PDA

Επιστροφή στο Forum : Crypto crypto F360



sgt.peterman
04-07-07, 17:54
Παιδια μολις πηρα και εγω το crypto F360....μια ερωτηση...το εχω συνδεδεμενο και σε ethernet και σε usb...πειραζει? Επισης για ειδος συνδεσης εχω βαλει PPPoA...να το αφησω η να το βαλω σε ethernet?

lamesaint
04-07-07, 18:54
και σε ethernet και σε usb και παίζει καλά?

Προτιμότερο είναι μόνο σε ethernet πάντως γιατί δεν χρειάζεται να φορτώνονται οι usb drivers που συνήθως είναι πηγή προβλημάτων.

stefkon
04-07-07, 18:55
Παιδια μολις πηρα και εγω το crypto F360....μια ερωτηση...το εχω συνδεδεμενο και σε ethernet και σε usb...πειραζει? Επισης για ειδος συνδεσης εχω βαλει PPPoA...να το αφησω η να το βαλω σε ethernet?

ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ (ethernet, usb)μπορείς να χρησιμοποιήσεις, όχι και τα δύο
Καλύτερα είναι μέσω ethernet σύνδεσης.
Αν δουλεύει με PPPoA έχει καλώς αν όχι τότε βάλε PPPoE

CybeRNerO
04-07-07, 23:08
Και τα 2 μπορείς να χρησιμοποιήσεις...Αλλά και με τα 2 ρισκάρεις να σου γίνει ψητό στην σχάρα...Και ευνοεί και ο καιρός για κάτι τέτοιο...
Ένα φιλαράκι μου είχε πιο παλιά ένα μοντέλο της Crypto που είχε και τις 2 συνδέσεις και τις χρησιμοποιούσε και τις 2.
Αποτέλεσμα: Μετά από ένα μήνα είχε καεί...Λαμπάκι δεν άναβε...Και μάλιστα η σύνδεση του έτρεχε στις τρομακτικές ταχύτητες των 768Kbps...Οπότε με την 24 MAX καταλαβαίνεις τι πρόκειται να γίνει μέσα στα εσώψυχα του Crypto..Μόνο ο Άγιος Πυρίτιος το σώζει...

sgt.peterman
06-07-07, 00:04
Ευχαριστω παιδια..

@ ADSLgr.com All rights reserved.