PDA

Επιστροφή στο Forum : FORTHNET ,2play, ημερομηνία ,ενεργοποίησης, και κατάσταση γραμμής



Machine1990
04-07-07, 01:12
Καλησπέρα
Στις 12/6/07 έστειλα στα γραφεία της forthnet την αίτηση για την ενεργοποίηση της υπηρεσίας 2play.Δεν έλαβα κανενα τηλεφώνημα για το αν η αίτηση μου όντως έχει φτασει και δεν μου εχουν δώσει καμια ημερομηνία ενεργοποίησης . Ξέρει κάποιος που μπορώ να δώ την ημερομηνία που θα ενεργοποίηθεί η υπηρεσία και την κατάσταση της γραμμής ? Στο broadbandstatus που αναφέρει αν εχει ενεργοποιηθεί η γραμμή μου λέει μια ημερομηνία άσχετη (την ημερομηνία στην οποία ενεργοποιήθηκε το adsl in a box πρίν 1,5 χρόνο και τι οπόιο έχω διακόψει εδώ και ένα χρόνο).Ξέρει κάποιος πόσο καιρό θα πάρει μέχρι να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία ?
Ευχαριστώ

nnn
04-07-07, 01:46
Μόνο τηλεφωνικά θα μάθεις,πάρε τη Forthnet.
Καλώς ήρθες.

NetM
04-07-07, 11:12
Αυτο σημενει οτι δεν πηραν καν την αιτηση σου στα χερια τους ή δεν εφτασε ποτε στην αθηνα.

chrvez
04-07-07, 11:50
Αυτο σημενει οτι δεν πηραν καν την αιτηση σου στα χερια τους ή δεν εφτασε ποτε στην αθηνα.

Όχι απαραίτητα, και έμενα δεν γράφει τίποτα το status αλλά τις έχουν τις αιτήσεις μου από 8/6. Σε μερικές περιπτώσεις λόγο προβλημάτων της 4th (π.χ. Κέντρα που δεν είναι έτοιμα κι΄ας λέει το site ότι υπάρχει διαθεσιμότητα;), δεν υπάρχουν άλλες πόρτες στο DSLAM κτλ) δεν φεύγουν οι αιτήσεις στον ΟΤΕ μέχρι να λυθούν αυτά και το status δεν εμφανίζει τίποτα. Πάντως ένα τηλέφωνο χρειάζεται καλού κακού μετά από κάποιες ημέρες.

latinosss
04-07-07, 12:20
Ρε βουρδουλας που τους χρειαζεται.............

@ ADSLgr.com All rights reserved.