PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΕΙ ΚΑΙ Η ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΛΗΣΕΩΝ?!



ARISTIDIS
08-07-07, 23:40
Καλησπέρα σε όλα τα συν-θύματα της tellas . Εδω και μερικες μερες σε εμένα αλλά και σε άλλους δύο ταλαίπωρους στην πολυκατοικία μου δεν λειτουργεί η αναγνώριση κλήσεων. είναι γενικό το πρόβλημα ή μόνο δικό μας?!

Όποιος δεν 'εχει φύγει από την TELLAS ακόμα και δεν περιμένει κάτι από τα παρακάτω έχει σοβαρό πρόβλημα ΜΑΖΟΧΙΣΜΟΥ!
1. Να ισχύσει το ruo2007 για μετάβαση στην forthnet
2. Να γίνει η αγορά από τον Αιγύπτιο και να κάνει την εκπληξη!
3. Να τελειώσει το μπιπ Δωδεκάμηνο.

minovg
09-07-07, 00:52
Καλησπέρα σε όλα τα συν-θύματα της tellas . Εδω και μερικες μερες σε εμένα αλλά και σε άλλους δύο ταλαίπωρους στην πολυκατοικία μου δεν λειτουργεί η αναγνώριση κλήσεων. είναι γενικό το πρόβλημα ή μόνο δικό μας?!

Όποιος δεν 'εχει φύγει από την TELLAS ακόμα και δεν περιμένει κάτι από τα παρακάτω έχει σοβαρό πρόβλημα ΜΑΖΟΧΙΣΜΟΥ!
1. Να ισχύσει το ruo2007 για μετάβαση στην forthnet
2. Να γίνει η αγορά από τον Αιγύπτιο και να κάνει την εκπληξη!
3. Να τελειώσει το μπιπ Δωδεκάμηνο.
Καταρχάς χαλάρωσε ρε συ. Ηρεμία πάνω απόλα.Τι είναι αυτό το πράμα... Πρώτα πρέπει να σας ηρεμούμε και μετά να συζητάμε. :lol:

Μια χαρά λειτουργεί η αναγνώριση, τι σου λένε από το 1212; Ομαδικό Ζίστο έχει η πολυκατοικία; :hmm:

Το νέο RUO θα ισχύει σε λίγο καιρό. Άντε να ανοίγει η αγορά εντελώς για να κάνει ο καθένας τις επιλογές του.

Στο προφίλ σου βλέπω 640 upload. Έχεις κάτι που δεν ξέρουμε; :hmm:

ARISTIDIS
09-07-07, 01:06
Καταρχάς χαλάρωσε ρε συ. Ηρεμία πάνω απόλα.Τι είναι αυτό το πράμα... Πρώτα πρέπει να σας ηρεμούμε και μετά να συζητάμε. :lol:

Μια χαρά λειτουργεί η αναγνώριση, τι σου λένε από το 1212; Ομαδικό Ζίστο έχει η πολυκατοικία; :hmm:

Το νέο RUO θα ισχύει σε λίγο καιρό. Άντε να ανοίγει η αγορά εντελώς για να κάνει ο καθένας τις επιλογές του.

Στο προφίλ σου βλέπω 640 upload. Έχεις κάτι που δεν ξέρουμε; :hmm:

1. ευκολο το έχεις να χαλαρώσεις όταν εισαι πελάτης μιας εταιρείας που ΔΕΝ σε σεβεται ΔΕΝ σε ενημερώνει ΔΕΝ τιμάει τις υποχρεώσεις της ΔΕΝ είναι ειληκρινής ΔΕΝ είναι σε θέση να ακολουθέι τις εξελίξεις και τον ανταγωνισμό?!
2. στο 1212 ακομα και τη μέρα είναι να μου πουν εγώ δεν τους πιστεύω πλέον! είναι ανίδεοι ανενημέρωτοι και αθελά τους άχρηστοι. καλύτερα να έβαζαν αυτόματους τηλεφωνητές αφού το μόνο που κάνουν είναι να διαβάζουν τα κειμενάκια που τους δίνουν.
3. λάθος ήταν το διόρθωσα

minovg
09-07-07, 01:12
1. ευκολο το έχεις να χαλαρώσεις όταν εισαι πελάτης μιας εταιρείας που ΔΕΝ σε σεβεται ΔΕΝ σε ενημερώνει ΔΕΝ τιμάει τις υποχρεώσεις της ΔΕΝ είναι ειληκρινής ΔΕΝ είναι σε θέση να ακολουθέι τις εξελίξεις και τον ανταγωνισμό?!
2. στο 1212 ακομα και τη μέρα είναι να μου πουν εγώ δεν τους πιστεύω πλέον! είναι ανίδεοι ανενημέρωτοι και αθελά τους άχρηστοι. καλύτερα να έβαζαν αυτόματους τηλεφωνητές αφού το μόνο που κάνουν είναι να διαβάζουν τα κειμενάκια που τους δίνουν.
3. λάθος ήταν το διόρθωσα
1. Σωστός μαζί σου, αλλά όλοι οι πάροχοι (μηδενός εξαιρουμένου) τα ίδια σκ@τ@ είναι. Απλά ανταγωνίζονται ο ένας τον άλλον στο ποιος είναι χειρότερος.
2. Συμφωνώ. ;)
3. Σωστός. :oneup:

Andy12
09-07-07, 14:40
Καλησπέρα σε όλα τα συν-θύματα της tellas . Εδω και μερικες μερες σε εμένα αλλά και σε άλλους δύο ταλαίπωρους στην πολυκατοικία μου δεν λειτουργεί η αναγνώριση κλήσεων. είναι γενικό το πρόβλημα ή μόνο δικό μας?!



Πόσες συσκευές έχεις συνδεδεμένες στο σπίτι?

Αν είναι περισσότερες από μία (ειδικά ασύρματες) , δοκίμασε να αφήσεις μόνο μία και δες αν το
πρόβλημα συνεχίζεται........

trel0s
09-07-07, 15:46
οκ ας πω και εγώ τον πόνο μου και αν έχει κανείς ιδέα, ας μου πει..:whistle:

Από την ημέρα που έβαλα zisto (Φεβρουάριο), δεν έχω αναγνώριση και το έχω δώσει πρόβλημα. Από τότε έχω ακούσει και έχω δοκιμάσει τα απίστευτα από αυτά που μου λένε στο 1212. Η συσκευή είναι μια χαρά και όταν είχα ΟΤΕ είχα αναγνώριση. Θα μου πείτε πως το δίκτυο της TELLAS μπορεί να μην υποστηρίζει την συσκευή μου. Τότε πως για μια και μόνη φορά, στις 22/5 (ήταν την επομένη της γιορτής μου, γιαυτό το θυμάμε :p ) είδα ποιος με καλούσε?

Πριν 5 λεπτά που μίλησα και πάλι με 1212, μου είπαν πως ήδη από τον Φευρουάριο κάποιοι συνδρομητές δεν είχαν αναγνώριση (καινούρια ίστορια πάλι αυτή, πρώτη φορά μου το λένε :evil: ), αλλά αυτή τη στιγμή το πρόβλημα είναι γενικότερο...καινούρια ίστορια και αυτή :evil:

Για την ιστορία, το τηλέφωνο μου είναι ένα Siemens Gigaset S645, δεν παίρνει μπαταρίες, και έχω δοκιμάσει να βγάλω και το splitter και να το συνδέσω κατευθείαν στη γραμμή. Τίποτα!

:hmm:

Andy12
09-07-07, 15:59
οκ ας πω και εγώ τον πόνο μου και αν έχει κανείς ιδέα, ας μου πει..:whistle:

Από την ημέρα που έβαλα zisto (Φεβρουάριο), δεν έχω αναγνώριση και το έχω δώσει πρόβλημα. Από τότε έχω ακούσει και έχω δοκιμάσει τα απίστευτα από αυτά που μου λένε στο 1212. Η συσκευή είναι μια χαρά και όταν είχα ΟΤΕ είχα αναγνώριση. Θα μου πείτε πως το δίκτυο της TELLAS μπορεί να μην υποστηρίζει την συσκευή μου. Τότε πως για μια και μόνη φορά, στις 22/5 (ήταν την επομένη της γιορτής μου, γιαυτό το θυμάμε :p ) είδα ποιος με καλούσε?

Πριν 5 λεπτά που μίλησα και πάλι με 1212, μου είπαν πως ήδη από τον Φευρουάριο κάποιοι συνδρομητές δεν είχαν αναγνώριση (καινούρια ίστορια πάλι αυτή, πρώτη φορά μου το λένε :evil: ), αλλά αυτή τη στιγμή το πρόβλημα είναι γενικότερο...καινούρια ίστορια και αυτή :evil:

Για την ιστορία, το τηλέφωνο μου είναι ένα Siemens Gigaset S645, δεν παίρνει μπαταρίες, και έχω δοκιμάσει να βγάλω και το splitter και να το συνδέσω κατευθείαν στη γραμμή. Τίποτα!

:hmm:

Ρε παιδιά δοκιμάστε το απλούστερο...

Δανειστείτε μια συσκευή από ένα φίλο , γνωστό , γείτονα και δοκιμάστε με αυτήν....
Μόνο με μία συσκευή σε όλο το σπίτι .....έχει σημασία.......και όχι ασύρματη.....

trel0s
09-07-07, 16:13
στο σπίτι έχω 3, ασύρματες όμως, συσκευές. Να δεχτώ αυτό που προτείνεις, αλλά πραγματικά καλοπροέρετα, ρωτάω: γιατί θα πρέπει να μπω εγώ σε αυτή την διαδικασία και να ζητιανεύω συσκευή τηλεφώνου από φίλους και γνωστούς, την στιγμή που από όσο ξέρω η δική μου δουλεύει μια χαρά? Ύστερα από 5 ολόκληρους μήνες δεν θα μπορουσε να έχει έρθει ένας τεχνικός? Δεν πίστευα ότι θα το έλεγα αυτό ποτέ, αλλά από τον ΟΤΕ θα είχε έρθει.

Δυστυχός αυτό που δεν φένετε να καταλαβαίνει η TELLAS, είναι ότι έχει ήδη χάσει πολύ κόσμο με αυτό το support που προσφέρει. Ας λήξει το συμβόλαιο και τα λέμε τότε :twisted:

Andy12
09-07-07, 16:48
στο σπίτι έχω 3, ασύρματες όμως, συσκευές. Να δεχτώ αυτό που προτείνεις, αλλά πραγματικά καλοπροέρετα, ρωτάω: γιατί θα πρέπει να μπω εγώ σε αυτή την διαδικασία και να ζητιανεύω συσκευή τηλεφώνου από φίλους και γνωστούς, την στιγμή που από όσο ξέρω η δική μου δουλεύει μια χαρά? Ύστερα από 5 ολόκληρους μήνες δεν θα μπορουσε να έχει έρθει ένας τεχνικός? Δεν πίστευα ότι θα το έλεγα αυτό ποτέ, αλλά από τον ΟΤΕ θα είχε έρθει.

Δυστυχός αυτό που δεν φένετε να καταλαβαίνει η TELLAS, είναι ότι έχει ήδη χάσει πολύ κόσμο με αυτό το support που προσφέρει. Ας λήξει το συμβόλαιο και τα λέμε τότε :twisted:

Εντελώς καλοπροαίρετα φίλε μου (και θα σταματήσω εδώ) το πρόβλημα σου -κατά πάσα πιθανότητα - είναι οι ασύρματες συσκευές.....
Τώρα το τι επίδραση έχουν τα ασύρματα τηλέφωνα, και μάλιστα τρία , σε οικιακό δίκτυο ADSL2 plus,σε ότι αφορά το CLIP δεν είναι επί του παρόντος να το αναλύσουμε.......
Πάντα φιλικά και με καλή διάθεση...

trel0s
09-07-07, 20:41
Sorry, δεν το έθεσα σωστά. Στο adsl της tellas, υπάρχει μόνο μια συσκευή. Οι άλλες δύο είναι σε ΟΤΕ. Βλέπεις adsl έχω μόνο στο δωμάτιο μου :p

Όπως και αν έχει, thanx για την συμβουλή και θα το δοκιμάσω. Και ας ελπίσουμε ότι και η TELLAS, αν όντως υπάρχει γενικό πρόβλημα, ότι θα το φτιάξει :whistle:

Cupra20VT
10-07-07, 00:29
Και μενα παντως ξαφνικα εδω και τρεις μερες δε δουλευει η αναγνωριση.
ΔΟυλευε κανονικα.

ARISTIDIS
10-07-07, 18:22
δεν έχει νόημα να το δοκιμάσω γιατί μέχρι πριν 4-5 μέρες δουλευε κανονικά(απο τον Ιανουάριο με zisto) πριν απο λίγο μου είπαν στο 1212 πως το πρόβλημα είναι γενικό και δουλεύουν για την αποκατάσταση. σιγά σιγά σε κάποιους έχει αρχίσει να φτιάχνει! τους είπα πως ελπίζω να μην έχει τυην ίδια μοίρα με την αναμονή κλήσεων και πως θα έπρεπε να βγάλουν ανακοίνωση στο site και πως είναι απατεώνες που στο site εξακολουθούν να υποστηρίζουν πως παρέχουν τις δύο ξεχασμένες πια ψηφιακές ευκολίες και μου απάντησε πως το 1212 είναι βλαβοληπτικό και να πάρω στην εξυπηρέτηση! σε ποια?! έχει τετοιο πράγμα η tellas?! κοιτα τι μαθαινει κανεις στο 1212 σε λίγο θα μας πουν πως έχουν και τμήμα αποκατάστασης βλαβών!!!!!! ας γελάσω! για να μην κλάψω δηλαδη....

lewton
10-07-07, 18:36
1. ευκολο το έχεις να χαλαρώσεις όταν εισαι πελάτης μιας εταιρείας που ΔΕΝ σε σεβεται ΔΕΝ σε ενημερώνει ΔΕΝ τιμάει τις υποχρεώσεις της ΔΕΝ είναι ειληκρινής ΔΕΝ είναι σε θέση να ακολουθέι τις εξελίξεις και τον ανταγωνισμό?!
2. στο 1212 ακομα και τη μέρα είναι να μου πουν εγώ δεν τους πιστεύω πλέον! είναι ανίδεοι ανενημέρωτοι και αθελά τους άχρηστοι. καλύτερα να έβαζαν αυτόματους τηλεφωνητές αφού το μόνο που κάνουν είναι να διαβάζουν τα κειμενάκια που τους δίνουν.
3. λάθος ήταν το διόρθωσα
Καλά δεν είναι και όλοι ίδιοι.
Η Tellas τελευταία έχει βάλει στο μάτι τη θέση που τόσο καιρό κατείχε χωρίς καμία αμφισβήτηση η Vivodi (αυτή του χειρότερου ISP), και όλο ρίχνει το επίπεδό της.
Βέβαια, επειδή στο Χαλάνδρι (Vivodi) δεν κοιμούνται, το ρίχνουν και αυτοί όλο και πιο κάτω... και θα δυσκολευτεί το Μαρούσι (Tellas) να τους ξεπεράσει.

terper
10-07-07, 18:47
Καλά δεν είναι και όλοι ίδιοι.
Η Tellas τελευταία έχει βάλει στο μάτι τη θέση που τόσο καιρό κατείχε χωρίς καμία αμφισβήτηση η Vivodi (αυτή του χειρότερου ISP), και όλο ρίχνει το επίπεδό της.
Βέβαια, επειδή στο Χαλάνδρι (Vivodi) δεν κοιμούνται, το ρίχνουν και αυτοί όλο και πιο κάτω... και θα δυσκολευτεί το Μαρούσι (Tellas) να τους ξεπεράσει.

...είναι πράγματι σκληρή η μάχη...

Α και +1 στην αναγνώριση κλήσης που δεν λειτουργεί......
Τελευταία "αναγνωρισμένη" κλήση στις 5/7/2007...

terper
12-07-07, 19:49
Η αναγνώριση "επέστρεψε" από εχθές το πρωί (11/7), μετά από ενημέρωση προχθές το βράδυ (10/7).
Τουλάχιστον μες στην όλη απογοήτευση έκαναν και κάτι γρήγορα και σωστά.
(Βέβαια δεν έπρεπε καν να εχει προκύψει η βλάβη, και μετά την επιδιόρθωση θα έπρεπε κάποιος να επικοινωνήσει μαζί μου και να το επιβεβαιώσει αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.)

@ ADSLgr.com All rights reserved.