PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....



Dimitris1980
05-07-07, 21:42
ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟ SITE ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΧΡΟΝΙΚΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΤΟΥ ΟΤΕ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ ΤΗΣ POTS Η ISDN ΣΕ ADSL....ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΑΡΑΔΟΞΟ.Η ΓΡΑΜΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΕΙ--ΤΟ MODEM ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ JETPACK ΚΑΝΕΙ LINK ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ USERNAME ΚΑΙ PASSWORD ΑΠΟ ADSL ΣΥΝΔΕΣΗ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ---Η ALTEC ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ!ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΣΤΟ 13813 ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΗΣ ΑΛΤΕΚ, ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΔΩΣΟΥΝ USERNAME +PASSWORD........

ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ Ο ΟΤΕ ΤΗΝ ΑΛΤΕΚ?ΠΟΙΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΞΩ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ?ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΤΗΝ ΑΛΤΕΚ ΟΤΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ?ΑΝ ΚΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ?Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΟ 13813 ΗΤΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΟΣ "ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΤΟΝ ΟΤΕ".....

ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΑΙΔΙΑ.....

Υ.Γ. ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΕΙΜΑΙ ONLINE ΣΥΝΕΧΩΣ...Η ΓΡΑΜΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ....

no_logo
05-07-07, 22:33
Dimitris1980 απο τον isp σου δεν σου δίνουν κωδικό και password γιατί κάτι τέτοιο ισοδυναμεί με έναρξη υπηρεσίας και αρχή τιμολόγησης για σένα.
Ετσι λοιπόν περιμένουν την ενημέρωση απο τον ΟΤΕ για να μην ξεκινήσει η χρέωση σου άσκοπα.
Αν είσαι λοιπόν σίγουρος ότι όλα είναι μια χαρά στην γραμμή σου πάρε τηλ. τον isp σου και δήλωσε κατηγορηματικά ότι θέλεις κωδικούς και password και πως αναλαμβάνεις κάθε ευθύνη σε περίπτωση που η γραμμή σου δεν είναι έτοιμη, ανάφερε ακόμα ότι εχεις adsl με κωδικούς φίλου σου.
Λογικά θα κάνουν την ενεργοποίηση σου

vaggoulas
05-07-07, 23:25
Aν δεν ενημερώσει ο ΟΤΕ πως η γραμμή είναι ok κωδικοί δεν εκδίδονται.Δεσμεύουν το username που είχε δωθεί στην αίτηση και το ενεργοποιούν ΟΤΑΝ ενημερώσει ο ΟΤΕ.

lewton
05-07-07, 23:31
Aν δεν ενημερώσει ο ΟΤΕ πως η γραμμή είναι ok κωδικοί δεν εκδίδονται.Δεσμεύουν το username που είχε δωθεί στην αίτηση και το ενεργοποιούν ΟΤΑΝ ενημερώσει ο ΟΤΕ.
Σε κάποιους γίνεται να πάρεις κωδικό με δική σου ευθύνη (=αρχίζει η χρέωση) και πριν δώσει ενημέρωση ο ΟΤΕ.
Η καλύτερη πάντως είναι η Forthnet, που δίνει και μια Netkey στο in a Box και είναι καλλημένη.

dfourt
06-07-07, 00:09
Εμένα έκανα 8-9 μέρες από τότε που ενεργοποιήθηκε η γραμμή μέχρι η Αλτεκ να ενεργοποίησει από την πλευρά της την σύνδεση(προφανώς δεν είχε ειδοποιηθεί από τον ΟΤΕ.Πάντως μια χαρά έμπαινα απο demo άλλων providers, οπότε ουσιαστικά είχα 9 μέρες τζάμπα DSL!!!

maik
06-07-07, 00:22
Ουτε τηλεφωνηματα γινονται ουτε τιποτε. Μολις γινουν οι εργασιες την ιδια μερα ενημερωνεται το συστημα στο οποιο εχουν προσβαση και οι παροχοι .

Dimitris1980
06-07-07, 20:57
Dimitris1980 απο τον isp σου δεν σου δίνουν κωδικό και password γιατί κάτι τέτοιο ισοδυναμεί με έναρξη υπηρεσίας και αρχή τιμολόγησης για σένα.
Ετσι λοιπόν περιμένουν την ενημέρωση απο τον ΟΤΕ για να μην ξεκινήσει η χρέωση σου άσκοπα.
Αν είσαι λοιπόν σίγουρος ότι όλα είναι μια χαρά στην γραμμή σου πάρε τηλ. τον isp σου και δήλωσε κατηγορηματικά ότι θέλεις κωδικούς και password και πως αναλαμβάνεις κάθε ευθύνη σε περίπτωση που η γραμμή σου δεν είναι έτοιμη, ανάφερε ακόμα ότι εχεις adsl με κωδικούς φίλου σου.
Λογικά θα κάνουν την ενεργοποίηση σου

ΦΙΛΕ NO_LOGO ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕΣ.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΣΤΗΝ ΑΛΤΕΚ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΟΤΙ Η ΓΡΑΜΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΤΟ PC ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ ΣΤΟ EMULE ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΑΔΙΑΚΟΠΑ, ΕΝΩ ΠΑΡΑΛΗΛΛΑ ΧΑΛΑΡΩΝΩ ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ WOW ..... ANYWAY ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ, ΤΕΛΙΚΑ ΙΣΩΣ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ , ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ FREE ADSL ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ, ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΕΧΩ ΔΑΝΙΣΤΕΙ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΦΥΣΙΚΑ....

@ ADSLgr.com All rights reserved.