PDA

Επιστροφή στο Forum : VOIP flatrate για Ελλάδα και ακόμη 34 χώρες με 19 €



16v_gsi
01-12-04, 15:26
Εφόσον έχετε σύνδεση ADSL με 19 € τον μήνα μπορείτε να κάνετε όσες κλήσεις θέλετε στις παρακάτω χώρες:

Australia,Νetherlands,Austria,Norway,Belgium,Singapore,Canada, Spain, Chile,Sweden,China,Switzerland,Denmark,Taiwan,
France,United Kingdom,Germany,United States,Ireland, Vatican City,Italy,Argentina,Luxembourg,Brazil, Malaysia,Czech Republic,New Zealand,Finland,Poland,GREECE,Portugal,Israel, San Marino,Japan,South Korea

Λεπτομέριες στην σελίδα http://www.broadvoice.com/rateplans_unlimited_world+.html

frap
01-12-04, 16:10
Ωραία, ας το δοκιμάσει τώρα κάποιος να μας πει εντυπώσεις...

Και μετά μπορεί να μας κάνει όλους refer και να κερδίσει ότι είναι να κερδίσει...

-Κ.

SPARTAKOS
01-12-04, 18:21
Πολύ απατή μου ακούγεται (ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΨΗΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ)

sdikr
01-12-04, 21:54
Δεν θα έλεγα οτι είναι απάτη, είναι η καινούργια μόδα στην αμερική τα voip.

το πάγιο είναι καλό, με το μόνο πρόβλημα οτι τα κινητά δεν είναι στα δωρεάν λεπτά σε international calls (τα πάντα δηλαδή έκτός αμερικής)

αν μιλάει κάποιος πολύ με το εξωτερικό λέει, εμένα με βολέυει το προπληρωμένο δίνω δηλαδή κάποια χρήματα και έχω το ελέυθερο να τα ξοδέψω όποτε θέλω.

BoGe
02-12-04, 04:14
Πολύ απατή μου ακούγεται (ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΨΗΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ)

Έχεις ασχοληθεί γενικότερα και το ξέρεις;;;;;;
Αυτές οι υπηρεσίες υπάρχουν αρκετό καιρό στο εξωτερικό, όμως για Ελλάδα δεν υπήρχε κάτι αντίστοιχο.

Ήμουν γραμμένος σε αντίστοιχες υπηρεσίες, και σου παρέχουν On Line ενημέρωση για όλη την κίνηση των τηλεφωνημάτων που έχεις κάνει.
Την συγκεκριμένη εταιρεία δεν την γνωρίζω,

Εσύ έχεις ασχοληθεί παλιά με τέτοιου είδους εταιρείες;
Αν δεν έχεις, ίσως να είναι κάπως υπερβολικό το σχολιό σου.

McAli
02-12-04, 07:57
Εσύ έχεις ασχοληθεί παλιά με τέτοιου είδους εταιρείες;
Αν δεν έχεις πως πετάγεσαι, ίσως να είναι κάπως υπερβολικό το σχολιό σου.



Αν πεις σε κάποιο που είναι online πάνω από 5 ώρες την ημέρα με 56kpbs ότι υπάρχει τρόπος να του έρχεται πιο φτηνά το always on στα 256 ή 384kbps θα σου πει "μου μυρίζει απάτη".Οπότε μην κατηγορείς τον φίλο Σπάρτακο...είναι απλά ότι είμαστε λίγάκι πίσω και σε τεχνολογία αλλά και σε νοοτροπία.

R-evil-S
02-12-04, 10:29
Ωραίο ακούγεται αλλά δεν είδα στο site όταν πας να κάνεις signup να έχει επιλογή για κατοίκους εκτός αμερικής αν και δεν νομίζω να μην γίνεται.

SPARTAKOS
02-12-04, 13:05
Ωραίο ακούγεται αλλά δεν είδα στο site όταν πας να κάνεις signup να έχει επιλογή για κατοίκους εκτός αμερικής αν και δεν νομίζω να μην γίνεται.

Και εγώ αυτό είδα στο site δεν έχω καταλάβει εάν είναι στην Ελλάδα ακόμα . νομίζω ότι είναι κάτι παρόμοιο με το adsl phone τις vivodi . όσο για το ότι είμαι δύσπιστος με 19 ευρο γρήγορο internet και τηλεφωνήματα μου φαίνεται εξωφρενικό για την Ελλάδα . όσο ζω μέχρι τώρα δεν έτυχε ποτέ κάτι να μου το δώσουν τσάπα (γιατί τσάμπα είναι ουσιαστικά) . σχετικά με τον χρόνο ομιλίας στην αρχή κατάλαβα ότι δεν είναι περιορισμένος και ότι με 19 ευρο μιλάς όσο θες με το εξωτερικό δείτε το πρώτο post να καταλάβετε έτσι όπως είναι γραμμένο αυτό κατάλαβα (μιας και το link δεν έλεγε κάτι για χρόνο ομιλίας η τουλάχιστον δεν το πρόσεξα).

sdikr
02-12-04, 13:22
Και εγώ αυτό είδα στο site δεν έχω καταλάβει εάν είναι στην Ελλάδα ακόμα . νομίζω ότι είναι κάτι παρόμοιο με το adsl phone τις vivodi . όσο για το ότι είμαι δύσπιστος με 19 ευρο γρήγορο internet και τηλεφωνήματα μου φαίνεται εξωφρενικό για την Ελλάδα . όσο ζω μέχρι τώρα δεν έτυχε ποτέ κάτι να μου το δώσουν τσάπα (γιατί τσάμπα είναι ουσιαστικά) . σχετικά με τον χρόνο ομιλίας στην αρχή κατάλαβα ότι δεν είναι περιορισμένος και ότι με 19 ευρο μιλάς όσο θες με το εξωτερικό δείτε το πρώτο post να καταλάβετε έτσι όπως είναι γραμμένο αυτό κατάλαβα (μιας και το link δεν έλεγε κάτι για χρόνο ομιλίας η τουλάχιστον δεν το πρόσεξα).

Δεν κατάλαβες, για να το δουλέψεις πρέπει να έχεις σύνδεση broadband δεν σου δίνουν και το ιντερνετ και την τηλεφωνιά.
Η εταιρία είναι στην Αμερική!

16v_gsi
02-12-04, 14:17
Ωραίο ακούγεται αλλά δεν είδα στο site όταν πας να κάνεις signup να έχει επιλογή για κατοίκους εκτός αμερικής αν και δεν νομίζω να μην γίνεται.


Όταν πας να κάνεις sign up στην δεύτερη σελίδα που θα εμφανιστεί μπορείς να δώσεις ελληνική διεύθυνση. Στην πρώτη σελίδα όπου γράφει State μπορείς να επιλέξεις τηλεφωνικό αριθμό.

pt3
02-12-04, 17:20
Πως είναι η ποιότητα σε αυτου του είδους την επικοινωνία ξέρει κανείς;
Συγκρίνεται με το κοινό τηλέφωνο ή έστω το κινητό;

sivadws2
06-12-05, 18:09
Αρχικά να πω ότι για να έχεις και την Ελλάδα στις χώρες που τηλεφωνείς πρέπει να έχεις το πακέτο "plus" που κοστίζει $24,95.
Μετά την απαραίτητη διευκρίνιση, μπορώ να πω ότι οτι υπόσχεται η εταιρία είναι αλήθεια. Με το sipura 1000 που δίνει η εταιρία και με γραμμή 384/128 (δοκιμασμένο με Sparknet, ACN και Vivodi) η ποιότητα είναι τις περισσότερες φορές άψογη και πολύ λίγες φορές παρουσιάζονται προβλήματα.
Επιπλέον έχεις και τηλέφωνο με αμερικάνικο αριθμό!! (ανάλογα με την πολιτεία που θα δηλώσεις στην αίτηση).

@ ADSLgr.com All rights reserved.