PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas: Αχαριστία στο maximum, φιλότιμο στο 0



ioannis.th
03-07-07, 11:00
Γράφω αυτό το post όχι για να πετύχω ή να εκβιάσω κάτι, αλλά απλά για να προειδοποιήσω τους υπόλοιπους καταναλωτές για το τί τρέχει με αυτήν την "εταιρεία". Τη βάζω σε εισαγωγικά, γιατί στη χωρα της λαμογιάς που ζούμε, τίποτα δεν είναι όπως θα πρεπε...

Είμαι εδώ και 2 χρόνια μπορεί και λίγο παραπάνω, συνδρομητής της Τελλάς.
Κανονικά στις υποχρεώσεις μου, ποτέ δεν άφησα λογαριασμό απλήρωτο. Όμως για τον Χ λόγο θέλησα να διακόψω τη σύνδεση στο ινερνετ (1024 Κβπς) Πήγα ένα απόγευμα από τα γραφεία τους και τους άφησα την αίτηση διακοπής. Εδώ την πάτησα. Επειδή πήγα 17:05 , είχε κλείσει το (αν)αρμόδιο τμήμα και στην υποδοχή με διαβεβαίωσαν ότι το επόμενο πρωί θα το δώσουν. Καλού κακού εγώ πήρα τηλ. για να βεβαιωθώ και μου είπαν ότι είναι όλα εντάξει, σε 12 μέρες το πολύ θα γίνει διακοπή, αλλά υποχρεούμαι να πληρώνω πάγια μέχρι να γινει η διακοπή ανεξάρτητα από το πότε έκανα την αίτηση. Από βδομάδα σε βδομάδα περνούσε ο καιρός, μετά μου λένε 30 μέρες θα πάρει, μετά μου λένε αύριο, μετά μου λένε μετά από 30 μέρες και εγώ όλο αυτό το καιρό έπαιρνα τηλέφωνα και διαμαρτυρόμουν ότι κάθε φορά βγαίνει κάποιος ανεύθυνος (όχι σαν προσβολή , κυριολεκτικά) και μου λέει κάτι διαφορετικό , αλλά πάντως ότι βλέπουν καταχωρημένη την αίτησή μου και να περιμένω τον ΟΤΕ (ο ΟΤΕ εν τω μεταξύ απαντούσε ότι δεν έχει σχέση, διακόπτει τις συνδέσεις αμέσως μόλις ειδοποιηθεί). Περνούν αισίως 2 μήνες και παίρνω χθες αγανακτισμένος τηλέφωνο, αν και ακόμα ήμουν ευγενικός. Μια από τα ίδια , η υπάλληλος μου λέει να περιμένω. Εγώ της λέω ότι θα περάσω να πάρω αντίγραφο της πρωτοκολλήμένης αίτησης διακοπής. Ακολουθεί διάλογος:

<tellas conversation> :p
- Δεν γίνεται κύριε αυτό.
-Γιατί δε γίνεται, δεν δικαιούμαι να έχω κάποιο είδος απόδειξης ότι έκανα την αίτηση;
- Ε.... ναι. Μισό λεπτό.....
(2 λεπτα)
- Μας συγχωρείτε, η αίτηση που βλέπω καταχωρημένη είναι συνωνυμία από το 2005 (!!! :evil:)
- Δηλαδή τόσο καιρό που έπαιρνα τηλέφωνο με δουλεύατε για να πληρώνω πάγια, μου τη φέρατε εμένα που είμαι τόσο καιρό πελάτης και δεν άφησα απλήρωτο λογαριασμό για 2 πάγια παραπάνω; Το ξέρετε ότι σας έχω πάρει τόσες φορές γιατί ένας άλλος υπάλληλος μου είπε ότι έχει δει πολλές καταγεγραμμένες επικοινωνίες μαζί μου. Όλοι κάνατε λάθος; Μου λέτε ψέμματα!
- Τι να σας πω, έχετε δίκιο....
- Το ξέρω. Θέλω να μιλήσω με κάποιον προιστάμενο.
- Δεν γίνεται, συνομιλεί με άλλον πελάτη.
- Και εγώ τι είμαι δηλαδή; να σας αφήσω τηλέφωνο να με πάρει σε 1/2 ώρα όταν τελειώσει.
- Δεν μπορέι, μας συγχωρείτε.
- Και αφού εσείς δεν ξερετε να μου πείτε τίποτα, τι να συνεννοηθώ μαζί σας;Πείτε του να με πάρει στο 2χχχχχχχχ. ( Ούτε καν σημείωσε το τηλέφωνο, προφανώς ο "προιστάμενος" κρυβόταν. )
- Μπορείτε να ξανακάνετε την αίτηση;
- Εντάξει λοιπον, μου τη φέρατε, εγώ θα ξανακάνω γιατί το ξέρω ότι αλλιώς δε θα με απσυνδέσετε ποτέ, αλλά να ξέρετε ότι αυτά θα είναι τα τελευταία λεφτά που θα λάβετε από μένα....
</tellas conversation>


Αυτό ήταν. Το ξέρω έιμαι μλκς που δεν έστειλα σωστά την αίτηση, δεν μπορώ ούτε καταγγελία να τους κάνω, αλλά απλά σας το αναφέρω εδώ για να δουν και οι υπόλοιποι το σεβασμό που έχει η εταιρεία αυτή για τους πελάτες της. Και όποιος θέλει με πιστεύει, απαντήσεις του στυλ λέει ψέμματα, εγώ εξυπηρετήθηκα, κλπ κλπ. δεν αποζημιώνουν εμένα, ούτε φυσικά μπορώ να πιστεψω ότι οι τηλεφωνήτριες δεν είχαν πάρει γραμμη, όταν επί 2 μηνες με κορόιδευαν συστηματικα.

giavel
03-07-07, 11:25
Φίλε καλωσήρθες στο κλάμπ των ανθρώπων που δεν πρόκειται να ξαναδώσουν στην τελλάς ούτε ένα ευρωσέντ.

Όπως θα παρατηρήσεις σε αυτό το φόρουμ δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος. Αυτή τη στιγμή η τελλάς θυμίζει καράβι που βουλιάζει και όλοι το εγκαταλείπουν. Και όχι απλά το εγκαταλείπουν αλλά αν πέρναγε απο το χέρι τους θα του έδιναν φεύγοντας μια κλωτσιά ο καθένας για να βουλιάξει μια ώρα αρχίτερα και να πάει εκεί που του αξίζει...

zachos
03-07-07, 11:31
Και γω περιμενω πως και πως να περασει ο καιρος για να φυγω απ`τους κουτοπονηρους.

Decoder
03-07-07, 11:41
Παιδια,

εχω κανει αιτηση διακοπης απο 29/5 και εχω ακομα internet.

Τι να πει κανεις, στο τηλεφωνο λενε εχουμε στειλει αιτηση διακοπης στον ΟΤΕ.
Στον ΟΤΕ ενας γνωστος μου κοιταει το συστημα και μου λεει η TELLAS δεν εχει
κανει καμμια αιτηση διακοπης.

Φυσικα δε προκειται να ξαναγυρισω......ακομα και αν καποια στιγμη δω οτι με συμφερει.

ΜΑΚΡΙΑ εκτος αν θελετε να τους παντρευτειται για ΠΑΝΤΑ

hadderakk
03-07-07, 12:14
Μα ολο τετοια γινονται και γινομαστε γραφικοι, γ@μw το :deer μου το τραγιο...
Εαν ποτε φιλοτιμηθουν και βγαλουν μονο 1 δελτιο τυπου με δημοσια συγνωμη για το χαμηλο επιπεδο υπηρεσιων, θα τους παω 50 πελατες και ολο μου το σοϊ.
Παραλογο ειναι λοιπον, να σκεφτομαι οτι δεν αποχωρίζονται ευκολα πελατες για να τους ταϊζει καποιος τωρα που παραπαίουν... ε;

Αλλα ουκ αν λαβης....

ΥΓ: Κουραγιο φιλε ioannis.th και καλωσηρθες !

StamatisK
03-07-07, 14:21
Γραφω αυτη την απαντηση οχι για να ειρωνευτω τον φιλο ioannis ,που το προβλημα του το καταλαβαινω και εχει την απολυτη συμπαθεια μου , αλλα για να ελαφρυνω καπως το κλιμα προτεινοντας λυσεις σε ολους τους ταλαιπωρουμενους συμφορουμιτες .

Λοιπον παιδια , τα πραγματα ειναι απλα αρκει να ξερετε τις καταλληλες διαδικασιες που σας αποκαλυπτω παρακατω :

a. Για οσους σαν τον ioannis θελουν διακοπη του internet : καντε αιτηση για zisto ! Μολις "αναβαθμισθειτε" η συνδεση του internet θα διακοπει αυτοματα.

b. Για οσους εχουν zisto και παραπονιουνται οτι δεν εχουν internet : καντε αιτηση διακοπης και θα εχετε συνδεση 24/7 στον αιωνα τον απαντα.

και τελος

c. Για οσους ονειρευονται αναβαθμιση ταχυτητας , μειωση συνδρομης κτλ : διαβαστε τα topics σαν αυτο του ioannis και τοσα αλλα παρομοια στο forum που δειχνουν πως μας αντιμετωπιζει η συγκεκριμενη εταιρεια και σταματηστε τα ονειρα.

Master_Maker
04-07-07, 15:36
Φιλοι μου και εγω τα ιδια ακριβως με εσας εκανα αιτηση 21/05/07 μεχρι τωρα εχω ιντερνετ το χουν στειλει λενε στον οτε 5/6 εμενα ο οτε μου ειπε οτι ενημερωθηκε στης 30/06 πηγα στα κεντρικα εγινε μην πω τι και μου παν για σημερα αλλα οπως παρατηρειται ειμαι εδω.δεν ξερω τι να κανω η λεξη αγανακτηση ειναι παρελθον τωρα ειναι κατι ακομα χειροτερο αγανακτηση+νευρα*10000000000:mad::mad::mad::twisted::twisted::twisted::evil::evil::evil:στο απειρο.α και προισταμενος ουτε για δειγμα ειναι απασχολημενος ΛΕΝΕ φαντασου τι γινετε.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:down:

R-f
04-07-07, 16:24
Γράφω αυτό το post όχι για να πετύχω ή να εκβιάσω κάτι, αλλά απλά για να προειδοποιήσω τους υπόλοιπους καταναλωτές για το τί τρέχει με αυτήν την "εταιρεία". Τη βάζω σε εισαγωγικά, γιατί στη χωρα της λαμογιάς που ζούμε, τίποτα δεν είναι όπως θα πρεπε...

Είμαι εδώ και 2 χρόνια μπορεί και λίγο παραπάνω, συνδρομητής της Τελλάς.
Κανονικά στις υποχρεώσεις μου, ποτέ δεν άφησα λογαριασμό απλήρωτο. Όμως για τον Χ λόγο θέλησα να διακόψω τη σύνδεση στο ινερνετ (1024 Κβπς) Πήγα ένα απόγευμα από τα γραφεία τους και τους άφησα την αίτηση διακοπής. Εδώ την πάτησα. Επειδή πήγα 17:05 , είχε κλείσει το (αν)αρμόδιο τμήμα και στην υποδοχή με διαβεβαίωσαν ότι το επόμενο πρωί θα το δώσουν. Καλού κακού εγώ πήρα τηλ. για να βεβαιωθώ και μου είπαν ότι είναι όλα εντάξει, σε 12 μέρες το πολύ θα γίνει διακοπή, αλλά υποχρεούμαι να πληρώνω πάγια μέχρι να γινει η διακοπή ανεξάρτητα από το πότε έκανα την αίτηση. Από βδομάδα σε βδομάδα περνούσε ο καιρός, μετά μου λένε 30 μέρες θα πάρει, μετά μου λένε αύριο, μετά μου λένε μετά από 30 μέρες και εγώ όλο αυτό το καιρό έπαιρνα τηλέφωνα και διαμαρτυρόμουν ότι κάθε φορά βγαίνει κάποιος ανεύθυνος (όχι σαν προσβολή , κυριολεκτικά) και μου λέει κάτι διαφορετικό , αλλά πάντως ότι βλέπουν καταχωρημένη την αίτησή μου και να περιμένω τον ΟΤΕ (ο ΟΤΕ εν τω μεταξύ απαντούσε ότι δεν έχει σχέση, διακόπτει τις συνδέσεις αμέσως μόλις ειδοποιηθεί). Περνούν αισίως 2 μήνες και παίρνω χθες αγανακτισμένος τηλέφωνο, αν και ακόμα ήμουν ευγενικός. Μια από τα ίδια , η υπάλληλος μου λέει να περιμένω. Εγώ της λέω ότι θα περάσω να πάρω αντίγραφο της πρωτοκολλήμένης αίτησης διακοπής. Ακολουθεί διάλογος:

<tellas conversation> :p
- Δεν γίνεται κύριε αυτό.
-Γιατί δε γίνεται, δεν δικαιούμαι να έχω κάποιο είδος απόδειξης ότι έκανα την αίτηση;
- Ε.... ναι. Μισό λεπτό.....
(2 λεπτα)
- Μας συγχωρείτε, η αίτηση που βλέπω καταχωρημένη είναι συνωνυμία από το 2005 (!!! :evil:)
- Δηλαδή τόσο καιρό που έπαιρνα τηλέφωνο με δουλεύατε για να πληρώνω πάγια, μου τη φέρατε εμένα που είμαι τόσο καιρό πελάτης και δεν άφησα απλήρωτο λογαριασμό για 2 πάγια παραπάνω; Το ξέρετε ότι σας έχω πάρει τόσες φορές γιατί ένας άλλος υπάλληλος μου είπε ότι έχει δει πολλές καταγεγραμμένες επικοινωνίες μαζί μου. Όλοι κάνατε λάθος; Μου λέτε ψέμματα!
- Τι να σας πω, έχετε δίκιο....
- Το ξέρω. Θέλω να μιλήσω με κάποιον προιστάμενο.
- Δεν γίνεται, συνομιλεί με άλλον πελάτη.
- Και εγώ τι είμαι δηλαδή; να σας αφήσω τηλέφωνο να με πάρει σε 1/2 ώρα όταν τελειώσει.
- Δεν μπορέι, μας συγχωρείτε.
- Και αφού εσείς δεν ξερετε να μου πείτε τίποτα, τι να συνεννοηθώ μαζί σας;Πείτε του να με πάρει στο 2χχχχχχχχ. ( Ούτε καν σημείωσε το τηλέφωνο, προφανώς ο "προιστάμενος" κρυβόταν. )
- Μπορείτε να ξανακάνετε την αίτηση;
- Εντάξει λοιπον, μου τη φέρατε, εγώ θα ξανακάνω γιατί το ξέρω ότι αλλιώς δε θα με απσυνδέσετε ποτέ, αλλά να ξέρετε ότι αυτά θα είναι τα τελευταία λεφτά που θα λάβετε από μένα....
</tellas conversation>


Αυτό ήταν. Το ξέρω έιμαι μλκς που δεν έστειλα σωστά την αίτηση, δεν μπορώ ούτε καταγγελία να τους κάνω, αλλά απλά σας το αναφέρω εδώ για να δουν και οι υπόλοιποι το σεβασμό που έχει η εταιρεία αυτή για τους πελάτες της. Και όποιος θέλει με πιστεύει, απαντήσεις του στυλ λέει ψέμματα, εγώ εξυπηρετήθηκα, κλπ κλπ. δεν αποζημιώνουν εμένα, ούτε φυσικά μπορώ να πιστεψω ότι οι τηλεφωνήτριες δεν είχαν πάρει γραμμη, όταν επί 2 μηνες με κορόιδευαν συστηματικα.

Καλησπερα
Αν εχεις χρονο, περνας απ τα κεντρικα, βρισκεις την κοπελια στην υποδοχη που της εδωσες την αιτηση τερματισμου και μιλας με τον υπευθυνο βαρδιας εκει..
Επισης φτιαχνεις ενα ωραιο αιτημα πιστωσης, το υπογραφεις και του το δινεις..
Και κανεις υπομονη για απενεργοποιηση του adsl..
:drunk:

Master_Maker
04-07-07, 16:47
Καλησπερα
Αν εχεις χρονο, περνας απ τα κεντρικα, βρισκεις την κοπελια στην υποδοχη που της εδωσες την αιτηση τερματισμου και μιλας με τον υπευθυνο βαρδιας εκει..
Επισης φτιαχνεις ενα ωραιο αιτημα πιστωσης, το υπογραφεις και του το δινεις..
Και κανεις υπομονη για απενεργοποιηση του adsl..
:drunk:

χαχαχαχαχαχαχα καλοοοοοοοο ωραιο ηταν:rofl: σε και εγω που πηγα σωθηκα ιδιαιτερα απο τον υπευθυνο.......:down::down:

Decoder
04-07-07, 17:27
Καλα ολα αυτα,

εμεις που ειμαστε στην επαρχια τι πρεπει να κανουμε;

Να παμε αθηνα για να συννενοηθουμε με τους αχρηστους;

ΗΜΑΡΤΟΝ

STARJOHN
04-07-07, 21:01
Παιδια τι να πω καταρχην συγνωμμη για το μυνημα και το βρυσιμο αλλα η εταιρεια με εχει φθασει στα ορια μου με την απαραδεκτη σταση της και την κοροιδια.
Οι ανθρωποι δεν εχουν τσιπα πανω τους μα θεωρουν ηλιθιους χαζους και μας κοροιδευουν.
Πρεπει να επεμβει η ΕΕΤΤ για το θεμα αυτο.Ειμαστε ερμαια στις ορεξεις των επειδη ειναι η ΑΕ.
Κατι πρεπει να γινει κοριδευουν ασυστολα πολυ κοσμο.

no_logo
04-07-07, 21:38
Πρεπει να επεμβει η ΕΕΤΤ για το θεμα αυτο.Ειμαστε ερμαια στις ορεξεις των επειδη ειναι η ΑΕ.


ποια ΕΕΤΤ :rofl:
αυτοί κοιμούνται όρθιοι:stunned:

είναι πολλά τα λεφτά Άρη

@ ADSLgr.com All rights reserved.