PDA

Επιστροφή στο Forum : Έχασα την αίτηση jetpack...



Nick2k2
06-07-07, 18:13
Παιδιά μην ρωτάτε τι και πως αλλα φαίνεται οτι η γκαντεμιά με κυνηγάει εμένα.
Πήρα εχθές το Jetpack 768 2+1 μήνες με 40€ για να το ενεργοποιήσω για το τηλέφωνο στο χωριό μου στην Χαλκιδική που θα πάω τις επόμενες ημέρες.
Είχα συμπληρώσει και την αίτηση ωραία και καλά μαζί με τον λογαριασμό του οτε για να πάω να την στείλω fax σήμερα, και ως δια μαγείας η αίτηση εξαφανίστηκε... Έχω φέρει τα πάνω κάτω και δεν την βρήκα πουθενά, ενώ θυμάμαι που την είχα αφήσει. Οι δικοί μου δεν την είδαν επίσης, έδεσε πάλι το γλυκό...

Τώρα για πείτε μου, υπάρχει τρόπος να βρω απο κάπου την αίτηση και να την ξσνασυμπληρώσω; Γιατι τους κωδικούς που είχε μέσα το κουτί τους έχω κρατημένους, όπως και τον λογαριασμό του οτε. Και είναι κρίμα να ξανασκάω πάλι 40€ μόνο για την αίτηση. Υπάρχει τρόπος να την βρω πουθενά αλλού; Σκέφτηκα να πάρω την Altec να μου την στείλουν αλλά θα πάρει τουλάχιστον καμια βδομάδα και εγώ ψιλοβιάζομαι γιατι πρέπει σε λίγες μέρες να φύγω. Και η ενεργοποίηση θα πάρει καμια βδομάδα το λιγότερο οπότε δεν με παίρνει να καθυστερώ. Ευτυχώς μπήκαν πριν μια βδομάδα πόρτες στην περιοχή, οπότε απο άποψη διαθεσιμότητας δεν θα έχω πρόβλημα.
Για πείτε καμιά ιδέα, μπας και γλιτώσω χρόνο...

deniSun
06-07-07, 18:18
Αφού έχεις τους κωδικούς δεν υπάρχει πρόβλημα.
Απλά πάρε τηλ. να σου στείλουν την αίτηση.
Νομίζω στην ALTEC η αίτηση είναι ένα διπλότυπο και δεν την έχουν για download.

Nick2k2
06-07-07, 18:28
Nαι διπλότυπο είναι δυστυχώς. Θα τους πάρω μωρέ αλλά φοβάμαι μην αργήσει και κάνουν καμιά βδομάδα, γιαυτό έλεγα μπας και υπήρχε κανένας πιο γρήγορος τρόπος.

amvrosios
06-07-07, 18:48
αν εχεις internet μπες εδω: http://www.altectelecoms.gr/downloads/Aitish_Sundeshs_Internet_2007-02-28.pdf


ειναι η αιτηση συνδρομης...ελπιζω να βοηθαει αυτο

Nick2k2
06-07-07, 18:54
Αχ φίλε μου καλή η προσάθεια σου, αλλα αυτό είναι μόνο για σύνδεση Internet και όχι για Jetpack. Η αίτηση του Jetpack είναι αρκετά διαφορετική, πάνω στα δεξιά έχει τον κωδικό και το PIN ας πούμε. Αυτή την αίτηση δεν την έχουνε στο site το έχω ψάξει και εγώ. Ευχαριστώ πολύ πάντως...

amvrosios
06-07-07, 19:08
Αχ φίλε μου καλή η προσάθεια σου, αλλα αυτό είναι μόνο για σύνδεση Internet και όχι για Jetpack. Η αίτηση του Jetpack είναι αρκετά διαφορετική, πάνω στα δεξιά έχει τον κωδικό και το PIN ας πούμε. Αυτή την αίτηση δεν την έχουνε στο site το έχω ψάξει και εγώ. Ευχαριστώ πολύ πάντως...




γμτ... κοιτα παρτους ενα τηλεφωνακι τωρα και πες τους αν γινεται να κανεις την συνδεση μεσω τηλεφωνου...το τηλ τους ειναι 13813 με μηδενικο χρονο αναμονης...αλλιως πες τους να περασεις απο τα γραφεια τους αν μπορεις για να σου δωσουν μια αιτηση...η αλλιως να στη στειλουν οπωσδηποτε μια απο αυτες τις μερες...ολο και κατι θα κανουν πιστευω και ελπιζω...αντε καλη τυχη!!! :oneup: :oneup: :oneup: κριμα:(:(

Nick2k2
06-07-07, 19:16
Ναι amvrosie κάτι τέτοιο θα κάνω. Θα πρέπει να κουβαληθώ στα γραφεία να την συμπληρώσω και να την στείλω απο κει μάλλον. Αν και απο οτι βλέπω δεν έχουν γραφεία εδώ στην Θεσσαλονίκη, μόνο δίκτυο συνεργατών. Θα δω τι θα κάνω. Ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως :)

amvrosios
06-07-07, 19:19
Ναι amvrosie κάτι τέτοιο θα κάνω. Θα πρέπει να κουβαληθώ στα γραφεία να την συμπληρώσω και να την στείλω απο κει μάλλον. Αν και απο οτι βλέπω δεν έχουν γραφεία εδώ στην Θεσσαλονίκη, μόνο δίκτυο συνεργατών. Θα δω τι θα κάνω. Ευχαριστώ για την βοήθεια πάντως :)



τπτ ρε...και εγω altec εχω και απο 31 ιουλιου διακοπτεται η συνδεση μου και περιμενω συνδεση με ιδιοκτητο 4νετ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.