PDA

Επιστροφή στο Forum : Σιγή στο φόρουμ της Tellas: Στάση αναμονής ή γενική απογοήτευση;



minovg
07-07-07, 19:04
Παράξενος τίτλος ε; :p Πού είστε ρε σεις; Η Τελλάς έχει το μεγαλύτερο (ή τουλάχιστον είχε μέχρι πριν λίγο καιρό) πελατολόγιο σε ενεργές συνδρομές full llu και όμως κανείς δεν μιλάει τελευταία. Μπαίνεις στις σελίδες εδώ και δε κινείται φύλλο. :scared:

Υπάρχουν ενεργά προβλήματα καταρχάς σε συνδέσεις; Δεν υπάρχει κάτι για συζήτηση; Εκτός κι αν την κάνατε ήδη για διακοπές. Φορτώσατε στον κόκκορα την ψωρο4άρα σας και πήγατε για... άλλες πολιτείες.

Ή μήπως περιμένετε το μεγάλο επικοινωνιακό μπαμ που έρχεται ( ; ) οσονούπω για να μιλήσετε;

Τι από όλα συμβαίνει; :hmm:

anthoula
07-07-07, 19:20
Η σιωπή των αμνών. :p

Spanos
07-07-07, 19:25
Tι να πείς, βαρεθήκαμε πια να λέμε ενώ βρισκόμαστε και σε μια στάση αναμονής για το αν θα επακολουθήσει κάτι καλό. Βέβαια όσο διαρκεί αυτή η στάση αναμονής οι λογαριασμοί συνεχίζουν και έρχονται πληρώνοντας περισσότερα για να έχουμε λιγότερα απο όλους τους άλλους εναλλακτικούς.

Άσε που αμα μιλήσεις θα πεταχτούν κάποιοι να σε πείσουν οτι ντε και καλά όλα είναι καλά και ωραία και για τα προβλήματα που θα αντιμετωπίσουμε αν αναβαθμιστούμε. Το "Δες τι γίνεται στα άλλα φόρουμ και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι χρήστες των άλλων εταιρειών που δίνουν μεγαλύτερες ταχύτητες σε μικρότερη τιμή", είναι μια πρόταση που παίζει πολύ τώρα τελευταία.

Γενικά άκρη δε βρίσκεις γιατί ο καθένας λέει τα δικά του και δεν υπάρχει οργάνωση μεταξύ μας, ομαδικότητα και συμπαράσταση. Αν πείς κάτι ολο και κάτι θα βρούν να σου την πούν. Άλλος προτιμάει την 4άρα αλλα να δουλέυει σωστά, άλλος προτιμάει την 10αρα, άλλος θελει ξεκλείδωμα, άλλος κοιτάει μονο τα τεχνικά προβλήματα, άλλος θέλει να βελτιωθούν οι χρόνοι σύνδεσης. Μπάχαλο.

Σήμερα που λές είδα και μια περίπτωση χρήστη που περίμενε απο το Φλεβάρη να ενεργοποιηθεί και η διαδικασία ξεκίνησε χτές και έχει μέινει χωρίς τηλέφωνο. Αυτός ο χρήστης έβριζε και τελικά αναρωτιέμαι, τελικά μήπως τα θέλει ο λοκος μας; Θα είχε ενδιαφέρουν αν μια ομάδα ψυχολόγων έκανα μια έρευνα και ψυχογραψούσε αυτή την ιδιότυπη μερίδα ανθρώπων που ονομάζονται "χρήστες Τελλάς".

trellos
07-07-07, 19:34
Να σου πω εγώ μάλλον έχουν αρχίσει και την κάνουν όλοι απο tellas και όσοι διαβάζουν το forum δεν τους πάει η καρδιά να κάνουν νεα σύνδεση ενώ οι άλλες εται΄ριες δίνουν περισσότερα καια φθηνότερα και δεν έχουν αποδειχθεί ακόμα περισσότερο αναξιόπιστες!

lx911
08-07-07, 01:22
Λογικο ειναι αφου τρεχουν ολοι στις παραλιες και πανε διακοπες...
Παντος εδω παραπονο δεν εχω αφου ειμαστε το ποιο κλαψιαρικο thread :rofl:

turboirc
08-07-07, 10:35
Tι να πείς, βαρεθήκαμε πια να λέμε ενώ βρισκόμαστε και σε μια στάση αναμονής για το αν θα επακολουθήσει κάτι καλό. Βέβαια όσο διαρκεί αυτή η στάση αναμονής οι λογαριασμοί συνεχίζουν και έρχονται πληρώνοντας περισσότερα για να έχουμε λιγότερα απο όλους τους άλλους εναλλακτικούς.

Άσε που αμα μιλήσεις θα πεταχτούν κάποιοι να σε πείσουν οτι ντε και καλά όλα είναι καλά και ωραία και για τα προβλήματα που θα αντιμετωπίσουμε αν αναβαθμιστούμε. Το "Δες τι γίνεται στα άλλα φόρουμ και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι χρήστες των άλλων εταιρειών που δίνουν μεγαλύτερες ταχύτητες σε μικρότερη τιμή", είναι μια πρόταση που παίζει πολύ τώρα τελευταία.

Γενικά άκρη δε βρίσκεις γιατί ο καθένας λέει τα δικά του και δεν υπάρχει οργάνωση μεταξύ μας, ομαδικότητα και συμπαράσταση. Αν πείς κάτι ολο και κάτι θα βρούν να σου την πούν. Άλλος προτιμάει την 4άρα αλλα να δουλέυει σωστά, άλλος προτιμάει την 10αρα, άλλος θελει ξεκλείδωμα, άλλος κοιτάει μονο τα τεχνικά προβλήματα, άλλος θέλει να βελτιωθούν οι χρόνοι σύνδεσης. Μπάχαλο.

Σήμερα που λές είδα και μια περίπτωση χρήστη που περίμενε απο το Φλεβάρη να ενεργοποιηθεί και η διαδικασία ξεκίνησε χτές και έχει μέινει χωρίς τηλέφωνο. Αυτός ο χρήστης έβριζε και τελικά αναρωτιέμαι, τελικά μήπως τα θέλει ο λοκος μας; Θα είχε ενδιαφέρουν αν μια ομάδα ψυχολόγων έκανα μια έρευνα και ψυχογραψούσε αυτή την ιδιότυπη μερίδα ανθρώπων που ονομάζονται "χρήστες Τελλάς".

Ψυχίατρο θέλουν οι του support της Τελλας και όχι εμείς ;)

turboirc
08-07-07, 10:36
Χμμμ για κάποιο λόγο τα μυνήματά μου κόλλησαν στο 1109 permanently.

edit: Ακυρο, απλά μου φαίνεται ότι είχα περισσότερα.

BitOfSalt
08-07-07, 12:31
Aν σκεφτείς ότι ως επί των πλείστων τα περισσότερα post αφορούν προβλήματα , για να υπάρχει σιγή συμπεραίνω ότι όλα επιτέλους λειτουργούν ρολόι !!!

Varsos
08-07-07, 13:20
Στέγνωσαν τα δάκρυα απ'το πολύ το κλάμα ρε συ minovg:lol:
και επιπλέον το πήραμε απόφαση ότι θα βγάλουμε καλοκαιράκι με 4Mbps :cool:

Stelios GR
08-07-07, 13:50
Να σου πω εγώ μάλλον έχουν αρχίσει και την κάνουν όλοι απο tellas

Δεν είναι και τόσο εύκολο γιατί όσοι έχουν Zisto πρέπει να εκτίσουν τη 12μηνη δεσμεύση τους. Ειδάλλως, πληρώνεις ένα ωραιότατο πρόστιμο. ;)

harry79
08-07-07, 18:20
Νομίζω ότι είναι ένα σύνολο αιτιών για την πτώση της συμμετοχής της συζήτησης.

1. Τα νέα topics είχαν και έχουν κατά βάση να κάνουν με παράπονα / προβλήματα. Άλλα από αυτά ανοίγονται δικαιολογημένα και άλλα όχι καθώς θα μπορούσαν να ενταχθούν σε υπάρχοντα topics. Επίσης μετά από ένα δίμηνο προβλημάτων κάπου όλοι κουραστήκαμε να μπαίνουμε και να διαβάζουμε συνέχεια για προβλήματα. Ας μην το πάρει κανείς αυτό ότι πιστεύω πως κακώς ανοίγουν τέτοια θέματα απλά αναφέρω την κούραση από το να διαβάζουμε συνέχεια ροβλήματα. Θυμάμαι πριν ενεργοποιηθώ ότι έκανα το σταυρό μου με όσα διάβαζα εδώ.

2. Δεν υπάρχουν πλέον και τόσες απορίες σε π.χ. τεχνικά θέματα αλλά και σε άλλα. Με την Tellas όλοι γίναμε πάνω κάτω ειδικοί σε πράγματα που δεν ξέραμε γιατί αν περιμέναμε από αυτούς, σωθήκαμε.

3. Η αναβάθμιση - έκπτωση ή όπως αλλιώς θέλετε που δεν έρχεται. Ναι μεν η Tellas δεν είναι υποχρεωμένη τυπικά αλλά ούτε π.χ. η Forthnet ήταν αλλά το έκανε. Τέλος πάντων, αυτό που περιμένουμε από καιρό -ήδη νομίζω το αντίστοιχο topic έχει 3-4 μήνες ζωής;; - δεν έρχεται. Και αυτό έχει κουράσει. Αλλά και γενικότερα η όλη ιστορία με την Tellas είναι κουραστική.

4. Αυτοί που τώρα την κάνουν από τον ΟΤΕ, δε νομίζω ότι πάνε Tellas με το ξεπερασμένο πακέτο που δίνει. Άρα το φόρουμ δεν ανανεώνεται με νέα μέλη ενώ αντίθετα αρκετοί εκμεταλλεύτηκαν τις προβληματικές υπηρεσίες, έσπασαν με μηδενικό κόστος το συμβόλαιο και πήραν το ρίσκο μιας πιθανής Οδύσσειας μέχρι να ενεργοποιηθπ'ύν σε άλλο πάροχο και εν τέλει έφυγαν.

DRAKOS70
08-07-07, 22:53
Σίγουρα έχουμε απογοητευτεί όλοι μας..
Εγώ απλά περιμένω να λήξει το συμβόλαιό μου σε 4-5 μήνες δηλαδή..
Αν μέχρι τότε δεν δω φώς, μην τον είδατε τον Παναγή..

hadderakk
09-07-07, 08:19
Aν σκεφτείς ότι ως επί των πλείστων τα περισσότερα post αφορούν προβλήματα , για να υπάρχει σιγή συμπεραίνω ότι όλα επιτέλους λειτουργούν ρολόι !!!

Αψογα !:respekt:
Ολα τελεια ειναι.:worthy::worthy::worthy: Ουτε τηλεφωνα κοβονται καθε 5-6 μερες, ουτε υπαρχουν προβληματα με IP.
Αυτο ειναι. Τωρα μπορουμε να παμε διακοπες. :rofl::rofl::rofl:



4. Αυτοί που τώρα την κάνουν από τον ΟΤΕ, δε νομίζω ότι πάνε Tellas με το ξεπερασμένο πακέτο που δίνει. Άρα το φόρουμ δεν ανανεώνεται με νέα μέλη ενώ αντίθετα αρκετοί εκμεταλλεύτηκαν τις προβληματικές υπηρεσίες, έσπασαν με μηδενικό κόστος το συμβόλαιο και πήραν το ρίσκο μιας πιθανής Οδύσσειας μέχρι να ενεργοποιηθούν σε άλλο πάροχο και εν τέλει έφυγαν.
Πολυ σωστα. Μονο και μονο που οι υπολοιποι διαφημιζουν διπλασιες και τριπλασιες ταχυτητες με καλυτερους ορους , η Bellas το εχει χασει το παιχνιδι (μαζι και η Vivodi και οι κακοδαιμονιες της). Περα απο τη δεδομενη διαρροη προς forth, πιστευω πως και η ΗΟL αρχιζει και κλεβει -δικαιως- σιγα-σιγα αρκετους πελατες, μαζι με NetOne φυσικα.

demon_athens
09-07-07, 15:50
Οσο περνάει ο καιρός τα προβλήματα ειναι λιγότερα και ποιο αραιά. Βλέποντας την κατάσταση που επικρατεί γενικότερα στους εναλλακτικούς, το να φύγεις απ το πρόβλημα και να πας σε νέο πρόβλημα μάλλον ειναι χαζό.

Προσωπικά κουράστηκα, θα αφήσω τον καιρό να περάσει, να λήξει το συμβόλαιο σε κάνα 4μηνο και τότε να δω αν και τι έχει αλλάξει. Προς το παρόν μπορεί η Tellas να έχει τα χίλια προβλήματα παρόλα αυτά δεν έχει τρύπια ρούτερ, τηλέφωνα που σταματούν να λειτουργούν όταν κοπεί το ρεύμα και άλλα όμορφα πράγματα που ισχύουν αλλού.

Θα κάνω υπομονή και θα συνεχίζω να κάνω καταγγελίες, αυτό ειναι το μόνο που μπορώ να κάνω εξάλλου. Ίσως και να ρισκάρω για forthnet όταν λήξω αλλιώς επιστροφή στον OTE. Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ για να ξαναβρεθώ σε νέα αναμονή και προβλήματα. Μου φτάνουν αυτά που έχω μέχρι νεοτέρας.

Η σιγή λοιπόν για άλλους ειναι επίλυση προβλημάτων, για άλλους ειναι κούραση και άλλοι απλά κάνουν βουτιές.

mandrav
09-07-07, 16:16
Ήμουν ενεργοποιημένος από το Γενάρη και πέρασα τα μύρια προβλήματα, ειδικά με την τηλεφωνία (αποκορύφωμα όμως η 15ήμερη πλήρης διακοπή του internet).
Εχόντας και ένα παιδί στο σπίτι καθώς και τη σύζυγο η οποία (θέλει να) είναι όλο το απόγευμα στο τηλέφωνο, καταλαβαίνετε ότι η κατάσταση με την Tellas ήταν (επιεικώς) τραγική.

Έτσι λοπόν, μία ανοιξιάτικη μέρα (μέσα Μαϊου) στέλνω το fax διακοπής στην Tellas (με βάση δική τους υπαιτιότητα προφανώς). Την ίδια μέρα περνάω από το τοπικό κατάστημα του ΟΤΕ και κάνω αίτηση μεταφοράς της γραμμής μου.
Σε δύο βδομάδες ήρθε ο τεχνικός του ΟΤΕ και μου γύρισε τη γραμμή (μέχρι και εκείνη τη στιγμή, είχα ακόμη DSL πό την Tellas!) και έπειτα από 5 (αν θυμάμαι καλά) ημέρες ενεργοποιήθηκε και το internet. Αυτό ήταν: άψογη τηλεφωνία, άψογο internet (αυτό παίζει ανάλογα με την περιοχή υποθέτω) και άψογη εξυπηρέτηση (=0 κλήσεις για υποστήριξη :p).
Συμπέρασμα: ότι πληρώνεις παίρνεις (χρυσός κανόνας (όχι, δεν δουλεύω στον ΟΤΕ :))).

Ένα πρόβλημα έχω μόνο απ' όταν έφυγα από την Tellas: προσπαθώ ακόμη να αποβάλλω το τικ που μου δημιουργήθηκε από την πολύμηνη παραμονή μου στην εν λόγω εταιρία και κάθε λίγο και λιγάκι στρίβω το κεφάλι μου να δω μην τυχόν κι έχει ανάψει κανένα κόκκινο λαμπάκι στο router :rofl:.

DRAKOS70
09-07-07, 21:32
Ένα πρόβλημα έχω μόνο απ' όταν έφυγα από την Tellas: προσπαθώ ακόμη να αποβάλλω το τικ που μου δημιουργήθηκε από την πολύμηνη παραμονή μου στην εν λόγω εταιρία και κάθε λίγο και λιγάκι στρίβω το κεφάλι μου να δω μην τυχόν κι έχει ανάψει κανένα κόκκινο λαμπάκι στο router :rofl:.

Το τικ που αναφέρεις δεν είσαι ο μόνος που το έχει (τουλάχιστον εσύ έφυγες)
Ρώτα κι εμάς που παραμένουμε..το νου σας στο λαμπάκι παιδιά..

Anyway υπομονή μέχρι τη λήξη γιατί πλέον έχουμε κουραστεί όλοι μας..:closed:

melon_meragon
09-07-07, 21:40
τελικα αποδειχτηκε μεγαλη αποτυχια για μενα η τελλας εφυγα και ηρεμισα...και οχι μονο δεν τους πληρωσα αλλα τουσ μυνησα για την ψυχικη ωδινη που μου προκαλεσανε...περιμενοντας και περιμενοντας τον τεχνικο για την υποτιθεμενη μικτονομηση...ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕ ΧΡΕΩΣΑΝΕ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΣΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟΥΣ ΤΗΛ.ΚΕΝΤΡΟ..ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ CUSTOMER SUPP SUPER!!!!XAXAXAXA

ασε που με περνανε τηλεφωνο να μου δωσουνε κωδικους ενω δεν ειχε τελειωσει η γραμμη..6 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ

ΡΕ ΟΥΣΤ ΓΛΙΤΩΣΑ...ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ Η ΤΕΛΛΑΣ ΛΕΜΕ...

loyloydis
15-07-07, 21:45
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. 12/7 ΔΙΚΟΠΗ ΓΡΑΜΗΣ ΑΠΟ ΟΤΕ , ADSL KAI ΤΗΛΕΦΩΝΟ.13/7 ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΕΛΛΑΣ 15/7 ΤΗΛΕΦΩΝΟ + ADSL ΑΠΟ ΤΕΛΛΑΣ.ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ.ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΜΙΝΑ ΜΟΝΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ADSL.ΑΣ ΕΛΠΙΣΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΩΡΑ.:clap:

Alompar
16-07-07, 08:46
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. 12/7 ΔΙΚΟΠΗ ΓΡΑΜΗΣ ΑΠΟ ΟΤΕ , ADSL KAI ΤΗΛΕΦΩΝΟ.13/7 ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΕΛΛΑΣ 15/7 ΤΗΛΕΦΩΝΟ + ADSL ΑΠΟ ΤΕΛΛΑΣ.ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ.ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΜΙΝΑ ΜΟΝΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ADSL.ΑΣ ΕΛΠΙΣΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΩΡΑ.:clap:


Πες μας αληθεια, πως ειναι να εισαι κατοχος ενος παγκοσμιου ρεκορ!!:clap:

loyloydis
18-07-07, 21:02
ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΑΤΙΑΣΩ ΜΈΧΡΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΔΟΥΛΕΥΝ ΑΨΟΓΑ!!!! ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΗ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΛΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝ:clap:ΤΑΞΗ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΛΕΩ!!!

cypher
22-07-07, 01:19
Παιδια καλη επιτυχια σε οσους εχετε ακομα προβληματα.Πρoσωπικα δεν αντεχα αλλο κ την εκανα,χωρις να χω βρει ακομη κατι απαραιτητα καλο... :cool:

Cheers

@ ADSLgr.com All rights reserved.