PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγη παρόχου



pankostas
19-10-19, 15:41
Καλησπέρα. Σκοπεύω να κάνω αίτηση φορητότητας σε Νόβα. Πήρα τηλέφωνο σε 13888 ενημέρωσα ότι θα κάνω αίτηση φορητότητας για να μάθω την ποινή, εφόσον το συμβόλαιο λήγει σε 1 μήνα. Στη συζήτηση που είχα , μου είπε ότι είναι καλύτερα να επιλέξω άμεση μεταφορά γραμμής , γιατί αν επιλέξω εμμεση , η Νόβα ενημερώνει την 14η μέρα.
Εγώ νομίζω ότι αν ζητήσω άμεση μεταφορά γραμμής , χάνω το δικαίωμα υπαναχώρησης. Αλλά κάτι παίζει ότι μπορώ να ακυρώσω την φορητότητα. Γνωριζει κάποιος περισσότερα?

sdikr
19-10-19, 15:53
Ο παρόχος έχει δικαίωμα ακόμα και αν ζητήσεις να το στείλει άμεσα να το στείλει μετα απο 14 ημέρες, αν όμως το στείλει νωρίτερα ναι μπορείς να ακυρώσεις την φορητότητα.

dimyok
22-10-19, 13:21
Περιμενεις τη μερα που ληγει η συμβαση ; Αλλα τι κανεις με τον εκκαθαριστικό που σου κοπανανε 50 ευρώ για τις τελευταιες μερες ;

vaskor
22-10-19, 22:42
Αν θέλεις ποιότητα κοσμοτέ, μένεις. Αν θέλεις ποιότητα Νόβα, κάνεις φορητότητα. Τι το κοιτάζεις; Απλά είναι τα πράγματα. Αποφάσισε και προχωρά.

dimyok
22-10-19, 23:00
τι ειναι απλο ; Kαι οι 2 ειναι ψευτες δε ξερουν τι τους γινεται και δεν υποστηρίζουν vdsl εδω πια ποιοτητα ασε μη πω τιποτα .

griniaris
22-10-19, 23:44
τι ειναι απλο ; Kαι οι 2 ειναι ψευτες δε ξερουν τι τους γινεται και δεν υποστηρίζουν vdsl εδω πια ποιοτητα ασε μη πω τιποτα .

Ποιος παροχος θεωρεις οτι ειναι ενταξει κατα την γνωμη σου ?

dimyok
23-10-19, 00:09
Κανενας ... Ανα περιπτωση και περιοχη πας και με μεγαλη επιφυλαξη . Αυτο το κολπο να κρατανε τη φορητοτητα για να μη μπορεις να κανεις υπαναχώρηση το κανουν ολοι τωρα - μαλιστα σου στελνουν χαρτι /φορμα που χανεις καθε δικαιωμα . Και να στραβωσει κατι μετα θα σε απειλουν με τη δεσμευση και το πεναλτι .

jkoukos
23-10-19, 12:45
Μα αυτό προβλέπει ο κανονισμός. Δεν κάνει ο καθένας ότι του κατεβάσει η κούτρα του.

mdplus
23-10-19, 13:01
:oneup:

dimyok
23-10-19, 13:20
Εχεις δει τι υπογραφεις στα χαρτια ; Και πως τρωνε το δικαιωμα υπαναχωρησης η μπα τα κανεις ολα τηλεφωνικα για να σε "διευκολύνουν" οπως λενε να μη βλεπεις καν τι γραφει και ολα προφορικα ... Οτι θελουν κανουν . Με πρωτο τον μεγα δον κορλεονε οτε :p

jkoukos
23-10-19, 13:46
Πάντα διαβάζω τα χαρτιά που βάζω την υπογραφή μου. Επίσης γνωρίζω τι ακριβώς προβλέπει ο κανονισμός φορητότητας, πράγμα που φαίνεται ότι δεν το κατέχεις, σύμφωνα με αυτά που γράφεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.