PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL ODISIAAAA



errikos
28-06-03, 15:42
Loipon gia sas !katarhin sorry gia ta gramata ok ?elpizo na me katalavete:)
tin proti mera ekana etisi sto 134 gia sindesi adsl ke antapokri8ikan amesa oi texnikoi (den exo parapono se afto to 8ema)
omos anavli8ike 2 fores gia texniko provlima ke 2 epidi den eixan to modem ..eixe gini la8os..opote pige stin 1 vdomada epipleon,,ke..
eir8an tin pemti ...arxise i egatastasi EDO SAS 8ELO ...mu lene pos iparxi provlima sto sintonismo.....meta to sidonisane 3afnika mu lene pos iparxi ena provlima sto komvo ..katanemeti?afu mu ekanan over 2 dores ke tin grami (den liturguse)irthan ke mu lene ..iparhi provlima sto dslam?prepi na pah i intracom na to ftiaksi.emina kokalo...leo ke go ti 8a kano pou ke pote?(afu upograpsa oti liturgi i grami kanonika vevea kata ti paradosi)
mu lene perimene molis dis to lampaki pou eine prasino na stamatisi na anavosvini grigora simeni pos ftiaxtike,.,..isos mu lei ti paraskevi isos ke deftera...
pira ke sto grafio pu eine ta pc tus san kedro pos na to po mu lene min anisixite.,,
ego sto metaksi prospo8usa me ke prospa8o me ena soro tilefona ston ote ,,mexri ke stin itracom...stin ote net na kano setup to modem na mpeno mesa stinb idiki selida tu jetspeed na kanume tis ri8misis ke telika den DINI IP EINE OLO 0000 re na setaro 3ana ke 3ana to modem klp klp klp me pire kapia stigmi enas texnikos ke mu lei gia na dume kati kane afto ke afto .,,nu lei tekika exi provlima to dslam opote 8a anafero ti vlavi..ke leo apo extes tora 8a to anaferete ?3anaprospa8isa ke simera me alus texnikus tipota...mu eipan pos ti deftera 8a ftiaksi sigura ke 8a ksanaperasun apo to spiti...pira ke ston otenet ksana pali ta idia den mas dini ip .....telika .......TA NEVRA MU ......
Katarxin den 3ero pios ftei ...afto pu 3ero eine pos mu pan ta e3is
pos pagonun sto pagrati tis etisis mexri na li8i to provlima.
pos eimaste 2 atoma mono pagrati ke sto komvo ,,
POS EINE MONO 4 ATOMA IDIKA GIA ADSL ke pos kanune oti mporun,....
ke afto pou 3ero eine, pos kapios pu eine sto grafio adsl ke enas alo prospa8un,..,vevea ego akoma eime xoris adsl ke emina me to modem ...to perimena pos ke pos giati to 8elo gia epagelmatiko logo ...empasi periptosi den 3ero pios ftei pios den ftei...ego leo ftei ke i idracom opos mnu eipe of record kapios apo ton ote..pos tus dini elatomatika ilika ...sinepos exun pola provlimata ,.,,,SE EPIKINONIA ME TIN OTE NET eipane pos EXUN KE ALOI USERS ME TA MODEM KE DEN DINI IP STIN THESS thessaloniki.
EGO PANTOS EXO KANI TA PANTA ,,,,DEN 3ERO TI NA KANO PIA PARA NA PERIMENO APO DEFTERA..... EXI KANIS KAMIA IDEA??EXO KANI TA PANTA PANTOS APO EDO ,,,
*lene telika pos to dslam exi provlima ke malista eine periergi vlavi.*
*to fotaki eine prasino tu jetspeed500i ala anavosvini sinexos ...
pai na sixronisti ala tipota....kano refrech eki stin ip tipota olo o.o.o.o. eine
exp kani ta panta apo texnika anava8misi logismiku tipota...
:cry: :cry:

jimsliakas
28-06-03, 16:51
lol !!

Gregory
28-06-03, 17:20
Προσευχησου :!: :!: :!: [/img]

adrian
28-06-03, 19:26
ego ekana etisi stis 13/6 kai mou kopsane to tilefono gia timoria
emina 2 meres xoris tilefono kai mexri simera den exo kanena neo apo ton ote

Gregory
28-06-03, 19:38
Μηπως θα επρεπε να επικοινωνησεις να δεις τι γινεται?? :wink:

ravenloft4
28-06-03, 21:48
Eiste poly tyxeroi pou exete to adsl modem kai vlepete ta prasina lampakia tou.
Egw ekana thn aithsh prin 15 meres peripou.
Mou eipan oti h perioxh mou kalyptete kai se 10 meres tha einai ola etoima.
Xthes sthn teleftea epikoinonia mou eipan oute ligo oute poly oti
to adsl einai mia nea yphresia kai den kseroun telika An kai pote tha perasoun thn grammh.


H plaka einai oti otan eixa kanei thn aithsh, fovomoun mhpws exw grammh adsl kai den einai etoimos o isp.
Twra i forthnet me diaveveonei oti apo thn stigmh pou tha tous eidopoihsw
mesa se 20 lepta tha exw internet kai me 2 mhnes dwrean (xwris na paizei rolo pote tha ksekinisw, oi 2 mhnes dwrean einai standar)

Kai mia aporia...o ote glytwse ta prostima pou tha plirone an den eixe dwsei adsl mexri ton iounio?
malon nai e?
den exei shmasia oti edwse adsl se 11 atoma....pantws edwse!

adrian
28-06-03, 22:17
Μηπως θα επρεπε να επικοινωνησεις να δεις τι γινεται?? :wink:

fisika kai milisa me ton OTE , malista me pire o texnikos apo monos tou.
Mou ipe oti eimai o monos pou exei kanei etisi gia adsl stin perioxi mou (Ag. Anargiri) kai oti prospathise na balei to adsl sti grami mou alla kati pige straba kai kopike to tilefono entelos
afto egine tin proti ebdomada , tipota neotero den exo apo tote
oses fores exo parei ego tilefono POTE den to sikonei kanenas

@ ADSLgr.com All rights reserved.