PDA

Επιστροφή στο Forum : i taxitita mu sto adsl



errikos
28-06-03, 22:27
Μετά από 100 επανακινισις του μόντεμ κατάφερα να πιάσω ΙΡ αλά είχε πόλη μικρή ταχύτητα 44 με 77 αχαχαχαχαχ και μετά από λίγο με έριχνε και ξανά επανακινισι το μόντεμ και πάλι τα ίδια .,..και έχω κάνη και αναβάθμιση λογισμικού …τι έχετε να πείτε ?
Μαλών πατάτα το μόντεμ τελικά?


titi25 is ~mastercar@athedsl-025.otenet.gr * ,

PPPoA parameters: Status open for IP, sent 40, received 39

ahahahahahahahh exete namu protinete lisi?

ke meta pefto

psymaster
29-06-03, 00:13
Μετά από 100 επανακινισις του μόντεμ κατάφερα να πιάσω ΙΡ αλά είχε πόλη μικρή ταχύτητα 44 με 77 αχαχαχαχαχ και μετά από λίγο με έριχνε και ξανά επανακινισι το μόντεμ και πάλι τα ίδια .,..και έχω κάνη και αναβάθμιση λογισμικού …τι έχετε να πείτε ?
Μαλών πατάτα το μόντεμ τελικά?


titi25 is ~mastercar@athedsl-025.otenet.gr * ,

PPPoA parameters: Status open for IP, sent 40, received 39

ahahahahahahahh exete namu protinete lisi?

ke meta pefto

Τωρα γινεσαι κακος. Αφου οπως ολοι (εκτος απο τους κακοπροαιρετους) ξερουμε, ο ΟΤΕ παντα σου προσφερει ο,τι πληρωνεις.

errikos
29-06-03, 00:30
Μετά από 100 επανακινισις του μόντεμ κατάφερα να πιάσω ΙΡ αλά είχε πόλη μικρή ταχύτητα 44 με 77 αχαχαχαχαχ και μετά από λίγο με έριχνε και ξανά επανακινισι το μόντεμ και πάλι τα ίδια .,..και έχω κάνη και αναβάθμιση λογισμικού …τι έχετε να πείτε ?
Μαλών πατάτα το μόντεμ τελικά?


titi25 is ~mastercar@athedsl-025.otenet.gr * ,

PPPoA parameters: Status open for IP, sent 40, received 39

ahahahahahahahh exete namu protinete lisi?

ke meta pefto

Τωρα γινεσαι κακος. Αφου οπως ολοι (εκτος απο τους κακοπροαιρετους) ξερουμε, ο ΟΤΕ παντα σου προσφερει ο,τι πληρωνεις.

Egw kako ma den sikofantisa kanena:)to modem afto kani 200 evro diladi eine ftino ?poso 8a prepei na kani ena modem gia na eine kalo ?ke poso 8a prepei na pliroso gia na liturgh?den nomizo pos eime kakos lipon:)apla opos eipe ke enas alos eimaste san piramatozoa...:)pantos prepi na vre8i mia lisi tora imaste ligi...fantazeste na gini afto se pio polus xristes?
eidi ke aloi exun provlima ...

adrian
29-06-03, 00:41
Μετά από 100 επανακινισις του μόντεμ κατάφερα να πιάσω ΙΡ αλά είχε πόλη μικρή ταχύτητα 44 με 77 αχαχαχαχαχ και μετά από λίγο με έριχνε και ξανά επανακινισι το μόντεμ και πάλι τα ίδια .,..και έχω κάνη και αναβάθμιση λογισμικού …τι έχετε να πείτε ?
Μαλών πατάτα το μόντεμ τελικά?


titi25 is ~mastercar@athedsl-025.otenet.gr * ,

PPPoA parameters: Status open for IP, sent 40, received 39

ahahahahahahahh exete namu protinete lisi?

ke meta pefto

πιο MODEM εχεις ???

errikos
29-06-03, 01:07
Μετά από 100 επανακινισις του μόντεμ κατάφερα να πιάσω ΙΡ αλά είχε πόλη μικρή ταχύτητα 44 με 77 αχαχαχαχαχ και μετά από λίγο με έριχνε και ξανά επανακινισι το μόντεμ και πάλι τα ίδια .,..και έχω κάνη και αναβάθμιση λογισμικού …τι έχετε να πείτε ?
Μαλών πατάτα το μόντεμ τελικά?


titi25 is ~mastercar@athedsl-025.otenet.gr * ,

PPPoA parameters: Status open for IP, sent 40, received 39

ahahahahahahahh exete namu protinete lisi?

ke meta pefto

πιο MODEM εχεις ???

tp jetspeed 500i (simioteo pos ekana ubt to kenurio logismiko ke kani ta idia restart to modem ke mera gia liga letpa me vazi se xamili taxitita ke pali me petai ...eno sta ala pedia aftiakse ,,,,exis kati sto nusu?

chatasos
29-06-03, 13:43
Άλλο ένα γνωστό bug του jetspeed500 :wink: :wink: :wink:

Δοκίμασε να βάλεις RFC1483 (bridged) σαν πρωτόκολλο στο modem σου και τρέξε έναν PPPoE client στο PC σου....

venom82se
29-06-03, 14:16
ekanes anabathmisi logismikou?
pio windows echis?
an echis to windows xp opia ekdsosi kai na echis choris servicepack 1

echis megala problimata me usb ports

prepi se aftin tin periptosi na kanis update servicepack 1

k ego icha afto to problima me to pstn modem
icha tachitites choris sp1 1.5kbyte/sec
kai me 5.6 kai merikes fores aki ligo mono parapano(alla afto den echi schesi )

elpizo na se boithisa

wintech2003
29-06-03, 15:03
Άλλο ένα γνωστό bug του jetspeed500 :wink: :wink: :wink:

Δοκίμασε να βάλεις RFC1483 (bridged) σαν πρωτόκολλο στο modem σου και τρέξε έναν PPPoE client στο PC σου....

Τι ακριβώς είναι αυτός o PPPoE client? Μπορεις να γίνεις λίγο ποιο συγκεκριμένος?

chatasos
29-06-03, 16:51
http://www.raspppoe.com/
http://www.winpoet.com/products/winpoet/features.html

Τα XP πρέπει να έχουν ήδη ενσωματωμένο PPPoE client.

ΥΓ: Πρέπει όμως να γυρίσεις την σύνδεσή σου σε PPPoE από PPPoA, το οποίο κοστίζει. Οπότε ζήτα από τον ΟΤΕ να σου κάνει το γύρισμα τζάμπα επειδή έτσι όπως είσαι δεν παίζεις και κατά 99% φταίει το modem που σου πούλησε ο ΟΤΕ. Διαφορετικά να σου δώσουν άλλο modem.

psymaster
29-06-03, 20:21
Tωρα ειστε ολοι κακοπροαιρετοι αφου οπως ολοι ξερουμε στον ΟΤΕ ο,τι πληρωνεις παιρνεις.

st0rmrd
29-06-03, 20:23
παιδιά, και τα NetMod είχαν παρόμοια προβλήματα, γιατί ξέρουν από την Intracom ότι θα τα πουλήσουν στο ΟΤΕ και ο ΟΤΕ δεν πρόκειται να τους τα γυρίσει πίσω, γιατί είναι όλοι συνενοημένοι

προτείνω στους υπολοίπους να μην πάρουν Κοκκαλο-modem όσοι θέλουν να μην έχουν φασαρίες

Gregory
30-06-03, 10:18
Δηλαδη αν αυτο ειναι η μονη σου επιλογη...τι να παρεις? :?

BigLion
30-06-03, 12:02
Δηλαδη αν αυτο ειναι η μονη σου επιλογη...τι να παρεις? :?

Εγώ έκανα την αίτηση χωρίς να αγοράσω modem από τον ΟΤΕ, τους είπα ότι θα χρησιμοποιήσω δικό μου εξοπλισμό, και συμπλήρωσα κανονικά την αίτηση ADSL και έφυγα. Τώρα τι θα γίνει δεν ξέρω, αλλά θα σας ενημερώσω.

Πάντως μην βιάζεστε να αγοράσετε modem από τον ΟΤΕ. Είναι εντελώς παράνομο και σύντομα θα καταργήσουν αυτήν την τακτική τους. Ή απλώς θα συνεχίσουν να πουλάνε το παραμύθι τους, για να πουλήσουν κάποια ακόμα modems...

@ ADSLgr.com All rights reserved.