PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet 2play στην Γλυφάδα



mywayyy
03-07-07, 22:40
Γεια χαρά σε ολους. Θα ήθελα την συμβουλή σας, μιας και εσεις έχετε περάσει απο την διαδικάσια και σας εμπιστευομαι πιο πολύ απο το να πάρω την ιδια την forthnet.

Σκέφτομαι να βάλω 2play. Στον οδήγο κάλυψης λεει οτι θα μπει στην περιοχή μου (Γλυφάδα) στις 31/07/07. Αυτο απ οσο ξέρω μπορει να αλλάξει ανα πασα στιγμή. Βέβαια πριν καμιά βδομάδα ειχανε ημερομηνία Αυγουστο, αρα κάλα πάμε. Ηθέλα να ρωτήσω όμως, πιστευετε πως καλό ειναι να ξεκινήσω τώρα τις διαδικασίες, θα πάρουν κανα μήνα να ολοκληρωθούν ή τώρα γίνονται πιο γρήγορα τα πράγματα?

Επίσης τώρα έχω βιβόντι μέσω ΑΡΥΣ. Εγώ απλα συμπλήρώνω αίτηση ολα τα κανονιζει η Forthnet και μια μέρα αυτόματα μεταπήδω στην Forthnet ή θα γίνει κανενα μπάχαλο?

Ευχαριστω για τις συμβουλές εκ των προτέρων! :)

nnn
04-07-07, 00:54
Κάνε υπομονή μέχρι να υπάρχει πλήρης κάλυψη επίσημα μην στείλεις κάτι τώρα.

rexdimos
04-07-07, 18:45
xaxaxaxa Τερψιθεα Γλυφαδας απο 15/6 εχει πληρη καλυψη αλλα ακομα περιμενουμε !!!!!
και θα περιμενυυυυυμεεεεεε

didaskalo
04-07-07, 19:07
Ρίξε μια ματιά εδώ...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=102260

Δεν το λέω για να σε αποθαρρύνω,απλά για να ενημερωθείς για το τι παίζει στην Τερψιθέα(Άνω Γλυφάδα).

IVIetaCreatoR
04-07-07, 19:12
xaxaxaxa Τερψιθεα Γλυφαδας απο 15/6 εχει πληρη καλυψη αλλα ακομα περιμενουμε !!!!!
και θα περιμενυυυυυμεεεεεε


Μάλλον 15/5 εννοείς :rofl:

maloukaki
04-07-07, 19:39
Σήμερα πήγα στα κεντρικά της Forhnet κι έκανα αίτηση...γιατί?

θεώρησα ότι είναι η οικονομικότερη πρόταση ενώ σίγουρα θα πάρω μεγαλύτερη ταχύτητα από τις άλλες εταιρείες που βρίσκονται ή θα βρεθούν στη περιοχή. Αν μου δώσει 10-12 θα είμαι πολύ ικανοποιημένη..(είμαι σχετικά κοντά στο dslm τεψιθέας, ~1-1,1 χλμ).

Δεν ήθελα 3χρονη δέσμευση (HOL) ενώ στα ίδια λεφτά πήρα μεγαλύτερη ταχύτητα (netone)... αν πιάνω πάνω από 8-9 (τόσο υπολόγιζα στην καλύτερη περίπτωση να πιάνω με HOL & netone) νομίζω θα έχω κάνει σωστή επιλογή..


θα μου πείτε, hd? Δεν διαβάζεις τα ποστ που λένε πόση ώρα πρέπει να περιμένεις για να σου απαντήσουν?
Ας ευχηθούμε ότι δεν θα το χρειαστώ...αν και σήμερα που πήρα τηλέφωνο κατα τις 3μμ χρειάστηκε να περιμένω μόνο 4 λεπτά για να μου απαντήσουν!!

Τώρα πότε θα ενεργοποιηθώ? μου είπαν σε 6 εβδομάδες (και σ' έναν φίλο τόσο του πήρε και τρέχει με 18 ταχύτητα τώρα πια, στους Αμπελόκηπους) και ελπίζω από Σεπτέμβρη να είμαι ενεργοποιημένη...

αν έκανα λάθος θα φανεί...

didaskalo
04-07-07, 20:08
Maloukaki σίγουρα η προσφορά της Forthnet είναι η πιό συμφέρουσα.Εγώ αυτήν την στιγμή είμαι στης Hol και παρά το γεγονός οτι θεωρητικά θα είχα κάποια προνόμια όσον αφορά την ταχύτητα ενεργοποίησης( απο όσο μου είπανε τουλάχιστον) επέλεξα να κάνω αίτηση στην Forthnet, και μάλιστα σε 2 αριθμούς. Το μοναδικό ζήτημα που έχει τεθεί στο ανάλογο νήμα δεν αφορά το αν είναι καλή η προσφορά, αλλά το κατα πόσο μπορεί να ανταπεξέλθει στους χρόνους που διαφημίζει!

rexdimos
05-07-07, 14:43
Δεν μπορει
δεν μπορει
δεν μπορει

maloukaki
11-07-07, 12:27
Πάντως ο φίλος στους Αμπελόκηπους ενώ του είχαν πει ότι θα ενεργοποιηθεί σε 6 εβδομάδες ενεργοποιήθηκε σε..7.
Μικρό το κακό αν είναι να τρέχεις με 18!!

Προσωπικά περιμένω να αργήσει η σύνδεση μου γιατί υπάρχει και φορητότητα του αριθμού από άλλο dslm. Γι' αυτό έκανα την αίτηση τώρα για να είμαι εντάξει από Σεπτέμβριο ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.