PDA

Επιστροφή στο Forum : Vivodi Χαλάνδρι - πρόβλημα ;;



djvalt
29-11-04, 16:03
Καλησπέρα παιδιά,
την Παρασκευη που μας πέρασε, μόλις γύρισα σπίτι ανακαλύπτω ότι δεν μπορώ με τίποτα να μπω στο ίντερνετ.. Τηλέφωνο λοιπόν στην τεχνική υποστήριξη (λέμε τώρα) της vivodi και μετά απο μερικές λαμπρές συμβουλές να κάνω reset το μόντεμ, να το βγάλω απο την πρίζα κλπ, ο τεχνικός ανακαλύπτει ότι όντως δεν είμαι συνδεμένος και ότι ούτε εκείνος μπορεί να με " βάλει " απο εκεί.. Ακολουθει το συνήθες " θα το δηλώσω σαν βλάβη και θα περάσει κάποιος σε μερικές μέρες.. " Παιρνω λοιπόν τηλ. σήμερα το πρωί να δω που βρισκόμαστε, και μετα αρκετών λεπτων αναμονής μου έρχεται η απάντηση : "στον κόμβο σας γίνεται αναβάθμιση γιατί ήταν full, και θα έχετε πάλι ίντερνετ σε μερικές μέρες ..." :shock: Σε πόσες ρωτάω;; " ΑΑαα εξαρτάται απο τη δουλεια " μου λέει...
Υπάρχει λοιπόν κανείς άλλος βρε παιδιά απο Χαλάνδρι που να του συμβαίνει το ίδιο ή με δουλεύουν ;;
Δεν έπρεπε να υπάρχει κάποια προειδοποίηση με e-mail ή τηλεφωνική , ότι για τόσες μέρες κύριε δε θά΄χετε σύνδεση λόγω αναβάθμισης;;Τελικά τις μέρες που δεν θα έχω σύνδεση θα τις πληρώσω κανονικά ;;
Ευχαριστώ . :)

George978
29-11-04, 16:11
καλη φαση θα εχεις και καλυτερες ταχυτητες. Παντως δεν νομιζω να βγαλεις ακρη με τηλεφωνα και αποζημιωσεις.

gastone_21
30-11-04, 16:09
εγω ειμαι χαλανδρι και περα απο κατι βυθισεις δεν εχω δει κατι τραγικό , παντως αυτο που σου ειπαν υσχιει ,απο φιλαρακι που εχω στα μεσα και στα εξω εμαθα οτι όντως γινετε αναβαθμιση.

ermis333
30-11-04, 16:35
djvalt, Α γι' αυτό δεν σε έχω πετύχει στο EQ2 τελευταία...


Πάντως πρέπει να απαιτήσεις από τη Vivodi να μη σε χρεώσει για τις μέρες που διήρκησε η αναβάθμηση...και ζήτησε να μιλήσεις σε κανά προϊστάμενο.

gastone_21
30-11-04, 16:45
Πάντως πρέπει να απαιτήσεις από τη Vivodi να μη σε χρεώσει για τις μέρες που διήρκησε η αναβάθμηση...και ζήτησε να μιλήσεις σε κανά προϊστάμενο.

σωστος ... αλλα δεν βλεπω φως.

@ ADSLgr.com All rights reserved.