PDA

Επιστροφή στο Forum : Aμεση ανταπόκριση



acerjohn
08-07-07, 10:23
αγαπητοι φιλοι καλημερα.

ισωσ να επρεπε να ποσταρω αλλου, θα ηθελα ομως να πω οτι αν και πολλα οντως τα προβληματα με τον ΟΤΕ και τις παρεχομενες υπηρεσίες, υπάρχουν και εξαιρεσεις που πιστευω οτι οταν συμβαινουν θα πρεπει να γινονται γνωστες.

Πριν απο 2-3 εβδομαδες αντιμετωπισα προβλημα με το ρουτερ μου και εφτασα μεχρι και φορματ να κανω προκειμενου να αποκλεισω προβλημα με το λαπτοπ.
συγκεκριμενα και για οσουσ δεν το ειχαν διαβασει ειχα προβλημα κυριως με την ασυρματη (SAGEM 1500 WG) συνδεση και στη συνεχεια το προβλημα επεκταθηκε και το ρουτερ δεν δουλευε καθολου.

Η ανταποκριση των ανθρωπων του οτε ηταν αμεση τοσο σε επιπεδο βοηθειας απο τηλεφωνου οσο κυριως απο τεχνικης υποστηριξης αφου (αν και τους ειδοποιησα καθυστερημενα ) μου αλλαξαν το ρουτερ και μάλιστα ενω θα επρεπε να περιμενω μεχρι να αποφανθουν για το αν ειναι καλο ή οχι, αυτοι μου εδωσαν καινουριο προκειμενου να μη μεινω με το π......... στο χερι για ακομα μεγαλυτερο διαστημα.

αληθεια ειναι πωσ δεν το περιμενα εχοντας διαβασει και ακουσει τα χειροτερα αλλα σιγουρα υπαρχουν και εξαιρεσεις. Καλο ειναι να τα λεμε κι αυτα

πολλα ευχαριστω στον ΟΤΕ ΠΡΕΒΕΖΑΣ:rofl::clap:

Thanasis159
08-07-07, 13:23
Σίγουρα ο ΟΤΕ, όπως και κάθε άλλη εταιρία έτσι, έχουν τα προβληματά τους...Αλλά καλά θα κάνουμε να λέμε και τα καλά γιατί αλλιώς θα είναι σαν να λέμε ότι όλες οι εταιρίες είναι χάλια...Καλή η Forthnet πχ. αλλά για να καταφέρεις να εξυπηρετηθείς τηλεφωνικά πρέπει να έχεις κάνει τάμα...Όλοι έχουν και θετικά και αρνηικά...Και εγώ από τον ΟΤΕ πάντως είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Pallaros
09-07-07, 13:40
Φίλε έχεις ανοίξει μεγάλο θέμα και μάλιστα σε forum στο οποίο το 90% των χρηστών δεν είναι καθόλου ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες του ΟΤΕ. Αρκεί να σου πω ότι εμένα μου χάλασε η γραμμή και έμεινα 1 εβδομάδα χωρίς Internet και ο ΟΤΕ έκανε τον κινέζο.

Πάντως πιστεύω ότι παντού υπάρχουν επαγγελματίες και γαϊδούρια. Απλά εσύ έπεσες στην περίπτωση και σου έκατσαν οι πρώτοι.

Καλή σου μέρα.

foyltaka
10-07-07, 09:49
Ο τρόπος με τον οποίο αντέδρασε ο ΟΤΕ στην περίπτωση σου,νομίζω οτι είναι ο κανόνας,ειδικά στην επαρχία,όπου γενικά υπάρχει άλλη ποιότητα ανθρώπων.

@ ADSLgr.com All rights reserved.