PDA

Επιστροφή στο Forum : Ειναι φυσιολογικες αυτες οι ταχύτητες;;



dogemlg
14-09-19, 23:06
Για να ξέρετε, θα πω αρχικά οτι ειμαι λιγο σκράπας σε οτι έχει να κανει σχεση με τα τεχνικα του ADSL. Ωστόσο, δεν εχω καταλάβει τι παίζεται με αυτα τα στοιχεία. Το μονο που ξερω είναι οτι απο την στιγμή που έβαλα οτε, δυο χρονια πριν, το 24 διαδίκτυο ηταν παντα λιγο αργοτερο απο το 24 της nova, που ειχα μεχρι τοτε για αρκετα χρόνια. Είναι φυσιολογικές αυτες οι ταχύτητες και τα στοιχεια κλπ; Και τωρα που εληξε η σύμβαση τι λετε να κάνω;;

:what: 206803

sweet dreams
14-09-19, 23:31
Αν κάνοντας επανεκκίνηση στο ρούτερ σε άσχετες ώρες παίρνεις τις ίδιες τιμές σε έχουν βάλει σε κλειδωμένο προφίλ, είχες δηλώσει ποτέ βλάβη;;

dogemlg
15-09-19, 00:02
Αν κάνοντας επανεκκίνηση στο ρούτερ σε άσχετες ώρες παίρνεις τις ίδιες τιμές σε έχουν βάλει σε κλειδωμένο προφίλ, είχες δηλώσει ποτέ βλάβη;;

Oχι, δεν εχω ποτέ γιατι πίστευα πως ειναι φυσιολογικό. Reset εχω κανει αρκετες φορες και αντε να ανεβει λιγο η ταχυτητα. Απλά ηθελα να μαθω τι παιζεται με αυτες τις μετρησεις.

sweet dreams
15-09-19, 00:11
Για το Downstream Attenuation που έχεις δεν είναι φυσιολογικές και έχεις και μεγάλη διαφορά από Actual και Attainable Rate, πάρε στον πάροχο, ζήτησε το τεχνικό τμήμα, γιατί με το τηλεφωνικό δεν θα βγάλεις άκρη και ρώτησε αν είσαι σε κλειδωμένο προφίλ και να σε βάλουν σε ελεύθερο.

k.m.
15-09-19, 00:21
Μήπως ειχες αποσυνδέσεις παλιά ?

Αν το 9 πέσει πάντως για να πιάσεις μεγαλύτερη ταχύτητα, μπορεί να έχεις μετά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.