PDA

Επιστροφή στο Forum : Εδώ η ΙΡ, εκεί η ΙΡ, πού είναι η ΙΡ οέο;



minovg
08-07-07, 14:13
Είχα την εντύπωση ότι το πρόβλημα αυτό έχει επιλυθεί πλήρως από την Τελλάς μιας και κανείς δεν αναφέρει κάτι...

Κι όμως. Έχω ένα φιλαράκι ο οποίος μετά από 1μήνα αναμονής για να έρθει τεχνικός για τη μικτονόμηση (είχε ζητήσει νέα γραμμή σε νεόδμητη πολυκατοικία στα Πατήσια) από την πρώτη στιγμή που σύνδεσε το ρούτερ (speedtouch 585) δεν πήρε ποτέ ΙΡ!!! Ούτε καν έχει κάνει ενεργοποίηση του Activation Code για τη σύνδεσή του. Δηλαδή ούτε με zisto, zisto συνδέεται, ούτε καν με guest@tellas.gr, tellas!

Ενώ συγχρονίζει κανονικά στα 4092/508 με άψογα μάλιστα στατιστικά. Από την Τετάρτη που έχει συνδέσει λοιπόν το ρούτερ, δεν έχει πάρει ποτέ ΙΡ! Δηλώνει καθημερινά βλάβη, όλο του λένε ότι σήμερα θα λυθεί, αλλά τίποτα. Έχει απελπιστεί και σκέφτεται σοβαρά να τα φορτώσει όλα στον κόκκορα και να κόψει εντελώς. (το σταθερό του λειτουργεί από τις 25 Ιουνίου περίπου).

Επίσης ένα δευτερεύον θέμα είναι και το πότε θα αρχίσει να χρεώνεται η συνδρομή...

Στις 25/6 που ήρθε ο τεχνικός και έκανε τη μικτονόμηση οπότε και λειτούργησε το σταθερό;
Στις 03/07 που έφεραν επιτέλους τον εξοπλισμό;
Ή από την ημέρα που θα πάρει επιτέλους ΙΡ; (αυτή ακόμα δεν υφίσταται, ακόμα περιμένει...)

Λογικά το τελευταίο, αυτό λένε βέβαια και στο 1212/13800 αλλά ποιος τους ακούει αυτούς, (Ο.Φ.Α.* απαντάνε)

Έχει κανείς πρόβλημα με λήψη ΙΡ; Στο 1212 λένε ότι δεν έχει εξαλειφθεί πλήρως το πρόβλημα και ότι πού και πού παρουσιάζεται σε μερικούς... :hmm:


*ΟΦΑ=Όπου Φυσήξει ο Ανεμος

costaorf
08-07-07, 16:59
Αν διάβασες όσα γράφουν οι προηγούμενοι υπάρχει όντως γενικό πρόβλημα. Μια φίλη μου έλαβε και λογαριασμό για Internet που δεν μπήκε ποτέ λόγω ΙΡ (περίπου μετά από 3 μήνες).

pan.nl
08-07-07, 18:09
Νομίζω πως η χρέωση αρχίζει από τη στιγμή που πληκτρολογείτε τον κωδικό ενεργοποίησης στη σελίδα go.tellas.gr

minovg
08-07-07, 18:24
Αν διάβασες όσα γράφουν οι προηγούμενοι υπάρχει όντως γενικό πρόβλημα. Μια φίλη μου έλαβε και λογαριασμό για Internet που δεν μπήκε ποτέ λόγω ΙΡ (περίπου μετά από 3 μήνες).
Γενικό πρόβλημα με τους καινούριους; Με τις καινούριες συνδέσεις προφανώς.

iKoms
08-07-07, 18:56
Σε ξάδελφό μου που είχε το ίδιο πρόβλημα ακριβώς έφτιαξε μετά από 2 εβδομάδες ώς εκ θαύματος!!! Μπορούσε να συνδεθεί με username zisto και password zizto αλλά μόλις έδινε το δικό του username και password τότε δεν μπορούσε να πάρει IP.

Και σε εμάς η Τ/Υ έλεγε ότι το πρόβλημα ήταν γνωστό και ότι θα λυθεί από μέρα σε μέρα... αλλά πέρασαν 2 εβδομάδες.

Εύχομαι σε εσάς να το φτιάξουν γρηγορότερα.. είναι καθαρά δικό τους πρόβλημα..

minovg
08-07-07, 19:03
Σε ξάδελφό μου που είχε το ίδιο πρόβλημα ακριβώς έφτιαξε μετά από 2 εβδομάδες ώς εκ θαύματος!!! Μπορούσε να συνδεθεί με username zisto και password zizto αλλά μόλις έδινε το δικό του username και password τότε δεν μπορούσε να πάρει IP.

Και σε εμάς η Τ/Υ έλεγε ότι το πρόβλημα ήταν γνωστό και ότι θα λυθεί από μέρα σε μέρα... αλλά πέρασαν 2 εβδομάδες.

Εύχομαι σε εσάς να το φτιάξουν γρηγορότερα.. είναι καθαρά δικό τους πρόβλημα..
A μάλιστα... Πολύ ελπιδοφόρα τα μηνύματα, δε μπορώ να πω... :sorry: :(

R-f
08-07-07, 23:29
Επίσης ένα δευτερεύον θέμα είναι και το πότε θα αρχίσει να χρεώνεται η συνδρομή...

Στις 25/6 που ήρθε ο τεχνικός και έκανε τη μικτονόμηση οπότε και λειτούργησε το σταθερό;
Στις 03/07 που έφεραν επιτέλους τον εξοπλισμό;
Ή από την ημέρα που θα πάρει επιτέλους ΙΡ; (αυτή ακόμα δεν υφίσταται, ακόμα περιμένει...)

Λογικά το τελευταίο, αυτό λένε βέβαια και στο 1212/13800 αλλά ποιος τους ακούει αυτούς, (Ο.Φ.Α.* απαντάνε)

Καλησπερα!
Θα χρεωθει απο την ημερα που ενεργοποιηθηκε η γραμμη και για σταθερη τηλεφωνια και για ιντερνετ, ακομη κι αν δεν ειχε εξοπλισμο, ακομα κι αν δεν ενεργοποιηθει ποτε, ακομη κι αν δεν βαλει το activation id ...
Ας καλεσει 13800-3 και να ζητησει να προωθηθει αιτημα πιστωσης για το adsl ή ακομη καλυτερα ας στειλει ενα φαξ ..
:)

minovg
09-07-07, 00:48
Επίσης ένα δευτερεύον θέμα είναι και το πότε θα αρχίσει να χρεώνεται η συνδρομή...

Στις 25/6 που ήρθε ο τεχνικός και έκανε τη μικτονόμηση οπότε και λειτούργησε το σταθερό;
Στις 03/07 που έφεραν επιτέλους τον εξοπλισμό;
Ή από την ημέρα που θα πάρει επιτέλους ΙΡ; (αυτή ακόμα δεν υφίσταται, ακόμα περιμένει...)

Λογικά το τελευταίο, αυτό λένε βέβαια και στο 1212/13800 αλλά ποιος τους ακούει αυτούς, (Ο.Φ.Α.* απαντάνε)

Καλησπερα!
Θα χρεωθει απο την ημερα που ενεργοποιηθηκε η γραμμη και για σταθερη τηλεφωνια και για ιντερνετ, ακομη κι αν δεν ειχε εξοπλισμο, ακομα κι αν δεν ενεργοποιηθει ποτε, ακομη κι αν δεν βαλει το activation id ...
Ας καλεσει 13800-3 και να ζητησει να προωθηθει αιτημα πιστωσης για το adsl ή ακομη καλυτερα ας στειλει ενα φαξ ..
:)
Κάτσε να ενεργοποιηθεί βέβαια πρώτα και μετά μπαίνουμε και σε αυτή τη διαδικασία του αιτήματος πίστωσης... :down: Ταλαιπωρία σκέτη ρε σεις... Κάντε κάτι... Τι είναι αυτά...

R-f
09-07-07, 01:03
Ok, οπως θελει..
Απλως ας γνωριζει οτι στον λογαριασμο που θα λαβει θα εχει χρεωθει κανονικα κι ας μη δουλευει τιποτα..
;)

minovg
09-07-07, 01:08
Απλως ας γνωριζει οτι στον λογαριασμο που θα λαβει θα εχει χρεωθει κανονικα κι ας μη δουλευει τιποτα..
;)
Υπέροχα. :up: :up: :worthy: Να χαρώ εγώ τη σούπερ οργάνωση. :respekt:

R-f
09-07-07, 01:13
Υπέροχα. :up: :up: :worthy: Να χαρώ εγώ τη σούπερ οργάνωση. :respekt:

Τι να κανεις.. C'est la vie..

costaorf
09-07-07, 16:12
Στη φίλη που προανέφερα της είπαν (τηλεφωνικά) ότι θα της έδιναν ένα μήνα πίστωση αλλά ποιός έχει εμπιστοσύνη σε μια εταιρεία που χρεώνει υπηρεσίες χωρίς ποτέ να τις παρέχει;

minovg
09-07-07, 16:32
5 μέρες χωρίς ΙΡ ο φίλος (ποτέ δηλαδή δε πήρε, νέος πελάτης) και σήμερα που επικοινώνησε για να ρωτήσει πώς προχωράει η υπόθεση του είπαν ότι δηλώθηκε μεν στις 03/07 μια βλάβη, αλλά στις 06/07 έκλεισε η υπόθεση διότι διορθώθηκε το πρόβλημα. :blink: :blink:

@@ διορθώθηκε βέβαια. Ξαναδηλώθηκε η βλάβη και φτου κι από την αρχή. 2 εργάσιμες ακόμα λένε. Μετά παίρνεις ή δε παίρνεις :gun: ;

A_gamer
09-07-07, 16:40
5 μέρες χωρίς ΙΡ ο φίλος (ποτέ δηλαδή δε πήρε, νέος πελάτης) και σήμερα που επικοινώνησε για να ρωτήσει πώς προχωράει η υπόθεση του είπαν ότι δηλώθηκε μεν στις 03/07 μια βλάβη, αλλά στις 06/07 έκλεισε η υπόθεση διότι διορθώθηκε το πρόβλημα. :blink: :blink:

@@ διορθώθηκε βέβαια. Ξαναδηλώθηκε η βλάβη και φτου κι από την αρχή. 2 εργάσιμες ακόμα λένε. Μετά παίρνεις ή δε παίρνεις :gun: ;

Συμπεριφορά ΟΤΕ, αλλά στο τετράγωνο.

Ρε κοίταξε να δεις που τα τελευταία χρόνια, που έχει διορθωθεί αυτός, άλλοι κάνουν τα ίδια με -και χειρότερα από- αυτά που έχει σταματήσει ο ΟΤΕ εδώ και καιρό...

romeo1
10-07-07, 01:18
Ακριβως το ιδιο προβλημα ειχα στην κυψελη(πατρικο μου),δεν επαιρνα ιip επι 2 εβδομαδες.Με ταραξανε στα παραμυθια μεχρι και 2 καινουργια 585 μου εστειλαν και ας ελεγα οτι το δοκιμαζω με διαφορετικα και δεν εχω ιντερνετ και τελος παντων για να μην πολυλολογω....εβαλα δικηγορο ο οποιος βεβαια καταφερε σε 3 μερες να εχω ιντερνετ αν και ενα απο τα φαξ που μου υπεδειξε να στειλω αφορουσε σε αιτηση διακοπης.Λογικα σε λιγο καιρο πρεπει να μου το κοψουν.Η γραμμη δουλευει αψογα αλλα αν μου το κοψουν δεν θα στενοχωρηθω κιολας

netharis
10-07-07, 13:04
Και εγώ νέος συνδρομητής είμαι, απο τη Τετάρτη δουλεύει κανονικά το τηλέφωνο και το internet όχι. Έχω αλλάξει 3 router και έχω δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις, αλλά δεν πέρνω ip. Συγχρονίζεται στα 20000! kbps down kai 1200 up!!! Τους έχω ταράξει στα τηλέφωνα, αλλα με τους τεχνικούς μου λένε οτι δεν μπορώ να μιλήσω. Μου έρχεται να πάω στα κεντρικά και να αρχίσω να τους ξηλώσω τις γραμμές να δούνε και αυτοί τη γλύκα. Είναι απαράδεκτοι.
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει γενικότερο πρόβλημα στο Μαρούσι;

minovg
10-07-07, 13:09
Πρέπει να υπάρχει γενικότερο πρόβλημα με τις νέες συνδέσεις... Δεν παίρνουν ΙΡ οι νέες συνδέσεις. Τους παλιούς τους βολέψανε αλλά τους νέους τους ταλαιπωρούν (ε να μη μάθουν πού ηρθαν και τι πέρασαν και οι παλιοί; :p )

Λύση δεν ξέρω πότε θα βρεθεί. Ο φίλος με το πρόβλημα έχει ήδη αποστείλει φαξ παραπόνων στην Τελλάς και ετοιμάζει και καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Έλεος με το καλημέρα να έχεις προβλήματα...

harry79
10-07-07, 14:41
ε να μη μάθουν πού ηρθαν και τι πέρασαν και οι παλιοί;

Έτσί είναι. Βασική εκπαίδευση. 40 ημέρες με δυλειτουργίες. Άλλος δίχως νετ, άλλος δίχως τηλέφωνο άλλος δίχως τίποτε άλλος πάλι εξαρχής άψογος. Ανάλογα τη μονάδα! :rofl:

nils287
11-07-07, 16:18
Και εγώ νέος συνδρομητής είμαι από την περασμένη παρασκευή έχω τηλέφωνο, συγχρονίζω αλλά IP ποτέ δεν πείρα όσες ρυθμίσεις και modem αν άλλαξα. Και σε πάνε από 48άωρο σε 48άωρο.

minovg
11-07-07, 16:19
Και εγώ νέος συνδρομητής είμαι από την περασμένη παρασκευή έχω τηλέφωνο, συγχρονίζω αλλά IP ποτέ δεν πείρα όσες ρυθμίσεις και modem αν άλλαξα. Και σε πάνε από 48άωρο σε 48άωρο.
Ααααυτά είναι...... :down: Άρα μπορώ πλέον να βγάλω το συμπέρασμά μου. Οι νέες συνδέσεις έχουν σοβαρό πρόβλημα με τις ΙΡ. Διόρθωσαν τους παλιούς και άφησαν ξέμπαρκους τους νέους πελάτες. Τεχνικά δε μπορώ να το εξηγήσω μόνο. :hmm:

minovg
12-07-07, 01:54
Mε καλεί το απόγευμα ένας τεχνικός από Τελλάς (!!!!!!!) (από αναγνώριση 211120ΧΧΧΧ) και με ρώτησε τι πρόβλημα έχω με το ρούτερ. :blink: Είχα δηλώσει πριν κάποιες μέρες ότι κλείδωνα σε ANSI T413. Ε μου είπε κάτι θεωρητικά εκεί (αν έχω συναγερμό, αν είναι το ασύρματο δίπλα κλπ.). Τέλος πάντων έκλεισα την υπόθεση αυτή και μιας και τον βρήκα εύκαιρο του μπήκα σφήνα για τον φίλο που δεν παίρνει ΙΡ.

Η απάντησή του ήταν αποστομωτική: «Το να μην παίρνει ΙΡ νέα σύνδεση είναι ό,τι πιο απλό», είπε. «Για δώστε μου τον αριθμό τηλεφώνου του και τα στοιχεία του.» Τα δίνω λοιπόν. Μέσα σε 5 λεπτά τον είχε καλέσει τον φίλο και το πρόβλημα είχε λυθεί!!! :w00t: :worthy:

Και φυσικά το συμπέρασμα είναι: ΚΑΛΑ 1 ΛΕΠΤΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ; Και ο άνθρωπος έμενε χωρίς ίντερνετ για μια εβδομάδα και δηλώναμε και ξαναδηλώναμε βλάβη;;; Μήπως όλη η Τελλάς είναι φευγάτη λόγω διακοπών; http://www.super3.gr/forum/public_html/yabbfiles/Smilies/car.gif

Τόσο απλά είναι τα πράματα, απλά υπάρχει φοβερή έλλειψη συντονισμού ενεργειών απότι βλέπω. Μηδέν επικοινωνιακή πολιτική. Απόρησα πάρα πολύ και με αιφνιδίασε που επιτέλους με κάλεσε κάποιος τεχνικός για να με ρωτήσει για βλάβη που έχω δηλώσει!!

harry79
12-07-07, 14:59
Και φυσικά το συμπέρασμα είναι: ΚΑΛΑ 1 ΛΕΠΤΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ; Και ο άνθρωπος έμενε χωρίς ίντερνετ για μια εβδομάδα και δηλώναμε και ξαναδηλώναμε βλάβη;;;

Μα αυτό είχα κι εγώ όταν ενεργοποιήθηκα και ήταν θέμα ενός λεπτού και πέρα από μένα, πόσοι ακόμη άραγε ταλαιπωρήθηκαν με αυτή την ιστορία;

nils287
12-07-07, 15:12
Τι να πεις οργάνωση μηδέν, μηδέν και οι ώρες τους!!! Εγώ παραμένω με το πρόβλημα. Εχτές έκανα ένα τηλεφώνημα στο 13800 και ρώτησα που βρίσκετε το πρόβλημα μου και μου απαντά με ένα θράσος. « Οι τεχνικοί αυτή την στιγμή εργάζονται πάνω στο πρόβλημα σας και σε σύντομο χρονικό διάστημα θα έχει επιλυθεί.» Και όταν τον ρώτησα με τι ισούται το σύντομο χρονικό διάστημα (μέρες, εβδομάδες, μήνες) δεν ήξερε να μου απαντήσει, κατά τα άλλα σύντομο χρονικό διάστημα

minovg
12-07-07, 15:18
Τι να πεις οργάνωση μηδέν, μηδέν και οι ώρες τους!!! Εγώ παραμένω με το πρόβλημα. Εχτές έκανα ένα τηλεφώνημα στο 13800 και ρώτησα που βρίσκετε το πρόβλημα μου και μου απαντά με ένα θράσος. « Οι τεχνικοί αυτή την στιγμή εργάζονται πάνω στο πρόβλημα σας και σε σύντομο χρονικό διάστημα θα έχει επιλυθεί.» Και όταν τον ρώτησα με τι ισούται το σύντομο χρονικό διάστημα (μέρες, εβδομάδες, μήνες) δεν ήξερε να μου απαντήσει, κατά τα άλλα σύντομο χρονικό διάστημα
Προσπάθησε να επικοινωνήσεις με κάποιον τεχνικό της Τελλάς ρε φίλε. Όχι το 1212. Να τέτοια ακούω και τα παίρνω κι εγώ! Το να μη παίρνει ΙΡ νέος πελάτης είναι υπόθεση ενός... ΕNTER μόνο!!! Δευτερόλεπτα δουλειά!! Τι θα πει «το επεξεργάζονται και έχουν πέσει πάνω όλοι οι τεχνικοί» και άλλες @#$@#!! :mad:

Maax
12-07-07, 17:04
Χαίρομε ιδιαίτερα, απο 1/6 εως 18/6 χωρίς Ιντερνετ, στις 18/6 το απόγευμα φιλοτιμήθηκαν μετά απο τηλεφώνημα μου να γίνει το reset, επιτέλους έχω σύνδεση, το modem πείρε την στατική του ip, έλα μου ντε που έχω + 16 στατικές ip's οι οποίες μέχρι και σήμερα δεν λειτουργούν;;;;;

Προσπάθησα/παρακάλεσα να με πάρει ένα τηλέφωνο κάποιος τεχνικός εδώ και 1 μήνα για το 16αρι subnet που δεν λειτουργεί, δυστυχώς δεν τους συγκίνησα καθόλου, συνεχίζουν να με έχουν στο δούλεμα και φούλ στο ψέμα, μέχρι και ο Προιστάμενος θα επιληφθεί για το πρόβλημα μου, λένε, φαίνετε πως έχουν πολλούς προισταμένους εκεί μέσα και δεν μπορούν να αποφασίσουν ποιός θα επιληφθεί.

Το γέλιο της υπόθεσης είναι πως κάποιες φορές που έπαιρνα τηλέφωνο για να δω τι γίνετε με το πρόβλημα μου το σύστημα τους έγραφε πως το πρόβλημα αποκαταστάθηκε.......κάγκελο εγώ και τους ρωτάω, αφού διορθώθηκε το πρόβλημα εγώ γιατί συνεχίζω να μην έχω ιντερνετ και να μην δουλεύουν οι 16 ip's ? και μου απαντάνε, το modem το κάνατε reset ? ή να ξανακάνω όλη την διαδικασία ρύθμισης σύνδεσης της ADSL, μετά κλείνω το τηλέφωνο, παω καμιά βόλτα να ηρεμήσω και επιστρέφω σπίτι για ύπνο για να είμαι ήρεμος και να έχω το κουράγιο για να τους ξαναπάρω τηλέφωνο την επόμενη μέρα.

Στο σημερινό τηλεφώνημα πρέπει να ήταν ο 27ος η 28ος Προιστάμενος που θα επιληφθεί το πρόβλημα μου.

Την καλησπέρα μου................................παω να κάνω την βόλτα μου να ηρεμήσω

zachos
12-07-07, 17:30
Τον Αυγουστο "καπου" ακουσα οτι δεν θα εχει κανενας συνδεση, θα προσπαθησουν να μαζεψουν το μπαχαλο που εχει δημιουργησει η ανοργανωσια τους (και νομιζα οτι αυτα ηταν προνομιο του δημοσιου)

harry79
12-07-07, 22:00
ακουσα οτι δεν θα εχει κανενας συνδεση

δηλαδή;

netharis
13-07-07, 11:37
Λοιπόν, πήγα σήμερα απο τα κεντρικά τις Τρελλάς στο Μαρούσι. Πάω σε μία κοπέλα που χειριζόταν τα τεχνικά θέματα, τις εξηγώ τη κατάσταση και μου λέει οτι πρέπει να μεταφερθούν τα στοιχεία σας και αν δεν καταλαβαίνετε να τα πω πιο απλα :D . Τέλοσπαντων πήγε σε ένα γραφείο μέσα και επικοινώνησε με τους τεχνικους, σε 3 λεπτά ήταν πίσω και το πρόβλημα είχε λυθεί. Πρέπει να ήταν θέμα ενός reset. Tώρα πήρα IP και συγχρονίστικε στα 4095/509 απο τα 20Mbit που ήταν.
Συμβουλή μου: να πάτε απο εκεί και να μιλήσετε απευθείας με κάποιον υπέυθυνο

nils287
13-07-07, 15:36
Ευτυχώς βρέθηκε ένα φιλαράκι με κάτι γνωστούς και το πρόβλημα λύθηκε. Από την στιγμή που σήκωσε το τηλέφωνο μέχρι και που αποκαταστάθηκε η βλάβη δεν πρέπει να πέρασαν 4 λεπτά, ότι και να τους πεις λίγο είναι. Δεν εξηγείτε αλλιώς ο μόνος λόγος που το κάνουν αυτό, να ταλαιπωρούν τον κόσμο είναι για να βγάζουν λεφτά από το 13800. Κουράγιο στους υπόλοιπους.

silentes
17-07-07, 16:06
Εχω την εντυπωση πως ο λογος που δεν μπορω και εγω να συνδεθω ειναι επειδη δεν εχω παρει IP.
Καμια ιδεα πως μπορω να ειμαι σιγουρος για αυτο;
Στη σελιδα του speedtouch κανοντας κλικ στο internet connect βγαζει diconnected by user.
Οι ρυθμισεις εχουν γινει συμφωνα με τις οδηγιες της tellas.
Ολα τα λαμπακια του μοντεμ ειναι πρασινα εκτος απο αυτο του ιnternet φυσικα.
Στο 13800 δεν ξερουν να μου πουν αν μου εχουν δωσει IP.

netharis
18-07-07, 20:51
Συγχρονίζεσαι σε ελεύθερη ταχύτητα;
Πραγματικά ο μόνος τρόπος να στο διορθώσουν (μιλάω εκ πείρας) είναι να πας απο τα γραφεία τους, να μιλήσεις με κάποιον εκεί ο οποίος με τη σειρά του θα πάρει τηλέφωνο τους τεχνικούς απευθείας... Δήλωσε και τη βλάβη για τυπικούς λόγους και πήγαινε.
Αυτό εαν είναι θέμα reset της γραμμής που υπάρχει στις νέες zisto.

@ ADSLgr.com All rights reserved.