PDA

Επιστροφή στο Forum : Φορητότητα από COSMOTE σε WIND



zaharias13
27-08-19, 19:30
Καλησπέρα σας, θα ήθελα την βοήθεια σας παρακαλώ πολύ, περί το τέλος Ιουλίου ήρθε σπίτι μου ένας πωλητής της wind και μου πρότεινε 50αρα ταχύτητα στα 26€ το μήνα, και μου είπε ότι δεν είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω τέλη αποσύνδεσης στην cosmote (και γω ο βλάκας τον πίστεψα). Χθες με πήραν από την cosmote και μου έκαναν μια καλή προσφορά, και θέλω μείνω πλέον στην cosmote. Σήμερα μου λένε ότι έχουν περάσει οι 14 μέρες και δεν μπορώ να κάνω υπαναχώρηση, τι πρέπει να κάνω; Έχουν περάσει όντως οι 14 μέρες; Αυτά είναι τα μηνύματα που μου έχει στείλει η wind. Ευχαριστώ πολύ.
206248

adiS
28-08-19, 09:04
Από την στιγμή που πήρες μήνυμα ότι ο εξοπλισμός θα σταλεί και είναι από 12 Αυγούστου ότι περιθώριο και αν είχες έχει περάσει. Εντωμεταξύ δεν έχω ακούσει ποτέ να έρχεται πωλητής σπίτι. Όσο ζεις μαθαίνεις. Το 14 μέρες ισχύει πάντως για τηλεφωνικές συνδέσεις και όχι από κατάστημα, δεν ξέρω που κατατάσσεται η περίπτωση σου.

Τώρα η πληρώνεις την cosmote το τέλος πρόωρης διακοπής ή δεν το πληρώνεις και το πιθανότερο είναι να έχεις τρεχάματα.

Άποψη μου σε όποιον έχει βρεθεί στην αντίστοιχη περίπτωση σου, είναι να πληρώσει. Αυτό το δεν θα σε κυνηγήσει κανένας είναι πολύ αόριστο.

sdikr
28-08-19, 12:21
Ο πωλητής στο σπίτι ή εξώ στον δρόμο είναι στην περίπτωση εξ αποστάσεως σύμβαση.
14 ημέρες είναι απο την στιγμή της υπογραφής της αίτησης, όποτε αφου εσύ την αίτηση την έκανες τέλος Ιουλίου έχουν περάσει

zaharias13
28-08-19, 15:34
Στο σπίτι ήρθε ο πωλητής, αυτοί στην wind τους λένε πόρτα-πόρτα. Θα το πληρώσω το τέλος πρόωρης διακοπής 52€ μου είπαν ότι είναι. Τέλος πάντων θα δοκιμάσω και την wind να δω τι γίνεται και με αυτήν.

glazar76
05-09-19, 14:12
Καλησπέρα σας, θα ήθελα την βοήθεια σας παρακαλώ πολύ, περί το τέλος Ιουλίου ήρθε σπίτι μου ένας πωλητής της wind και μου πρότεινε 50αρα ταχύτητα στα 26€ το μήνα, και μου είπε ότι δεν είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω τέλη αποσύνδεσης στην cosmote (και γω ο βλάκας τον πίστεψα). Χθες με πήραν από την cosmote και μου έκαναν μια καλή προσφορά, και θέλω μείνω πλέον στην cosmote. Σήμερα μου λένε ότι έχουν περάσει οι 14 μέρες και δεν μπορώ να κάνω υπαναχώρηση, τι πρέπει να κάνω; Έχουν περάσει όντως οι 14 μέρες; Αυτά είναι τα μηνύματα που μου έχει στείλει η wind. Ευχαριστώ πολύ.
206248

Καλά, τέλος Ιουλίου υπέγραψες wind και αντιπροσφορά σου έκανε η cosmote μετά από 1 μήνα;

KostakisK
08-09-19, 18:01
Ενημερωνω τον φιλο μας με το θεμα της wind, αυτα λενε στους πωλητες αυτα σου λενε, τα τελη θα τα πληρωσεις ουτως η αλλως μου το εκαναν και σε μενα καποια στιγμη και εγινε ο χαμος σε ενα καταστημα τους που πηγα να ακυρωσω την φορητοτητα αφου εμαθα τι γινεται, πρωτα περιμενουμε να ληξει το συμβολαιο μας και μετα φευγουμε εκτος αν τα τελη ειναι 50 ευρω, ε ενταξει εγω αν ηθελα να φυγω θα τους εβαζα 25 ευρω για 2 μηνες διακανονισμο και θα εφευγα μεγαλη προσοχη με την wind παιδια

@ ADSLgr.com All rights reserved.