PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανανέωση και Μεταβαση στο ιδιοκτητο .Ειναι εφικτό ??



NetJim
06-07-07, 15:01
Καλημερα σας ζητω συγνώμη που ξανα ανοιγω το ιδιο θέμα απλα θελω να παρω επιπλεων γνωμες :oneup:

Θα ηθελα να ρωτησω τα εξης . εχω μια συνδεση 1BILL 768 η οποια λήγει 23-07-07
σε λιγες μερες δηλαδη. Εγω θελω να μπω στο ιδιοκτητο της forthnet για τα 24 αλλα διαθεσιμοτητα εδω που μενω θα υπαρχει στις 20-08-07. Στιν περιπτωση μου τι κανω μπορω να στειλω κατευθειαν την αιτηση για το ιδιοκτητο ?? θα μεινω χωρις internet ?? Μιλησα με το τμημα εξυπηρετησης και μου ειπαν να την κανω αοριστου και μοοολις ερθει το ιδιοκτητο εδω που μενω τοτε να κανω την αιτηση για ιδιοκτητο .. Εσεις τι προτεινετε ??

Λογικα δεν μπορω να στειλω την αιτηση για το ιδιοκτητο και οσο δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα να με έχουν στο 1mbps και μόλις υπαρξει διαθεσιμοτητα να αναβαθμιστώ ??
Η αιτηση για forthnet adsl στο ιδιοκτητο δεν μπορει να χρησιμοποιηθεί και ως αιτηση για ανανεωση και μολις υπαρχει καλυψη να με βάλουν στα 24 ε???:clap:

miky_7
06-07-07, 15:07
Σου εχει ηδη απαντησει το τμημα εξυπηρετησης, στειλε την αιτηση μολις υπαρξει διαθεσιμοτητα στο ιδιοκτιτο. Θα ειναι και πιο φρεσκια ετσι.

NetJim
06-07-07, 15:10
Ναι αλλα αν εγω τωρα μετατρεψω την συνδεση μου σε αοριστου μπορω να την διακοψω οποτε θέλω??

miky_7
06-07-07, 15:16
Κατ'αρχην αν κανεις αοριστου την συνδεση σου στην 4net τοτε μολις στειλεις την αιτηση για το ιδιοκτιτο, τοτε θα ειναι μια απλη αλλαγη υπηρεσια. Δεν θα μεινεις χωρις internet εκτος ισως απο καποιες ωριτσες και οταν θα ενεργοποιηθεις θα συμψηφιστουν τα 2 παγια εκτος αν ειναι βεβαια τα ιδια. Οποτε το μονο που θα δεις θα ειναι αλλαγη στον συγχρονισμο.

NetJim
06-07-07, 15:44
Ωραιος ρε φιλε 1000thanks ελπιζω να ειναι ετσι..

virginia
06-07-07, 15:46
όταν κάνεις την αίτηση και έχεις ήδη 4νετ,χωρίς ίντερνετ θα μείνεις για 10 λεπτά..σε μένα έτσι έγινε

NetJim
06-07-07, 15:52
Μια χαρα τοτε !!! :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

virginia
06-07-07, 15:53
και μάλιστα νωρίς το πρωί..αν δε δουλεύεις ίσως κοιμάσαι κιόλας..σε μενα έγινε αυτό 8-9 το πρωί

NetJim
06-07-07, 15:55
ΟΛΕΟΛΕΟΛΕΟΛΕΟΛΕ ε θα κοιμαμαι χεχεεχ :rofl::rofl: . Σε ποια περιοχη μενεις virginia ??

virginia
06-07-07, 15:59
μένω Αγία Παρασκευή αλλά ανήκω στο κέντρο Χολαργού

cretan
07-07-07, 22:00
Καλημερα σας ζητω συγνώμη που ξανα ανοιγω το ιδιο θέμα απλα θελω να παρω επιπλεων γνωμες :oneup:

Θα ηθελα να ρωτησω τα εξης . εχω μια συνδεση 1BILL 768 η οποια λήγει 23-07-07
σε λιγες μερες δηλαδη. Εγω θελω να μπω στο ιδιοκτητο της forthnet για τα 24 αλλα διαθεσιμοτητα εδω που μενω θα υπαρχει στις 20-08-07. Στιν περιπτωση μου τι κανω μπορω να στειλω κατευθειαν την αιτηση για το ιδιοκτητο ?? θα μεινω χωρις internet ?? Μιλησα με το τμημα εξυπηρετησης και μου ειπαν να την κανω αοριστου και μοοολις ερθει το ιδιοκτητο εδω που μενω τοτε να κανω την αιτηση για ιδιοκτητο .. Εσεις τι προτεινετε ??

Λογικα δεν μπορω να στειλω την αιτηση για το ιδιοκτητο και οσο δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα να με έχουν στο 1mbps και μόλις υπαρξει διαθεσιμοτητα να αναβαθμιστώ ??
Η αιτηση για forthnet adsl στο ιδιοκτητο δεν μπορει να χρησιμοποιηθεί και ως αιτηση για ανανεωση και μολις υπαρχει καλυψη να με βάλουν στα 24 ε???:clap:

Φίλε μου και εγώ το ίδιο περίπου πρόβλημα έχω, είμαι συνδρομητής προπληρωμένου adsl 1mbs το οπόιο έληγε στις 21/6, έκανα αίτηση με την προσφορά της 1ης ιονίου για σύνδεση με το ιδιόκτητο (όταν αυτό γίνει στις 20/8/07) μέχρι να μπω στο ιδιόκτητο θα έχω 1 Mbs και όπως μου είπε και ο πωλητής, όταν μπει το ιδιόκτητο θα γίνει αναβάθμιση σε 10 ή καλύτερο!
Σημείωση: ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί η αίτηση που έχω κάνει στις 2/06/07:down:, τουλάχιστον δεν μου έχουν κόψει την σύνδεση γιατί προφανώς αφού δεν έκανα ανανέωση αρχικα με πέρασαν στο 1 bill:hmm:

NetJim
08-07-07, 03:05
Μπηκες καθολου στο status σου απο το forthnet.gr να δεις ποτε λεει ημερομηνια λήξης της συνδρομής σου ??

cretan
08-07-07, 12:43
Τώρα μόλις το κοίταξα, λήγει όπως είπα και παραπάνω στις 21/6/07 έχει λήξει ίδη! Με πέρασαν αυτόματα σε 1 bill:hmm:

NetJim
08-07-07, 14:32
Καλημερα ισως να σου εδωσαν παραταση μεχρι να μπεις στο ιδιοκτητο ... :clap:

cretan
08-07-07, 20:17
οτι και να'ναι παντως ευτυχώς έχω ακόμα internet γιατι αν περίμενα να γίνει η ενεργοποίηση...:down:

NetJim
10-07-07, 14:52
Σημερα που απαντησαν με e-mail και μαλιστα η απαντηση ηταν εντος 2... ημερων μου ειπαν πως η συνδεση δεν προκετε να ληξει ουτε να διακοπει εφοσον εχω κανει την αιτηση για το ιδιοκτητο τους .. :oneup:

cretan
10-07-07, 21:36
όλα καλά λοιπόν:oneup: Το θέμα είναι πότε θα γίνει η σύνδεση με το ιδιόκτητο, έχει περάσει ένας μήνας + απο τότε που έστειλα την αίτηση και ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση!!:down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.