα και τάση για εμετό . Μόνος του το λέει ο συμφορουμίτης : πλήρωνε επί χρόνια 150 και 160 ευρώ το δίμηνο στους Δημόσιους για να χει 384 kbps (που μάλλον τα έπιανε μόνο κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα :whistle: ) και τηλέφωνο .

Χάλια υπηρεσίες , χαμηλές ταχύτητες , ληστρικά πάγια , ακριβές χρεώσεις : αυτός είναι ο πΟΤΕ εδώ και δεκαετίες :down::down::down: .

DaveMurray
06-07-07, 20:00
συμφωνώ απολύτως... :) :oneup:

mavrose
06-07-07, 20:21
Τότε υπήρχε μονοπώλιο διά νόμου . Εμείς και ο καλός πατερούλης :twisted: .

Τώρα ντάξει , για το τόπικ τί να πω. Είναι γνωστό ότι πΟΤΕ suckz :down: .Λέω το όνομα αυτό και μου ρχεται αναγούλα και τάση για εμετό . Μόνος του το λέει ο συμφορουμίτης : πλήρωνε επί χρόνια 150 και 160 ευρώ το δίμηνο στους Δημόσιους για να χει 384 kbps (που μάλλον τα έπιανε μόνο κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα :whistle: ) και τηλέφωνο .

Χάλια υπηρεσίες , χαμηλές ταχύτητες , ληστρικά πάγια , ακριβές χρεώσεις : αυτός είναι ο πΟΤΕ εδώ και δεκαετίες :down::down::down: .

Ενω τωρα που επιτελους δεν υπαρχει μονοπωλιο, βλεπουμε τα χαλια και των αλλων:p
...αλλα ναι ξεχασα παλι ο Οτε φταιει (χαλια δικτυο χαλκου,σαμποταζ στους εναλλακτικους,καθυστερησεις αιτησεων...μπλα μπλα και παραμπλα)

DaveMurray
06-07-07, 20:24
εσυ δηλαδή υποστηρίζεις ότι το κύριο μερίδιο ευθύνης δεν το έχει ο ΟΤΕ έτσι; Αν ναί να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω καθέτως όπως και πολλοί άλλοι βέβαια...

manoulamou
06-07-07, 20:50
Αφου ολοι βασιζονταν στο backbone του ΟΤΕ, λογικο δεν ειναι;
Αλλα καποια στιγμη ελπισαμε οτι θα παμε λιγο πιο μπροστα, λιγο πιο μακρυα, λιγο πιο δυνατα
με τη βοηθεια των φιλοδοξων επενδυτικων σχεδιων των εναλλακτικων!
Αντε να δουμε εαν με τα ιδιοκτητα στις μεγαλουπολεις θα γινει κατι,
γιατι μας περιμενουν ως φαινεται βαρυτεροι καυσωνες:twisted:
Οσο για την υπολοιπη ελλαδα να παρακαλαει να εξακολουθησει να τηρει
για αρκετο καιρο τις ανειλημμενες υποχρεωσεις του ο δεινοσαυρος
πριν γινει εντελως ιδιωτικος, οποτε ... :whistle:

sdikr
06-07-07, 21:02
Πραγματικά κολοσσιαίες οι επενδύσεις που αναφέρεις:p:p, ένα θα σου πω ότι για να βάλω τηλ. στο χωριό μου το 1982 που απέχει 11 χιλιόμετρα από την πόλη της Φλώρινας πέρασαν 3,5 χρόνια, διπλα μου ο γείτονας είχε τηλ. και κάποιοι άλλοι όπως εγώ όχι, όσον αφορά τους εναλλακτικούς που δεν τους θεωρώ πολύ καλύτερους, έχω να σου πω ότι δια νόμου ο οτε ήταν μονοπώλιο, βλέπεις ήθελαν ένας βρικόλακας να μας πίνει το αίμα όχι πολλοί, το παράδοξο είναι ότι ένω το καπιταλιστικό σύστημα στην χώρα μας από την επανάσταση και μετά ζει και βασιλεύει, οι κυβερνώντες σε μερικά θέματα είχαν κομμουνιστική νοοτροπία, μονοπώλια ως επί τω πλείστων είχαν τα κομμουνιστικά κράτη, εμείς ως καπιταλιστικό κράτος αντί να ενθαρρύνουμε τις ιδιωτικές επενδύσεις τις αποθαρρύναμε, αλλάξαμε βέβαια αλλά όπως πάντα πολύ αργά.

Και κάτι τελευταίο για να ειμαι και δίκαιος, έχω να πω οτι το χωριό μου αυτην την στιγμή έχει dsl χάρη στον οτε, 350-400 κάτοικοι όλοι κι όλοι, από την εποχή που αναφέρω ότι έκαναν να μου φέρουν τηλ. 3,5 χρόνια έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι, αλλά καλό θα είναι να μην ξεχνιόμαστε.

Ερώτηση έχεις adsl; γνωρίζεις οτι δεν έχει καμία υποχρεώση ή κέρδος να το βάλει στην πειροχή σου; τι αλλάζει σε σχέση με τους εναλλακτικους;

Αλήθεια θυμάσε τι έκανε το 70;



Τότε υπήρχε μονοπώλιο διά νόμου . Εμείς και ο καλός πατερούλης :twisted: .

Τώρα ντάξει , για το τόπικ τί να πω. Είναι γνωστό ότι πΟΤΕ suckz :down: .Λέω το όνομα αυτό και μου ρχεται αναγούλα και τάση για εμετό . Μόνος του το λέει ο συμφορουμίτης : πλήρωνε επί χρόνια 150 και 160 ευρώ το δίμηνο στους Δημόσιους για να χει 384 kbps (που μάλλον τα έπιανε μόνο κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα :whistle: ) και τηλέφωνο .

Χάλια υπηρεσίες , χαμηλές ταχύτητες , ληστρικά πάγια , ακριβές χρεώσεις : αυτός είναι ο πΟΤΕ εδώ και δεκαετίες :down::down::down: .

Καλά, τι είπαμε σου είπε η vivodi;

spartacus
06-07-07, 21:53
[quote=sdikr;1289853]Ερώτηση έχεις adsl; γνωρίζεις οτι δεν έχει καμία υποχρεώση ή κέρδος να το βάλει στην πειροχή σου; τι αλλάζει σε σχέση με τους εναλλακτικους;

Αλήθεια θυμάσε τι έκανε το 70;



είπα να μην ξεχνιόμαστε, όσο για το τι έκανε το 70, ότι κι αν έκανε το έκανε με τα δικά μου τα λεφτά.

agrelaphon
06-07-07, 22:35
...

Αλήθεια θυμάσε τι έκανε το 70;



είπα να μην ξεχνιόμαστε, όσο για το τι έκανε το 70, ότι κι αν έκανε το έκανε με τα δικά μου τα λεφτά.

ε, και?

sdikr
06-07-07, 23:09
είπα να μην ξεχνιόμαστε, όσο για το τι έκανε το 70, ότι κι αν έκανε το έκανε με τα δικά μου τα λεφτά.

To 70 Δεν είχες δικά σου λεφτά ;)

maik
06-07-07, 23:35
Μείνε στον οτε, χρειάζεται βλέπεις αιμοδότες σαν κι εσένα:p για να ταϊζει 5000 εκ των οποίων τουλάχιστον 3000 ειναι τεμπελχανάδες.

Και οσο για την κοροϊδία που λες, θεωρώ ότι και οι εναλλακτικοί είναι τα ίδια σκατά με τον οτε, απλά τα σκατά τους είναι πιο φτηνά

Οπως βλεπω στο info σου εισαι στον ΟΤΕ. Γιατι δεν πας στους εναλακτικους λοιπον και καθεσαι να σου ρουφαει το αιμα ο ΟΤΕ;;:whistle:

DaveMurray
06-07-07, 23:43
γιατί μάλλον και η μια πλευρά (ΟΤΕ) και η άλλη (Εναλλακτικοί) είναι τα ίδια σκ****α που ανάφερε. Προκειμένου να έχει χειρότερα σκ***α μένει εκει που είναι. Μάλλον αυτό θα θέλει να πει

mavrose
06-07-07, 23:43
Ολη αυτη η παρελθοντολογια οδηγει πουθενα???.....αραγε(ς),...... δε νομιζω:rolleyes:
ΤΩΡΑ τι μπορει να γινει...

@ ADSLgr.com All rights reserved.